אל עצמי

אל עצמי

אם יכולתי לשלוח לעצמי את המכתב כדי שיגיע אליי לפני 10 שנים הייתי עושה זאת, הייתי שולח ומזהיר את עצמי לעשות ההפך מכל החלטה שלקחתי. שלום, בגיל 27 ובמבט לאחור הייתי מבקש מעצמי לא ללכת בה הלכתי, אם אפשר היה להתעורר ולהבין שכל זה חלום בלהות, בחירת המקצוע, כזה שתמיד חלמתי לעסוק בו נראה לי ריק מכל משמעות, בחירת החברים לאורך השנים, שמופיעים כמעט רק כשצריכים ממני משהו, חיי החברה חסרי המשמעות וחסרי התוכן, הכל מרגיש הפוך, כמה חבל שמכתב כזה לא יכול להישלח, גיל 27 והכל נראה סתמי, משבר אמצע החיים שאמורים להיות רק בתחילתם, הגשמתי כל כך הרבה מהחלומות שהיו לי בגיל 15, אבל כל מה שהצלחתי קשור בצד המקצועי, אני עוסק בתחום שרציתי, התקדמתי, עסקתי בנושאים שונים, התקבלתי לחברה שכולם מכירים, הוכחתי לכולם ולעצמי שאני יכול, אבל מהר מאוד הוכח לי שזה פשוט לא חשוב, שהבלון גדול ככל שיהיה תמיד יהיה מלא אוויר, שלמילוי הזה של החיים אין משמעות, בעבר הייתי אופטימי, היום אני רחוק מזה.

ה מוזה

New member
אל עצמך

בוא ונדמיין לרגע,טוב? שבאמת יש לך עכשיו הזדמנות יקרה לכתוב לילד ההוא בן ה-15 במה לבחור,במה למלא את החיים, תן לו את התבונה שנולדה בך מתוך ניסיון כתבת כאן,מכתב מאוד חשוב[לך] וגם להרבה אחרים והענקת לאותו ילד את כל מה "לא לעשות" ועכשיו, מה כן היית מציע לו לעשות ? תכתוב לו[ולך] כי אפפעם לא מאוחר לבחור את הדרך מחדש ובמכתב שתכתוב תתגלה מולך דרך שתמלא את החיים במשמעות זה אחד הדברים המדהימים במכתבים לעצמנו שתמיד אפשר ללמוד מהם מחדש,עלינו ועל הדרך שלנו תכתוב לילד האופטימי ? ברוך הבא ~
~

אל עצמי 2

במבט לאחור ניתן לתקן הרבה דברים, הזדמנויות שלא נוצלו, בחירות שנעשו, ובעיקר תוצאות בלתי מספקות, בשביל לשנות את זה הייתי ממליץ לך להשתנות מעט, דברים שנראים סתמיים לעיתים אלה הדברים החשובים, אסור לדחות דברים לדקה הבאה, או ליום הבא, אם ישנה הזדמנות, אל תדחה את הרגע, תנסה, אל תיכנע לפחד, תן לעצמך את הסיכוי להצליח, הפחד מהכישלון בדברים בהם אתה חלש לא צריך לבטל את הניסיון, ההיפך הוא הנכון, עשה את הדברים האלה, כי אם לא תעשה נכשלת בטוח, מהניסיון אני יכול להגיד, שאסור לבנות על התקווה, צריך לגרום לדברים לקרות, השקעה מרובה בטיפוח ובעזרה מסביב אינה מספיקה, אם רוצים משהו הולכים עליו, אחרת הזמן מתבזבז והאכזבה גוברת, נסה להגשים את החלומות שלך, אבל אל תשכח שכל חלום הוא חלום יחיד, הגשמתו אינה צריכה לבטל את החלומות האחרים, למד להגשים דברים במקביל, דבר נוסף שאסור לך לשכוח, הוא היכולת להשתחרר, אל תתקבע בדבר, לא במחשבות, לא באהבות ואפילו לא בחלומות, למד להתחדש, לא כל מה שנראה הכי טוב בעבר הוא באמת מה שהכי טוב היום, הדבר האחרון הוא הדבר הגורלי, למד לוותר, יש דברים שפשוט לא יכולים לקרות, מהרבה סיבות, עם כל הכאב וכל הרצון למד לוותר ולעבור לדבר הבא. אם תלמד מנקודות אלה, אני בטוח שהעתיד יהיה טוב בהרבה.

tzaika

New member
המכתב הבא

סביר להניח שגם כשתהיה בן 40 תרצה לכתוב מכתב לבחור הצעיר ההוא בן ה27 (ככה אנחנו). לפחות זה צריך לקרות- שבמכתב העתידי ההוא לא יהיו כתובים הדברים שרשומים כאן, כי אותם האיש הצעיר כבר ידע, והם הנחו את המשך חייו.

למעלה