בוקר טוב עם אגדה על כלניות

אֵפִי

New member
בועז - לא תיארתי לעצמי מה מסתתר

מאחורי הפרחים. עד היום הכרתי את השירים שמאחוריהן: רקפת רקפת מסלע נשקפת... כלניות כלניות אדמדמות אדמוניות... פרח נתתי לנורית פרח... שושנה שושנה שושנה... איריסים...... ועוד ועוד ומי זוכר את השיר: אמנון ותמר עלו על ההר אמנון התבלבל ותמר אחריו תמרה הופ הופ הופ. יום נעים אפי

maxima

New member
מה קורה לי ביום שכזה....שמש...שמש..

אני........ פורשת כנפיים ביום שמש חורפי כשהשמים תכול עמוק ציפורים חגות מעופפות מתקבצות וקרוב ומרחוק בדמיוני אני כציפור פורשת כנפיים בין צמרות העצים נוסקת לשמיים האופק בהיר קרני שמש לוטפות בעדנה משכרת את גופי עוטפות ביום שמש חורפי תכול עמוק הם השמיים אני כציפור פורשת כנפיים להתראות בערב...

ע ו מ ר 4

New member
ואגדה יוונית...על הנרקיס

שעוד מעט נראה גם אותו בגינה...ונריח. העלם שאהב רק את עצמו היה היה עלם יווני יפה תואר ושמו נקקיסוס. כל הנערות אהבו את נרקיסוס,אך הוא לא אהב אפילו נערה אחת. ומדוע? כי נרקיסוס אהב רק את עצמו. יום אחד ירד אל האגם הזך לשתות ממימיו.רכן אל המים וראה את בבואתו נשקפת אליו מן המים..נדהם נרקיסוס מיופיו,ואהבתו לעצמו גברה עוד יותר,עד כי שכח עולם ומלואו. הוא קפץ אל המים כדי לחבק את דמותו,אך אבוי-המים היו עמוקים ונרקיסוס טבע באגם. והנה, במקום שבו עמד על שפת האגם,בצבץ ועלה פרח יפה כנרקיסוס,ושמו נרקיס. ומא התפשטו נרקיסים בכל האזור,וכולם אוהבים את פרחיהם היפהפיים.

בת אל 7

New member
הנרקיס..תמיד מביא אותי לזכרונות

העבר..נרקיס מלך הביצה ואני הייתי הנרקיס עם תלבושת מיוחדת ועלי כותרת ענקיים על הראש. אולי יום אחד העלה את התמונה יום טוב בת אל

אֵפִי

New member
הנה דוגמית לשיר מקסים שמקסימה

כתבה ובעצם המילה שציינה - אני - יודעים שהיא כתבה זאת. ואנו יודעים כי יש לה כשרון כתיבה ועוד. כל הכבוד אפי

shkedud

New member
מקסימוה, אפשר להצטרף למעוף?

כף כף כף לקרוא אותך על הבוקר

מנורה

New member
מקסימה השיר שלך גרם לי לפרוש

כנפים וטיילתי לי בשמש הסתוית הנפלאה רגלי איזה יום קסום היה
לך מקסימה על המילים

boaz31

New member
אפי-חוץ מהדמיון הרב שיש בין

הפרח לאשה-כל אשה- יש גם אגדות-גם כאן רב הדמיון!!

אֵפִי

New member
בועז - בהחלט יש דמיון בתוך הסיפורים

שאתה מביא - לא זו הכוונה - הכוונה שאדם מביא דברים שהעתיק - ומקבל על כך מחמאות כאילו ואלו הן יצירותיו - אמרתי שהמחמאות מגיעות לאותו אדם שהעשיר אותו בידע ועל כך מגיעות לו המחמאות. היו דברים מעולם שאנשים העתיקו - קבלו מחמאות - ואפילו לא העמידו את החברים על טעותם. אולם בסופו של דבר - זכותו של כל אדם בתבל לעשות כרצונו ולהשיג מחמאות בכל דרך הנראית לו. אפי

odo13z

New member
אני מוכן לחלק גם מחמאות חינם ../images/Emo140.gif

אם אזכור שם אומרם של דברים וגם ללא. למה , מה זה כבר מחסיר מאיתנו ? חלוקת מחמאות שכר כפול בצידה. המקבל מתעשר והנותן אינו מחסיר. בקיץ קץ - לא צריך לבדוק בציצעס. פוררררר. חייכו וחלקו מתנות של מחמאות לכל עבר.

אודו, תרשה לי שיפור מיקצים זעיר

במקום "בקיץ קץ - לא צריך לבדוק בציצעס" בקיץ קץ - לא צריך לבדוק בציצקעס

ע ו מ ר 4

New member
וקיימת אגדה נוספת על הכלנית....

וגם היא אגדה יוונית אמנם ארוכה מעט....אבל קסומה לי. כלנית הפרח שבא מאהבה. המעשה ארע לפני שנים רבות רבות ביוון העתיקה.זפיר,אל הרוח המערבית,היה נשוי לאשתו כלוריס,אלת הפרחים.חיים טובים ונעימים היו לזוג השמימי:הם נהגו לטייל יחדיו בשדות,בעמקים ובהרים.כלוריס פתחה את גביע הפרחים,וזפיר היה משיב עליהם רוח מערבית קרירה.אהב זפיר את כלוריס אשתו וכלוריס אהבה את זפיר אהבה עזה. יום אחד יצא זפיר לשוטט בעמק.הרוח המערבית הכתה גלים זעירים על פני האגם והניעה בלחש את הסוף. לפתע עצר זפיר בתדהמה.הרוח המערבית אף היא חדלה מלנשוב.מתוך סבך הסוף יצאה נימפה,בת אלים יפיפייה.למראה היופי שכח זפיר את אשתו כלוריס,וליבו נלא אהבה לנימפה. בלב רוטט ובקול רועד הציג את עצמו:שמי זפיר אל הרוח המערבית ומה שמך יפה שלי? קוראים לי אנמון...אמרה הנימפה כשליבה מפרפר בקרבה.אהב זפיר את אנמון ואנמון את זפיר. נטל זפיר את אנמון היפה על כנפיו ויחדיו שוטטו בהרים. כאשר נודע לכלוריס דבר אהבתו של בעלה-רתח ליבה וזעם נורא מלא אותו.קנאה לזפיר ושנאה רבה חשה לאנמון. יצאה להרים ועקבה אחריהם.....אנמון ירדה לרחוץ באגם וזפיר נרדם.כלוריס קראה בקול נעים לאנמון"בואי יפתי ואביאך לשדה פרחים היפים בתבל,שם תוכלי להכין לאהובך זר נפלא וריחני........" יצאה אנמון מהמים והלכה בעקבות כלוריס.כאשר התרחקו מעט...התנפלה כלוריס על אנמון והרגה אותה. התעורר זפיר ורץ לחפש אחר אהובתו.הוא מצא את גופת אהובתו מוטלת בין הפרחים. זעק זפיר זעקת כאב ועף אל אפרודיטי אלת האהבה. אנא אפרודיטי החזירי אלי את אנמון אהובתי!.החזירי לחיים את אנמון היפה.! לא אוכל להחזירה לחיים ...אך בשל אהבהתכם העזה אנסה..... היה זפיר עצוב וקודר,והרוח המערבית הביאה ענים שחורים.ירד הגשם והרוה את האדמה,והנה חזרה אנמון מעולם המתים ופרחה בפרחים אדומים ולוהטים. במשך כל חודשי החורף פרחו פרחי אנמון,ובבוא האביב יבשו ומתו. וכך קורה מדי שנה-לאחר רדת הגשמים חוזרת אנמון מעולם המתים אל עולם החיים ופורחת ביפיה הנפלא. ובעברית קוראים לפרח האנמון כלנית.....על שיפה היא כמו כלה.

shkedud

New member
כשיהיה לי יותר זמן, אעשה לי אסופה

של הסיפורי פרחים שכל כך מרנינים את הלב. אבל היות שזמני במשורה, אוסיף משהו לגבי הנרקיס. בעגה הפסיכולוגית/פסיכיאטרית נרקסיזם נחשב לתופעה בעייתית, ולמה? הנרקסיסט עסוק רק ב"איך הוא נראה בעיני אחרים" כל פעולה, אמירה, עשייה שלו עוברת במסננת של "מה יגידו על כך האחרים".(זה רק היבט אחד של הבעייה) נרקיסוס - באמת אהב את עצמו, אבל הנרקסיסט לא ממש. הוא זקוק להמון אישורים וחיזוקים שהוא בסדר, והעצוב הוא - שזה אף פעם לא מספיק. הוא תמיד יחוש עצמו "לא שווה". האמת, שכולנו רוצים להציג תדמית טובה, אך ההבדל הוא שבנורמאלי לא מתעסקים רק בכך. לאחרונה קראתי ספר בשם "יצירת מופת" (אן אנקוויסט) ושם יש דיון בתופעה, וקצת קראתי עליה... יום נהדר. יש שמש וחמימות בחוץ. מי שיכול - ירוץ החוצה להנות מזיווה

למעלה