אנו כעם שנדד 40 שנה/צריך להבין

ביילי_007

New member
ונוסף על כך....

בשביל שלום 1. מדינת פלסטין צריכה להיות מפורזת מכל נשק 2. מדינת פלסטין צריכה להיות דמוקרטית תודה, בייילי

B.Shokor

New member
לגבי 1 ו 2..

1. ראה קישור למטה. 2. זה לא מעניין אותך מה יהיה השלטון במדינת פלסטין, זו בעייה של הפלסטינים, אתה חיי בישראל ולא בפלסטין (יש לך ת``ז כחולה, לא?)?. שלך ב.שוקר מ.הפורום

dikla00

New member
בקשר ללנסת וללא לנסות

זה או שיהרגו אותך ושיהיו מלחמות כמו פעם או שלא יהיו מלחמות בקיצור או שתמותי או שלא או שתהיה מלחמה או שלא או שיהיה שלום או שלא רק תנסי...

שמבלולה

New member
קלייר, את מאמינה בתנ``ך?

כנראה שכן, אם את מביאה דוגמא כזו. קודם כל, הבהרה - אנחנו לא עם שנדד במשך 40 שנה. אנחנו עם שנדד במשך אלפי שנה, ועדיין נודד. עכשיו, בתור עם שנודד כבר אלפי שנים, אמנם את צודקת במובן מסוים ואני מבינה את רצון הערבים. אבל רצון הערבים יכול להתממש בכל אחת מארצות ערב הענקיות, המלאות במרחבי ענק ריקים מאדם, שזועקים להתישבות. ובתור עם שנודד במשך אלפי שנים, יותר מרצון הערבים אני מבינה את הצורך שלנו בארץ ישראל השלמה, ולא הגיוני שרצון עם אחר יבוא אצלינו על חשבון צרכי עצמנו.

קלייר

New member
מאמינה אולי/אך הסיפורים מלמדים

שאנו כעם שסבל רבות לא מבין את הסבל של השני זו היתה כונתי בהבאת הדוגמא מהתנך,גם את יכולת ללכת לאוגנדה למשל,הם גרו פה לא בארצות ערב נולדו כאן.והגיע הזמן להיות יותר אנושי גם אותנו גירשו מכל מקום,ולא על חשבונך ,יש מספיק מקום כדי חהגיע לפשרה קצת התחשבות באחרים לא תזיק אנו נודדים?רק מי שלא רוצה להיות פה נודד בערבות אוסטרליה יש מדינה להיכן נודדים?

שמבלולה

New member
קלייר חביבתי

אם את רוצה, מצידי את יכולה ללכת לאוגנדה, אם את לא מבינה למה חשוב להיות דווקא בארץ ישראל... ותשתדלי לא לקחת את דברי באופן מילולי מדי, כי אני לא מתכוונת רק להליכה מארץ לארץ כשאני אומרת ``נודדים``. כן, גירשו אותנו מכל מקום כי זה לא היה המקום שלנו, ועכשיו כשהגענו למקום שלנו אין סיבה שנוותר עליו כך פתאום. כמה דורות של ערבים אולי הספיקו להיוולד פה, הורי לא נולדו בארץ, אבל בסופו של דבר עלו לכאן כי ידעו שזה מקומם. את רואה? מקום הלידה לא משפיע. השורשים העמוקים, הם שמשפיעים.

קלייר

New member
יפה אמרת שורשים/גם שלהם פה

נכון זו מדינתנו,אך גרו פה עוד אנשים לפנינו ורואים במקום בית ואת השורשים שלהם פה,ומי אמר שתותרי על המדינה ומי רוצה לותר רק לעשות צדק עם העם הפלסטיני-והפתרון לא במלחמה,

יוסי26.5

New member
שורשים....

שורשים.... נכון קלייר....גם להם יש שורשים... ולמלחמה שני מחנות לפחות..... ויש מחנה אחד שמשום מה כל הזמן נוקם ונוקם ונוקם.... אולי אני טועה ..אני לא יודע....אבל צריך לבדוק זאת... לילה טוב לך....

שמבלולה

New member
טוב, אני אסביר את זה שוב....

כשאני אומרת שורשים - אני לא מתכוונת לבנאדם שהסבא של הסבא של הסבא שלו גר פה. אני מבינה, שמי שנולד פה וחי פה, נקשר לארץ ורוצה להמשיך לחיות בה. אבל מדינת ישראל הרי מורכבת כולה מקיבוץ גלויות. אנחנו לא סתם נקשרנו אל הארץ כי זה איפה שנולדנו. הקשר שלנו לארץ הרבה יותר חזק ומורכב, ועתיק.

קלייר

New member
תפסיקי ללמדנו הבנת הנקרא/

שאת מטאטא את הבעיה מתחת לשטיח ,הבעיה שאת לא מבינה במה מדובר מדברת על מלחמה כאילו זו ארוחת בוקר בטיפני

למעלה