"ארץ נהדרת"

Harrington

Well-known member
מנהל
מה דעתכם על הטלאי הצהוב ששמו על הזרוע של בן גביר?
זה לא תלאי צהוב. מי שיסתכל על על הסמל של תנועת כך, יראה שזה הסמל. אמנם אולי דומה מעט לתלאי הצהוב, אבל לא אותו דבר. לא נראה לי שהייתה כאן כוונת זדון לדמות לתלאי הצהוב של השואה.

דיברגנט חדש

Well-known member
זה לא תלאי צהוב. מי שיסתכל על על הסמל של תנועת כך, יראה שזה הסמל. אמנם אולי דומה מעט לתלאי הצהוב, אבל לא אותו דבר. לא נראה לי שהייתה כאן כוונת זדון לדמות לתלאי הצהוב של השואה.
אכן, אך רוב אזרחי המדינה לא מכירים את הסמל של תנועת כך וישר מתרגמים לתלאי הצהוב של השואה, לכן היו צריכים לעשות אותו יותר ברור שהכוונה לסמל התנועה ולא לתלאי הצהוב ובמיוחד שמדובר בציבור קשיש שגם כך לא רואה טוב.

Harrington

Well-known member
מנהל
אכן, אך רוב אזרחי המדינה לא מכירים את הסמל של תנועת כך וישר מתרגמים לתלאי הצהוב של השואה, לכן היו צריכים לעשות אותו יותר ברור שהכוונה לסמל התנועה ולא לתלאי הצהוב ובמיוחד שמדובר בציבור קשיש שגם כך לא רואה טוב.
אולי. לי הקישור הראשון שחלף במוחי היה דווקא נאצים ולא יהודים עם תלאי צהוב עליהם. זאת בגלל הסרט על הזרוע ותנוחת הזרוע השניה.

אבל לגבי ההבדל בין תלאי צהוב לסמל של תנועת כך, יתכן שזה היה מכוון אבל באותה מידה יתכן שזה טיפשותו של הציבור. אני לא מהממהרים להגן על תוכניות כאלה כשהן עושות שטויות כאלה, אבל במקרה הזה הטענות לא נראות לי רלוונטיות. אם הציבור לא מכיר, שייצא וילמד לפני שהוא בא בטענות. לא עשה זאת? שיפסיק עם הטענות מיד לאחר שהועמד על טעותו. ממשיך בכל זאת? זה כבר מלמד על בעיה אצל אותו ציבור ולאו דווקא בתוכנית שכלל לא השתמשה בתלאי צהוב כלשהו.

אבי בן 1231

Well-known member
האמת חשבתי שאני טועה!!
"התקבלו 5 פירושים במילון לתלאי

תִּלְאִי - לָאָה, גוף שני נקבה עתיד

התעייף, התייגע, נהיה תשוש"
אך הכוונה בוודאי לטלאי!

ORIZACKEN

Well-known member
ארץ נהדרת זו תוכנית של הסתה כנגד הימין והדתיים במסווה של צחוק כבר שנים, את בן גביר מציגים כפשיסט אבל את אחמד טיבי למשל שנפגש עם רוצחי יהודים בכלא ועם משפחותיהם בחיים לא יציגו ככה בפייק תוכנית הצבועה הזאת.

Harrington

Well-known member
מנהל
ארץ נהדרת זו תוכנית של הסתה כנגד הימין והדתיים במסווה של צחוק כבר שנים, את בן גביר מציגים כפשיסט אבל את אחמד טיבי למשל שנפגש עם רוצחי יהודים בכלא ועם משפחותיהם בחיים לא יציגו ככה בפייק תוכנית הצבועה הזאת.
מה שתיארת תואם את התשקורת הישראלית הממוסדת בכללותה. לא עניין ששמור רק ל'ארץ נהדרת'.

נסיך.333

Well-known member
אבל אם היה מציג מישהו איזה שמאלן כנאצי האדמה הייתה רועדת פה..
ישר מאשימים אותו בהסתה לרצח

למעלה