אתן לבד עם התינוק. שתיים בלילה, תינוקי על

maayanbaby

New member
אתן לבד עם התינוק. שתיים בלילה, תינוקי על

שידת ההחתלה...לפתע, את לא מרגישה טוב,מרגישה חולשה ו"רואה כוכבים"...הרגשה שבעוד רגע מתעלפת... מה לעזאזל את עושה???!!!!
זה מה שקרה לי הלילה!! אמרתי לעצמי שזה אסור שיקרה לי עכשיו, אסור לי להתעלף במיוחד כשהקטנצ'יק על השידה...לקחו כמה רגעים ארוכים ביותר תוך שאני נתמכת בשידה כדי לא ליפול. בסוף חזר לי קצת הכוח לרגליים ואז שמתי אותו במיטה. ניגשתי למראה וכולי הייתי לבנה כמו סיד.מה היה קורה אם הייתי מתעלפת והוא היה על השידה! המחשבה הזאת מפחידה אותי!
חשבתי שמחר,אגש לאחד השכנים שלי ואבקש מהם "אישור" להתקשר אליהם במידה ודבר כזה ייקרה שוב, כדי שיהיה מישהו שידע וידאג לעשות מה שצריך במידה ויקרה משהו (אני רק מקווה שאצליח להגיע לטלפון...)
מה אתן הייתן עושות?? האם קרה לכן?

רעיון טוב לפנות לשכנים

אני הגדלתי ונתתי לשכנה מהקומה מפתח לדירה
זה היה כשהילדון היה תינוק וביקשתי שבמידה ושומעת אותו בוכה ללא הפסק
סיכמנו שבמידה ואיני עונה לטלפון שלה/דפיקות בדלת- תוכל להיכנס לדירה
כמובן זו שכנה שאני סומכת עליה מאוד.
בהחלט מלחיץ, אולי כדאי להעביר את ההחתלה בלילות למיטה
סופש נעים וקל

maayanbaby

New member
בבניין שלי שהכנים מתחלפים כל הזמן כך

שמישהו שממש אני סומכת עליו אין :(

תאילוטי

New member
כושר ההישרדות של אימהות -

הי -
מקווה שהבוקר את מרגישה טוב יותר

לגבי האירוע שעבר עלייך בלילה: יש פה כמה אימהות שחוו חולשה / נפילה / החלקה עם הילדון על הידיים.
האדרנלין והאינסטינקט האימהי הביאו לכך שהתינוקות סיימו את האפיזודה בשלום בעוד שאנחנו (אני למשל) יצאנו חבולות ( אזהרה: קיא של תינוק על ריצפת פורצלן - מתכון בטוח להחלקה ).
אם חס וחלילה קורה לך אירוע דומה, עלייך לנהוג כך:
אם את מרגישה שאת ממש לקראת איבוד הכרה, והילדון על השידה או בידיים שלך, חבקי אותו חזק, הישכבי על הריצפה והרימי את שתי הרגליים שלך.
אם את מרגישה שאת מסוגלת "לסחוב" עוד מ"ס שניות - עדיף לשים את התינוק במיטה שלו, ואז: להישכב על הריצפה ולהרים רגליים.
השכיבה על הריצפה והרמת הרגליים מבטיחה זרימת דם למוח, שהיה צמא לדם באותם רגעים בהם "ראית כוכבים". לרוב - תוך מספר דקות תתאוששי.
את צודקת שכתבת שמא לא תספיקי להגיע לטלפון. ברגעים כאלו - מייד להישכב. הליכה לטלפון עלולה להיגמר בהתעלפות מלאה, וחס וחלילה בפגיעה פיזית שלך.
ודבר אחד נוסף:
אם אתמול היה יום שגרתי עבורך (דהיינו: אכלת ושתית כראוי ולא חווית שום אירוע סטרס קיצוני) אזי יש מקום לשתף את רופא המשפחה, ולשקול בירור.
ועכשיו חיבוק אופטימי

(גילוי נאות: בנוסף על להיותי 'יחידנית' אני אחות מוסמכת במקצועי ולכן משנה הזהירות שלי. מקווה שלא הלחצתי יתר על המידה
)

maayanbaby

New member
תודה רבה! עדיין חלשה אבל מרגישה יותר טוב

מאתמול. תודה על העיצות החשובות!! אני לוקחת אותן איתי בתקווה שלא אצטרך ליישם אותם. השבוע אגש לרופא ואבקש לבצע בדיקות דם, הניחוש שלי הוא חוסר בשינה (חצי שנה לא ישנה יותר משעתיים רצופות בלילה) וחוסר הברזל שממנו אני סובלת שנים.
תודה על החיבוק! שולחת לך אחד בחזרה :) שבתשלום

לקחת אותו מיד בידיים ולהתיישב על הרצפה או

או המיטה,
לשכב לנוח עד שתחלוף הסחרחורת.

זה רעיון מצוין לבקש את תשומת לב השכנים, תעשי את זה! זה לא מטריח אותם, רק להיות מודעים אליכם...

jiminit2

New member
אני הסתובבתי עם טלפון נייד בכיס..

היה צמוד אלי כל שעות היממה.. מייד אחרי הלידה היו לי התקפי כאבים מזעזעים עקב אבנים בכיס המרה. כשהאופרית שגרה איטי נטשה אותנו בגיל חודשיים נשארתי לבד עם הקטנים. ההורים שלי גרים ממש קרוב אז הם היו הגיבוי. מה שכן, אצלי לא היה חשש להתעלפויות או איבוד הכרה. וכמו שרשמה לך תיאלוטי למעלה, כשצריך מתגברים. כבר תפקדתי עם שניים כשהייתי על הפנים פשוט מחוסר ברירה.

puja1

New member

מציעה לך בלילה לחתל במיטה שלו/שלך ולא בשידה.
ובנוסף לעצות הטובות שנתנו מוסיפה שאם זה עניין של לח"ד נמוך, בקימה מהמיטה, להשתדל לא לזנק מהמיטה שלך מיד כששומעת אותו, אלא לסגל לך ישיבה לחצי דקה, התעשתות, אפילו תכיני לך בקבוק עם מיץ ממותק ואז לקום לתינוק.
ואם את קמה ומרגישה חלשה, לא יקרה כלום אם תדחי קצת את ההחלפה.
והכי חשוב לדאוג לבריאותך! בשביל שתוכלי לטפל בו. מחסור בברזל זה לא מוסיף לתשישות שגם ככה את בטח נימצאת בה אם אין לך לילות של שינה טובה.

tulip24

New member
יכולה להציע לא לחתל בלילה על שידת החתלה

אני לוקחת משטח החתלה (יש לי משטח קל נייד) ושמה אותו על המיטה, רחוק מהקצה. וגם אני בעצמי יושבת על המיטה.

בכל מקרה תרגישי טוב

לי החתלה בפוזה הזאת לאורך זמן גרמה

לדקירות כואבות מאד במותן, אז קחו בחשבון...

tulip24

New member
יש מצב, אבל הצעתי לחתל ככה רק בלילה

כשאנחנו בעצמנו רדומות וחלשות

אד י

New member
אני בכלל נמנעתי מהחתלה בלילה

גם בגלל אפיזודה מפחידה שהייתה לי וגם בגלל שזה העיר את התינוקת.
גם לא הוצאתי מהמיטה לבקבוק מאותן סיבות.

yauly

New member
נשמע מפחיד מאוד

אני פעם הקפצתי את אמא שלי באמצע הלילה כשהייתי ממש חולה והוא בדיוק פיתח דלקת אוזניים ולא רצה לרדת מהידיים. מזלי שהיא גרה די מולי.
אני חושבת שזה חכם מאוד לדבר עם אחד השכנים.

למעלה