בוקר קסום לכל בית ישראל

כמי שבעלה כלייזמר שמופיע כבר שנים

בחג הכלייזמרים מסקרן אותי לדעת: איך הגדרת את חג הכלייזמרים כאירוע דתי?
בגלל שהמארגנים הצמידו לאירוע את המילה "חג" זה הפך להיות אירוע דתי? אני מזמינה אותך בחודש אוגוסט השנה להגיע לשם ולראות שזה רחוק מאוד מלהיות אירוע דתי. ההיפך הוא הנכון

סיטרא

New member
תודה על ההזמנה,

לפני כשנתיים השתתפתי ואף נהנתי, ( אבי המחזיר בתשובה הנציח את האירוע עם צוות הסרטה, הקלטת נשלחה לרוסיה ושודרה בטלוויזיה הממלכתית, סתם שתדעי. ) האירוע הוא בעל אופי דתי מובהק, על כך אין עוררין. הנואמים בחלקם הגדול רבנים ממגזר זה או אחר, והאוירה ברסלבית משהו, עם כל הפריקים הקרליבכיים החמודים, אכן, אירוע נחמד אבל דתי .

תסלח לי סיטרא אבל אתה טועה ובגדול

הכלייזמרים לא היה אף פעם וגם לא יהיה בעתיד אירוע דתי. אתה יודע מי המארגן והאחראי של האירוע? אבי קורן, חילוני למהדרין. אתה יודע מי עומד בראש האירוע הזה? עיריית צפת. אני מכירה את ראש העיר, חילוני למהדרין. אני מכירה את אישתו של ראש העיר, היא באה אלינו הביתה כמה פעמים כדי לקנות דיסקים של בעלי, אישה זהב. פשוט נשמה. גם היא חילונית למהדרין. הנואמים בחלקם הגדול רבנים? חחחחחחחח זה ממש לא נכון. השתתפתי ב- 2 פסטיבלי הכלייזמרים האחרונים. הנואמים היחידים ששמעתי היה אבי קורן וראש עיריית צפת. ממש לא רבנים
האוירה ממש לא ברסלברית, אלא אם כן בילית את כל הערב אך ורק ליד הברסלברים
כמו שאמרתי, אני מציעה לך באוגוסט הקרוב לבוא לצפת ולהיווכח בכך במו עיניך. כנראה שקצת שכחת את מה שראית

סיטרא

New member
על הנושא הספציפי הזה

לא אתווכח איתך, את באמת מבינה בזה יותר ממני. באתי לקצת זמן וכנראה שלא עמדתי במקום טוב. זכור לי שנאמו כמה רבנים, אולי הזכרון מתעתע בי. בכל אופן, ייתכן שאבוא, זה דווקא אירוע נחמד, אילמלא.... ( וכאן אמנע מפולמוס... )

אני שמחה שבנושא הזה לא נתווכח

מכיוון שכמו שאמרתי בעלי כלייזמר שמופיע שם כבר שנים. אני בעצמי הייתי בפסטיבל הזה כבר שנתיים ברציפות. הייתי בכל המופעים. אני שמעתי רק את אבי קורן וראש עיריית צפת נואמים. ואם אתה באמת מגיע השנה לכלייזמרים, תחפש את המופע של בעלי, נשמח לפגוש אותך שם וזאת הזמנה רישמית

למעלה