אתם, בתור כלי נגינה ונגנים.........

prophit

New member
אתם, בתור כלי נגינה ונגנים.........

בוודאי נותנים למוסיקה מקום מיוחד בליבכם וחייכם, בין אם כשמנגנים או שומעים אותה, שאלה שאלתי היא כזו- אם כשאתם שומעים מוסיקה, אתם שומעים עם עיניים פקוחות או עצומות, כי אני גיליתי שהעוצמה של המוסיקה מש גדלה ויכולה לעיתים להביא אותי לסף דמעות כשאני עוצם עיניים ביצירה ממש טובה, אני פשוט רואה את המוסיקה והיא נכנסת פנימה ומעבירה את כל מה שהכותב ניסה להעביר ומה שהוא הרגיש כשהוא כתב את זה, יש גם מקרים שאני חייב לעצום את העיניים וממש להכנס למוסיקה- האם יש לי בעיות, ואם כן אז עד כמה הן קשות

wiz

New member
אני חושב שזה מדעי...

פעם ישבתי לדבר על זה עם מישהו שסאונד, מוזיקה ומערכות הם החיים שלו... הוא אמר לי שכשעוצמים את העיניים, באמת שומעים טוב יותר, ובווליום חזק יותר (קשור לכל מיני תעלות וכאלה שיש בראש - אולי אני אחפש הסבר מדעי מדוייק בהזדמנות). אז קודם כל, אתה לא מדמיין
. בקשר לרגש וכו' - גם כאן אני חושב שאפשר למצוא הסבר הגיוני: כשאתה עוצם את העיניים, אתה מקטין את העומס על המוח לנתח מידע (הוא לא מקבל כלום מהעיניים), ואולי זה מאפשר לו להקצות יותר משאבים לשמיעה. אם נוסיף לזה את הווליום החזק יותר (שמאפשר להבחין בניואנסים קטנים בנגינה), ואת הריכוז המוחלט בהקשבה - אולי נצליח להסביר את הסטייה שלך
.

nisso k

New member
זה באמת כך...

למה חרשים שומעים יותר טוב? כאשר סוגרים את העיניים הגוף פועל הרבה יותר קשה כדי לדעת את הסביבה וזה משפיע על חושים אחרים...כמו המישוש למשל...למה לדעתכם אנשים סוגרים עיניים כשהם מתנשקים? ותחשבו על זה

Katarzis

New member
חרשים שומעים יותר טוב?

תגלית מרעישה!!!
תרתי משמע...

electricGirl

New member
פחחחחחחחח

אני נמנעת מלעצום תעיניים כשאני שומעת מוזיקה בחדר אחרת אני נרדמת תוך שנייה (התשישות...). אבלללללללל נכון שאין כמו לעצום תעניים כששומעים מוזיקה. כאילו החושך עוטף את הכל והצלילים מתרכזים להם ברחבי החשיכה ויוצרים צלליות. כאילו הם מקבלים מימד אחר.

prophit

New member
חחחחח, אתה נראה לי די צודק.......

גם אני חשבתי על זה, הרי משהו כמו 80% מהמוח שלנו ופעולותיו הן קשורות לראיה, לא רואים משמע המוח פנוי לחושים האחרים......

veish

New member
חחח...

אני עוצמת עיניים כשאני מנגנת רוב הזמן אבל לא כשאני שומעת מוזיקה

למעלה