באחד הדיונים פה כתב מישהו ש .............

שחר 676

Well-known member
מנהל
מותר לחנות. וזאת לפי הכללים של משרד התחבורה!!!
אין למשרד התחבורה קשר.

הרבה פעמים רכב החונה באדום לבן חוסם חלק מנתיב נסיעה אלמנט המוגדר כהפרעה לתנועה.

אם הרכב אינו חונה במקום מפריע לתנועה היינו החוצפה של הנהג הנכה אינה עוברת את הסביר מבחינתו של השוטר אזי רוב הסיכויים שהשוטר לא יכתוב לו דוח אבל אם החניה מהווה הפרעה לא נסבלת לתנועה אזי נהג הרכב בהחלט מסתכן בקבלת דוח וכבר ראיתי לא פעם רכבים של נכים שקיבלו דוח כשחנו באדום לבן.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
אין למשרד התחבורה קשר.

אם הרכב אינו חונה במקום מפריע לתנועה היינו החוצפה של הנהג הנכה אינה עוברת את הסביר מבחינתו של השוטר אזי רוב הסיכויים שהשוטר לא יכתוב לו דוח אבל אם החניה מהווה הפרעה לא נסבלת לתנועה אזי נהג הרכב בהחלט מסתכן בקבלת דוח וכבר ראיתי לא פעם רכבים של נכים שקיבלו דוח כשחנו באדום לבן.
וגם תלוי תו הנכה, יש דרגות שונות כפי שהרחבתי בתגובה #22 שלי.
בכל אופן, אם זה מפריע לתנועה, כל תו נכה לא יתפוס.

אבי בן 1231

Well-known member
אין למשרד התחבורה קשר.

אסור גם לכב עם תג נכה לחנות על פסי רכבת, באמצע הכביש, במאונך למדרכה ועוד.
בשביל זה ישנם הכללים מה מותר ומה אסור ואת זאת מוציא משרד התחבורה!!

שחר 676

Well-known member
מנהל
אסור גם לכב עם תג נכה לחנות על פסי רכבת, באמצע הכביש, במאונך למדרכה ועוד.
בשביל זה ישנם הכללים מה מותר ומה אסור ואת זאת מוציא משרד התחבורה!!
אני בסה"כ נתתי לך הסברים מנסיוני האישי.
הייתי מתנדב משטרה במשך קרוב לשני עשורים.

רק שיש נכים שחושבים שמותר להם להתעלם מההנחיות ולכן לא פעם ראיתי אותם חונים בחוצפה שלא תאמן.

אבי בן 1231

Well-known member
אני בסה"כ נתתי לך הסברים מנסיוני האישי.
הייתי מתנדב משטרה במשך קרוב לשני עשורים.

רק שיש נכים שחושבים שמותר להם להתעלם מההנחיות ולכן לא פעם ראיתי אותם חונים בחוצפה שלא תאמן.
באמת תודה שכוונתך טובה.
אך יש לי תג נכה ואיתו קיבלתי דף שלם עם הסבר של מה מותר ומה אסור.
אני איש שומר חוק, משנת 72 במאה הקודמת יש לי רישיון נהיגה וללא דו"ח תנועה אחד וללא תאונה אחת שקרתה באשמתי.
אם תרצה אצלם ואעלה אותו פה.
אין שוטר שעושה דין לעצמו ומחליט מה מותר או אסור, לא פעם פקחים עירוניים של עירית תל אביב מסמנים לי לזוז אך אני מודיע להם שיש לי תג נכה והם "מוותרים לי" כביכול.

נערך לאחרונה ב:

שחר 676

Well-known member
מנהל
באמת תודה שכוונתך טובה.
אך יש לי תג נכה ואיתו קיבלתי דף שלם עם הסבר של מה מותר ומה אסור.
אני איש שומר חוק, משנת 72 במאה הקודמת יש לי רישיון נהיגה וללא דו"ח תנועה אחד וללא תאונה אחת שקרתה באשמתי.
אם תרצה אצלם ואעלה אותו פה.
אין שוטר שעושה דין לעצמו ומחליט מה מותר או אסור, לא פעם פקחים עירוניים של עירית תל אביב מסמנים לי לזוז אך אני מודיע להם שיש לי תג נכה והם "מוותרים לי" כביכול.
אני מאמין לך - אין צורך להעלות צילום של רשיון נהיגה.

לגבי השוטר : גם שוטר לא יכול לעשות דין לעצמו וכשהוא רושם דוח הוא מסתמך על סעיף מסוים בחוק אותו הוא כותב על גבי הדוח.

יש מקרים בהם הנכים מערערים על הדוחות שקיבלו מהשוטרים - לפעמים הערעורים מתקבלים ולפעמים לא.

אני מציע גם לנכים לא לחנות באדום לבן שכן שיקול דעת של שוטר אחד יכול להיות שונה לחלוטין משיקול הדעת של שוטר אחר.

כשהחניה באדום לבן גורמת לעומס או הפרעה לתנועה - השוטר ירשום את הדוח והנכה ישלח להגיש ערעור.

יותר מידי ערעורים מצד אותו נכה יפגעו בסיכוייו לקבל פטור מהדוח.

אבי בן 1231

Well-known member

אני מאמין לך - אין צורך להעלות צילום של רשיון נהיגה.

לגבי השוטר : גם שוטר לא יכול לעשות דין לעצמו וכשהוא רושם דוח הוא מסתמך על סעיף מסוים בחוק אותו הוא כותב על גבי הדוח.

יש מקרים בהם הנכים מערערים על הדוחות שקיבלו מהשוטרים - לפעמים הערעורים מתקבלים ולפעמים לא.

אני מציע גם לנכים לא לחנות באדום לבן שכן שיקול דעת של שוטר אחד יכול להיות שונה לחלוטין משיקול הדעת של שוטר אחר.

כשהחניה באדום לבן גורמת לעומס או הפרעה לתנועה - השוטר ירשום את הדוח והנכה ישלח להגיש ערעור.

ידידי, אתה מתעקש, כאשר בהנחיות כתוב במפורש שלרכב עם תג נכה מותר לחנות באדום לבן בכפוף להיתרים ולאיסורים!!!
שוב אני מציע לך שאצלם לא את רשיון הנהיגה אלא את דף ההנחיות, בנוסף סופרמן העלה פה את כל החוק!!

שחר 676

Well-known member
מנהל
ידידי, אתה מתעקש, כאשר בהנחיות כתוב במפורש שלרכב עם תג נכה מותר לחנות באדום לבן בכפוף להיתרים ולאיסורים!!!
שוב אני מציע לך שאצלם לא את רשיון הנהיגה אלא את דף ההנחיות, בנוסף סופרמן העלה פה את כל החוק!!
אני מכיר את ההנחיות - נכים פועלים לא פעם בניגוד להנחיות הללו מתוך תקווה שהשוטר לא ירשום דוח - כאילו שלתו הנכה מתלווה פטור גורף מכל עבירות התנועה.

מעבר לכך - בהחלט יתכן שמה שיתפרש בעיני הנכה כחניה לגיטימית יתפרש בעיני השוטר כהפרעה לתנועה.

אבי בן 1231

Well-known member
אני מכיר את ההנחיות - נכים פועלים לא פעם בניגוד להנחיות הללו מתוך תקווה שהשוטר לא ירשום דוח - כאילו שלתו הנכה מתלווה פטור גורף מכל עבירות התנועה.

מעבר לכך - בהחלט יתכן שמה שיתפרש בעיני הנכה כחניה לגיטימית יתפרש בעיני השוטר כהפרעה לתנועה.
ידידי, מדוע אתה מתעקש, השוטר לא מפרש חוקים, ברגע שהשוטר רושם דו"ח הנכה ה"עבריין" מצלם את המצב,
וזאת עשיתי לא פעם ובאחת הפעמים שופט מחוזי נזף בעיריה ובפקח!
אני חושב שפשוט חבל על הזמן להתווכח על חוק שכתוב!!

שחר 676

Well-known member
מנהל
ידידי, מדוע אתה מתעקש, השוטר לא מפרש חוקים, ברגע שהשוטר רושם דו"ח הנכה ה"עבריין" מצלם את המצב,
וזאת עשיתי לא פעם ובאחת הפעמים שופט מחוזי נזף בעיריה ובפקח!
אני חושב שפשוט חבל על הזמן להתווכח על חוק שכתוב!!
ברור שהנכה מצלם ומגיש את הצילום בערעור - לרגע לא טענתי אחרת.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אבל החוק הוא זה שמאפשר את החניה והוא זה שקובע אם ניתן לתת דו"ח בגינה אם לאו. שאלת המציאות בשטח כלל לא קשורה לכך.
תקשיב טוב.

נסה להפסיק להתחכם כהרגלך ונסה לרדת אל סוף דעתי.

קרא את דברי מתחילתם ועד סופם ונסה להבין למה אני מתכוון.

מעבר לכך - בהחלט יתכן שמה שיתפרש בעיני הנכה כחניה לגיטימית יתפרש בעיני השוטר כהפרעה לתנועה

לפעמים עדיף להיות חכם מאשר צודק ולכן אני ממליץ את שאני ממליץ.

רוצה לקבל את המלצתי ? סבבה.
לא רוצה לקבל אותה ? סבבה.

מה לא מובן ?

Harrington

Well-known member
מנהל
תקשיב טוב.

נסה להפסיק להתחכם כהרגלך
הפסקתי. להתחכם כהגדרתך (לא שעשיתי זאת לפני כן) וגם לקרוא. כשתרצה לדון בצורה מכובדת וראויה לאנשים בוגרים ומבוגרים, תרגיש חופשי לעדכן. עד אז, תהנה עם להצדיק את עצמך.

בשורה התחתונה, הדברים מאוד פשוטים. יש חוק שקובע היכן מותר לבעלי תו נכה לחנות. הוא מאפשר גם חניה באדום-לבן וזאת בכפוף למספר תנאים כלליים שלא נקבעו דווקא לאדום-לבן. זה החוק הלאומי וזה מה שנכתב ברוב חוקי העזר העירוניים במדינה במקביל.

כל טענה אחרת מה לעשות, פשוט שגויה.

הרבה בריאות, מיצינו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
בשורה התחתונה, הדברים מאוד פשוטים. יש חוק שקובע היכן מותר לבעלי תו נכה לחנות. הוא מאפשר גם חניה באדום-לבן וזאת בכפוף למספר תנאים כלליים שלא נקבעו דווקא לאדום-לבן. זה החוק הלאומי וזה מה שנכתב ברוב חוקי העזר העירוניים במדינה במקביל.
בשורה תחתונה הסברתי מדוע אני ממליץ את שאני ממליץ.

מי שרוצה לקבל ? נפלא.
מי שלא רוצה לקבל ? נפלא.

המשך ערב טוב.

דיברגנט חדש

Well-known member
בשורה תחתונה הסברתי מדוע אני ממליץ את שאני ממליץ.

מי שרוצה לקבל ? נפלא.
מי שלא רוצה לקבל ? נפלא.

המשך ערב טוב.
אפשר להחנות באדום לבן כאשר באופן מוחלט לא ניתן לפרש שזה יכול להפריע לתנועה, כמו למשל 10 מטר מהצומת כאשר תחילת האדום לבן הוא 15 מטר מהצומת.
זה נכון מאוד מה שכתבת וברוב המקרים גם אם קיבלת דו"ח, הוא יבוטל, אך כפי שכתבת, אם יראו שאתה מקבל דו"חות סדרתי, יפסיקו לבטל לך את הדו"חות.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אפשר להחנות באדום לבן כאשר באופן מוחלט לא ניתן לפרש שזה יכול להפריע לתנועה, כמו למשל 10 מטר מהצומת כאשר תחילת האדום לבן הוא 15 מטר מהצומת.
זה נכון מאוד מה שכתבת וברוב המקרים גם אם קיבלת דו"ח, הוא יבוטל, אך כפי שכתבת, אם יראו שאתה מקבל דו"חות סדרתי, יפסיקו לבטל לך את הדו"חות.
אכן כן.

Harrington

Well-known member
מנהל
אין למשרד התחבורה קשר.
בזה אתה צודק. לגבי כל השאר, יש חוק מפורש. חוק לאומי וברוב הערים גם חוק עזר מקומי. לא מבין את הדיון ביניכם. החוק מפורש, קל ופשוט. כן, הוא מאפשר לנכים לחנות גם באדום-לבן במידת האפשר/צורך. לא, הוא לא מציין זאת במפורש אלא בדרך עקיפה. אבל משמעות הדברים פשוטה מאוד להבנה (הוא פשוט מאפשר לחנות גם במקומות בהם אסור לאחרים לחנות, בכפוף לתנאים מסוימים).

דיון סרק בתכל'ס.

למעלה