אנו כעם שנדד 40 שנה/צריך להבין

קלייר

New member
אנו כעם שנדד 40 שנה/צריך להבין

את רצון העם הערבי שגר ביננו למדינה משלהם, ולהגדרה עצמית,עם לא ננסה לא נדע לעולם

עוזי 2

New member
אני באופן אישי מבין את זה

אבל כשאני רואה שכל מה שאנחנו נותנים/מוותרים/מאפשרים להם נותן להם רק כלים טובים יותר להלחם בנו על מנת לקבל יותר, אני לא רואה פתרון. אני גם לא בטוח שהם יעצרו כאשר תהיה להם מדינה.

B.Shokor

New member
עופרי, הם אף פעם לא בקשו יותר..

עופרי, אני בטוח שאתה לא יושב ולא ישבת באמצע המשא והמתן עם הפלסטינים, עזוב אותך ממה שאתה שומע בכלי-התקשורת וברחוב. הפלסטינים מבקשים את הזכויות שלהם. שלך ב.שוקר מ.הפורום

עוזי 2

New member
ומה בהגדרתם הזכויות שלהם?

ראשית אני לא רק מסתמך על התקשורת. שנית אני גם רואה כי הם שוללים את ההכרה בכך שמקומות קדושים לעם היהודי אכן קדושים לו, ובכך דורשים לגיטימציה לבלעדיות עליהם. אני לחלוטין לא מסכים אתך אלא אם ההגדרה שלך למה נקרא ``זכויותיהם`` רחבה מאוד.

B.Shokor

New member
סליחה, כי קומות קדושות של היהודים

הם לא בקשו, ולא יכולים לבקש, כי זה של העם הישראלי. שלך ב.שוקר מ.הפורום

עוזי 2

New member
שיכירו בזה.

זה לא סתם שכל מיני מאמרים מסבירים מדוע המקומות הקדושים שלנו אינם באמת קדושים, צצו לאחרונה. זה לא סתם שפתאום כל מיני פסודו-מחקרים שנכתבו ע``י גורמים פרו-פסטינאים ושמראים מדוע המקדש לא היה איפה שאנחנו טוענים שהוא היה, צצו בכמויות מאז תחילת אינטיפאדת אל-אקצה, וערפאת דורש בלעדיות עליהם. יש נסיון ליצור דה - לגיטימציה למקומות הקדושים ליהדות.

dikla00

New member
אנחנו לא יכולים

להניח בצד את מה שמסית את הערבים נגדנו

dikla00

New member
מי אמר שמגיע להם זכויות?

הם יכולים לבקש גם אנחנו מבקשים שהם יפסיקו את האלימות הם עושים את זה? לא אז זהו...

קלייר

New member
מי אמר שלך היה את הזכות

לבוא לכאן לגרש אנשים מבתיהם,אל תשכחי גם עמנו היה פליט וקיבלנו זכויות,את לא אנושית לכל אדםיש זכות להכרה עצמית גם אנו נלחמנו למען עצמאות ,ולא חשבנו שלא מגיע לנו זכויות

B.Shokor

New member
על איזה ערבים את מדברת?

אם את מדברת על הפלסטינים כשיקבלו את המדינה שלהם יפסיקו את האלימות. אם את מתכוונת על ערביי ישראל אז כדאי מאוד להזכירך שגם יהודים משתמשים באלימות. שלך ב.שוקר מ.הפורום

dikla00

New member
נכון זה הסיכון שצריך לקחת...

השאלה היא אם כדאי באמת לקחת אותו אני אישית חושבת שלא

B.Shokor

New member
ועוד דבר נוסף..

בשביל שלום אנחנו זקוקים לשני דברים: 1. מדינה פלסטינית. 2. שוויון בין כל אזרחי המדינה. שלך ב.שוקר מ.הפורום

למעלה