אסור להסתובב עם מקלע, תותח או מטען

אסור להסתובב עם מקלע, תותח או מטען

אסור להסתובב עם מקלע, תותח או מטען
נכתב ע"י: מחלקה ראשונה

קריאות בפרלמנט הפלשתיני להדיח את כל מפקדי מנגנוני הביטחון וסגניהם * הפרלמנט מקציב שבועיים להקמת ממשלה חדשה * שוטרים וחמושים פוצצו הישיבה

יו"ר הרשות, אבו מאזן, אומר (יום ב´, 10.3.05) בפגישה עם תושבי ח´אן יונס, כי המשטרה הפלשתינית ירדה לרחובות על-מנת לעשות אחת ולתמיד סדר. "כוחות המשטרה ירדו לרחובות כדי להגן על ביטחון האזרח, חייו וכבודו וכן כדי להשליט חוק וסדר, לא פחות ולא יותר", אמר אבו מאזן, "המשטרה לא תתקוף איש, ומאידך לא נסכים שתותקף בידי איש".

אבו מאזן נימק: "אין עוד צידוק למפגני הכוח החמושים עם לכתו של הכיבוש. אין סיבה לאיש להסתובב ברחוב עם מקלע, תותח או מטען. אין שום סיבה שברכבו של פלוני-אלמוני יהיו רימונים (ברומזו למקרה של בנו של עבד אל-עזיז רנטיסי מאמש)". עוד אמר, כי אין צורך עוד בתופעת רעולי הפנים המסתובבים ברחובות. "מדוע אדם מכסה עצמו? ממה הוא מפחד? אלא אם הוא אדם מפוקפק המעוניין להסתיר את פניו כדי לבצע מעשה זו אחר".

הוא דיבר על "תאונות העבודה" בשטחים, לרבות הפיצוץ הקטלני בעצרת החמאס בג´בליה: "למה צריך את זה? מי נושא באחריות לפעולות האלה?!". "הקורבן היחיד של הירי ברחובות", הוסיף, "הוא האזרח הפשוט".

אבו מאזן התייחס גם לירי הקסאמים לעבר ישראל. "למה אנו נותנים לישראלים תירוץ להפציץ את ערינו? אנו יודעים היטב שטיל קטן מתוצרת מקומית אינו משפיע על איש. נהפוך הוא. התוצאה היא מהלומה כואבת על כל המוסדות שלנו, בתי הספר, אזרחינו וילדינו".

"האחריות מוטלת על מפירי החוק", הדגיש. "העם צריך לומר את דברו - זה שקר וזה אמת, זה נכון וזה לא. אחרת ההסלמה רק תלך ותגבר. כולם צריכים לומר את האמת: למה כל זה קורה בשעה כולם מסכימים על רגיעה?".

"כיצד יסתכל עלינו העולם שמכיר בזכותנו למדינה אם נמשיך במצב הזה", סיכם דבריו. "העולם רואה את המלחמות הפנימיות אצלנו. אין מנוס מכך שהם יאמרו שאין אנו ראויים למדינה. אף משקיע לא יבוא הנה בצל הנסיבות הללו. אף משקיע לא ישלח לכאן את אנשיו כדי שיירצחו או ייחטפו באווירה הזו. ההרס והחורבן יימשכו ואנו לא נשיג דבר".

"האין אנו ראויים למדינה? זכותנו לחיות בכבוד. האין אנו ראויים שבנינו יילכו לבית ספר, או לשוק, או לרחוב בביטחה? מיהו האחראי לכל (הפעולות האלה)? מדוע הם לא מקיימים את מחויבותם?".

שבועיים להקמת ממשלה חדשה


ברוב של 45 תומכים מול חמישה מתנגדים החליטה מוקדם יותר היום המועצה הפלשתינית המחוקקת לתבוע מאבו מאזן להקים ממשלה חדשה בתוך שבועיים.

מדובר בהצעת פשרה שיזם יו"ר הרשות, ראוחי פתוח, לאחר קבלת החלטה על השעיית הצבעת האי-אמון לפי שעה. תביעת הפרלמנט מאפשרת לאבו מאזן לפטר את ממשלת אבו עלא או לממשלה להתפטר בעצמה על-פי החלטתה שלה.

למעשה אין מדובר אלא בארכה בת שבועיים: אם עד המועד הנקוב לא תוקם ממשלה חדשה, אזי יממש הפרלמנט את הצבעת האי-אמון.

הדיון בפרלמנט היה סוער והתנהל תחת אווירה קשה וקודרת על-רקע גילויי האנרכיה בימים ובשבועות האחרונים. פניהם של חברי הפרלמנט אמרו הכול, לא היה צורך במילים. חלקם קראו להחלפת הממשלה, חלקם הסתפקו בקריאה לחילופי גברי קלים. איש לא יצא לצדה של הממשלה הפושטת רגל.

הישיבה נוהלה באמצעות וידיאו קונפרנס שחיבר בין רמאללה לעזה.

תביעה לפיטורי ראשי המנגנונים


חברי פרלמנט קראו לשר הפנים הפלשתיני, קולונל נאסר יוסוף, לפרוש וללכת הביתה. הוועדה הביטחונית שמונתה בפרלמנט לבדוק את האנרכיה בשטחים המליצה להדיח את כל מפקדי מנגנוני הביטחון של הרשות וסגניהם, ולהעמיד מפקדים חדשים במקומם "המסוגלים לבצע את תפקידם".

בדוח הסיכום שלה, שהוצג היום בפני הפרלמנט נאמר, כי ראש הממשלה הפלשתיני, אבו עלא, טען בפני צוות הוועדה שמנגנוני הביטחון נחלשו במהלך העימות ושקיימת תחרות בין ראשי המנגנונים השונים. הוא אמר עוד, כי שר הפנים הפלשתיני הלין בפניו שאין בידיו המשאבים הדרושים.

הוועדה כותבת בדוח בין היתר, כי אין מנגנון עדכון שוטף בין ראש הממשלה לשר הפנים הפלשתיני בעניין האנרכיה ועד כה לא הועלתה כל דרישה ליצירת מנגנון כזה. היא ממליצה לפצל את משרד הפנים והביטחון הלאומי לשני משרדים שונים. חברי הפרלמנט מצדם טענו, כי הדוח לוקה בחסר.

ה"נפיחה" שהקפיצה את יו"ר הפרלמנט


חבר הפרלמנט ושר המשפטים לשעבר, פריח אבו מדין, תקף בחריפות את החולשה הכרונית שמגלה הרשות. "לא ניתן לטגן ביצים באמצעות ניחוחות של נפיחה", אמר. בתגובה דרש היו"ר פתוח בזעם למחוק דבריו מן הפרוטוקול. אבו מדין אף קרא לציבור לצאת לרחובות ולהפגין נגד הרשות והפלגים שנחלו, בראייתו, כישלון טוטלי באספקת הביטחון לאזרח הקטן.

"המערכת הפוליטית כשלה. יש לנו 40,000 חיילים ואיש אינו יכול להניע אותם. הפלגים חמסו את המהפיכה ואת העם. צאו לרחובות ועיצרו את הכופרים, החזירו את הביטחון לאזרח!", זעק.

חבר הפרלמנט, זיאד אבו זיאד: "כשאין רצון ואין יכולת - אין אפשרות להאשים איש, וגם לא שר זה או אחר". חאתם עבד אל-קאדר: "הבעייה היא לא בהפקרות הביטחונית אלא בהפקרות המדינית, כלומר ההתנגשות בין מוסד הנשיאות למוסד ראש הממשלה (כוונתו לסכסוך בין אבו מאזן לאבו עלא שמשתק את תפקוד הרשות המבצעת). יש מי שרוצה (כוונתו לחמאס) להפוך למנהיג על חשבון סבלו של העם".

"יש מי שמנסה להשתלט על הרשות, גם כאלה מתוך הרשות עצמה", אמרה חברת הפרלמנט דלאל סלאמה. קדורה פארס: "איו עוד רשות אחת. החמאס נמצא בשטח והוא שותף בשלטון. האזור כולו נמצא על סף מלחמת אזרחים". דאוד א-זיר: "לא ניתן להקים מדינה עם פלגים שיש להם זרועות צבאיות חמושות".

פיצוץ הישיבה בידי שוטרים וחמושים


במהלך הישיבה בעזה פרצו לאולם הפרלמנט שוטרים פלשתינים ופעילי פת"ח חמושים והחלו לירות באוויר, במחאה על אזלת היד של הרשות הפלשתינית מול החמאס.

זאת בעקבות העימותים אמש, במהלכם השליכו פעילי חמאס רימונים וירו טילי RPG לעבר תחנות המשטרה במחנה הפליטים א-שאטי ובשכונת שייח´ רדוואן.

בחילופי האש נהרגו שלושה בני אדם, בהם קצין המשטרה הפלשתיני עלי מכאווי. רבים מהמפגינים בפרלמנט היו חבריו. גם היום, במהלך לוויות השלושה, נרשמו חילופי אש בין הפת"ח לחמאס.

עודכן ב- 03/10/2005 23:27:00
 

גאיה111

New member
ושלא תספרו לי, שהיה צריך את ההתנתקו

ת בשביל זה. כבר קראתי תגובות לפיהן האנרכיה הזאת, המלחמה ביניהם היא תולדה של ההתנתקות, שטוב לפיכך שנעשתה. וכי מה הקשר?!? אפשר היה להגיע לאותו מצב בדיוק, גם בלעדי ההתנתקות הזאת. רק שאנחנו, קרי ממשלת ישראל,- חמורים. ומחמורים, מה אפשר לדרוש.
 
דיבורים כמו חול

ואין מה לאכול 30+ שנים ניסינו את דרכך ולא זז דבר התנחלויות וישובים שהביאו את הפלסטינים לאחדות כנגדנו עכשיו חודשיים בלבד מאז שעזבנו אנחנו רואים כבר את ניצני ההתעוררות בממסד הפלסטיני... את הביקורת העצמית והלוחמה הפנימית. אפשר היה להגיע לאותו מצב? איך? תפרטי? יש משהו שאת מציעה שלא נוסה בעבר? אשמח לשמוע... שנה טובה!
 

גאיה111

New member
קישקוש

ההתנחלויות הם שהביאו את הפלשתינים לאחווה נגדנו? הייתי מתחילה מהקיבוצים בארבעים ושמונה, שנוסדו כאן. וחוזרת למלחמת השחרור. כאילו, יפורקו ההתנחלויות , ויבוא לציון גואל ומה על שייך מוניס? מה שקורה קורה שם כתוצאה מלחץ של בוש. מאחר שבוש לא לחץ בעניין ההתנתקות כלל, הרי שמנהיגות חזקה יכלה לגרום לאותו לחץ שהיה מופעל עליהם גם בלי ההתנתקות הם לא פועלים בגלל ההתנתקות אין שטות גדולה מזו העובדה- ביום שישי שעבר, חמישים קסאמים על שדרות. ההתנתקות דווקא עשתה להם חשק להגביר את הטרור שרון פעם פעם, ידע לדרוש מהם שישה חודשים של שקט ואז ירד ל שישה שבועות של שקט ולבסוף הסתפק ב שישה ימים של שקט לבסוףלבסוף ירד גם מזה אילו עמד על שלו, אילו הפגין תעוזה ואורך רוח אילו הבאנו את התותחים גם קודם, הרבה קודם , גם בוש היה מתייחס אלינו ביתר כבוד. והלחץ אליהם היה בא הרבה מקודם כי ידוע- מי שמתנהג באופן רופס כך מתייחסים אליו. ההתנתקות תפנים לא הזיזה להם. רק הלחץ האמריקאי ההתנתקות הייתה מיותרת להפליא איך , לדעתך, ההתנתקות השפיעה עליהם, באיזה אופן היא גרמה למלחמת האחים הזאת?
 
אוקיי

אני לא אתווכח איתך על ההסטוריה של הסכסוך הישראלי הערבי מה שאני יכול לנתח זה את ההסטוריה העכשיוית מ67 כאשר כבשנו את שטחי יהודה ושומרון וחבל עזה הדור הזה, שגדל עם נוכחות צה"ל כאשר חשקה נפשו של חייל לעצור כל אדם לפסק לו את הרגליים ולבדוק לו במקומות אינטימיים להפשיט ולהשפיל ככל העולה על רוחו ורוח החבר'ה, הוא הדור איתו אנו מתמודדים. אני לא יכול לבקש אפטיה ממשהו שלא מסוגל להסתכל מעבר למוסגים של אויב או חבר... גם הם בני אדם. בעוד שאני ואת גדלנו עם מיים זורמים מהברז וביוב מסודר בדירות שניבנו בכוח עבודה ערבי.. הם אלו שגדלו עם משטר צבאי זר ומנוקר ועם ביוב זורם ברחובות. אנחנו אלו שבעמדת כוח. לנו כל הקלפים ביד ואנחנו אלו שצריכים להתעלות על עצמנו ולוותר. אין לי צורך ביהודה ושומרון וחבל עזה יש מספיק מקום לכולם בארץ גם בלי השטחים. בואי ונעשה את המוטל עלינו והשאר יסתדר מאיליו... את רוצה תוך חודשיים ימים לדעת את ההשפעות של ההתנתקות עליהם ועלינו? את כל כך חסרת סבלנות? יקח עוד הרבה זמן כדי לדעת מה ההשלכות של המהלך הזה .. אבל אני מוכן לקחת את הזמן ולהמתין לתוצאות. כל שאני יכול לומר במיידי הוא שאף חיל צה"ל לא ממרר להם את החיים ואף חייל צה"ל לא בסכנה מיידית ברצועה. כי הרי כל המציל נפש יהודי כאילו הציל עולם ומלואו... גם אם בדמיונך את יכולה להעלות שחסכנו בחיי חיילים כתוצאה מההתנתקות הרי היא שווה כל ס"מ. רק תראי באיזה מהירות אחרי התגובה לקאסמים הצטרף החמס לרגיעה שוב במסיבת עיתונאים. זה אף פעם לא קרה בכזאת מהירות לפני ההתנתקות. הקסאמים זה המשותף לשני הזמנים של לפני ואחרי ההתנתקות ואת לא יכולה להצביע על ההתנתקות כסיבה רק בגלל שאת חושבת שזה נשמע טוב. אני חושב שעמדותינו קשות לגישור מפני שאנו יוצאים מהשקפות עולם שונות את לדעתי חושבת שהזכות לשטחי ארץ ישראל הוא בלעדי שלך מעיין זכות אבות ואני לעומת זאת חושב שבסך הכל היו כאן שתי תרבויות מאז ומעולם היהודית והערבית ואנו נמצאים בתהליך של לחימה על משאבים וטריטוריה. כנגד השקפת עולם כזו אפשר לעשות מעט מאחר והיא אינה לוגית אז כל נסיון להפריח בה חשיבה הגיונית יעלו בתוהו. אני בוחר מראש לשים אנשים לפני אידיאולוגיה.. אני יכול להלחם על האידיאולוגיה שלי אם אני לבד משלם את המחיר. אבל אתם בימין עם האידיאולוגיה בלתי פוסקת של ראש קשה מבקשים מכולנו לשלם את המחיר ופה נעוץ שורש הבעיה. שימי לב שאני לא נוטה בדעותי להביא צידוקים מה ארה"ב עושה או מה ראש הממשלה אמר. אני מדבר ברמה העקרונית את רוצה שאני כחייל צהל אלחם את מלחמת האידיאולוגיה שלך ואת זה אני לא ממש מבין. אם את רוצה אין לי בעיה .. תקימי לך לגיון זרים וצבא שכיר ותלחמי על כל ס"מ מארץ ישראל השלמה ... אבל כל עוד שרות צבאי הוא חובה על כל ילד בישראל. יש להשתמש בחייהם רק כשנחוץ לקייום ולא למימוש אידיאולוגיה. אז רק תנו לנו לחיות בשקט או לפחות לנסות.
 

טרה10

New member
ההתנתקות לא היתה בגלל..

אלא כדי שלא יפגיזו ישובים יהודיים.כשמתחשק להם.שלא יירו על ילדים.שלא יצטרכו לפחות צירים לכל נסיעה.ובגלל שלא היה סיכוי לעשרת אלפים יהודים בשכנות למליון ורבע פלשתינאים. עכשיו עזה היא חלק ממדינה או רשות מחוץ לאחרויותנו וכל האחריות הבטחונית-עליה. מי שעושה את עצמו-ומשחק אותה כאילו הוא לא מבין חבל עליו. למדינת ישראל הוא לא הוסיף כלום. זה שאנשים עשו טעות כולל ממששלות בעבר- לא מראה שהיה צריך להישאר שם.
 
עם כל הכאב של ההתנתקות

עכשיו שיטבעו בבוץ שלהם עם כל מה שקורה שם, הנה הם רצו שנצא יצאנו נראה מה יהיה שם בסוף, עוד יתגעגעו אלינו, ולכם אחיי מגוש קטיף ליבי איתכם מקווה שתחזרו למסלול החיים, צריך להמשיך הלאה
 

yosmann

New member
מהירות

כנראה שהיה צריך להתנתק בכדי להגיע למצב הנוכחי. אם לא היינו מתנתקים אז זה היה קורה בעוד כמה שנים אולי... נראה שאבו מאזן קיבל לחזץ כזה מהעולם לעשות משהו שהוא היה חייב.. עכשיו הם חייבים לעשות בכדי שתהייה להם מדינה - אחרת זה יוכיח בדיוק הפוך... שרון אתה גאון!!!
 

גאיה111

New member
הנה זה בא... כמה צפוי......

כל ההודעות האלה הקושרות את ההתנתקות לאנרכיה ששם........ אולי מישהו ינדב פה הסבר אחד לפחות איך הוא רואה את הקשר בין הדברים? כי חוץ מלומר שזה קשור עוד לא שמעתי הסבר אחד - איך בדיוק........
 

אופרטור

New member
עזבי, מדובר באנשים חולים...../images/Emo101.gif

לפני כמה חודשים אנשי השמאל טענו שההתנתקות נחוצה כדי לבסס את שלטונו של אבו מאזן, כדי לאפשר לו לפעול כנגד אירגוני הטרור, והנה כעת הם חוגגים את האנרכיה, וטוענים שזו תוצאה של ההתנתקות
 

sodsheli

New member
כרגיל אצלך, מי שחושב אחרת ממך

אינו שפוי. מצאת לך חבר לעניין. שנה טובה!
 

גאיה111

New member
אצלכם לעומת זאת, זה עובד אחרת

מי שלא חושב כמוכם, אתם ממטירים עליו סוכריות סליחה שלא נקטתי בשיטותיכם. אין הגמל כרגיל רואה את דבשתו שלו
 

sodsheli

New member
מי זה אתם?

אני לא שמאלן ולא ימנמן ומעדיף כאשר פונים אלי בלשון יחיד אלא אם מתכוונים גם לכינים שלי. פניתי אליך בלשון יחיד אבל את כהרגלך מעיפה אותי מייד לשבלונת "אתם" הנוחה לך. הפעלת פעם מחשבה עצמאית? ולעצם העניין לא ענית. אני למשל לא חושב שאת מטורפת. אני גם לא חושב שאנשי ימין אינם שפויים. כל אחד ודעותיו הנסמכות על נסיון עבר, סביבה ולעיתים גם הפעלת שיקול דעת עצמאי. את באמת חושבת שכ"כ הרבה מעמנו אינם שפויים כולל רוה"מ? אז מה קפצת? זיהית ימין נתת נשיקה? משעמם.
 
אהבתי!

בניגוד אליך אני חושב שאצלה משהו כן משוחרר. לא כל הימנמנים מטורפים אבל היא מגלה סימנים מעלים חשד.
 
אני לא ממש זוכר שזה מה שהיה

על כן אודה לך אם תביא קישור שמוכיח את הטיעון הזה. אני מתכוון לטיעון : "לפני כמה חודשים אנשי השמאל טענו שההתנתקות נחוצה כדי לבסס את שלטונו של אבו מאזן, כדי לאפשר לו לפעול כנגד אירגוני הטרור". לא מתווכח, פשוט לא זוכר שזה היה טיעון של השמאל.
 

shy-1

New member
אינך זוכר כי מדובר בבן דוד של

הברון מינכהאוזן.
 
למעלה