אם אני יודע לשחות אבל רק עם מצופים כי אחרת אני אטבע, זה נחשב שאני יודע לשחות או שזה נחשב שאני לא יודע לשחות?

Harrington

Well-known member
מנהל
אוקיי, עכשיו אני מבולבל.
עובדתית אתה יודע לשחות, מה לעשות. השימוש באביזרי עזר לא משנה עובדה זו, בדיוק כמו שחגורת בטיחות לא הופכת אדם שיודע לנהוג לאחד שלא יודע.

SupermanZW

Well-known member
עובדתית אתה יודע לשחות, מה לעשות. השימוש באביזרי עזר לא משנה עובדה זו, בדיוק כמו שחגורת בטיחות לא הופכת אדם שיודע לנהוג לאחד שלא יודע.
עם או בלי חגורת הבטיחות הוא יכול לנהוג בבטחה ולהגיע למחוז חפצו באותו מצב בו יצא מנקודת המוצא שלו, לעומת זאת, מי שאינו מסוגל לשחות ללא מצופים פשוט יטבע כשאין לו מצופים, משמעות הדבר היא שאינו יודע לשחות.

Harrington

Well-known member
מנהל
עם או בלי חגורת הבטיחות הוא יכול לנהוג בבטחה ולהגיע למחוז חפצו באותו מצב בו יצא מנקודת המוצא שלו,
בכלל לא בטוח. סיכוייו להיפגע קשה בתאונה גדלים פי עשרות אחוזים מאשר אם הוא נוסע עם חגורת בטיחות. כעת אפשר לעבור לשאלה מה סיכוייו שתתרחש תאונה, אבל את זה אשאיר לך ולשרשורי הסטטיסטיקה האהובים עליך :).

לעומת זאת, מי שאינו מסוגל לשחות ללא מצופים פשוט יטבע כשאין לו מצופים, משמעות הדבר היא שאינו יודע לשחות.
כן, כבר כתבת את זה. פעם אחת במפורש ועוד פעמיים ברמז כמדומני. אשריך שחזרת על הדברים פן מישהו לא שם לב.

דיברגנט חדש

Well-known member
עובדתית, הוא לא יודע לשחות ואם יהיה זרם חזק, הוא לא יצליח להשתלט עליו וייסחף עמו.
הדבר היחיד שהמצוף יתרום לו שהוא לא ייטבע, בהנחה שלא יאבד עשתונות ולא ייבלע מים.

אגב, חגורת בטיחות זאת הדוגמה הכי רעה שיכולת למצוא, כי אין בינה ובין נהיגה שום קשר.
אם כבר אתה רוצה דוגמה מוחשית, הייתי לוקח משקפיים.

אבי בן 1231

Well-known member
הדוגמה שנתת אינה מתאימה.
חגורת הטיחות במכונית מחויבת עפ"י חוק!! אני חושב|תוהה|
המצופים למי שיודע להזיז את ידיו כדי להתקדם במים משמשים כדי למנוע טביעה ממי מאותו אחד שאינו יודע לשחות!

Harrington

Well-known member
מנהל
הדוגמה שנתת אינה מתאימה.
חגורת הטיחות במכונית מחויבת עפ"י חוק!! אני חושב|תוהה|
המצופים למי שיודע להזיז את ידיו כדי להתקדם במים משמשים כדי למנוע טביעה ממי מאותו אחד שאינו יודע לשחות!
אכן החגורה מחויבת ע"פ חוק, אך מן הסתם לא זאת הנקודה שניסיתי להבהיר באמצעות הדוגמה :).

בהולנד במסגרת לימודים לתעודת 'יודע לשחות' (חובה שם) יש בין השאר שיעור שבו אדם נדרש להיכנס עם ביגוד מלא וכבד לבריכת המים. הרעיון פשוט והוא שאם חו"ח יבוא יום ואדם ייפול למים שלא במתכוון, הוא יכיר (מראש) את התחושה להידרש לשחות עם ביגוד מלא, מה שרוב בני האדם לא מכירים עד שהם נזקקים לו בזמן אמת.

כעת יש חברה' שיש להם תעודת שוחה מצטיין. עברו את כל המבחנים (וזה לא תמיד קל שם, מנסיון) וממש שוחים נהדר, סמי-מקצועיים (בהגזמה קלה). טול אדם כזה שלא עבר את השיעור הנ"ל וזרוק אותו למים עם מעיל חורף אירופאי. הבחור לא יידע לשחות ולא משנה בכלל כמה הוא שחיין טוב בשוטף, כמה פרסים הרוויח בחייב או בכמה תחרויות שחיה זכה. האם נאמר היום שאותו שחיין מקצועי "לא יודע לשחות"? בוודאי שלא. הוא (עדיין) יודע לשחות מצוין, בדיוק כפי שידע אתמול. אבל אם ייפול למים עם ביגוד מלא וכבד, הוא יתקשה.

אותו כנ"ל כאן. השחיה היא תורה, סוג של מקצוע אם תרצה, שצריך ללמוד אותו, בדיוק כמו כל 'מלאכה' אחרת. ברגע שאתה יודע אותו, אתה יודע אותו (לא נכנס כעת לענייני שכחה עתידית, לא רלוונטי). זה שאתה עדיין נזקק לאביזרי עזר לא מעלה ולא מוריד מהנ"ל. זה רק קובע מגבלות מסוימות על הדרך בה כדאי שתיכנס למים ותשחה. אבל זה לא הופך אותו לאחד שלא יודע לשחות.

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן החגורה מחויבת ע"פ חוק, אך מן הסתם לא זאת הנקודה שניסיתי להבהיר באמצעות הדוגמה :).

בהולנד במסגרת לימודים לתעודת 'יודע לשחות' (חובה שם) יש בין השאר שיעור שבו אדם נדרש להיכנס עם ביגוד מלא וכבד לבריכת המים. הרעיון פשוט והוא שאם חו"ח יבוא יום ואדם ייפול למים שלא במתכוון, הוא יכיר (מראש) את התחושה להידרש לשחות עם ביגוד מלא, מה שרוב בני האדם לא מכירים עד שהם נזקקים לו בזמן אמת.

כעת יש חברה' שיש להם תעודת שוחה מצטיין. עברו את כל המבחנים (וזה לא תמיד קל שם, מנסיון) וממש שוחים נהדר, סמי-מקצועיים (בהגזמה קלה). טול אדם כזה שלא עבר את השיעור הנ"ל וזרוק אותו למים עם מעיל חורף אירופאי. הבחור לא יידע לשחות ולא משנה בכלל כמה הוא שחיין טוב בשוטף, כמה פרסים הרוויח בחייב או בכמה תחרויות שחיה זכה. האם נאמר היום שאותו שחיין מקצועי "לא יודע לשחות"? בוודאי שלא. הוא (עדיין) יודע לשחות מצוין, בדיוק כפי שידע אתמול. אבל אם ייפול למים עם ביגוד מלא וכבד, הוא יתקשה.

אותו כנ"ל כאן. השחיה היא תורה, סוג של מקצוע אם תרצה, שצריך ללמוד אותו, בדיוק כמו כל 'מלאכה' אחרת. ברגע שאתה יודע אותו, אתה יודע אותו (לא נכנס כעת לענייני שכחה עתידית, לא רלוונטי). זה שאתה עדיין נזקק לאביזרי עזר לא מעלה ולא מוריד מהנ"ל. זה רק קובע מגבלות מסוימות על הדרך בה כדאי שתיכנס למים ותשחה. אבל זה לא הופך אותו לאחד שלא יודע לשחות.
בולשיט, מי שיודע לשחות מעולה, גם אם יפילו אותו עם מעיל חורף אירופאי למים, בשנייה הראשונה יהיה בהלם, אך מיד יתאושש והאינסטינקטים הבריאים שלו יחזירו אותו לתפקוד מלא.

דיברגנט חדש

Well-known member
כן, סביר להניח. אבל סתם להשכלתך הכללית, אין צורך מיוחד לתת כותרת לפוסט שלך. המתעניינים (ואני לא ביניהם הפעם) יוכלו לקרוא ולהבין לבד את מהות התוכן.

מ'.
מה קרה, אתה מבואס שאצלך יודעים את מהות התוכן מבלי לקרוא את התוכן? זאת רק עפ"י המוניטין שצברת בגרפורמניה של 36,694 תגובות במקום הראשון ב-|תפוז| עם פער של מעל 2500 תגובות מהמקום השני |נחמה|

שמלת תחרה1

Well-known member
מה קרה, אתה מבואס שאצלך יודעים את מהות התוכן מבלי לקרוא את התוכן? זאת רק עפ"י המוניטין שצברת בגרפורמניה של 36,694 תגובות במקום הראשון ב-|תפוז| עם פער של מעל 2500 תגובות מהמקום השני |נחמה|
אל דאגה כשיתחיל האח הגדול הכותבים בפורים האח הגדול יחזרו מהר מאד לכבוש את המקום הראשון.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני? מבואס? חחח, צר לי יקירי, אבל תצטרך לקום מוקדם יותר אם תרצה לבאס אותי :). אתה ממש לא נמצא במקום של מסוגלות להשיג זאת. אפילו לא קרוב :).

אם אצלי יודעים את המהות מראש? אין לי מושג וגם ממש לא מעניין אותי :). אין לי שום בעיה להיחשב עקבי בדברי. להיפך. ביטויים גדולים שהעתקת מחבריך לקבוצת התוקפים הפבלוביים? מאכזב קמעה, אני חייב להודות. הייתי מצפה ממך להיות מקורי קצת יותר. כנ"ל לגבי הטענה השחוקה של כמות ההודעות, שהועתקה על-ידי מאותו פצלוח. נו שוין, כשקשה להגיב עניינית מסתבר שגם למקוריות אין מה לצפות. קורה.

מיצינו, למקרה שלא הבנת את זה עוד ממקודם. בל"נ לא אקרא את המשך תגובותיך בתת-השרשור הזה, לא השבוע ולא בעוד חודש כשתחליט שיהיה מגניב לפתע להגיב, וממילא גם לא אגיב עליהן. הרבה בריאות.

אבי בן 1231

Well-known member

שוב, מה הקשר בין שחיה עם בגדים לנסיון שחיה רק עם חגורת הצלה.
מי שלא יודע לשחות ללא חגורת הצלה נחשב כאחד שלא יודע לשחות.
שחיה היא לא רק תנועות בידיים על מנת להתקדם אלא גם הידע והיכולת להשאר עם ראש מעל פני המים.
זרוק לבריכה עמוקה "שחיין" שזקוק לגלגל הצלה ללא הגלגל וראה מה יקרה!!

Harrington

Well-known member
מנהל
כשיש דגל אדום והמציל קורא למי שלא יודע לשחות להתקרב לחוף ולהתרחק מהעומק הוא צריך להקשיב למציל או להתייחס לעצמו כאל מי שיודע לשחות?
לא מכיר קריאה כזאת, אבל ככלל, אם הוא עם אביזרים הוא יכול לשחות עד אמצע האוקיינוס לפי הקריאה הנ"ל. אם הוא בלעדיהם, למרות שדי ברור שהחשש שלו פסיכולוגי ובזמן אמת הוא ישחה להפליא, רצוי שיתקרב לחוף.

SupermanZW

Well-known member
לא מכיר קריאה כזאת, אבל ככלל, אם הוא עם אביזרים הוא יכול לשחות עד אמצע האוקיינוס לפי הקריאה הנ"ל. אם הוא בלעדיהם, למרות שדי ברור שהחשש שלו פסיכולוגי ובזמן אמת הוא ישחה להפליא, רצוי שיתקרב לחוף.
בקיצור להקשיב למציל. משמעות הדבר היא שאתה מודה בחצי פה שאינו יודע לשחות.

Harrington

Well-known member
מנהל
בקיצור להקשיב למציל. משמעות הדבר היא שאתה מודה בחצי פה שאינו יודע לשחות.
אוקיי. חזרנו לשיטה בה אתה מחליט עבורי מה דעתי. אני מאוד מודה לך על כך, שכן אני חייב להודות שממילא לא התחשק לי יותר מדי 'להתדיין' איתך בשעת אחה"צ חמה זו. המשך אם כן בדרכך זו ואני אפרוש לי למנוחה קלה. תרגיש חופשי להחליט מה אני חושב, מה בא לי לאכול, עד כמה אני עייף וכל החלטה שאתה סבור שאני לא מסוגל לקבל לגבי עצמי ללא עזרתך האדיבה.

ברמת הדו-שיח עם זאת, חוששני שמיצינו.

למעלה