אמפל / EMG / מרחב שוב מאכזבים?

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
הפסד כלכלי, לא חשבונאי

איך בדיוק גרמו להם להפסדים?
האם ההפסד כולל גם את הפגיעה בתיירות כתוצאה מפעילות כרישי המוסד בחופי סיני? וברצינות - אולי המחיר לישראל זול יחסית, אבל האם מישהו טוען ברצינות שישראל משלמת על הגז פחות מעלות הפקתו והובלתו?!
הפסד כלכלי, לא חשבונאי

קרלטון

New member
טוב, אני כבר לא עומד בקצב הכותרות בנושא

אמפל / EMG / מרחב שוב מאכזבים?
"מקבוצת מרחב, שבאמצעותה ובאמצעות אמפל מחזיק יוסי מימן כ-21% מ-EMG, נמסר בתגובה ש"ככל הנראה הזרמת הגז לא תחודש בסוף השבוע. בעלי המניות ב-EMG פנו לממשלותיהם בארצות הברית, תאילנד ואירופה על מנת שיאיצו בממשלת מצרים להורות על זירוז חידוש ההזרמה"." מחול השקרים מגיע לסיומו? דחיות חוזרות ונשנות עם ביטולים של הרגע האחרון, עם סיפורים על צינור שצריך להתקרר, על אבטחה שצריכה להתארגן ועל תיקונים טכניים שמתעכבים... והנה יצא המרצע מן השק - האם ממשלת מצרים מונעת את חידוש ההזרמה? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4037437,00.html כלכליסט, לעומת זאת, מדווח לנו על קרב יריות: "במהלך היום (ה') נפוצו דיווחים לפיהם קרב יריות בין אנשי האבטחה של מתקני הגז המצרי לבין מחבלים הבריח את אנשי האבטחה, דבר שמונע את הזרמת הגז לישראל. מחברת מרחב, שהיא אחת השותפות ב-EMG, סירבו להגיב" http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3510233,00.html
אז נתן להן לדבר בעד עצמן. בהתאם, אמפל ירדה היום ב-6.2%.

gkeidar

New member
אני מתפלא שהמניה השילה רק קצת למעלה מ-16%

אז נתן להן לדבר בעד עצמן. בהתאם, אמפל ירדה היום ב-6.2%.
מתחילת האירועים שם... ולא אתפלא אם אחוז ההשלה הזה יוכפל תוך זמן קצר. קשה ל-DW להפרד מניר שהיה להנאתו טנק בורסה! הוא מכוסה בו הרבה זמן, חגור היטב ועם ימבה ציפיות... הוא הרי חזר וטען שבהשוואה למניות שערכן תלוי בקושי לשלות גז מקרקעית הים, מנית אמפל אמריקן שמפיצה גז ('בטוח') ממצרים, זה בבחינת 'כסף על הרצפה' (התבטאות שלי). זה אמנם לא פשוט לשאוב את הגז מכאלו עומקים, אבל זה לפחות 'שלנו'... ''אם אין אני לי, מי לי?''

dw2322

New member
30%, לפני המהומות הנייר נסחר קרוב ל 1000

מתחילת האירועים שם... ולא אתפלא אם אחוז ההשלה הזה יוכפל תוך זמן קצר. קשה ל-DW להפרד מניר שהיה להנאתו טנק בורסה! הוא מכוסה בו הרבה זמן, חגור היטב ועם ימבה ציפיות... הוא הרי חזר וטען שבהשוואה למניות שערכן תלוי בקושי לשלות גז מקרקעית הים, מנית אמפל אמריקן שמפיצה גז ('בטוח') ממצרים, זה בבחינת 'כסף על הרצפה' (התבטאות שלי). זה אמנם לא פשוט לשאוב את הגז מכאלו עומקים, אבל זה לפחות 'שלנו'... ''אם אין אני לי, מי לי?''
עבור חברה אחזקות שזו רק אחת מהאחזקות (גם אם מהותית ביותר) הייתי אומר שזה לא מעט. גם אני הייתי נרעש לו הנייר היה יורד אחוזים בודדים, כשאז הארוע היה דרמטי יחסית לירידה הצנועה, אולם אחרי ירידה כזו משמעותית צריך חדשות רעות ממש משמעותיות כדי שאתרגש מזה. הפסקת אספקה לכמה חודשים ואפילו שנה לדעתי מגולמת במלואה בירידה החזקה של 30%. מה גם שבאחזקה אחרת אמפל עתידה לרשום רווח לא מבוטל. כפי ששיר ורד תיקן אותי למעלה, החברה דיווחה על השלמת עיסקת 012 ותרשום רווח של 220 מלש"ח חלקו ירשם בדוח הקרוב וחלקו בדוח הבא לאחריו. זה בערך 2/3 חברה... כל החברה שווה היום 350 מלש"ח. בהנחה שאספקת הגז תחודש (גם אם עוד שנה) - לדעתי זה אכן "כסף על הרצפה". במידה ולא תחודש, ולצמיתות, אז אכן תהיה לנו המשקיעים בעיה, אם כי אני מאמין שאז ינסו לפנות לכיוונים אחרים (תביעה בבית דין בינ"ל וכדומה). הנ"ל אינה המלצה לפעילות בני"ע, הכותב מחזיק בני"ע אמפל

גלגלץ14

New member
אין מה להתקרב לחברה כזאת

עבור חברה אחזקות שזו רק אחת מהאחזקות (גם אם מהותית ביותר) הייתי אומר שזה לא מעט. גם אני הייתי נרעש לו הנייר היה יורד אחוזים בודדים, כשאז הארוע היה דרמטי יחסית לירידה הצנועה, אולם אחרי ירידה כזו משמעותית צריך חדשות רעות ממש משמעותיות כדי שאתרגש מזה. הפסקת אספקה לכמה חודשים ואפילו שנה לדעתי מגולמת במלואה בירידה החזקה של 30%. מה גם שבאחזקה אחרת אמפל עתידה לרשום רווח לא מבוטל. כפי ששיר ורד תיקן אותי למעלה, החברה דיווחה על השלמת עיסקת 012 ותרשום רווח של 220 מלש"ח חלקו ירשם בדוח הקרוב וחלקו בדוח הבא לאחריו. זה בערך 2/3 חברה... כל החברה שווה היום 350 מלש"ח. בהנחה שאספקת הגז תחודש (גם אם עוד שנה) - לדעתי זה אכן "כסף על הרצפה". במידה ולא תחודש, ולצמיתות, אז אכן תהיה לנו המשקיעים בעיה, אם כי אני מאמין שאז ינסו לפנות לכיוונים אחרים (תביעה בבית דין בינ"ל וכדומה). הנ"ל אינה המלצה לפעילות בני"ע, הכותב מחזיק בני"ע אמפל
אין מה להתקרב לחברה כזאת
מעבר לבעיות שיש במצרים ועוד מחכות לנו שם הפתעות. זאת פשוט חברה רעה, בזמנו חשבתי להשקיע בחברה או באגח מעיון קצר בדוחות החלטתי להתרחק דמי הניהול הם גבוהים והחברה פשוט מתנהלת בחוסר שקיפות

gkeidar

New member
הנפילה נראית בגרף בסוף ינואר משער 968 לערך

הנפילה נראית בגרף בסוף ינואר משער 968 לערך
בדקתי באתר לאומי בגרף שאינו מפורט דיו. אבל לפי הגרף האמור ובהצבה של 12 חוד' לאחור, הפעם האחרונה שהשער ניצב ב- 1000 או יותר, היתה באפריל שנה שעברה. כמדומני שהמהומות במצרים התחילו לפני כחודש ומשהוא בערך- תקן אותי אם אני טועה (לא בדקתי). אבל לפי הגרף, המניה אכן נסגה (לא כולל הנסיגה של היום) כ-30% מאמצע ינואר בערך (כפי שציינת). אני מבין מתגובתך שכדאי לדעתך לרכוש אותה בשערה הנוכחי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה