בדיעבד

שמלת תחרה1

Well-known member
היה טוב לו סגרו את מערכת החינוך בחודש ספטמבר?
או טוב כפי שניה, מי שנדבק נדבק, שבוע פה בבידוד, שבוע שני שוב בבדידו כי בגן של הילד השני היה ילד מאומת, כיתה כאן סגורה, שם כיתה סגורה, מורה חולה, הגיע תחמיד חולה.
הכלכלה פחות נפגעה?

שמלת תחרה1

Well-known member
או טוב כפי שניה, מי שנדבק נדבק, שבוע פה בבידוד, שבוע שני שוב בבדידו כי בגן של הילד השני היה ילד מאומת, כיתה כאן סגורה, שם כיתה סגורה, מורה חולה, הגיע תחמיד חולה.
הכלכלה פחות נפגעה?
אופס' FB_IMG_1632044893399.jpg

Harrington

Well-known member
מנהל
הכלכלה פחות נפגעה?
בדיעבד כמו גם לכתחילה, היה טוב אילו לא היו פותחים את מערכת החינוך בספטמבר. כל בר דעת מבין זאת. הבעיה היא שלא כולם בקבינט הקורונה הם ברי דעת ואלו שכן, חסרים את הכוח הפוליטי להשפיע שם על משהו לאור הרכב הקואליציה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

שמלת תחרה1

Well-known member
אמא לה.
נקווה שחולי קרונה לא יסבלו מתופעות לב.
זה אומר שבעוד עשור רוב המתחסנים יסבלו ממחלות לב, ותוחלת החיים יתקצר?

nothing but the truth

Well-known member
אמא לה.
לא הייתי קופץ להסיק מסקנות. קודם כל, מדובר באתר של נטורופת, ואני קצת מפקפק באמינותו.

דבר שני - לגבי מיוקרדיטיס , אכן נמצאה היארעות מוגברת בגברים בין הגילאים 16-30 , אבל זה עדיין נדיר - אז מכאן ועד לומר שרוב המחוסנים יסבלו ממחלות לב ......הדרך מאוד ארוכה

Harrington

Well-known member
מנהל
לא נכנסתי לקישור, אך למד מתגובתך מה מדווח שם. נכון להיום ידועים למיטב ידיעתי לא מעט מקרים בהם חולי קורונה סבלו מבעיות לבביות לאחר מכן (יודע על כמה עשרות לפחות, אבל לא ערכתי ולא בדקתי סטטיסטיקה מסודרת).
לא, זה רחוק מאוד מלהיות "רוב". גם הבעיה הלבבית המדוברת משתנה כמובן ממקרה למקרה ואין אחד דומה למשנהו. מתוך גם השפעות אותן בעיות משתנות ואין סיבה מיוחדת לחשוש לקיצור תוחלת החיים בעקבות הנ"ל. על כך את יכולה להוסיף שהרפואה יודעת לטפל כיום ברוב המוחלט של הבעיות הלבביות, גם בלי קשר לקורונה. המצבים האלה אינם חריגים לכך.

כוכבית מצויה

Well-known member
אמא לה.
זה מתחיל מזה שתוחלת החיים בישראל התקצרה ב 2020 בגלל תמותת הקורונה.
זה ימשיך בזה שגם ב 2021 היא תתקצר בגלל תמותת הקורונה.
בגלל תחלואת הקורונה מסתובבים בקרבנו מאות אלפים שעדיין מושפעים מהמחלה, סביר שחיי חלקם יתקצרו, כמו כן יש אנשים רבים שהסגרים והבידודים השפיעו על מצבם, במיוחד על קשישים שחיים לבד, לכן סביר שגם בינהם יהיו כאלה שחייהם יתקצרו.
מהסיבות האלה קיימת סבירות שגם ב 2022 נראה המשך מגמה של ירידת תוחלת החיים.

ההשפעה הלבבית של החיסונים קיימת אצל חלק קטן מהמחוסנים, ברובם צעירים שיחלימו ולכן הסבירות שתהיה לכך השפעה על תוחלת החיים נמוכה.

משתפרת1

Well-known member
אמא לה.
מדובר באיזה אתר של מתנגד חיסון.
אתמול בראיון בטלויזיה נאמר ההיפך הגמור. אינני זוכרת מי המרואיין, אך הוא ממערכת הבריאות. מסתבר שמדובר במספר נמוך וחסר מובהקות סטטיסטית.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מדובר באיזה אתר של מתנגד חיסון.
אתמול בראיון בטלויזיה נאמר ההיפך הגמור. אינני זוכרת מי המרואיין, אך הוא ממערכת הבריאות. מסתבר שמדובר במספר נמוך וחסר מובהקות סטטיסטית.
השאלה היא מי הוא זה שמצליח לעבוד עלינו יותר: מתנגדי החיסון, או תומכי החיסון.
תמיד תוכלו לומר, שתומכי החיסון מתוגמלים ע"י יצרני החיסונים ועל כן אין לקבל את דעתם כאובייקטיבית. אבל האם גם משרד הבריאות ובתי החולים משקרים?
האם גם הם מסלפים את האמת, באומרם שמספר המתים מקרב הלא מחוסנים רב פי כמה מאלה שכן חוסנו?
אומר לך בכנות: אם השאלה שתוצג בפניי תהיה: מה תעדיף: לקבל חיסון ולהסתכן במחלה, שרוב הסיכויים שלך יהיו שתצא ממנה בחיים, אך קיים סיכוי כלשהו שלא תשרוד אותה,
או שתתנגד לקבל חיסון, ואז, אם תחלה חלילה, הסיכויים שלך לאבד את חייך יגדל פי 3? ברור שאבחר באפשרות הראשונה. נקודה.

Harrington

Well-known member
מנהל
השאלה היא מי הוא זה שמצליח לעבוד עלינו יותר: מתנגדי החיסון, או תומכי החיסון.
תמיד תוכלו לומר, שתומכי החיסון מתוגמלים ע"י יצרני החיסונים ועל כן אין לקבל את דעתם כאובייקטיבית. אבל האם גם משרד הבריאות ובתי החולים משקרים?
האם גם הם מסלפים את האמת, באומרם שמספר המתים מקרב הלא מחוסנים רב פי כמה מאלה שכן חוסנו?
אומר לך בכנות: אם השאלה שתוצג בפניי תהיה: מה תעדיף: לקבל חיסון ולהסתכן במחלה, שרוב הסיכויים שלך יהיו שתצא ממנה בחיים, אך קיים סיכוי כלשהו שלא תשרוד אותה,
או שתתנגד לקבל חיסון, ואז, אם תחלה חלילה, הסיכויים שלך לאבד את חייך יגדל פי 3? ברור שאבחר באפשרות הראשונה. נקודה.
אשריך. תגובתך (ובעיקר ההמצאה הדמיונית שבסופה) הביאה אותי להיכנס לאותו קישור. אלא מה, יצאתי מהר מכפי שנכנסתי :).
קראתי את הכותרת הראשונה. דיווח על מקרי מיוקרדיטיס בדו"ח של משרד הבריאות. ואללה חשבתי לעצמי, אז בעצם יש שקיפות בישראל אם משרד הבריאות מנפיק דו"ח מיוחד בענין והתקשורת מדווחת על כך? לא נכנסתי לקישורים שם והמשכתי לכותרת השניה. זאת צועקת כהאי לישנה ואני מצטט: "המנהל הרפואי של מודרנה מודה שהחיסון נכנס לגרעין התא ומשנה את ה-DNA". אמאל'ה, חשבתי לעצמי. האם בעצם כולם צודקים? האם גם בפייזר שאת חיסוניו אני קיבלתי זה כך? האם אני בכלל אני? ואולי שוניתי גנטית עד לבלי היכר וכלל לא ידעתי?? ואז הסתכלתי בכיתוב באנגלית שמופיע מתחת לסרטון שמצוי שם בקישור. שם נאמר ואני שב ומצטט: "....can change...". חזרתי כמה סנטימטרים למעלה, לבדוק אם אולי פספסתי משהו בכותרת המשנה. אך לא, ע"פ הכותרת של כותב ה'מאמר' אותו מנהל רפואי פשוט "מודה", ובכיתוב האנגלי מתחת לדברי האיש עצמו, מדובר על אפשרות. עדיין מפחיד מאוד, ללא ספק. אבל בכל זאת.. נו, חשבתי לעצמי. אין מצב שמישהו יעוות עד כדי כך רק כדי 'לעשות' נקודה (תאמין או לא, זה באמת מה שחשבתי. אני מתפלא גם על עצמי :)). ואז נתקלתי בכותרת המשנה של הכותב. הפעם דבריו תואמים דווקא את האמור מתחת לקישור באנגלית וכך האיש כותב: "בהרצאת TEDx בשנת 2017, טל זקס, המדען הראשי של מודרנה, חברה המתמחה בייצור ובהזרקת חיסוני mRNA, מאשר שהזרקת mRNA יכולה לשנות את הקוד הגנטי שלך.". כלומר, במילים פשוטות, הבן אדם יצר כותרת מפוצצת כדי למשוך קהל, ואז קצת בקטן יותר הוא משנה את הדברים ומתאים אותם לאמת ולמציאות (ככל שזה נכון, לא טרחתי לבדוק).
בשלב הזה כבר עלה לי חיוך על הפנים. אין לי מושג אם מדובר במתנגד חיסונים, באדם בעל אג'נדה, או ברופא הבכיר ביותר בעולם. אבל דבר אחד אני כן יודע. אמין, הוא לא.

למעלה