בדידות ומחיר המודעות..

בדידות ומחיר המודעות..

שיחה עם ידיד חדש, העלתה אצלי באוב מכתב תשובה, ששלחתי פעם לאבא שלי. אבא שלי, שהתאלמן מאימי לפני 14 שנה, חווה כבר פרק ב` והתאלמן שוב... אחד מכתביו ביטא תחושת בדידות תהומית. רציתי להראות לו שיש גם צד אחר למטבע... אז ניסחתי מכתב תשובה. נראה לי שזה המקום לפרסם אותו... נ.ב. מאז הוא עשה כבר כברת דרך... והתבגר... ואם לא יתנגד... אביא אחד מכתביו העוקבים - אודות ההתרוממות שלו. ממש כמו עוף החול... ___________________________________________________________ והרי המכתב: ___________________________________________________________ בין ארבע קירות דוממים – אני יכולה להקשיב לחיים הפנימיים שלי. ללא רעש רקע. אני יכולה להתחבר לעצמי ולהתחיל לקבל את עצמי באהבה. אני יכולה להתחבר אל מהויות החיים, פנויה, סוף סוף, מעיסוקים ``ארציים``, יכולה לבנות את עיסוקי ללא מחוייבויות שונות ל``סידורים`` הקטנים והמשמימים, שנקרים בדרכיי החיים. הכל על מנת ``להגיע לשם``... – לאן בדיוק אני רוצה להגיע, כאשר אני מתאמצת לסדר את זה ואת זה ואת זה?!... – אל השקט הזה, להתפנות להיות עם עצמי ולעשות כל מה שליבי חפץ ללא דין וחשבון. ומי זוכה לימים כאלו בבריאות?! - נראה לי, שרק יחידי סגולה. יש אומרים שבדידות היא בחירה אישית. אני אומרת שהיא מהות החיים. זוהי הוייתינו מעצם הגדרתה. אנחנו בודדים בהיוולדינו, בודדים במהלך חיינו – עומסים את מועקותינו בבדידות – ופורקים אותן על מזדמנים פה ושם – שבאמת - לא ממש מעניין אותם... נהנים בצורה מבודדת מהסביבה (גם בהתחברות הפיזית אל בן הזוג עוצמים עיניים כדי להתרכז בהנאתינו – וזה מוביל אותנו שוב אל היות כל אחד מאיתנו, בעצם, פרט בודד!) ובגלל עצם המהות הזו – אנחנו נידונים לרדןף אחר האנטיתיזה של הבדידות. נידונים לחפש חיי חברה כל הזמן. אבל במהות שלנו ... אנחנו בבדידות. במבט לאחור על חיים ניתן למדוד הצלחות... ולפי מה נמדדות הצלחות? על פי הישגים... אז מה משיגים? מטרות... אז... מהן המטרות בחיים?! – ישבתי עם עצמי חשבתי לי וחשבתי... וניסחתי לעצמי מספר מטרות... אני רוצה להציג אותן לפי סדר חשיבותן ב-ע-י-נ-י: 1. להמשיך ולהפיץ את הגנים שלי.. (להוליד ילדים – רצוי מוכשרים בריאים ויפים...), לראות את הגנים שלי עסוקים בהבטחת המשך הגנים שלהם... (מולידים ילדים ורצוי שגם הם יהיו מוכשרים בריאים ויפים, דואגים להם...) 2. לקיים את עצמי באופן עצמאי ומכובד. 3. לפתח את האישיות שלי ולהגיע ליכולות גבוהות יותר יחסית לעצמי, ולמודעויות גבוהות יותר, להתנסות בהתגברות על מכשולים. 4. להתנסות בחוויות רבות ומגוונות של טוב ורע ומה שביניהם, להשכיל, ללמוד, לטייל, לאהוב... 5. להתנסות בזוגיות – לפחות פעם אחת... 6. להגיע להכרה חברתית בקהילה כלשהי. - ומה לגבי להיות עשיר?! הרבה אנשים אומרים שזה חשוב... לדעתי זה סוג של צורך שהוא בעצם over-protection לצורך של ``לקיים את עצמי באופן עצמאי``. אין לזה סוף... - ומה לגבי להיות מפורסם?! הרבה אנשים אומרים שזה חשוב... – כן גם זה צורך חברתי שהוא בעצם doing over של לזכות בהכרה החברתית – ונובע, לדעתי, מחוסר הבטחון המוטבע במהותינו והגורם לצורך להיות ``שווה`` בעיני יותר ויותר אנשים/ קהילות – זהו סוג של צורך שאינו יודע שובעה – ואין לו סוף בדומה לצורך לצבור רכוש וכסף. האם שני אלו הם הישגים שלשמם קיימים בני אדם?... אלו הם ביטויים מוקצנים של צורך בסיסי אצל פרטים – צורך שהופך עז יותר כאשר הפרטים נתקלו בקשיים בתחומים הללו. וכמו שזה נראה, אבא, לאור הנייר הזה, אתה יכול להיות מאוד שבע רצון ! והכל בחיים, כנראה, שאלה של זוית המבט. וכל ההתנסויות הקשות שעוברות עלינו הופכות את חיינו לעשירים יותר! (איזה פרדוקס...) – כך אנחנו לומדים להעריך את מה שיש לנו בחיים. לא כל אחד זוכה להכיר בערך של מה שיש לו. ואז הוא חי חיים משמימים באמת . ננצור את הכאב. (אני אומרת את זה גם לעצמי כשקשה לי...) הכאב הוא חלק אינטגרלי ממה שנועדנו לחוות. ודאי לא שאפנו לחיי `` Ignorance is a blessing `` - אם נביט במפגרים ובפגועי המוח למינהם – אין להם דאגות והם מאושרים. ואנחנו רוצים מודעות. זה כנראה לא הולך בלי כאב.... - ככל שאנחנו מודעים יותר – אנחנו כואבים יותר. זהו מחיר המודעות. וגם ההיפך הוא נכון: ככל שחווים יותר כאב מגיעים, כנראה, למודעות יותר גבוהה אז אם כן – כאב הוא סוג של זיכוך!– ואם זה נכון אז... לכולנו... יש עוד הרבה עבודה... ולסיום דובדבן קטן: את הקטע הבא קבלתי מחברה במייל. A little boy is telling his Grandma how ``everything`` is going wrong. School, family problems, severe health problems, etc.. Meanwhile, Grandma is baking a cake. She asks her grandson if he would like a snack, which of course he does. ``Here, have some cooking oil.`` ``Yuck`` says the boy. ``How about a couple raw eggs? `` ``Gross, Grandma!`` ``Would you like some flour then? Or maybe baking soda?`` ``Grandma, those are all yucky!`` To which Grandma replies: ``Yes, all those things seem bad all by themselves. But when they are put together in the right way, they make a wonderfully delicious cake! God works the same way. Many times we wonder why He would let us go through such bad and difficult times. But when you put everything together they always work for good and make something wonderful!``

יופיאל

New member
מדהימה!

אין לי מילים... תודה לך לגעת במהויות. אהבתי את הסיפור בסוף , אני אאמץ אותו :) באור ואהבה , יופיאל המלאך

מיליון דברים להגיב

לגעת... את מופלאה. לנגוע ככה עם האבא. לתקשר בצורה מדהימה שכזו איתו. להעביר תובנות של בת לאב. אהבה. יש כמה תובנות אפוקליפטיות במה שכתבת. במיוחד בבדידות. אנחנו הרי חיות חברותיות, שאין להן קיום כפרטים. כמעט. ויש הבדל גדול בין הבדידות שאת מדברת עליה, ולהיות לבד. אם נעשה מאזני אנרגיה, ונסכים שכל אדם צריך אנרגיה מינימלית להשרדות, נבין שבעצם החיים זה מאבק על אנרגיה. יש כאלו שסוחטים אחרים את האנרגיה שלהם בצורה של רחמים, יש כאלו שגונבים אנרגיה של אחרים בצורה של שתלטנות, ויש כאלו המוותרים על האנרגיה שלהם בקלות, והכל הכל עניין של מאזני אנרגיה. ואם נבקר את זרימת האנרגיה הזו אצלנו, אצל כל אחד, נראה איך הצורך שלנו בקיום של הסביבה יורד מרמה של תלות (אנרגטית), לרמה של שיתוף. ללא גניבה של אנרגיה מצד אחד, וללא נתינה מיותרת עד כלות, מצד שני. אם נדע להכיל את עצמנו (וקטונתי... קטונתי), לאהוב את עצמנו (להתחבר?), או אז גם הלבד הכי גדול לא יהפוך לבדידות. יש עוד כמה דברים. גם אהבה לך ענקית לגעת במהויות. חיבוק גדול. את נהדרת. איש. אחד.

מאזני אנרגיה

קודם כל - תודה על כל האהבה שאתה מרעיף עלי... אין ספק שזה נעים לי... :) וגם ליופיאל תודה... :) .... נדמה לי שפתחת כאן נושא עתיר אנרגיה... המאבק על אנרגיות... * יש כאלו המוותרים על האנרגיה שלהם בקלות * יש כאלו שסוחטים אחרים את האנרגיה שלהם בצורה של רחמים * יש כאלו שגונבים אנרגיה של אחרים בצורה של שתלטנות צריך לשים לב.. לא ליפול לאחת המלכודות הללו - לא מבחוץ ולא מבפנים... יוצא מן הכלל!!!!

במקום ארוחת צהריים?

לגעת.... כמה גיגיות של הגיגים במקום ארוחת צהריים. את יודעת.... לפעמים קוראים את הדברים שלך ובא לגעת באמת. הם פורצים וממלאים אותך וההרגשה הזו כמעט הופכת למשהו פיזי שבא לך לממש. למשש. ------- בהקשר של מה שכתבת מקודם על הדברים החשובים. מנית כמה. קשה לי להתווכח. כמו שאמרתי, וזה לא השתנה מאז, קטונתי. בראש, בראש - אני יודע שהדברים החשובים נמצאים בפנים. בפנים שלי. בפנוכו. אבל הפנוכו עוד לא הטמיע. הרגש עוד לא מעכל. הולך מכות עם השכל. מתמרד. הוא עדיין אומר שאי אפשר לוותר על ההצלחה, הרכוש, ההכרה, המדדים הקטנים של החיים הגדולים.. מה במקום ארוחת צהריים? השתגעת? אוכל כאן ועכשיו. איש. רעב.

חוזרת מארוחת צהריים...

... קוראת וחושבת לי.. ואוו... ...אבל אני אמרתי שבחשבון נפש פנימי שלי - אלו הם הדברים החשובים בעיניי אני.. לא בהכרח שבעיניו של אף אחד אחר... וחוץ מזה.... לא אמרתי שמוותרת על ``הישגים``... לא על רכוש ולא על הכרה... ניסיתי רק לשים פרופורציות... לעצמי... לזכך קצת.. בשביל עצמי... ובשביל אבא שלי... אדרבה... כל אחד יכול לעשות לעצמו חשבון נפש כזה... ולנסות לבדוק מה הכי חשוב בעינייו...

בלי טיפת ביקורת

לגעת אהובה... ממש ממש לא היתה טיפת ביקורת. נהפוך הוא. התחברתי כל כך למה שכתבת... על החיבור המדהים שהיה לך ולאביך. הזכיר לי אימייל ששלחתי לאמי. לפני חודש. כן... זו שהתאלמנה לפני 14 שנה גם. וחיברתי אותה לפחד שליווה אותי בילדות. ומה שכתב בא ממקום אחר. עם מילים אחרות. אבל עם חיבור חזק לדור ההוא. באהבה כנה. איש. עם בטן ריקה.

יד אחת אוחזת בשלח

השניה בקלח :) עם חומוס ופול גם. באהבה. במיוחד לאוכל. איש. סובא.

יופיאל

New member
אוכל לנשמה

לדעתי יש כמה שלבים בעיכול הדברים. בהתחלה אתה שומע משהו או קורא משהו , אז אתה יודע. אחרי שאתה יודע , אתה מנסה להבין את הידע החדש שלך. אתה מסתכל עליו , בוחן אותו , ממשש אותו , בודק מאיפה הוא הגיע , לאן הוא יכול להוביל אותך , ובסופו של דבר אתה מגיע להבנות מהידע החדש. ובסוף התהליך , השלב הכי קשה - ליישם את ההבנה החדשה אל תוך החיים הרגילים. אחרי שזה קורה , כל מה שנשאר זה לקטוף את פירות ההצלחה שלך... :) ובעזרת פירות אלו , אתה יכול לקבל ידע חדש ולעבור למעגל הבא , עד שתגיע לשמיים... באור ואהבה (והרבה תיאבון) , יופיאל המלאך

בהוראה אומרים...

שיש כמה רמות קוגניטיביות להטמעה של ידע חדש... ידיעה - זכרון טכני בלבד.. הבנה - למה איך ומדוע... יישום - יכולת להשתמש בידע החדש לצורך פתרון בעייה דומה... אנליזה - יכולת לנתח את הידע החדש למרכיביו.. סינטיזה - יכולת לחבר את פיסות הידע החדש ולבנות תובנות אחרות... הערכה - יכולת להשתמש בכל הללו על מנת להעריך עתידית...כיצד להגיב, מה עשוי להתפתח... ואיך...

אילה.

New member
ב``נבואה השמימית``...

נדמה לי, יש הסבר מאוד ישיר פשוט ויפה על מאבקי האנרגיה... כן, כן, ב``נבואה השמימית``... מה לעשות... קצת מתנצלת אבל בחיוך, אילה

נכון. בנבואה השמימית.

ובהמשך זה גם מופיע. ולא אמרתי שזה אני. שזה מקורי וגם לא צריך להתנצל. וגם לא צריך לחייך. זה בסדר. ותודה. איש.

אילה.

New member
למה לא לחייך, איש?

אחרי שהשקעתי כספים כה רבים בטיפולי השיניים? :) B-) :cool: אילה

ל``ג בעומר

אילה - דיברנו קצת בעבר על ה - BEING של הפורום. החיצים ששלחת, חיצים ענוגים,אבל עדיין חיצים עם ארס של ביקורת. לא מתאימים לפורום כזה.ממש לא. אנא. תני לי לחגוג את ל``ג בעומר רק עם מדורה וקרטופלך. הקשת והחיצים מאופסנים בבית. שוב תודה. איש.

חור בהשכלה...

איילה, איש מידות.. רק מחילופי הדברים שביניכם... הבנתי שיש לי חור בהשכלה.. שמא מי מכם ישלח אותי לאותו מקום שמימי להשלמות?!... אז סליחה על הפגנת בורות בוטה כל כך, אבל... מה זה ה``נבואה השמימית``?

אה... לא שמת לב?

לנגוע יקרה.. Celestine Prophecy של ג`יימס רדפילד זה היה מצד ימין. בלובי. ממש בכניסה לפורום. ספר חובה.... ספר שבעלי משפחות לא מתחילים לקרוא ביום ששי בבוקר כי... בכ``א עוד לא מצאתי את ספר ההמשך, התובנה העשירית. אם לא תמצאי את הספר בקרוב...תגידי... אני מאמין שאפשר להשיג בפינה. לרוץ לקרוא. איזה כיף לך שעוד לא קראת ושהספר המרתק הזה עוד לפנייך... באהבה ושמחה. איש.

למעלה