אני מפחדת..

אני מפחדת..

קבעתי פגישה ראשונה עם פסיכיאטרית לשבוע הבא
אחרי שהייתי אצל מישהי דרך הקופה פעם אחת ואני לא רוצה לחזור אליה, ודווקא אז לא כ"כ נלחצתי, וזה היה לפני שבועיים בערך.

בקושי הצלחתי לדבר איתה בטלפון, וגם לא ידעתי איך לקרוא לה, בשמה הפרטי או ד"ר XX,
וזה עוד לאחר שהפסיכו' שלי ביררה איתה מראש והיא ידעה שאתקשר כנראה.

רציתי לברר איתה איך זה הולך, מבחינת הפגישות, מעקבים וכו',
ולא הצלחתי לשאול כלום.

רק קבעתי פגישה.

ואני לא רוצה להגיע אח"כ למצב שאני סתם מתעצבנת, וכל העסק הזה יקר.
ואני לא יודעת אם זה שווה את זה.

ובלילה לא ישנתי כמעט מרוב מחשבות וזה גורם לי לבכות

נשמה, את גיבורה אמיתית! (לא בטוחה שאני הייתי עומדת בכל זה)

תכיני לך כתוב מראש את כל מה שאת רוצה לשאול.
וזה באמת עסק יקר מאוד, לא יודעת מה להגיד על זה.

ואת יודעת שאת תמיד יכולה לדבר איתי (לא תמיד יש לי הרבה מה לעזור, אבל להקשיב אני יכולה...)

תודה מותק

הבעיה שאני בעצמי לא ככ יודעת מה לשאול ומה לצפות.
מקווה שיגיע כבר ויעבור בשלום

sarinna

New member
אין לך מה לפחד

את הולכת לפגוש אדם שכל המטרה שלו היא לעזור לך.

תחשבי על זה ככה: במקרה הכי טוב, היא תוכל לעזור לך ובמקרה הכי גרוע, היא לא תצליח ואת תחפשי עזרה במקום אחר.
זה לא קל ללכת לרופאים ובטח לא קל כשאת בעלת ח"ח להיות מול בעל סמכות כלשהי, אבל הכרחי ואחרי הפעם הראשונה כבר לא מפחיד.

טיפ קטן שיעזכול לעזור...
תחליטי מה את הולכת להגיד בשניות הראשונות של הפגישה ותתאמני על זה עד שתרגישי מספיק בטוחה.
משהו כמו:
"שלום.
נעים מאוד.
אני ***.
איך את מעדיפה שאני אקרא לך?
XXX או ד"ר YYY?"

תהפכי את זה לסוג של מנטרה קטנה. תבני אותה ותחזרי עליה פעמיים שלוש בכל יום עד הפגישה אפילו מול המראה. את יכולה לרשום את זה על דף ולתרגל.
משם והלאה אני בטוחה שהיא כבר תיקח את המושכות ותכוון את השיחה והפגישה.

יהיה בסדר. היא לא שופטת אותך - היא באה לעזור לך.
יעזור?
נפלא!
לא יעזור?
תמצאי מישהי אחרת!

בכל מקרה אין לך מה לדאוג.
את יודעת...
לדאוג לגבי משהו עוזר, כמו לעיסת מסטיק לפתרון בעיה מתמטית

אז המון הצלחה וכוח.
את יכולה לעשות את זה! אני מאמינה בך!

אני מפחדת להתבאס שלא אגיד כלום..

שהיא תשאל ולמרות שארצה לענות, לא אצליח.

גם אני חשבתי על ההתחלה לשאול אותה איך לקרוא לה, אחרת אני באמת נכנסת למצב של שתיקה וקשה לי לצאת מזה.

תודה רבה!!

sarinna

New member
גם מזה אין לך מה לפחד

ואני אסביר...

את הולכת לפסיכאטרית כדי שתאבחן את מצבך ואת דרך הטיפול בך.
אם הגעת אליה ונאלמת דום, כלומר לא הצלחת להגיד אפילו מילה - היא יכולה לאבחן גם בשתיקה שלך עד כמה המצב חמור ולטפל בזה.

טיפ נוסף:
כתבי מכתב!
"לד"ר X שלום,
אני כותבת לך את המכתב הזה למקרה שלא אצליח לדבר בפגישה שלנו.
יש לי המון מה לספר לך. התאמנתי על כך רבות וכיון שאני מאוד חוששת שהחרדה שלי תהיה כ"כ חזקה שלא אוכל לומר מילה, החלטתי לכתוב לך את המכתב הזה.
אם את קוראת אותו, סימן שמה שחששתי ממנו אכן קרה.
...
**ופה תפרטי את כל מה שאת רוצה לספר לה ולשאול אותה**

זו כמובן דוגמה (את תכתבי איך ומה שאת רוצה) וכמובן שהמכתב הזה הוא סה"כ מעין בק אפ למצב ממנו את כל כך מפחדת.
ככה גם תצליחי לארגן את המחשבות שלך כמו שצריך כשתראי אותם על הדף ותדעי מה את רוצה לספר לה.
וככה גם במקרה הכי גרוע (שלא תצליחי לדבר בכלל - דבר שנראה שממנו את הכי פוחדת) פשוט תמסרי לה את הדף (או מספר הדפים).

מפה והלאה אם תהיה לה שאלה ואת לא תצליחי לענות, תכתבי לה תשובה במחברת שתביאי איתך.
החרדה הכי חזקה בד"כ היא בדיבור וככה את יכולה לעקוף אותה במקרה הצורך ולתקשר בכל זאת עם המטפלת.

זה אולי נשמע קצת מצחיק, אבל אם תעשי את כל ההכנות:
הפתיח בדיבור שתעבדי עליו, עבודה עצמית לא לפחד והמכתב שתכיני, תהיי מגובה על כל מקרה שלא יבוא.

יכול להיות שאחרי שתעשי את כל ההכנות האלה ודווקא אחרי שתעשי אותן, את תצליחי לתפקד מצויין.

תזכרי:
היא באה לעזור לך ולא לשפוט אותך וגם פחד, שתיקה והימנעות זה דבר שניתן לאבחן ולטפל.

בהצלחה יקירה!
את יכולה לעשות את זה! :)

תודה על התשובה שלך ובכלל, ניכר שאת ממש משקיעה

בתשובות.

אני חוששת שאין לי כ"כ מה להגיד, וגם כי אני לא כל הזמן מרגישה בחרדה ו/או דכאון ואני בעצמי לא יודעת להגדיר כ"כ
מה קורה.

אני יכולה באמת לכתוב(השאלה מה) ואני אבקש גם מהפסיכו' שלי תדבר איתה או שתביא לה את המכתב שכתבה לי אז..

ותודה שאת מאמינה בי, מקווה שאכן אצליח

sarinna

New member
בשמחה! :)

אם אני יכולה לעזור, אז בשמחה.

את יכולה לכתוב מה שאת מרגישה ושאלות שיש לך אליה, או שאת יכולה לכתוב פסקה כללית שמסבירה באיזה מצב את ולתת לה להמשיך משם.
וכן, את יכולה לקחת מכתב "הפניה" מהפסיכו' שלך שתסביר לה באיזה מצב את ושיתכן שתתקשי לשוחח איתה.

שוב, המצב בכתיבה הוא שונה ולכן מחברת או טאבלט שדרכם תתקשרי איתה במקרה הצורך, הם פתרון חרום יעיל.

תמיד! :)

askimosi

New member

תהיה חזקה יהיה בסדר, השד לא כזה נורא כמו שזה נשמע, סה"כ הפסיכאטרים אנשים נחמדים - טוב לפחות אלה שאצלם יצא לי להיות
.
תנסי גם לנתב את המחשבות לכיוון חיובי יותר, כלומר זה שאת הולכת אליה את עושה את זה בשביל עצמך,בשביל לקדם את עצמך ולצאת מזה יותר חזקה בסופו של דבר ככה שהעסק הזה שווה למרות המחיר.

נראה לי אני מתקשה קצת להסביר מה כ"כ קשה לי

אני מפחדת להתבאס אח"כ.. שאחשוב למה לא אמרתי ככה או אחרת וכד'

אבל בסדר, מקווה שיעבור בשלום

תודה!

למעלה