אנא,עיזרו לי :-( ;-(

ronimo

New member
אנא,עיזרו לי :-( ;-(

שלום.אני עולה לכיתה י``ב,ונרשמתי לקורס של קידום בחופש! לפני כשנה,עשיתי מעין בחינה מקדימה לפסיכומטרי-לא הבחינה האמיתית,אבל באותה המתכונת.לא למדתי,שעת הבחינה הייתה אחרי יום לימודים ארוך,ובכלל,לא הייתי רציני בקשר לזה-וכך היה גם ציוני... קיבלתי משהו בסביבות ה-500.עכשיו,שלא תבינו,אני בעיקרון תלמיד מצטיין! לומד אלקט` ומקווה ללמוד גם באוניברסיטה.מה שאומר שאצטרך להוציא ציון גבוהה מאוד.בעיקרון,מאוד מאוד חשוב לי להצליח בבחינה,ואני שואף להוציא ציון גבוהה ככל היותר.הציון הנמוך בבחינה המקדימה נבע ברובו עקב הציון בפרט בנושא חשיבה מילולית.78 נק`.כאשר במתמטיקה ואנגלית הוצאתי בערך 110. אני מודע לכך שזה מאוד נמוך!אני חייב לשפר את העיברית שלי. בקיצור,שלחו לי מקידום מעיין חוברת עם המון מילים. ניסיתי ללמוד אותם-לשווא.זה משעמם ונצחי,ומאוד קשה לי,על אף הציונים הגבוהים בבית ספרי.מה עליי לעשות?להמשיך ללמוד מילים אלו?איך? באיזו דרך עליי לנקוט?האם עליי לשנן כל מילה במילה?מה הסיכוי שדווקא המילה הזו היא שתיפול בבחינה? האם אוכל לעבור את מחסום ה-700 לאחר ציון נמוך שכזה?האם הקורס שווה משהו?יעזור לי בכלל?מה עליי ללמוד לפני?הם שלחו לי רק אוצר מילים ובחינה לדוגמא. אנא,עיזרו לי.אני חושש שלא אצליח בבחינה לאחר ציון נמוך שכזה,והנושא הנ``ל מטריד אותי לאחרונה עד מאוד!!!

_snufkin_

New member
עזרה בדרך

קודם כל, אל תלחץ מהבחינה המקדימה- ידוע שהלימוד מעלה בסביבות המאה ומשהו נקודות, עושים את הפסיכומטרי בתנאים טובים יותר, ובדרך כלל הפסיכומטרי האמיתי יותר קל מאלה שממציאים מכוני ההכנה למיניהם. (אם אתה באמת חכם, אני לא צריכה להסביר לך למה מבחן קשה ריווחי בשבילם). בקשר למילולי: הדרך הטובה ביותר ללמוד מילים היא כרטיסיות: תכין לעצמך 100 ומשהו כרטיסיות, כאשר בצד אחד של כל אחת אתה כותב את המילים, (6-7 מילים לכרטיסיה) ובצד השני את הפירושים. במסגרת הקורס אולי יציעו לך כרטיסיות מוכנות, אבל עדיף שתכין בעצמך- זה עוזר לזכור. תקח את הכרטיסיות איתך לכל מקום (ים, שירותים, סרט, ביתספר) ותלמד מילה מילה. חשוב מאוד שתבין שידיעת מילים היא לא החלק המשמעותי ביותר במילולי. נראה לי ששאלות מילים מההות בערך 15% מהחלק הזה, וכל השאר זה הגיון והבנת קטע. לכן המלצה שלי- תתמקד בטכניקות היגיון שונות, ואיך מושיבים את יוסי ליד רינה בלי שגדי יעלב. ובכלל, הקורס שלך מתחיל רק עוד חודש. לך לקייטנה או משהו, ותשכח מזה עד אז.

psymaster

New member
אל תדאג

שלום לך, כמה הערות - קודם כל תירגע - יש לך מספיק זמן ללמוד. לימוד מילים בעל פה לא מיטיב עם כולם, ולכן ניתן להשיג חוברות של אוצר מילים אשר משלבות סיפורים, חידות ובדיחות שמתוכן הלימוד קל יותר. רצוי להשקיע באמת בפתרון אנלוגיות,קריאת טקסטים מורכבים ופתרון בעיו הגיון- ואם בוער לך אתה יכול לקנות ספרי לימוד בכל חנות ספרים. אגב - כדי להוציא ציון שמעל 700 תצרך להשתפר גם בשאר התחומים ולכן מומלץ שתתחיל ללמוד הרבה זמן לפני הבחינה (לא לקרוע את עצמך) - תקרא ספרים באנגלית ובעברית, תנסה לעבוד על סוגים שונים של תרגילים וכן הלאה. בכל אופן שיהיה בהצלחה ותזכור שתמיד אפשר לשפר (חוץ מ-800 כמובן)

רונימו...

קודם כל, ברצוני לשבח אותך על הרצון הטוב שלך להצליח ולעבור את ה-700, אבל אם תוציא בגרות טובה, יכול להיות שאפילו 600+ זה יהיה בסדר. שנית כל, הבחינה המקדימה הזו, בדומה לשאר המבחנים של הקורס, הם לא מדד, מהסיבה הפשוטה, שבבחינה האמיתית אתה תהיה בלחץ, הרבה דברים שאולי לא ראית אף פעם יופיעו לך שם, בנוסף שני פרקי פיילוט(אם ידוע ל מה זה) ושלישית כל, בקשר לקורס, אני אישית חושבת, שהוא ממש חסר תועלת, במיוחד אם נופל עליך מדריך, שהוא לא מי יודע מה מבריק, ולא יודע איך להעביר את החומר בצורה היעילה והטובה ביותר, המפתח להצלחה בפסיכומטרי הוא למידה נכונה, ארגון זמן בצורה נכונה ולדעת למה לגשת קודם. בקשר לאוצר מילים, אני ממליצה לך לעבור עליו צקרא אותו כל אות כמה פעמים לפני השינה, מה שיחדור יחדור, ומה שלא...אין לך דרך להתמודד עם זה, מה גם, שיש כ``כ הרבה מילים בשפה הלועזי, שלא בטוח שדווקא אלה שתלמד ייפלו לך בבחינה. סליחה על כך שאני כותבת לך כ``כ המון, אבל אם תרצה לשאול אותי משהו, אתה מוזמן, אני ניגשת בספטמבר... שיהיה לך המון בהצלחה..מחזיקה לך אצבעות... מריה

harisson

New member
תשובות

היי! דבר ראשון - אל תלחץ! זה לא יעזור לך! מניסיון, לפני הפסיכומטרי ישנתי שלוש שעות וחצי! אני לא צוחק, כ"כ התרגשתי שנרדמתי רק בסביבות 4 וחצי לפנות בוקר, וקמתי בשמונה... אני מודה לקב"ה שסייע בידי לקבל ציון באמת טוב, למרות שעד שקיבלתי אותו חששתי שלא הלך לי... בכל מקרה, את תלחץ! דבר נוסף, באחת התגובות הקודמות הכתב שידיעת מילים אינה חשובה ומהווה כחמישה עשר אחוז. אני מכבד את הדעה הזו אך היא פשוט לא נכונה. ידעת מילים מהווה חלק גדול מהפרק המילולי. עיין במה שכתבתי לפני כן בבתחילת העמוד (זה תחת אנלוגיות אבל זה מדבר על כל מה שידע בעברית קשור אליו בפרק המילולי). להערכתי זה מהווה משהו כמו 35-40 אחוז, מה לעשות... יש 8 שאלות שזה קשור אליהן ישירות (4 הראשונות ושאלות פט"ל) וגם באנלוגיות. לדוגמא: עדה: תכשיט זה כמו? רגע מה זה עדה? זה יכול להיות קבוצת אנשים כמו "קורח ועדתו" אבל זה לא מתאים? אז מה זה? במקרה הזה הכוונה לענות את התכשיט. זה שם פעולה שמיוחד לענידת תכשיט. לכן יתאים פה משהו כמו לבש: בגד. או דג: דגה (היה במועד יולי כשעשיתי את המבחן) זה כמו איש: אשה? לא!דגה זה לא הנקבה של דג, זה רבים של דג, כלומר, הדגים בה´ הידיעה. לכן מה שהתאים שם זה פעוט: טף. לגבי הקטע של ההיגיון, הוא לא כזה חשוב כמו שנאמר לפני כן, יש איזה 3 שאלות בזה, שזה איזה עשר אחוז. והן קלות בד"כ, רק צריך תרשים טוב. לכן: תתחיל לקרוא ספרים! כשקוראים זה מעניין! יש הבדל בין תיאור השור הלוחך דשא בזמן שקרב במלחמת האזרחים האמרקנית נערך בסמוך (ואז אתה זוכר שמלחך זה אוכל עשב) לבין הגדרה משעממת במילון: מלחך = חיה אוכלת. לדעתי זה כיף לקרוא, יותר מסרט או טלויזיה, למרות שזה יותר קשה. תנסה לתאר את הדמויות בראש שלך וזה יעשה מעניין. יש רק בעיה אחת: אין לך זמן לשפר דרך קריאה אם אתה עושה באוקטובר. לכן תעשה באוקטובר ואולי תעשה שוב ואז כבר יראה שיפור משמעותי בציון בזכות הקריאה. ותקרא גם ספרים באנגלית (ואני מדגיש שזה לא רלוונטי לבחינה הקרובה) מצטער שכתבתי הרבה... ביי

למעלה