אני לא מאמין!!!

ofeking

New member
אני לא מאמין!!!

שלום כולם אני חדש בפורום. ובכן עשיתי חיפוש וראיתי שבכל תולדות הפורום לא דיברתם בכלל על חלומות! לכן רציתי לפתוח את הנושא הזה (בעזרת שאלות) * מה הוא חלום לפי התיאורייה האישית שלכם? * האם אנחנו חולמים עכשיו? ותכתבו עוד כל מיני דברים בנושא, אני רוצה "להשוות" את התיאוריה האישית שלי בנושא לשל אחרים ואוליי לגלות כיווני חשיבה שלא העלתי על דעת. תודה מראש.

ל נ צ ח

New member
ברוך-הבא ../images/Emo13.gif דיברנו ונדבר על חלום

כשאתה חולם תרנגולות אינדי תוצר האבולוציה הם
27/5/2001 19:24 לנצח [email protected] ----------------------- וכך כל היתר והייצורים כולל אתה עצמך בחלומך, תוצר אבולוציה אתם? כמובן שלא
גם הים השמים והכוכבים שאתה או הוא או היא חולמים לא יכלו להיווצר דרך אבולוציה של מיליונים בשנים כי אתה או הוא או היא בקושי נושמים כמה עשרות שנים פחות או יותר, אתם, בעצם כולם חיים במציאות החלום כשחולמים, וכשמתעוררים, מתעוררים למציאות של חלום אחר
וחלום אחר-זה בו אתה טוען שהוא קיים מילירדים, או מליוני שנים, מנין לך שזה לא חלום חלום הדומה לחלום הלילה שלך בו בילית בנעימים עם נבראים? שבת שלום

ofeking

New member
זאיזה עולם אתה עכשיו?

מה דעתך על הרעיון הבא? אנחנו בעצם חיים לא רק בעולם הזה אלא באין ספור עולמות וכשכל אחד מהם הוא שונה ויש לנו בו חיים שונים. כשאנחנו נמצאים בעולם מסויים אנחנו חושבים שהעולם הקודם הוא חלום. למה אין ספור עולמות ולא רק 2? כי בכל לילה יש 8 חלומות ובכל חלום יתכן שאתה חולם חלומות אחרים... ניסיתי לנסח את הרעיון בפשטות מקווה שהבנת.

ל נ צ ח

New member
סליחה, קפץ הenter, ובכן, כך הדבר:

ההודעה המקורית: נושא ההודעה: המציאות אותה אנו רואים (תשובתי לduvshy ) מאת: לנצח בוודאי שאת המציאות אנו רואים בתגובה ל: תגובותי למתדיינים בנושא (duvshy) ההודעה שלי היא: בעצם מה שאנו רואים זאת מציאות, גם מציאות הגהינום זאת מציאות במעגלי הזמן, אפשר לומר שכל חוויה שהאדם חווה בנפשו ודרך בשרו זאת המציאות שלו ו או של הנשמה החווה זאת המציאות שהיא חשה במקום המצאה. נכון שאנחנו סוגדים ובצדק למציאות המוכרת של החיים החיים הכה מוכרים לכולם חיי מציאות העולם כמנהגו נוהג וכשאדם כלשהו מתנהג כבמציאות אחרת, קובעים עליו אנשי הפסיכיאטרייה שאדם זה מנותק מהמציאות, ואם הוא התנתק עד כדי שמסכן את חייו וחיי האחרים, מאשפזים אותו ואם צריך גם בכוח וזאת בכדי להחזירו כמה שיותר מהר לזו המציאות הנורמלית. זה גם מראה לכולנו כמה כוח יש לזו המציאות הנורמלית על יתר המציאויות וארשה לעצמי לקרוא לאלה "מציאויות" אחרות ("יינה מציאס" (ביידיש) -בקשר מה שכתבתי על "ואולי לא היו הדברים לעולם, לידיעתך אלה מילים מהשיר "חביבי" שכדאי מאוד להקשיב למלותיו כי יש בהם הרבה מאמת סוד החיים אך זו גם מין אמירה של עצבות ממציאות של אין ברירה שנכפתה עלינו מציאות החיים והמוות הטוב והרע, הם "הדברים". וטוב לו לא היו. שבוע טוב * _____ * ל נ צ ח * _____ *

ל נ צ ח

New member
ועוד על מציאות, חלום...:

זמן עבר=מציאות שהייתה,הווה=שישנה,עתיד=שתהיה. 15/3/2001 17:55 לנצח [email protected] ----------------------- הזמן המוחשי הוא מצב במציאות המחזורית הנצחית החוויתית-ההוויתית לאדם באלוהות (תמיד כולנו באלוהים במצב הווה) ז"א , העבר והעתיד באדם הם מצבים אפשר לומר "מעורפלים" במציאותו היומיומית אותם ה' יהווה ז"א יגרום לעבר להתהוות שוב להווה באדם וכך מה שעבר יהיה הווה לעתיד, שיהיה כמו היה ההווה כשהיה בזמנו, ושהפך לעבר (ההווה שהיה) שחלף ונותר בהווה הממשי כחלום ויהיה ויתגשם בעתו להווה בהווה ששוב יהיה ובעתו ובעתיד, וכל זה נכון במחזוריות האינסופית ששוב ושוב ובעתה כל מה שהיה הוא גם זה מה שיהיה, ז"א מה שחלף כעין יתגשם מחדש למציאות של הווה, וכך היא, זאת המציאות שחווינו ו או חווים ברגע-זה, תחזור בנקודת הזמן שנקצב לה על ידי האלוהים (וכל זה במעגלי המחזוריות הנצחית) להיות כשהייתה הווה, ז"א תהיה שוב בהווה שיהיה. וכך זה פועל מאז-קדם מתמיד, ז"א החוויה הממשית שהייתה תחזור להיות להווה כשהייתה מאז ומתמיד. כך זה יהיה וכך זה היה ולתמיד היה ויהיה כשהיה "כל מצב" ומצב ביש המניע את גלגל המחזוריות הנצחית, גלגל ענק שנקודת הבראשית והאחרית הם נקודות ההתחלה וסיום בזה גלגל הזמן המסתובב לן באין-יעף וחוזר-חלילה בסיבוביו האינסופיים הדטרמיניסטים. וכך יוצא שכל שהיה יתגשם בעתו ויהיה נכון ובזמנו וכך תמיד יהיה כשהיה לעולם עולמי עולמים. וכל-זה, ז"א כל ""הסדר"" שבכאוס (כך בעיני אלוהים ומובן בעיני המבינים לראות שיש סדר גם בכאוס) ובאנטי-כאוס, נמצא בהשגחתו המתמדת הבלעדית השלמה הקדושה של האלוהים. על זאת קדושת הזמנים (קדושה היא כי אבדנו חלילה-וחס היה ולו הסטייה המזערית ביותר במנגנון) שמו המפורש והקדוש של ה' המהווה משטר וסדר בזמנים הכולל כמובן בכל חוקות-שמיים שבמרחבי הזמן שמאלוהים הם, וכך גם יעבדו כשהיו, הם, ויהיו תמיד מתוכניתו השלמה כמצוותו אותם שכך זאת דרכם שציוום בנצח ולנצח נצחים. וכל-זאת העשייה הקדושה למען החיים שברא למענם הנשמה שתחייה החיים באדם דרך החסד והרחמים שממנו נתן לנו אותם לחיינו לנו לכולנו. וזאת עשה עושה ויעשה ולעולמי-עד יעשה דרך השגחתו * בכל * ושליטתו לכל. " יהוה " הוא שם השם הקדוש הנורא של אלוהים בורא שמים וארץ המהווה הזמנים. *ספר ישעיה פרק מה* (ח) הרעיפו שמים ממעל ושחקים יזלו צדק תפתח ארץ ויפרו ישע וצדקה תצמיח יחד אני יהוה בראתיו: . . . * . . . |s| * _______ * ל נ צ ח * _______ * |s|

חלומות

" כשהתעוררתי, לא ידעתי אם אני לאו דזה שחלם שהוא פרפר או פרפר שחלם שהוא לאו דזה " < לאו דזה > כולם חולמים, החלום מתרחשב בזמן השינה העמוקה, והREM - rapid eye movment. המדענים לא הגיעו למסקנה חד משמעית לגבי נחיצות החלומות, ישנן כמה סברות בנושא : להוציא לחצים, ללמוד להתמודד עם התרחשויות שונות וכו'... לפי פרויד כל חלום הוא *ניסיון* להגשים משאלה. (ביעותים לא נחשבים כחלומות) במהלך החלום דברים מהתת מודע באים אליך באופן סימבולי. מדוע בעצם החלומות הזויים כל כך? לפעמים חלום בא להביע רעיון אך הוא מביע אותו באופן ויזואלי כך שלמשל יש קטעים לא מובנים כי לא ניתן להביע מילות קישור או דברים אבסטרקטיים באופן ויזואלי בצורה טובה. אני אתן לכם דוגמא על חלום ששמעתי שתבהיר את העניין. אדם נשוי חלם חלום, בחלום השיו תמונות : בראשונה הוא ראה את עצמו מתנשק עם בחורה זרה. בשניה הוא ראה את דוד שלו שהיה דתי אורתודכסי אדוק מאוד, יושב במרספת ומעשן. מה החלום הזה אומר בעצם? לפי פסיכולוג החלום אומר את הדבר הבא, כשדוד שלי יעשן סיגריות - אני ארשה לעצמי לנאוף. ועכשיו אני רוצה לענות ללאו דזה שאת ציטוטו הנפלא הבאתי כמבואה. ההבדל בין חלומות למציאות שהחלומות לא שומרים על אחידות המקום והזמן, כלומר בחלום המקומות בהם אתה נמצא משתנים תמיד מחלום לחלום. כמו כן הזמן אינו רציף בהם, כך ניתן להבדיל בין חלום למציאות בהקשר זה שמעתי דוגמא הפוכה מעניינת כי נצפה מקרה בו חלומות שמרו על אחידות המקום והזמן בסיפור של ילד שהיה בשואה שחלם באופן קבוע בלילות חלומות ורודים אשר שמרו על רציפות המקום והזמן, חלומות בו אביו היה עדיין חי. כנראה שבמקרים קיצוניים כגון אלה חלומות משמים כעוגן השפיות האחרות של המודעות.

ofeking

New member
תשובה

לחלומות איך תמיד רצף זמן לפי דעתך- אבל אולי מפני שאתה בקושי זוכר אותם אז רצף הזמן משתנה לפי דעתך, ולכן זה לא יכול להיות מה שעוזר להבדיל בין חלום למציאות. עוד סיבה שרצף הזמן לא יכול לעזור לך להבדיל בין חלום למציאות היא שלפי מה שאמרתי החלומות מתרחשים במציאות/מימד/יקום אחר ולכן אתה לא יכול להיות בטוח שחוקי הפיסיקה שם הם כמו כאן- כלומר לא בטוח שהזמן רציף שם כמו כאן.

ל נ צ ח

New member
ואמר ד"ר אשר עידן על המדע והשינה:

המדע חוקר את העולם הוירטואלי שאלוהים או האבולוציה 2/11/1999 22:7 עידניום ----------------------- שתלו במוחנו או ברוחנו (תלוי באיזה פרוטוקול תקשורת אתה בוחר (כתוב דתי או מודפס מדעי). אם נעשה מציאות מדומה לרישתית של אדם באמצעות עדשת מגע שתושתל לו לעיין בזמן השינה הוא לא יידע (כמו הגיבור של קפקא, כמו הפרפר של דיקארט) אם הוא ג'וק או אדם. המושגים עובדות וחושים הם האשלייה הגדולה של המודרנים. -----------------------

ל נ צ ח

New member
ועמנואל הלפרין ואריק על << הנפש >>

* ספר בראשית פרק א * (כ) ויאמר אלהים ישרצו המים שרץ נפש חיה ועוף יעופף על הארץ על פני רקיע השמים: עמנואל, כאשר הנפשות מתקיימות במונאדות אחרות 11/11/2000 7:13 קרל מאי ----------------------- הן לא מקיימות את אותה נפש בדיוק שנעלמה עם הגוף הייחודי, שבא לידי ביטוי במימד הזמן. לפיכך אין בסיס לדעותיהם של הפילוסופים שהובאו כאן, שגוף מתאיין והנפש נשארת לעולם, בגופים אחרים. כי לכל גוף הנפש הייחודית שלו. ----------------------- אריק, הבעייה שהעלה קרל מעניינת 11/11/2000 8:24 עמנואל הלפרין [email protected] ----------------------- אם אמנם נפש היא ייחודית לגוף, הרי שיש לקבל את הטענה שאותה נפש נעלמת עם הגוף, ובזרם החיים לא תיכון שנית נפש שכמותה. אולם, עובדה היא שנפשות מתקיימות כל הזמן, וחסרונה של אחת, כתוצאה ממות, לא משפיע, כשם שחסרונן של מיליוני נפשות לא משפיע על קיומן בגופים אחרים. שפינוזה במקרה זה הגיע למין דבקות תיאולוגית, לא אופיינית לו, בטענה שאותה נפש שנפרדת מן הגוף במותו, אינה מתה. יש שמפרשים את כוונתו בכך שהנפש חוזרת ל"מחסן" הנפשות, עד שהיא מתממשת שנית בזמן, בהיצמדה לגוף חדש שנולד. מכל מקום בפסיכולוגיה ואך בפילוסופיה נוהגים לקטלג את המין האנושי במסגרות של טיפוסי אדם. מה שברור הוא שאם נפטר טיפוס אדם המשתייך, לדוגמא, לטיפוס A הרי שברגע פטירתו מתקיימות נפשות אחרות מאותו טיפוס בגופים חיים אחרים. ----------------------- מחסן הנפשות הוא רעיון שתופס תאוצה, אריק 12/11/2000 8:31 עמנואל הלפרין [email protected] ----------------------- בזמנו כתבתי כאן על גילגול נפשות פילוסופי, שירמיהו יובל ציין בסיפרו, "שפינוזה וכופרים אחרים." הספר אינו בידי ולפיכך לא יכולתי להענות לבקשתו של ג'ד לציין את העמוד והפרק הדנים בסוגייא זו. יובל מחזיק באותו רעיון שהיזכרת שהנפשות אינן מתות, על סמך פרשנות שפינוזה, אלא בצאתן מגוף מת הן חוזרות למאגר נשמות, וממתינות להתממש שוב בגוף חי שזה עתה נולד. אריק, אכן הבעייה היא פסיכולוגית, תשובה מלמטה 12/11/2000 12:28 עמנואל הלפרין [email protected] ----------------------- ואגב אינך מגזים כלל. להיפך הרי אנו עוסקים בויכוח רעיוני וראוי שויכוח זה יהיה תובעני מדי פעם. הגישה למוות היא בעייה אינדבידואלית לפילוסופים. וראוי להזכיר את הנינוחות שבה שתה סוקרטס את כוס התרעלה, אחר שהגיע להשלמה עם תהליך טבעי כמוות, בהיותו כנראה פטליסט שמשלים את הגורל. מדוע לפילוסופים? כי להמונים מוכתבים פתרונות כוללניים, כדי לשעבדם למטרה תיאולוגית ובתמורה, מבטיחים להם עולם הבא, או חזיון העצמות היבשות של יחזקאל שהוא בבחינת הצהרה על תחיית המתים, או משיח כפי שהיזכרת. הכרת העולם בצורה אמיתית יותר, דרך המדע והפילוסופיה מעמעמת את טראומת המוות אצל חלק מהאנשים, אולם אצל רבים יש בתחום הדחקה או נסיונות פתטיים למנוע את הקץ באשר לאותנטיות שנקטעת עם המוות שהיזכרת, הרי שהפילוסופים האוחזים בדעה שהנפש לא מתה מתנחמים בכך שהיא ממשיכה לחיות בגופים אחרים כפי שציינתי, או להתגשם בגוף אחר תוך שמירה נצחית על אופייה(מחסן הנשמות), או הנצחת חלקים מאופייה העוברים בתורשה לדור הבא. לא טענתי שהנפש היא ניצחית לחלוטין וגם הפילוסופים שהיזכרתי אינם מתכוונים לכך. איני מצוי בהיידגר, בתחום שציטטת, לפיכך לא עניתי לך בהקשר היידגר ובודאי תרחיב בעניין בהיזדמנות הנוחה לך. -----------------------

Josh F

New member
חלום ואינטליגנציה

אני חושב שבזמן חלום האינטליגנציה נמוכה מאוד אני מנחש שמתחת ל-80. אני לא בטוח שאפשר לדבר על כושר שיפוט בחלום או ניתוח של רציפות מקום וזמן. אני מניח שיהיה קשה לפתח מבחן לאבחון IQ בזמן חלום
לדעתי חלום אינו מלמד רק על התת מודע והסיבה שאנחנו פועלים בצורה מוזרה לא נובעת רק ממסרים מהתת מודע אלא מכך שמערכת השיקולים שלנו אחרת בחלום גם בגלל ה IQ . לעומת זאת, בחלום צלול נראה לי שה IQ שלנו לא מונחת וההיגיון דומה לאותו היגיון שלנו בחיי היום יום

אמיר96

New member
חלומות

כאשר אנחנו לא חולמים אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו בהקיץ. לעומת זאת, כשאנחנו חולמים אנחנו כמובן לא יודעים שזה חלום. הסיבה לדעתי היא שבהקיץ יש לנו מעין מבט על לגבי עצמנו, ובחלום זה לא קיים. מה ששמתי לב זה גם שבחלומות יש תמיד מעורבות רגשית מאוד חזקה. פעולת החלימה מפעילה מאוד חזק את הצד הרגשי. אם אנני טועה, חלומות ממש הכרחיים לחיים. שינה ללא חלומות אינה מספיקה.

אכן..

חלומות נוצרים בצד הימני של המוח, שהוא כידוע הצד האחראי על ה"רגש". לכן אם תשימו לב בחלומות לא ניתן לקרוא (כי על קריאה אחראי צד שמאל), ישנו מצב מיוחד בחלום הנקרא "חלו צלול" - זהו מצב בו מקבלים מודעות שאתה בחלום ומקבלים עם זאת גם שליטה בחלום. היו לי 2 3 חלומות צלולים בחיי. אם מישהו מעוניין הוא יכול לגלוש לפורום חלומות צלולים בתפוז למידע נוסף.

s u p e r mind

New member
החלק הקדמי אחראי על מרבית הרגשות

ולמרות זאת, ישנם רגשות מגוונים, ולא כולם נמצאים בחלק הקדמי.

לפני שאתה קופץ תקרא טוב.

אם תשים לב הרגש בהודעה שלי היא במרכאות. הכוונה הייתה לבטא שהצד הימני הוא הצד היותר הומני וממונה על דברים כמו דימיון. השתמשתי בסגנון כתיבה מקוצר. ולעוד קצת ידע כללי, באמצע המאה ה20 אחת התרופות שהשתמשו בהם לרפא אפילפסיה היה חציית המוח לשניים, כלומר ניתוח בו מנתקים את שתי חלק המוח ע"י חיתוך החיבור בינהם. (אם אני לא טועה הוא נקרא גשר המוח) נראה כי הדבר במבט ראשון לא גרם לשינוי תפקודי אצל המטופלים אך עזר בהם בכך שהמחלה התבטאה רק בחצי מהגוף כך שבהתקפי אפילפסיה רק חצי מהגוף שלהם זז. אך לאחר זמן מה גילו ע"י כמה ניסויים את ההבדל שהתרחש. למשל עשו ניסוי בו הכניסו חצוי מוח לחדר סגור וביקשו ממנו לחכות 20 דקות, אבל לא לעשן בנתיים. (והוא היה מעשן, וכמובן ששילמו להם על הניסוי) לאחר זמן מה ראו משהו מעניין, היד השמאלית שלו נשלחה לכיס עם הסיגריות, והיד הימנית (שנשלטת ע"י החצי השמאלי) עצרה אותה. זאת כמובן בגלל שהצד הימני הוא המרדן יותר האמוציונלי יותר, ואילו הצד השמאלי הוא הרציונלי וההולך בתלם. היו עוד כמה ניסויים משעשעים בסגנון, וחצויי המוח היו להיט בתוכניות אירוח בטלוויזיה תקופה מסויימת. כיום כמובן לא משתמשים בשיטת טיפול זאת יותר כי האפקטיביות שלה הייתה גדולה יותר דווקא בחקר המוח באשר בעזרה לאפילפסיה. בכל אופן אני חושב שהניסוי הזה גם מלמד אותנו על המוגחכות של הרעיון של דואליות הגוף והנפש.

neko

New member
עוד משהו מעניין על חצוי מוח:

נתנו לו למשש עצם פשוט וברור בידו השמאלית, דברים ברורים מאליהם כמו בננה או כדור-טניס, והוא לא הצליח לזהותם, ואילו ביד ימין היה לו ברור מיידית מה הפריט.

למעלה