בית סוהר לילדים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
למרות דבריך, דווקא מי שלא מבקש אישור מאף אחד והולך בדרך שלו בין אם היא מקובלת על אחרים בין אם לאו הוא מי שהופך למנהיג, הוא מי שמצליח להניע אחרים לעקוב אחריו. במי שמבקש אישור מזלזלים. מי שמנסה להיות "כמו כולם" לעולם לא הופך למנהיג. למרות שדבריך הגיוניים הם לא נכונים.
סופרמן, אני מחזיק ממך אדם רציונלי וחכם, מעולם לא שמעתי ממך דברי הבל כאלה.
מצד אחד אתם מדברים על אחד שאינו מתחבר לילדים אחרים
ובאותה נשימה אתה מדבר על מנהיג?
איך יתכן מנהיג בלי חברים?
אתה לא שם לב שאתה סותר את עצמך?

SupermanZW

Well-known member
סופרמן, אני מחזיק ממך אדם רציונלי וחכם, מעולם לא שמעתי ממך דברי הבל כאלה.
מצד אחד אתם מדברים על אחד שאינו מתחבר לילדים אחרים
ובאותה נשימה אתה מדבר על מנהיג?
איך יתכן מנהיג בלי חברים?
אתה לא שם לב שאתה סותר את עצמך?
מי שלא מבקש אישור מאף אחד ומוכיח שהוא חזק מסביבתו אנשים נמשכים אחריו ומבקשים להיות חברים שלו. הוא משיג חברים למרות ואולי אף בגלל שהוא לא נסחף אחר אחרים אלא להיפך, סוחף אותם אחריו. מכיוון שהוא הולך בדרך שלו ולא מבקש אישור מאף אחד הוא נתפס כחזק ואחרים התופסים את עצמם פחות חזקים ממנו מנסים להידמות לו ולהתחבר אליו ולכן דווקא מי ש"שם קצוץ" על מה שחושבים עליו ולא מנסה להידמות לאיש אלא שומר על האינדיבידואליזם שלו הוא מי שמשיג חברים רבים בלי להתאמץ בכלל, יש לו מבחר גדול של אנשים הרוצים להיות חברים שלו מהם הוא בוחר למי יאפשר להיות חברים שלו. אנשים נמשכים אחר הנתפס כחזק ומתרחקים מהנתפס כחלש, "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה" עובד לשני הכיוונים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מי שסובל מחוסר ביטחון ורוצה להיות במרכז העדר, ששם באמת יותר בטוח, הוא צריך את אישורו של הזולת.
בשביל להיות במרכז העדר אתה צריך ששאר הבהמות יקבלו אותך.
זו חולשה. אתה חלש. אתה פחדן.
אז אתה משלם מחיר.
תהיה חזק, תהיה עצמאי, תהיה בעל האומץ לנוע בשולי העדר, ולא תזדקק לאישורם של ילדים אחרים.
אני לוקח את זה דווקא לכיוון ההפוך.
מי שלא מתחבר לאנשים או יותר נכון לילדים בני כיתתו
זה בדרך כלל נובע ממקום של חוסר ביטחון, ממקום של חשש שמא הוא לא ייתקבל על ידי החברה ולא ממקום של בחירה אישית.
כי הנורמה אצל הילדים היא כן להתחבר, כן להתרועע עם חברים.
הרי זאת כל מהות הפוסט הזה שבו מדובר על ילד שמאד משתוקק להתחבר לאחרים ואילו החברים שלו מחרימים אותו.
זה לא בא מיוזמתו אלא מיוזמתם.

קלייטון.ש

Well-known member
זה בדרך כלל נובע ממקום של חוסר ביטחון
חוסר הבטחון הוא דווקא זה שדוחף אנשים לחפש חברה.
בני אדם הם יצורים חברתיים כי האדם מתקשה לשרוד לבדו. הוא צריך להיות בקבוצה בשביל לשפר את סיכויי השרדותו.
רוב האנשים מרגישים בטוחים כמו שאמרתי במרכז העדר, כשהם מוקפים בגופים ובתמיכה של בני אדם אחרים.
זו חולשה ולא כוח.
התלות הזו בזולת היא חולשה.
אתה אומר שזו עובדת חיים, בסדר. אתה צודק.
אבל זו גם עובדת חיים שיש לדינמיקה החברתית כללים ולפעמים אדם מסויים מוצא עצמו דחוי.
מסיבות שונות החברה בה הוא נמצא באותו זמן לא מקבלת אותו.
אז האדם הזה יש לו שכל בראש. אם הוא ילד להורים שלו יש שכל בראש.
וצריך להפנים ולשנן שהזהות שלו נקבעת על ידיו ולא ע"י הילדים האחרים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
חוסר הבטחון הוא דווקא זה שדוחף אנשים לחפש חברה.
בני אדם הם יצורים חברתיים כי האדם מתקשה לשרוד לבדו. הוא צריך להיות בקבוצה בשביל לשפר את סיכויי השרדותו.

רוב האנשים מרגישים בטוחים כמו שאמרתי במרכז העדר, כשהם מוקפים בגופים ובתמיכה של בני אדם אחרים.
זו חולשה ולא כוח.
התלות הזו בזולת היא חולשה.
אתה אומר שזו עובדת חיים, בסדר. אתה צודק.
אבל זו גם עובדת חיים שיש לדינמיקה החברתית כללים ולפעמים אדם מסויים מוצא עצמו דחוי.
מסיבות שונות החברה בה הוא נמצא באותו זמן לא מקבלת אותו.
אז האדם הזה יש לו שכל בראש. אם הוא ילד להורים שלו יש שכל בראש.
וצריך להפנים ולשנן שהזהות שלו נקבעת על ידיו ולא ע"י הילדים האחרים.
בסדר, יש הגיון רב בכך שבתוך חברה אנשים חשים מוגנים יותר מאשר לבד, מה גם
שיש סוג מסויים של אנשים שנוהגים לכנות אותם "זאב בודד".
לא יודע למה קוראים להם כך, כי זאבים הם בעלי חיים שחיים דווקא בלהקות ורק כך הם מצליחים לצוד ולשרוד.
אבל ככה אומרים, "זאב בודד".
אז ידוע שיש אנשים כאלה שבוחרים לחיות בבדידות מרצונם, על אלה אני לא יכול להגיד שהם סובלים מחוסר ביטחון.
כי הם רגילים לדרך חיים מסויימת.
היה לי חבר כזה שהיה רווק כל חייו ולפעמים הוא עיקם את הפרצוף כשהיינו מגיעים אליו.
לא תמיד הוא קבל בשמחה חברים, אבל לנו היה נוח אצלו כי הוא גר בדירה פרטית משלו והיינו שומעים שירים של הביטלס ביחד.
הוא באמת היה "זאב בודד".
היה לו גם אח גדול יותר, איש צבא קבע שהיה בדיוק כמוהו, גבר בודד וערירי ללא אישה וילדים.

SupermanZW

Well-known member
בסדר, יש הגיון רב בכך שבתוך חברה אנשים חשים מוגנים יותר מאשר לבד, מה גם
שיש סוג מסויים של אנשים שנוהגים לכנות אותם "זאב בודד".
לא יודע למה קוראים להם כך, כי זאבים הם בעלי חיים שחיים דווקא בלהקות ורק כך הם מצליחים לצוד ולשרוד.
אבל ככה אומרים, "זאב בודד".
אז ידוע שיש אנשים כאלה שבוחרים לחיות בבדידות מרצונם, על אלה אני לא יכול להגיד שהם סובלים מחוסר ביטחון.
כי הם רגילים לדרך חיים מסויימת.
היה לי חבר כזה שהיה רווק כל חייו ולפעמים הוא עיקם את הפרצוף כשהיינו מגיעים אליו.
לא תמיד הוא קבל בשמחה חברים, אבל לנו היה נוח אצלו כי הוא גר בדירה פרטית משלו והיינו שומעים שירים של הביטלס ביחד.
הוא באמת היה "זאב בודד".
היה לו גם אח גדול יותר, איש צבא קבע שהיה בדיוק כמוהו, גבר בודד וערירי ללא אישה וילדים.
זאב בודד הוא היוצא מן הכלל ולכן הביטוי. זאב שכיח חי בלהקה.

in bal1

Well-known member
סופרמן, ברשותך בוא נקרא ביחד את מה שכתבתי.
אפילו פילוסוף רוחני שלנו כבר יותר חברותי..
איפה אתה רואה שכתבתי שהוא לא חברותי?
זו השוואה לא נכונה כי פילסוף סובל מאוטיזם קל.הוא לא בוחר בהתנהגות שלו.ראיית העולם של פילסוף שונה משלנו.
לעומת קליינטון שבחר לא להיות חברותי ובחר לא להתעניין בחומר הנלמד הקשור למדינת ישראל בחסות אמא שייתכן שחיזקה את בנה הצעיר ואמרה לו שאין צורך שיידבר עם אחרים.

SupermanZW

Well-known member
זו השוואה לא נכונה כי פילסוף סובל מאוטיזם קל.הוא לא בוחר בהתנהגות שלו.ראיית העולם של פילסוף שונה משלנו.
לעומת קליינטון שבחר לא להיות חברותי ובחר לא להתעניין בחומר הנלמד הקשור למדינת ישראל בחסות אמא שייתכן שחיזקה את בנה הצעיר ואמרה לו שאין צורך שיידבר עם אחרים.
פילוסוף סובל מאספרגר, לא מאוטיזם, למרות שיש הטוענים שאספרגר זה סוג של אוטיזם, זה לא נכון מכיוון שהסימפטומים לא תואמים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
פילוסוף סובל מאספרגר, לא מאוטיזם, למרות שיש הטוענים שאספרגר זה סוג של אוטיזם, זה לא נכון מכיוון שהסימפטומים לא תואמים.
בקיצור הכל בסדר.
להגיד על בנאדם שהוא סובל מ אספרגר, אוטיזם, חרמניזם זה בסדר.
רק לא לומר חלילה שהוא יותר חברותי מאחרים, כן? |אילם|

SupermanZW

Well-known member
סופרמן ידיד, תסכים איתי שלא נהוג לפרסם ברבים בעיות רפואיות של אחרים.
אתה מסכים איתי? או לא.
בוודאי, אך מכיוון שפרסם זאת בעצמו כדי שיתחשבו בו בגין הבעיה ממנה הוא סובל במקרה זה אין בעיה בפרסום.

כותבים רבים התייחסו אליו לא יפה כי לא ידעו על הבעיה ממנה הוא סובל ובכך שפרסם מהי גרם לפחות לחלק מהם להתייחס אליו יותר יפה.

in bal1

Well-known member
בוודאי, אך מכיוון שפרסם זאת בעצמו כדי שיתחשבו בו בגין הבעיה ממנה הוא סובל במקרה זה אין בעיה בפרסום.

כותבים רבים התייחסו אליו לא יפה כי לא ידעו על הבעיה ממנה הוא סובל ובכך שפרסם מהי גרם לפחות לחלק מהם להתייחס אליו יותר יפה.
אגב אני ביקשתי ממנו לספר על עצמו כדי שאנשיםפה בפורום יבינו אותו יותר טוב.

in bal1

Well-known member
אספרגר זה אוטיזם בתפקוד גבוהה.זה עדין נחשב לאוטיזם.

SupermanZW

Well-known member
אספרגר זה אוטיזם בתפקוד גבוהה.זה עדין נחשב לאוטיזם.
אוטיזם בתפקוד גבוה לא קשור לאי יכולת להבין תקשורת לא מילולית אלא לכך שלאוטיסט בתפקוד גבוה קל יותר לצאת מהעולם הפנימי שלו והוא מסוגל לתקשר כשהוא מעוניין בכך. אספרגר תמיד מסוגל לתקשר, אינו חי בעולם פנימי משלו ואף פעם לא מבין תקשורת לא מילולית.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
נו באמת, להגיד כאן בפרהסיה ובפני כול העולם שהוא סובל מאוטיזם זה בסדר.
אבל זה שאני אומר שהוא יותר חברותי, זה לא.

למעלה