אממ בליי עצבים אבל תגייבו כבני אדם.

• פותח הנושא docB
  • פורסם בתאריך

docB

New member
אממ בליי עצבים אבל תגייבו כבני אדם.

טוב ככה.. ======== אני נגד הדעות הפולייטיות של חבריי מרץ.. לדעתי אתם לא פיירים כלפיי העם היהודי ויישראלי.. אתם נותנים לגיטיימציה לאנטיישמיות כלפיינו.. בעוד שאנחנו נהרגים על ידי מחבלים..אתם מצודדים את הצד השני.. אתם קוראים להתגוננותץ מעשי הנאצים... אבל שהמחבלים תוקים ורוצחים ילדים נערים נערות נשים וגברים.. אתם שותקים...או מצודדים את ההצד הפוגע.. אניי תמיד הרגשתי מבוייש בזה שיש חלק כמוכם בקרב היהודים.. זאתי הרגששתי היא זכותי.. כמו שזכותכם להרגיש ולהתבטות כפי שאתם מתבטאים.. אני רק מבקש לדעת למה אתם בדעהה הזאת.. אפילו כשכבר הוכח כי אין עם מיי לדבר.. ועלינו כרגע לחששוב על עצמנו..

טוב, אז ככה.

ההודעה שלך רק מעידה על בורות. מאז ומתמיד עצבן אותי העיוות הזה שהימין או התקשורת או הימין והתקשורת (ואומרים שהתשקורת שמאלנית,הא ?) עושים לאידיאולוגיה שלנו. מציגים אותנו כפרו פלסטינאים במקרה הטוב (במשמעות האנטי ישראלית) ובמקרה הפחות טוב, כפלסטינאים ש"צריכים לחזור לשטחי האוטונומיה", כפי שיהודי חביב אמר לי פעם באיזו צומת, הוא גם לא היה היחיד. כמו כן, אנחנו גם "גייס חמישי", למדינה הזאת אין חשיבות עבורנו, ומסיבה זו אנחנו גם מוכנים לתת אותה, על מגש של כסף, לכל מי שרק ידרוש. זו גם הסיבה בגללה אנחנו עורכים הפגנות ומחאות וכל הבלאגן התקשורתי (שזוכה בימים אלו לכ"כ הרבה תיקשור..)ושרים שירי שלום היפיים, וגם אפילו רוקדים .. כי אנחנו יפי נפש, לא ? ולא, זה לא נובע מאידיאולוגיה, זה גם לא נובע מעט מהצורך האגואיסטי (אגואיזם ריאלי ..) שלנו לחיות כאן, ולהמשיך להתקיים מבלי להאלץ לשאת את עול הכיבוש המעיק, פיזית (עם גיוסנו) ומנטלית, מוסרית (מתוך היותנו אנשים חושבים) אבל לא, מה לנו ולאידיאולוגיה, אנחנו סתם שמאלנים מסריחים, ללא כל דעה עצמאית, שנקלעו לזרם הלא נכון,בזמן הלא נכון, שיודעים לזרוק כל כך הרבה סיסמאות יפות על פלורליזם וזכויות האזרח. אבל זה גם ככה לא רלוונטי, כי אף אחד לא באמת מקשיב. אולי רק טיפה שומע. אז מה זה משנה על מה אנחנו מדברים או במה אנחנו חושבים שאנחנו מאמינים ? שמאלנים. עדי. מעט דמגוגית, אבל הי, שמאלנים עושים לי את זה. באופן זמני למדי - אורי אבנרי להמונים !

טוב, אז ככה.

ההודעה שלך רק מעידה על בורות. מאז ומתמיד עצבן אותי העיוות הזה שהימין או התקשורת או הימין והתקשורת (ואומרים שהתשקורת שמאלנית,הא ?) עושים לאידיאולוגיה שלנו. מציגים אותנו כפרו פלסטינאים במקרה הטוב (במשמעות האנטי ישראלית) ובמקרה הפחות טוב, כפלסטינאים ש"צריכים לחזור לשטחי האוטונומיה", כפי שיהודי חביב אמר לי פעם באיזו צומת, הוא גם לא היה היחיד. כמו כן, אנחנו גם "גייס חמישי", למדינה הזאת אין חשיבות עבורנו, ומסיבה זו אנחנו גם מוכנים לתת אותה, על מגש של כסף, לכל מי שרק ידרוש. זו גם הסיבה בגללה אנחנו עורכים הפגנות ומחאות וכל הבלאגן התקשורתי (שזוכה בימים אלו לכ"כ הרבה תיקשור..)ושרים שירי שלום היפיים, וגם אפילו רוקדים .. כי אנחנו יפי נפש, לא ? ולא, זה לא נובע מאידיאולוגיה, זה גם לא נובע מעט מהצורך האגואיסטי (אגואיזם ריאלי ..) שלנו לחיות כאן, ולהמשיך להתקיים מבלי להאלץ לשאת את עול הכיבוש המעיק, פיזית (עם גיוסנו) ומנטלית, מוסרית (מתוך היותנו אנשים חושבים) אבל לא, מה לנו ולאידיאולוגיה, אנחנו סתם שמאלנים מסריחים, ללא כל דעה עצמאית, שנקלעו לזרם הלא נכון,בזמן הלא נכון, שיודעים לזרוק כל כך הרבה סיסמאות יפות על פלורליזם וזכויות האזרח. אבל זה גם ככה לא רלוונטי, כי אף אחד לא באמת מקשיב. אולי רק טיפה שומע. אז מה זה משנה על מה אנחנו מדברים או במה אנחנו חושבים שאנחנו מאמינים ? שמאלנים. עדי. מעט דמגוגית, אבל הי, שמאלנים עושים לי את זה. באופן זמני למדי - אורי אבנרי להמונים !

docB

New member
עכשיוי אנא תכתביי הודעה

הקשורה לנושא.. ותסביריי ליי מה אתם כן.. כי אני מסכים עם כמה ממיילות הנאצה שאאמרת.. זה באמת נראה כאילו הינכם מוכניים לתת את ההמדיינהה.. וכאילו אתם פרו פאלשתנאים.. וזה לא בגלל ההתקשורת..בגלל הפעולות שאתם עושים.. איילו פעולות יפות שלום זה דבר טוב.. אבל הוא צריך לבוא בזמן מסויים אתם מנסים לכפות אותו זה לא טוב.. אתם מראיים גיישה אנטי ציוניית וזה ממש דוחהה אותיי בהיותי יהודי.. ועוד אחריי כל מעורות היהודים.. עכשיו תסבירו לי כמו שצריך את עמדתכם כי אתם שותקים.. ואתם יודועים במיילותיכם ה"חכמות" אז בבקשהה הגיבו

"שלום זה דבר טוב ..

אבל הוא צריך לבוא בזמן מסויים" ? נו, באמת. לזה אני אמורה להתייחס ברצינות ? אנחנו אמורים לחכות עד ש"יבשילו התנאים" ? מתי זה יקרה ? על פי התאוריה שלך, אנחנו צריכים לעשות שלום, כשכבר יהיה שלום, בשטח. זה לא יקרה לעולם, בקצב בו הדברים מתגלגלים. פעולות מוצדקות או לא מוצדקות של צה"ל, ימשיכו לפגוע באזרחים, שימשיכו להיות ממרומרים ומוסתרים, בגלל מצבם הכלכלי שהמצב המדיני משרה עליהם, בגלל העובדה שהם זועקים להגדרה עצמית ולקוממיות, ולכל הדברים שאנחנו לא היססנו לחתור אליהם, גם תוך כדי הפעלת אלימות (אלא אם כן אתה לא מגדיר כל מיני פיצוצים באישון לילה של המחתרות היהודיות - לדוג´ פיצוץ קינג דיויד בירושלים ע"י האצ"ל.) אנחנו בטח לא הסתפקנו בהפגנות שקטות בציפייה שמתישהו, כתוצאה מכך, יתנו לנו מדינה. ככה, ללא כל מאבק. אז יש לנו הסתה, תנאי חיים בלתי אפשריים, שיוצרים מרמור וכתוצאה מכך, פגיעה כמעט בלתי אנושית בחיי האזרחים שלנו. אז מה אתה מציע ? לרסס את כולם ? הם רבים מדי, זה גם די השמדת עם, עפ"י כמה מדינות .. מה דעתך על שיפור אורח החיים שלהם, הצגת אלטרנטיבה, אולי הפסקת החיכוך בין האוכלוסייה הצבאית שלנו לבין האוכלוסייה האזרחית שלהם ? אני מקווה שזה שם בפרופורציות את התפיסה השמאלנית הרציונאלית, זה רק על רגל אחת, אבל נראה לי שזה מספיק, בינתיים, על מנת לפוגג כמה מיתוסים על השמאל, הפרו פלסטיני, שלא דואג לעורו. אנחנו כן דואגים לעורנו, אבל זה לא אמור לעשות אותנו אדישים לעורם של אחרים, אם אנחנו מגדירים את עצמנו כ"הומניסטים" או אם אנחנו מפיקים לקחים מההסיטוריה ואילו במידה מועטה בלבד. בכל מקרה, זו תפיסתי. אם אתה זקוק להבהרות, אני כאן על מנת לנפץ פרות ימניות קדושות. עדי.

docB

New member
את מראה על יידע מצומצם..

תראי בשביל שלום צריך ביטחון.. במצב שאנחנו בו היום! שלום אפילו לא צריך לעלות על הדעת אלה ביטחון בראש ובראשונה.. בלי קשר לדעה פוליטית כרגע.. ולפני שלום איחוד העם.. אחרי שאנחנו נוכל להיות מגובשים ורק אחרי כל התהליכים של זה.. נוכל לדבר על שלום! כי אחרת זה לא ילך.. וכבר ניסיתם הכל.. אז הגיע הזמן לשנות גישה...

.המוסד

New member
שלום הוא תוצאה

של ניצחון, שלום מיבחנתי הוא חוסר איום או סכנה או פגיעה במדינה המדוברת, באינטרסים שלה או באזרחיה את זה משיגים רק בעזרת ניצחון שלום הוא תוצאה של השגת ביטחון

docB

New member
תפנימו מה שאיש למעלה אמר..

כי הוא צודק במאהה אחוז.. שלום ינבע אך ורק כאשר ביטחון יהיה.. בדרך כלל ביטחון נובע. מישות חזקה בשלטון.. ישות יוזמת.. או כתוצאה מפחד..של מפגעים..במקרייים של ההטרור.. כבר הוכח כי שיטות אחרות כשלו.. לדעתי.. הרעיון של ההמפלגה מר"צ נפל ואתם כבר לא מפלגה עם רעיון רציני או משהו שישאיר אותכם קימים.. מצטער להודיעה שעכשיו מר"צ תוחניים מיים.. וסתם מחפשים מקום בממשלה.. במקום לחשוב על האנשים שזקוקים לחיים במדינה..

okok4

New member
אני בכלל לא מבין את ההודעות שלך

אתה כותב נורא מוזר.

רעות כ-ץ

New member
בלבול מושגים קל

"שלום" בשבילכם זה "שלום על ישראל", מצב שבו ה"צד" שלכם יהיה מספיק "חזק" מבחינה צבאית, כדי שה"צד" השני לא יפגע בו מחשש לתגובת-נגד. אני, לעומת זאת, מגדירה "שלום" כחיים הדדיים של שותפות בין בני-אדם שהינם שווים זה לזה. כיוון שאני מגדירה את כל בני-האדם כשווים, אני שואפת במידה שווה לזכויותיהם ולרווחתם. אם ה"שלום" פירושו שאנשים מגזע או מלאום מסוים חיים בבטחה על חשבונם של אנשים בני לאום אחר, אז אין לי ענין ב"שלום" הזה. אתם חושבים להגיע ל"שלום" באמצעות נטרול היכולת של ה"צד השני" לפגוע בכם. אני חושבת שהדרך היחידה להגיע לשלום, היא נטרול ה*רצון* של שני הצדדים לפגוע זה בזה ואיחוד האינטרסים שלהם. ככל שתפעלו יותר לשבירת כוחו של ה"צד השני" באמצעים אלימים, כך תנציחו את רצונו לפגוע בכם, וכל עוד ירצה ה"צד השני" לפגוע בכם, לעולם לא תוכלו להנות באמת משלום ומשלווה.

docB

New member
בניי אדם היינם שווים אך

לא מיי שחייי כאן הורג אותנו.. אוליי תקראיי קצת היסטורייה יהודית.. תפסיקי לנסות לרחם על אנשייםי שלא זקוקים לרחמים שלך.. את עלולה גם למות מוקדם מאוחר מחר.. על יידיי מתאבד או מפגע.. או שמישהו קרוב שלך ימות... נגיד אח או אחות שלך.. מה תגידי אז?? תגידי בגלל שרע להם?? כמבון שאני ממש לא מייחל לך את זה.. ושלא תדעי מצרות

רעות כ-ץ

New member
הממם.

כל בני-האדם שווים, נקודה. כשאתה אומר שבני-האדם שווים למעט בני-אדם מסוימים, אתה מטיל מגבלות על השוויון האוניברסלי הזה ובכך מעקר אותו מתוכן. אנחנו חיים במקום (להלן: "כאן"), שבו נהרגים אנשים אלה מידי אלה יום יום. באותה מידה שיש אנשים שהורגים "אותנו", כך יש אנשים שנהרגים על-ידינו. בעובדה זו אין כדי להפריך את ההנחה הבסיסית בדבר השוויון בין בני-האדם, להיפך, היא מעידה על שוויון מופלג. אם אתה רוצה דווקא לנהל דיון עלי, אז אני אפתח אותו כאן ובאותה הזדמנות גם אסגור אותו: א. איך ההסטוריה היהודית רלוונטית לענין עקרון שוויון ערך האדם? אני לא מרחמת על אנשים, אני מפגינה כלפיהם חמלה. חמלה אנושית היא אחד הדברים החשובים ביותר, לעניות דעתי, שעליו אמורה חברה מתוקנת להתבסס. ב. אני אכן עלולה למות במוקדם, במאוחר ואפילו מחר (שלד לחמשיר מצליח?), מידי מתאבד או מפגע, וכנ"ל לגבי המשפחה שלי. עם זאת, אני מוחה בתוקף על הזלזול הגמור שלך בי ובדעות שלי, שמתבטא בהנחה האוטומטית שלך, שמוות או רצח של אדם קרוב אלי יגרום לזעזוע של כל אושיות תפיסת-עולמי. מה גורם לך לחשוב שאותן דעות שתקפות ושרירות בעיני כשנרצחים מסביבי אנשים יום יום, לפתע יאבדו את תקפן כשאחד הנרצחים יהיה קרוב שלי? האם למוות שלי יש משמעות או משקל שונים מזה של הפלסטיני שנרצח אתמול או של הישראלי שיירצח מחר? אתה מציע שאני אגבש אידיאולוגיה סביב הסבירות שאני או אחד מקרובי נמות בימים הקרובים, או סביב שיקולים קצת יותר רחבים? אני, בכל אופן, רוצה להאמין שהאידיאולוגיה שלי מבוססת על קצת יותר מזה. אגב, לא הייתי ממהרת לצאת בהכרזות כגון "אם מישהו קרוב לך היה נהרג היית מדברת אחרת". במדינה קטנה ושברירית כשלנו הטיעון הזה, מעבר להיותו מגוחך מהיסוד, לא ממש תופס, כמעט כל אחד מכיר מישהו שנהרג, כמובן שאני ממש לא מייחלת לך את זה, ושלא תדע מצרות.

docB

New member
בסייס רקוב

הודעה לא נכונהה מהבסיס אסור לך להההשוות בבביין מחבל שצההל ההורג לביין אזרח חף מפשע שנהההרג על ידיי מחבל.. אם את משווא כאן את ההאנשים יש פגם בדעה.. ואת צריכה ההבהההרה על החיים!

רעות כ-ץ

New member
אה.

א. אני בהחלט משווה בין "מחבל" שצ(ה")ל הורג לבין "אזרח חף-מפשע" שנהרג ע"י "מחבל". רק כך אפשר להגיע למסקנות בקשר ללגיטימיות המעשים ההדדיים. ב. נקודת-המוצא שלך היא בעייתית. אם אתה טוען שלא צריך להיות שוויון, ושמותר להרוג בני-אדם מסוימים, כאלה ש"אשמים", יש כאן בעיה, כי בד"כ גם "מחבלים" למשל הם חפים-מפשע בעיני עצמם. כך שאין אמות-מידה אוביקטיביות. אם, נניח, אני אחליט שאתה "אשם" בעיני, אע"פ שבעיניך אתה טהור וזך, וארצח אותך כתוצאה מכך, זה גם-כן יהיה לגיטימי? ג. מה קורה למקלדת שלך? ד. אני באמת צריכה הבהרה על החיים. כל המעונין לספק לי אחת כזאת, יתקבל בברכה.

Roobie

New member
מה עובר עלייך??

האמת שעד עכשיו די תמכתי בך בויכוח הזה, אבל עכשיו אמרת דבר ממש לא חכם (בלשון המעטה, אם אני אגיד יותר מזה תימחק ההודעה). "המחבל חף מפשע בעיני עצמו" נו באמת תעשי לי טובה ואם האנס הסדרתי בני סלע חף מפשע בעיני עצמו? אולי פשוט ניתן לכל אחד להחליט מה לעשות וזהו? שאנשים יילכו ברחובות עם רובים, יירו באנשים, אנסים יאנסו כל אישה שתלך ברחוב, שודדים ישדדו בנקים חופשי... העולם ע"פ רעות

docB

New member
רובי

הוצאתיי לי את המיילים מפה.. רעות. אני לא אומר שצריך לחסל אנשים מסויימים אבל החוק של חיה ותן לחיות חל על כולם שאחד פוגע בזכויות האדם! אותה זכות נשללת ממנו.. אני לא ייודע בת כמה את.. אבל אם לא למדת את זה עדין תחקרי קצת בנושא זכויות האדם... ותראייי כמה הן נשללות מאזרחיי מדינת ישראל.. והרבה בגלל אלה שטוענים להיות אנשים טובים שחוששבים על הצד השני.. :אני מאוד עצוב לדעת עד כמה הפילוג הזה רחב.. הדעות שלך הם זכויות שלך לחשוב ככה.. אבל אני אומר לך שאלה דעות מאוד לא הגיונייות מהיותנו בני אדם.. אני חושב שאולי אפילו אפששר להגדיר כמה מדעות של אנשים מחלה.. לא אישית כלפיך.. אבבל אני חושב שאפשר להשוות את זה למה שאמרת.. לדעת המחבל הוא חף מפשע.. לדעתך הדעה שלך נמכונה וכך גם הדרך.. שני הדעות האלה מאוד לא נכונות...

רעות כ-ץ

New member
../images/Emo8.gif

האם רק הזכויות של אזרחי מדינת ישראל נשללות? האם הפלסטינים שחיים בשטחים הכבושים זוכים למימוש מלא של כל זכויות האדם שלהם? אם התשובה היא לא, מה זה אומר לגבי הישראלים, שאחראים להפרת הזכויות שלהם? אה והערה קטנה: שמתי לב שאתה נוטה לעסוק בעיקר בנושאים בלתי-רלוונטיים לטענות הקונקרטיות שלך, מה שפוגם במסר שלך וגם מטריד אותי באופן אישי. למשל, העיסוק בשאלת הגיל שלי ומידת בקיאותי בהסטוריה בת-זמננו, או ההתעכבות על קטלוג דעות שמנוגדות לשלך עפ"י קטגוריות של "הגיוניות", "לא הגיוניות", "נכונות", "לא נכונות", "מחלה" וכו´. אולי עדיף שפשוט תשטח את משנתך בנושא המדובר, אני אגיב בהתאם וחוזר חלילה.

docB

New member
מצטער אבל הפסקה השניה שכתבת

ממש לא קשורה לנושא.. את מנסה לדבר בשפה גבוהה אך עם כל הכבוד מה שיוצא לך..זה סליחה על הביטוי זיוניי שכל.. =] שקלי שנית את תגובתך.. השטחיים הינם הערבים גרים אינם כבושים.. עיני בפרקי ההיסטוריה של מדינתנו..

למעלה