בדיקת סוללה במכשיר משומש

Haim_Gds

Member
אחרי הנפילה האחרונה שסדקה את המסך עוד יותר הבנתי שהגיע הזמן להחליף את הטלפון כל זמן שהוא עדיין עובד...
אני חושב על סאמסונג גלקסי נוט 8 משומש. הגלקסי נוט 8 כי הוא חזק מספיק (גם בסטנדרטים של היום) ומשומש כי שום טלפון לא שורד אצלי מספיק זמן ואני לא מוצא הרבה טעם ברכישת מכשיר חדש שישבר תוך שנה:confused:
ראיתי אחד בן שלוש שנים ביד 2 במחיר של כ 800 ש"ח. בתמונה הוא נראה בסדר גמור וללא שריטות אך מה שמטריד אותי הוא מצב הסוללה, בטלפונים הקודמים שלי שמתי לב שאחרי פחות משנתיים הסוללה נחלשת ולא הייתי רוצה לבזבז זמן וכסף ברכישת טלפון עם סוללה עייפה.
ישנה דרך לבדוק את מצב הסוללה?

JEK12345JEK

Well-known member
אחרי הנפילה האחרונה שסדקה את המסך עוד יותר הבנתי שהגיע הזמן להחליף את הטלפון כל זמן שהוא עדיין עובד...
אני חושב על סאמסונג גלקסי נוט 8 משומש. הגלקסי נוט 8 כי הוא חזק מספיק (גם בסטנדרטים של היום) ומשומש כי שום טלפון לא שורד אצלי מספיק זמן ואני לא מוצא הרבה טעם ברכישת מכשיר חדש שישבר תוך שנה:confused:
ראיתי אחד בן שלוש שנים ביד 2 במחיר של כ 800 ש"ח. בתמונה הוא נראה בסדר גמור וללא שריטות אך מה שמטריד אותי הוא מצב הסוללה, בטלפונים הקודמים שלי שמתי לב שאחרי פחות משנתיים הסוללה נחלשת ולא הייתי רוצה לבזבז זמן וכסף ברכישת טלפון עם סוללה עייפה.
ישנה דרך לבדוק את מצב הסוללה?

פלאפון טסט

TESTM

Haim_Gds

Member
תודה אבל זה לא מה שאני צריך, התוכנות האלה בודקות רק את מתח הסוללה. הייתי שמח לתוכנה הבודקת את מצב הסוללה, למשל ע"י העמסת הסוללה וחישוב ההתנגדות הפנימית שלה. מה שהכי מפריע לי הוא חוסר היכולת לזהות את הקיבולת האמיתית הקיימת של הסוללה...

JEK12345JEK

Well-known member
תודה אבל זה לא מה שאני צריך, התוכנות האלה בודקות רק את מתח הסוללה. הייתי שמח לתוכנה הבודקת את מצב הסוללה, למשל ע"י העמסת הסוללה וחישוב ההתנגדות הפנימית שלה. מה שהכי מפריע לי הוא חוסר היכולת לזהות את הקיבולת האמיתית הקיימת של הסוללה...

האפליקציה הזאת מראה כמה MAH פועל באמת מתוך 100%

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה, אבדוק.
קודם כל יש סלולאריים יעודיים קשיחים במחיר סביר וחומרה סבירה למשל, היתרון שיש גם אחריות .
להמחשה
ויש אחרים..
יש גם מגינים איכותיים שממש עוטפים סלולארי אם אתה רוצה סמסונג למשל..למשל בקישור מגן של חברה מהטובות תוסף מגן קדמי וזו הגנה טובה מאוד..

לגבי סוללה..בעיניי וממה שאני מכיר אין טעם לחפש לבדוק...זה עיניין כימי טכני בלתי נמנע שסוללה כל סוללה זמן החיים שלה מתקצר עם השנים שלוש שנים זה כפול מההמלצה מתי להחליף סוללה שעומדת על שנה וחצי..לכן אם רוצים את המכשיר לעוד שנתיים שלוש להחליף סוללה חייב.

אישית אני הייתי קונה טלפון טוב חדש אחד שיש לו מגן אחורי וקדמי של חברה מהטובות כמו אוטר בוקס ועוד..יש ביוטיוב לא מעט סקירות על כיסויים ומגינים..ונהנה מפון חדש ועדכני בכל הטכנולוגיות שיש היום ( ויש שינויים משמעותיים ) ..לשנים הבאות

frankthe2

Active member
תודה, אבדוק
סליחה שאני מתערב אבל אגיד זאת כך:
בטריה יכולה לחיות תחת שימוש סביר וטיפול נכון אפילו קרוב ל 4 שנים. אח שלי מטעין את הפלאפון שלו ברגע שהבטריה יורדת ל 60-70%, אחרי שנה של הטענות כאלה כל פעם שהמכשיר מגיע ל 50% המכשיר מתפגר... אני לא מטעין אלא אם המכשיר מגיע ל 20-30% בטריה, יש לי מכשיר שהגעתי איתו ככה ל 4 + שנים של שימוש באותה בטריה והיא הייתה די אמינה גם אחרי 4 שנים.
אבל אתה רוצה לקנות מכשיר משומש כדי לחסוך כביכול כסף. ב 800 עד 1000ש"ח אתה יכול לקנות היום מכשיר חדש שהביצועים שלו לא פחות טובים ואולי אפילו יותר טובים מs8 עם בטריה טובה מערך צילום איכותי ולקנות בעלי אקספרס מגן גוף אגרסיבי נגד נפילות שריטות וכו' במחיר שווה לכל נפש.
שיאומי poco x3 עולה סביב ה 1000 ש"ח מתחתיו תמצא את שיאומי redmi note 9t שיהיה פחות טוב בביצועים מסמסונג s8 אבל בהחלט עם בטריה טובה משל הסמסונג המוצע.

Haim_Gds

Member
אם אינך משתמש בS PEN - לדעתי הייתי צריך לחפש S8 בפחות כסף או אפילו S9
הגישה שלי הייתה לחפש את הטלפון המשומש שנראה הכי חדש, זו הסיבה שקניתי אותו... אתה צודק, השימוש ה"לא טלפוני" העיקרי שלי הוא קריאה כך אין לי הרבה שימוש בעט אבל לפי המימרה "ביצים לכומר" עדיף שיהיה.

הסוללה כמעט ולא מהווה כאן פאקטור, רוב הזמן אני ליד מטען או מחובר למחשב כך שאני לא ממש מוטרד.
אבל אתה רוצה לקנות מכשיר משומש כדי לחסוך כביכול כסף. ב 800 עד 1000ש"ח אתה יכול לקנות היום מכשיר חדש שהביצועים שלו לא פחות טובים ואולי אפילו יותר טובים מs8 עם בטריה טובה מערך צילום איכותי ולקנות בעלי אקספרס מגן גוף אגרסיבי נגד נפילות שריטות וכו' במחיר שווה לכל נפש.
עשיתי משהו כזה לפני מספר שנים, מגן גוף אגרסיבי עם זכוכית משוריינת (ואתה לא תאמין כמה הוא עלה....). שרד כשנה...

Haim_Gds

Member
קניתי שלשום.

השיאומי הנוכחי מתחיל לאבד סוללה בשבוע האחרון, טוב שהוא עומד להיות מושלך בקרוב.
נקנה Samsung Galaxy Note 8 SM-N950F בן קצת פחות משלוש, נראה חדש (ממש, לא שריטות ולא סימני בלאי כלשהם) וב 700 ש"ח ששילמתי קיבלתי גם על הדרך "משקפי VR"... עוד לא ביצעתי את המעבר אילו (צריך רוט, רוצה לשחק איתו קצת לפני איתחול נוסף :)) אך בנתיים מרגיש איכותי.
לא חושב שיש טלפונים מודרניים במחיר שכזה הכוללים טעינה אלחוטית, זיהוי קשתית וכו', בכל מקרה אני יודע שארגיש הרבה פחות רע כשהוא יסדק/ישרט/יפגם מאשר טלפון פשוט חדש במחיר דומה.

ד"א, הסמסונג מגיע עם איזושהי תוכנת שיכפול לטלפון הישן (ב WiFi וב USB) שאני לא מצליח להפעיל. יש תוכנה חופשית המבצעת את זה?
באותו נושא, למה בכלל צריך שיכפול מלא? לא עדיף להתקין מאפס את התוכנות כדי שכל מיני זבל ישן שהותקן לא ישוכפל לטלפון החדש?

z1george

Member
מנהל
קודם כל תתחדש. לדעתי פעלת נכון בהחלט
אני גם דוגל בלקנות מכשיר דגל משומש בין 1,2,3 שנים (בהתאם לתקציב)
על פני מכשיר ביניים חדש.
לענין הסוללה פשוט מסתדרים, טוענים קצת באמצע היום בעבודה/לימודים בזמן הפסקת הצהריים

לדעתי נוט 8 או S8 ישן תקין לוקח בהליכה מכשיר A חדש
במצלמה. בעדכונים. בביצועים. בתחושות. בהטענה אלחוטית שיש להם
כמובן שכל בעל ענין בענף (מוכרנים ומשווקים בשכר או בהתנדבות) מעונין שתקנה חדש כל שנה. אל תקשיב להם
אם אינך משתמש בS PEN - לדעתי הייתי צריך לחפש S8 בפחות כסף או אפילו S9
זהו

למעלה