בגלל החום, או בגלל השעמום, ראו מה עשיתי!

בגלל החום, או בגלל השעמום, ראו מה עשיתי!

במסגרת קורס העוסק במשפחה ברומא העתיקה, התבקשנו לכתוב עבודה במסגרת מבחן בית לקורס. היות והקורס הינו קורס בהיסטוריה רומית, וברומא כתבו ודיברו לאטינית, החלטתי לעשות מעשה, ולכתוב את שער העבודה בלאטינית!! אז כדי שתתרשמו ממאמציי, אני מצרף לכם את שער העבודה שלי, העוסקת בניתוח קטע מאת קיקרו, "על הזקנה". תהנו לכם! דאנטה

אח אח אח....

מה זה העיצוב הזה? מה זו הטיפוגרפיה הזו? איפה הגריד? איפה בחירת הפונט הנכון? מה זה זה? טפוי..בושה. אצלנו, היו מורידים לך יד על זה!

הבהרה

הגר, או מתמימות או מהיסח דעת, עלייך לתת דעתך לפונטים המשמשים אותי על בסיס קבוע בעבודותיי. בעברית, אני משתמש תמיד בפונט הקרוי על שמי המהולל, הלא הוא פונט "דויד"... ואילו בעבודות הנכתבות בלעז, הפונט החביב עליי והמועדף עליי הוא פונט "TIMES NEW ROMAN". ומדוע זאת? כי כתוב שם ROMAN, שזה "רומאי"... הרי יודעת את, שאני לומד היסטוריה רומית... איזו דרך מהוללה ומופלאה להעלות על נס את גדולותיה של רומא! סתם, ישנן עוד הרבה דרכים, אבל הן לא כל כך מקובלות על הכלל כמו שהן מקובלות עליי, ואני עלול לשלם מחיר כבד אם אנסה לעשות משהו בעניין... אגב, איזו יד נוהגים להוריד אצלכם? את היד החזקה או את החלשה? מעניין אותי לדעת עוד על שיטות הענישה המקובלות בארצנו. דאנטה

lollapalooza

New member
זו הבאסה בחוקי כתיבה אקדמית.

שיש צורה אפילו לשער של עבודה, היא מכוערת וצריך ליישם אותה במדויק.

אל תאשימי אותי. האשימי את עצמך

על שלא טרחת ללמוד לאטינית. בכלל, בזמן האחרון אני מגלה שהרבה מרצים שמלמדים היסטוריה, מקרא או ארכיאולוגיה נוהגים לתלות שלטים על דלתות משרדיהם בכל מני שפות שונות ומשונות. יש לנו באונ' מרצה המתמחה בהיסטוריה אירית, אז הוא תלה על דלת משרדו שלט הכתוב בגאלית! ראיתי פעם דלת משרדו של מרצה באונ' העברית, שבה תלוי שלט בכתב יתדות, ובו כתובים הפרטים החשובים של מהם מתקיימות שעות הקבלה ובאילו ימים וכו', ואילו מרצה נוסף אצלנו בבן- גוריון נוהג להסתובב עם כיפה עליה רקום שמו בכתב יתדות... דאנטה

יותר עילג מ"בריאן כוכב עליון"...

המערכון עם ROMANI ITE DOMUM מוכר לך? לפחות היית משתדל לכתוב באותיות לאטיניות... אם כבר להשקיע, אז עד הסוף. אני לא אוהב חצאי עבודות, ולא אוהב אנשים שמחפפים. דאנטה

מעניין אותי מאוד לדעת,

אם למדת פעם בערד. יכול להיות שאתה היית זה שתמיד היינו מרביצים לו במגרש הספורט של ביה"ס "עופרים"? דאנטה

ustar

New member
כמה דברים

א. בריאן כוכב עליון הוא סרט מאוד נחמד. ב. אתה עדיין פוץ. ג. כשאני מבצע ירידות אני לא הולך להפוך את זה לפרויקט גמר בלטינית זו הייתה הברקה רגעית. ד. נו אז אתה משועמם- זה אומר שאתה צריך להוכיך לעולם (או לעצמך) שאתה יכול לכתוב בלטינית?

עוד כמה דברים

אני לא הייתי הראשון לפרסם עבודות שלי או יצירות שלי. כבר עשו זאת לפני כמה וכמה אנשים, שפרסמו בין היתר תמונות, שירים, ציורים וכו'. אז אם כבר קולטורה, אז למה שנזניח את שפת התרבות של עד לפני 100 שנה?? (פלוס מינוס...). היות ואני אדם מאוד מאוד מאוד חברותי, ראיתי זאת כחובה וכשליחות להראות את שער עבודתי המהוללה, למען יראו וייראו. שהרי בשביל מה ישנם חברים? שישמשו דוגמא ומופת. אני לא צריך להוכיח לעצמי (ותשמח לדעת, שאני כבר לא צריך להוכיח גם לאוניברסיטת אוקספורד שאני יודע לאטינית. הם לא היו דנים בבקשתי אם לא הייתי יודע). אני מאוד אוהב ירידות, ודאחקות וכל מה שלא יהיה, אבל כמובן, שיהיו עד כמה שיותר שנונות. אם כל הרצון הטוב שלך, פשוט התבללת עם כל היחסות, ושמת את שם התואר "מולטו", שזה ביחסת האבלאטיבוס או הדאטיבוס, ליד שם העצם "פלצנוטוס", שזה ביחסת הנומינאטיבוס. זה לא הולך ביחד, אפילו בלאטינית של ימי הביניים... זה מאבד מכל העוקץ. וכן, ישנם רגעים שגם אני משתעמם, זה קורה לכל אחד... דאנטה

ialstrn

New member
אם אני ירדתי מזה (ואני פתחתי את הויכוח המקורי

ואני דתיה ) אז אני חושבת שגם אתה יכול להתעלות על עצמך ולרדת מהנושא....

ialstrn

New member
אתה חושב שאתה עוזר במשהו ככה ?

זה הדרך שלך להכריח אותו לשנות את דעתו? או סתם להראות לו בדיוק מה אתה חושב עליו? (אני מניחה שתשובה ב' היא התשובה הנכונה..) עלה בדעתך שהרבה מהדיון הקודם בה בגלל חוסר ידע? טוב זהו ,

למעלה