בוקר טוב עם אגדה על כלניות

boaz31

New member
בוקר טוב עם אגדה על כלניות

מלך של ממלכה רחוקה רוצה לחתן את בנו הנסיך ועורך נשף מפואר כדי לבחור כלה לבנו. כל העם מתרגש ומתגנדר רק שלוש אחיות, נורית, כלנית פרגית לוקחות הכל בקלות. באותו יום של הנשף הולכות בצהריים כל אחות לקנות לה שמלה, כל אחת לבדה. אחר הצהריים נפגשות האחיות ולמרבה הפלא כולן קנו שמלה… אדומה !! מה לעשות, האחיות אובדות עצות. כיצד יבדיל הנסיך בין האחיות? לבסוף מצאו האחיות פתרון: האחות הראשונה הניחה צעיף לבן לצווארה. האחות השניה הבריקה את שמלתה וקישטה אותה בפייטים נוצצים והאחות ענדה עגילים שחורים באוזניה. הגיעו האחיות לנשף ומיד בלטו בשטח. יופין בלט למרחקים. לנסיך לא היתה ברירה והוא התאהב בשלושתן… אבל במי יבחר? רקד הנסיך עם שלושתן, שוחח עם שלושתן והוקסם. גם חבריו הטובים לא ידעו ליעץ לו. לא ידע מה להחליט ולבסוף (למרות שזהו פתרון לא מקובל) בחר בשלושתן. עם כל אחת מהן הוא מבלה תקופה אחרת בשנה על פי הסכם... הראשונה למפגש הססגוני היא הכלנית וניתן לזהותה בצעיפה הלבן - סביב עלי הכותרת הפנימיים. השניה היא הנורית שעלי הכותרת שלה מבריקים. שלישי היא הפרג שמתחת לעלי הכותרת בצד החיצוני יש סימנים שחורים- סימני העגילים. סדר האחיות הוא סדר פריחתן. שהרי כולן אדומות ומתחרות על המאביקים, ולכן כל פרח פורח בתקופה שניה עם בוא האביב.

ע ו מ ר 4

New member
בועז...!

ולכן...אכן...נקראים פרחים אלה בכינוי: פרחי כ.נ.ף לפי סדר הפריחה שאנו רואים בשדה. כלנית נורית פרג.

odo13z

New member
בקר טוב אנשים נחמדים.../images/Emo42.gif

תודה על הפרחים היפים ששלחת לי בועז
. אכן צדקת.

נֵנָה

New member
בקר טוב חברים נפלאים ../images/Emo24.gif

לא מפסיקה להתפאל ממכם. אתם פשוט נהדרים אחד-אחד. מרגישה הפסד גדול שאיני מספיקה לקרוא את כל הודעות המעניינות והמחכימות שלכם. מה לעשות? אי אפשר לרקוד על כל החתונות בבת-אחת. מקווה שבשבועות הקרובים אשתחרר קצת מהלחץ ואכנס לשיגרה הברוכה ואוכל הצטרף אליכם ולהינות אתכם ביחד
יוצאת עכשיו להרצאות של אפי זיו הנפלא באומנות ויניב שטרייפלד שאינו מוכר לי עדיין על הספר "פגישה ראשונה" מאת הסופר אלי עמיר. יום נהדר לכולכם
ולהתראות

shkedud

New member
עומר../images/Emo141.gif../images/Emo24.gif../images/Emo25.gif

איזה יופי כ.נ.ף

מנורה

New member
בוקר טוב ליום נעים וזורח../images/Emo42.gif

בועז אהבתי את האגדה בכלל
ים עושים את זה

בת אל 7

New member
בקר אור../images/Emo39.gif..עבר, הוה., ועתיד,

חברו יחדיו,והלכו לרעות באחו. העבר_נראה לאה שפוף ונתמך עי" מקל. ההוה_מזהיר צוהל ומתרנן בגיל. העתיד_שקוף ,בלתי נראה,ובלתי מוכר. לפתע פרצה תיגרה בין שלושתם. אמר ..העבר, הנני החשוב מבין שלושתינו. אם לא אני קים_אין הוה, ואין עתיד. אמר ..ההוה..הננו החשוב מבנינו, ההני כאן ועתה חי , ונושם העבר מת, ..והעתיד..מי ישורנו. אמר העתיד..הנני החשוב מכולם, אם לא אני קיים..ברגע זה נגמרים חייכם. בעודם מתוכחים,לפתע הופיע ילד קטן, ניגש..לעבר..והתרפק עליו. ניגש ..להוה..נשק לו בחום, והרגיש חיות נפלאה, ניגש.לעתיד..חבקו והחל לרקום חלום נפלא. ואמר_הוי, עבר, הוה, ועתיד,...בלעדיכם חיי אינם חיים.

maxima

New member
בוקר טוב כולם...../images/Emo13.gif ממש נחמד

להיכנס בבוקר ולקרוא אגדות כל כך יפות תודה לבועז לבת אל על האגדות ולעומר על ה-כ.נ.ף. יום קסום לכולם

אֵפִי

New member
בת-אל אם זה פרי עטך - כל הכבוד

מאחר ויש בלבול בין מה שאנשים כותבים מכוח יצירתם ודמיונם לבין דברים המובאים מועתקים מהאינטרנט. הטוב ביותר הוא להדגיש בראש המובא - האם זה מקורי אישי או מועתק - לעתים אנשים מקבלים מחמאות על שירים וסיפורים שהביאו מהאינטרנט - ומקבלים מחמאות על יופי כתיבתם. המחמאות מגיעות אך ורק על זה שהם שוטטו וחיפשו עבורנו והביאו להנאתנו את הסיפורים המעניינים. ולמי שכותב מכוח יצירתו - נקשור לו כתרים ומחמאות. בכל מקרה שיהיה לכם טוב אפי

בת אל 7

New member
כן אפי ..ניסיתי ..מעולם לא כתבתי

זו פעם ראשונה, תמיד נהניתי לקרוא את שאת ואחרים כותבים עם שמץ של קנאה..אך נדמה לי שזו הברקה של פעם אחת.

אֵפִי

New member
לא - בת אל - זו לא הברקה יחידה

בכל אדם טמונות המילים - רק צריך לשזור אותן. פאזי חברנו בזמנו אמר - אני לא יודע לכתוב - ובכל זאת ניסה והביא שיר מפרי עטו - והיה מקסים. כמו כן מאור חברנו התנצל שלא כותב עברית כהלכתה - עודדנו אותו - ולמרות השגיאות - התוכן היה מעניין והצלחנו בקלות לקרוא אותו. אז יאללה לעבודה וליצירה. יוצאת מהבית אפי

odo13z

New member
תודה בת אל. סיפור יפיפה.

מזכיר לי מהתיכון , שעורי סיפרות "עבר הווה ועתיד" של אחד העם. טחננו את המאמר הזה כמעט שנה.

אמרתם אגדה, אמרתם את המילה, אני

אוהבת אגדות מכל מין וסוג, יופי של משל בת אל, אהבתי

למעלה