בירור לגבי ת"ש

בירור לגבי ת"ש

במשך השרות שלי כלוחם(6 חודשים של טירונות) המצב שלי בבית ממש התדרדר והחלטתי להגיש בקשה לת"ש כעת יש לי ת"ש 2 מתחילת הטירונות. כאשר הגשתי את הבקשה היה לי רעיון עם המג"ד שהודיע לי שהוא יתן המלצה(שזה נדיר בגדוד הקרקל) אבל הקטע הוא שהמשקית שלי הגישה בקשה לת"ש 7 ,עד לרגע זה שמעתי על ת"ש 5 שזה 5-9 אבל לא שמעתי על ת"ש 7 וביררתי מחברים ואף אחד לע שמע על זה מישהו יודע מה התנאים של ת"ש 7 ומה היציאות? איזה תפקידים אפשרים יש לת"ש הזה? המג"ד דיבר איתי כאילו הוא היה ממש בטוח שאני יקבל אישור לת"ש ממז"י ההמלצה שלו חשובה כלכך? אחד החברים שלי שמע משהו לגבי הת"ש שזה שירות של שעתיים בשבוע יש מצב שזה נכון?
נושא הת"ש מאוד בעיתי אצלי כי אני החלטתי להיות לוחם והעלתי פרופיל 3 פעמים לאחר הגיוס ולכן קצת מבואס שאני עוזב את החיר(חיר קל:\) אבל לצערי אין הרבה ברירות. תודה רבה לעונים

דוזן

New member
תשובה חלקית ביותר

התש 5 זה לא 5-9... זה 5 לילות בבית כלומר אתה יכול לעשות שבתות או לילה בשבוע. התש 7 זה יומיות, אתה לא יכול להיות בקרבי. נראה לי שגם בהתש 5 אתה לא יכול להיות בקרבי אבל שוב אני לא בטוחה לגמרי, שאל את השרוכים הסגולים...

מת"ש 3 ומעלה אתה לא יכול לשרת בקרבי

ההבדל בין תש 5 ל7 כמו שאמרו כבר זה בלילות בבית. ת"ש 5 אפשר לעשות לילה אחד בשבוע בבסיס ות"ש 7 לא מאפשר לעשות לילות בכלל. התפקידים הם רבים ומגוונים.. אבל הם של ג'ובנקים בכל מקרה תעשה חושבים עם עצמך מה יותר חשוב לך, להמשיך להיות לוחם או לעזור בבית.

תשובה ממשקית תש...

בוא נתחיל מזה שהבקשה היא להת"ש = הקלות בתנאי שירות. יש כמה סוגי הת"ש: הת"ש 2 =2 לילות בבית הת"ש 3= 3 לילות בבית הת"ש 5= 5 לילות בבית הת"ש 7= לינת בית- כלומר אי אפשר להישאר אפילו לילה אחד בבסיס... זה שהת"ש 5 זה אומר 5-9 זה לא נכון... אולי באמת אם תעשה 5-9 זה יהווה מיצויי להת"ש שלך אבל זה לא מחייב... אפשר גם לעשות יומיות רגיל... בקשר להמלצת המג"ד- כן, היא מאוד חשובה... מז"י מאוד מתחשבים בהמלצות מפקדים וזה מאוד תורם המלצה חיובית. אין כזה דבר הת"ש שזה שירות של שעתיים בשבוע... כל אחד ואיפה שהוא נופל בהתאם לאופי היחידה שלו... אם המצב בבית קשה והת"ש 2 אינו מספיק לך.. פנה למש"קית הת"ש ותתייעץ איתה וביחד תגישו בקשה להת"ש מתאים...

למעלה