בית סוהר לילדים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הוא פרסם את זה בעצמו, לכן הוא מעוניין שידעו.
הוא פרסם בעצמו?
אבל לכולם ידועה הבעיה שלו.
אז למה אתה צריך להוסיף חטא על פשע?
אוטיזם, אספרגר, טרפלגר....
את מי זה צריך לעניין?
זה לא אמור להיות חסיון רפואי?
תסלח לי אבל זה גובל בפלילים של ממש.

SupermanZW

Well-known member
הוא פרסם בעצמו?
אבל לכולם ידועה הבעיה שלו.
אז למה אתה צריך להוסיף חטא על פשע?
אוטיזם, אספרגר, טרפרגר....
את מי זה צריך לעניין?
זה לא אמור להיות חסיון רפואי?
תסלח לי אבל זה גובל בפלילים של ממש.
היא לא הייתה ידועה אם הוא לא היה מפרסם.
אגב אוטיזם ואספרגר הן בעיות שונות ממש כפי שעיוורון ועיוורון צבעים הן בעיות שונות ואף יותר מכך. עיוור צבעים לא רואה צבעים, עיוור לא רואה בכלל, לעומת זאת אוטיסט חי בעולם פנימי משלו ולכן קשה לו מאוד לתקשר עם אחרים, לעומת זאת חולה אספרגר חווה את המציאות כפי שהיא (לא חי בעולם פנימי משלו) אך אינו מסוגל לפרש הבעות פנים ושפת גוף, מתקשה להבין סיטואציות חברתיות ומתייחס לתקשורת מילולית בלבד תוך שהוא מפספס או לא מבחין בכל תקשורת שאינה מילולית. למעשה לעיוורון צבעים ועיוורון מוחלט יותר מן המשותף מאשר בין אוטיזם לאספרגר. ההבחנה חשובה לדעתי.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אגב אוטיזם ואספרגר הן בעיות שונות ממש כפי שעיוורון ועיוורון צבעים הן בעיות שונות ואף יותר מכך. עיוור צבעים לא רואה צבעים, עיוור לא רואה בכלל, לעומת זאת אוטיסט חי בעולם פנימי משלו ולכן קשה לו מאוד לתקשר עם אחרים, לעומת זאת חולה אספרגר חווה את המציאות כפי שהיא (לא חי בעולם פנימי משלו) אך אינו מסוגל לפרש הבעות פנים ושפת גוף, מתקשה להבין סיטואציות חברתיות ומתייחס לתקשורת מילולית בלבד תוך שהוא מפספס או לא מבחין בכל תקשורת שאינה מילולית. למעשה לעיוורון צבעים ועיוורון מוחלט יותר מן המשותף מאשר בין אוטיזם לאספרגר. ההבחנה חשובה לדעתי.
בסדר, אני מבין את מה שאתה מסביר למרות שאני חולק עליך לגבי עיוור הצבעים אבל זה לא הדיון עכשיו
הדיון עכשיו הוא, האם זה בסדר לדון על בעיות שמהם סובל חבר פורום ?
האם מטרת הוויכוחים כאן מקדשת את כל האמצעים.?
האם תליית כביסה פה בפרהסיה נחוצה עכשיו?
זה כל מה שאני רוצה לדעת.

nothing but the truth

Well-known member

לפי ההגדרות הרפואיות המקובלות אתה ממש טועה. למעשה ב DMS 5 כבר לא מופיעה תסמונת אספרגר . יש רק את הספקטרום האוטיסטי. מה שהיה בעבר אספרגר הוא חלק מהספקטרום.
ואגב, גם אם לא היה מפרסם הבעיה שלו הייתה ידועה.

נערך לאחרונה ב:

שמלת תחרה1

Well-known member
ראיתי אמש את הכתבה, ליבי עם התלמידה, איזה הודעה השאירו לה, אמא לה.
תחושת בטן הילדה שהשאירה לה את ההודעה תאכל את הלב בבגרותה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לי לא היה וויכוח איתך סבא.ומי אמר אם הוא חברותי או לא.זה שהוא כותב דברים פה בפורום לא מעיד על כלום.
כן, אבל מה שאני מנסה להסביר זה שלא נהוג, גם לא יאה, לנהל דיון על בעיות רפואיות שמהם אדם סובל.
אפילו שהוא סיפר זאת בעבר.
את יודעת בעבר לא כולם קראו וחלק בטח לא זוכרים את מה שהוא סיפר
ואילו הערב כל תפוז ואישתו יודעים.

in bal1

Well-known member
כן, אבל מה שאני מנסה להסביר זה שלא נהוג, גם לא יאה, לנהל דיון על בעיות רפואיות שמהם אדם סובל.
אפילו שהוא סיפר זאת בעבר.
את יודעת בעבר לא כולם קראו וחלק בטח לא זוכרים את מה שהוא סיפר
ואילו הערב כל תפוז ואישתו יודעים.
סבא טול קורה מבין עינייך.כל פורום תפוז יודע מי זה פילסוף וממה הו סובל. חלקנו הבנו ת זה מההודעות שלו לי אפילו יצא להתכתב איתו באופן פרטי.
ומי שלא ידע ודיבר איתו בצורה לא נאותה אז הצעתי לו לספר על עצמו והוא עשה את זה ברצון.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
סבא טול קורה מבין עינייך.כל פורום תפוז יודע מי זה פילסוף וממה הו סובל. חלקנו הבנו ת זה מההודעות שלו לי אפילו יצא להתכתב איתו באופן פרטי.
ומי שלא ידע ודיבר איתו בצורה לא נאותה אז הצעתי לו לספר על עצמו והוא עשה את זה ברצון.
בגלל שאני מחבב אותך אז נטלתי בזה הרגע את כל הקורות שהיו מונחות על עיניי.|מצדיע|

למעלה