אם

I T A L Y

New member
אם

אלוקים הוא הכל ומכלול, האם יש בו גם טוב וגם רע? האם רק טוב? האם "רע" כמו שאנחנו מגדירים אותו הוא בעצם טוב? אום כן האם גם מקרים מזעזעים שיש בהם רוע וגועל ועצבות?

לוקה 10

New member
אטלי

לדעתי כל אדם הוא נברא מצלמו של אלוהים לכל אדם יש כח ורוח אלוהית ישנם אנשים שלקחו חלקים מסיומים שלו לכן יש את הכל גם רע וגם טוב יפה ומכוער חזק וחלש כחם וטיפש כמו לזוג הורים יש 4 ילדים וכל אחד עם חלק אחר של ההורים הם לא דומים להורים ואפילו לא לאחים אומניים יש קוום של דימון אך עדיין שונה אפילו תאומיים זההים הם ממש שונים לכן יש את הכל כי יש הכל באלוהים כל מה שקיים באלוהים קיים באדם כי נברנו בצילמו אם רוח וכח אלוהית באהבה לוקה

I T A L Y

New member
היי לוקה

אהבתי את הרעיון של אחים ששונים כל אחד מהשני למרות שבאו מאותם הורים, וזה גורם לי לחשוב...ילדים נולדים ל-2 הורים ולוקחים מחצית הגנים מכל צד. עפ"י גרסה (אחת) בתנ"ך, אלוהים יצר את אדם (בצלמו) וזה "התפצל" לזכר ונקבה. כלומר, יכול להיות שכבר החל מאותו פיצול, כל איש ואישה עלי אדמות מכילים רק חלק מתכונותיו של האלוהים, ואפשרויות הצירופים (כולל אלו הגנטיים) הן אין-סופיות אלא אם כן כל איש ואישה מכילים את כל תכונות האלוהים. אבל עובדה שיש הבדלים בין זכר ונקבה, כך שדווקא האפשרות הקודמת יותר הגיונית, לא?

לוקה 10

New member
אטלי היי

לדעתי בכל אדם יש תמצית אלוהית אך עדיין יש בו דברים ותוספות משלו אם נקח וירוס ויכולת השינוי שלו אותו דבר לאדם מרכביו הדומנתים הם אלוהיים אך יש לו הרבה שינוים סביבתים ואישים מעצם האבולוציה שוב זו דעתי בלבד לוקה

I T A L Y

New member
כנראה

ואם אמשיך עם אותו הרעיון שמכלול תכונות האלוהים התפצל לאדם וחווה, כך שכל איש ואישה מכילים בתוכם רק חלק מתכונותיו של האלהים- וכל אחד בצירוף שונה, למעשה תאורטית יכול להוולד אדם שכולו טוב. אבל זו הקשה מעולם הגנטיקה ואי איך נדע אם תכונות האלוהים מועברות לילדים באותו אופן שעוברות תכונות גנטיות של בני אדם לילדיהם? האם נשמה של תינוק דומה או מושפעת באיזשהו אופן מנשמות הוריו וסביו?

I T A L Y

New member
../images/Emo69.gif..אבל אם נניח

שמכלול תכונות האלוהים איננו מוגבל, כי אם אינסופי- הרי שכשמחלקים אינסוף לשניים נראה לי שכל חצי הוא גם אינסופי (צריך לשאול פיסיקאי). כך, שאם אדם וחווה נוצרו וקיבלו את כל תכונות האלוקים, ללא הגבלה (האם זה יתכן? יש אנשים שעלולים לכעוס מאוד רק מהצעת הרעיון), אזי אדם וחווה וגם כל אחד מאיתנו מכיל תכונות אינסופיות של אלוקים. לא יודעת מה נפל עליי

לוקה 10

New member
אם יולד אדם שכולו טוב

משמה הוא היה אלוהים אז המשיך יגע לדעתי כן זה עובר כמו תכונות גנטיות מאדם לילדו עם שיניו אני לא בטוחה אבל אפילו גנטיקה לא עוברת בצורה מושלמת וכל ולד מקבל גנטיקה קצת שונה מהוריו (אולי נאשל מדענים)

שוב ראיתי...היי איטי

במחילת הארנב שהיתי וראיתי בערבות אפריקה, היא מטילה בה ביצה והיא משותקת עד שיאכלנה חיים זחל שהוטל בה. ערש דווי העכביש היא עריסת הולדתו של הזחל צירעה צדה עכביש

I T A L Y

New member
היי

מסכימה שכשמדובר בהשרדות- החזק שורד על חשבון החלש. אם אני לא טועה (ודאי תתקן אותי אם כן) אני גם זוכרת שנאמר פה בפורום לא מזמן שעל מנת שיהיה איזון בעולם, כדאי שיהיה אצלינו טוב (ובמקום אחר, רחוק זה כבר סיפור אחר). אבל מה ההצדקה לרוע שאינו נחוץ להשרדות? אם אבא רוצח את ביתו התינוקת (המקרה של הודיה ז"ל)- מה זה נותן חוץ מחלחלה, גועל, עצב עמוק, כעס? או כשאנשים בדיכאון כל כך גדול שהם מפסיקים לתפקד כרגיל? או כשאנשים עוברים חיים קשים עד שהם הופכים רעים בעצמם ומפסיקים לאהוב?

את בטח יודעת

שעשו פעם מדענים ניסוי (הם כל הזמן עושים ניסויים אלה) על חולדות. החולדה ובן זוגה הם הורים נאמנים לצאצאיהם בדרך כלל, כל עוד יש באפשרותם הם יעשו הכל כדי לגדלם כחולדות כפי שחולדות צריכות להיות.שחס וחלילה לא יתנהגו כחתולים למשל ועוד רעיונות מטורפים כאלה. אז המדענים הללו בהם התחלנו את הסיפור (אלה שעושים כל הזמן ניסויים) לקחו קבוצת חולדות וחישבו את שטח המחיה (טריטוריה) שלהן והכינו אקווריום בגודל מתאים. הכל זרם כיאות. הקבוצה התרבתה בשמחת היוצר ונעשתה אט אט קבוצההההההההה. כך שלכל חולדה היה שטח המצומצם בהרבה מהרגיל. בשלב כלשהו כשנעשה צפוף מדי החולדות הללו החלו לטרוף את צאצאיהם האהובים עליהם דמקודם. אז מה אני יודע בבני אדם, לחולדות זה עובד על בטוח אם את שואלת אותי מה דעתי, הרי שאני חושב שאין כל שוני. מקווה שאין שגיאוט כתיב, כי לא זהיתי כאלה

איזה שיחה מעניינת!

אפשר להצטרף? לפי מה שאני מקבלת. אין טוב ורע. זה משהו שאנחנו ממציאים. מה שטוב לי רע לשני. מה שנכון לי לא נכון למישהו אחר.... נתנו לנו אפשרות בחירה חופשית עד הסוף. המחבלים רעים? צה'ל טובים? תלוי מי מסתכל.......

גם זו גישה...וברוכה הבאה

רק ספרי זאת לארנבת המדלגת ונמלטת בדיוק ברגע זה משיניו החדות של שועל רעב, והוא נוהם לה בנהם מחריד "זה לא אישי יקירתי, אני רק שורד עליך". על בטוח שאילו היתה נמצאת עתה יושבת לבטח במאורתה זה היה נשמע מעט אחרת.

I T A L Y

New member
האמת...

במקומות צפופים אני פחות נחמדה ואם עוקפים אותי אני ממש אבל ממש לא נחמדה... אה! וכמובן- מסכן זה שינסה למנוע ממני לאכול- אני בהחלט מסוגלת לאכול אותו כמנה ראשונה

כפי שזה נשמע על פניו

את ממש אבל ממש מפחידה יקירה מבטיח להיזהר בך שבעתיים ולמען הסר כל ספק הריני מצהיר שלא הייתה לי כל כוונת זדון בנושא זה כלפיך.(אכלי עד שתתפוצצי) בבקשת סליחה ומחילה ונסיגה זהירה תוך כדי השתחוויות עמוקות וקידות קלות

gidiyon

New member
בואו נצא לרגע

ונניח(רק נניח) שרוע לא קיים ביקום. הכל משחק גדול,ונשמות יורדות(לגוף) ללמוד,מי בסבל ומי בקור. ואם ענן ענק של חלקיקים אתה,שט לו ביקום, ובתוך ענן כתמים כהים שלעיתים מוציאים ברקים,ודמעות אף משפריצים. ומסכן ענן קרוב,חוטף ונישאר,או חוטף לעזוב. אך האם רוע כאן? אוליי כל ענן בשלו, משוטט לו ביקום, כשחדש נתקל ולומד,ועושה השלכות פיזיות(גלגולים) וכך לומד ולומד ולומד בהמון סבל(תמיר אתה צודק?) מתפתח ולומד.אך רוע איני מוצא כאן האם אתם? באהבה גדעון

אם כל הזמן לומדים ולומדים ולומדים

מאז בריאת האדם או מאז התפתחותו - אז מה מקור המטומטמים, ויש ברוך השם המון מאלה!

gidiyon

New member
אין מטומטמים

כי אם חדשים שמחוסר נסיון נתקלים לפרקים, נתקלים עם הראש בקיר,עד שלומדים,בהמון גלגולים. ותמיד יהיו חדשים, והזקנים(חלקם שבחרו בכך)אותם מדריכים. ומי שיורה "מטומטמים" כניראה לא מקבל חוק מאוד בסיסי ביקום:חוק האהבה,שמתוקפו ישנו לכל אטום את אפשרות הבחירה החופשית. שלך:גידי

למעלה