אלישי כדיר!!!

yhgay

New member
אלישי כדיר!!!

ראיתי את המשחק מול ראשל"צ וממש כאב לי על אלישי כדיר אני חושב שמכבי צריכים לשחרר אותו חבל עליו ועל הכדורסל הישראלי גם הפנים שלו אומרת את זה הוא פשוט סובל במכבי קצת מזכיר לי את מקל,ליובין,תומר שטנינוהר,ועוד הרבה ישראלים שלו התאימו ברמתם למכבי ופשוט סבלו שחררו את הבחור.
 

waviram

New member
כדיר לוקה בסינדרום הישראלי שמגיע למכבי

זה התחיל אצלו הרבה לפני שהעונה החלה, בפיק-הברכיים שהוא חטף במשחקי האימון של הנבחרת. אולי אפילו קודם לכן בראיון שהיה לו עם עופר שלח. המבחן הראשון של כדיר הוא ביכולת לעשות את הניתוק המנטאלי ולשחק כדורסל כמו שהוא יודע לשחק. הוא נראה רע מאוד על הפרקט, חושב יותר מדי ולוקח דברים בכוח במקום לתת למשחק לבוא אליו (והרבה יותר קל להיכנס למשחק במכבי עם אסיסט של פארגו, אידסון או בורשטיין ולא עם פעולה אישית כזו או אחרת). זהו המבחן הקשה והאכזרי ביותר שיש לשחקן כדורסל מוכשר שמגיע למכבי. אלה שעוברים אותו מצליחים בגדול. אלה שנכשלים בו, עוברים לקריירה של מספרי סיפורים (בעיקר תירוצים). אני מקווה שכדיר יהיה בין אלה שעוברים את המבחן הזה בהצלחה. בלאט בינתיים מאוד הוגן איתו, אז כל שנותר הוא לאחל לו בהצלחה!
 

waviram

New member
כדי להיות ישראלי שמשחק במכבי

כנראה שצריך להיות אחד מאותם יחידי סגולה עם קרח בעורקים. תראה את אליהו אחרי ששרף מיסמר אותו לספסל, תראה את בורשטיין אחרי כל הפציעות שהוא עבר. תראה את פניני אחרי עונת הגלות שהפועל יצרה לו, תראה את גרין שעולה כאילו כלום אחרי כל הזבל שהוא אכל במדי הקבוצה... כנראה שצריך להיות אדם מיוחד כדי להצליח במכבי. אני מקווה שכדיר הוא אחד כזה.
 
לראות את גרין שמה בדיוק עושה.

שם גוף? מנצל את הפוטנציאל? מה? כשעונה שניה ברציפות מכבי עושה לשחקן תרגיל , והפעם לשחקן שבאמת חשוב לכדורסל הישראלי , וגורמת לו להתקע כרהיט על הספסל , זה לא לגיטימי , לא יפה , לא ראוי , לא חברי , לא בתום לב. ואגב , לא ראיתי שכדיר מתיחס פחות טוב מכל אחד אחר , זה אני שלא רוצה לראות התנהגות כזו ממכבי , המדד היחיד להחזקת שחקן לטעמיהוא אם השחקן הזההיה נשאר איתך אחרי ששינית לו את תנאי ההעסקה , אם לא - שיתנו לו ללכת.
 

waviram

New member
מה גרין עושה?

עולה לפרקט ונותן 100% ממה שהוא מסוגל לתת. אגב, אני לגמרי בדעה שלך בנוגע ליחס של ההנהלה ו/או מאמני העבר כלפי שחקנים שהיא הביאה. מה שההנהלה עשתה לפייזר למשל זה ביזיון אחד גדול (ויש עוד לא מעט דוגמאות שהספקתי לשכוח). אבל אצל כדיר המצב לא כ"כ נורא. מכבי לא צריכה להתנצל על כך שהיא החתימה שחקן ישראלי יותר בכיר ממנו לעמדה שלו. כל עוד כדיר מקבל הזדמנות להוכיח את עצמו ע"י המאמן, זה לא צריך לעניין אותו... הוא צריך לתפוס כל הזדמנות בשתי הידיים ולהוכיח שהוא ראוי לשחק במכבי. אם הוא יחליט לוותר ויבקש לעזוב, אני בטוח שאף אחד לא ימנע את זה ממנו. יש מספיק קבוצות שישמחו לקבל אותו אליהן (בני השרון, גליל, וכו').
 
מי קבע ש100אחוז של גרין זה מספיק?

גם קוקויה נותן 100 אחוז , גם מורן רוט , אז? זה עושה אותם מספיק טובים? אפילו בנבחרת בה אין לו תחליף העדיפו להסתדר בקיץ רוב הזמן בלעדיו , הוא הולך ומאבד גם את מה שהיה לו , ואם מחזיקים שחקן בעלות של החוזה האסטרונומי ההוא ל5-10 דקות של עבודות נגרות מזובחות , אני לא יודע כמה זה חכם , אני מקווה שהחוזה שלו משונמך משמעותית. אצל כדיר המצב כן נורא , כמו אצל פוט כי ההנהלה מתעקשת לקשקש לתקשורת שהכל בסדר , וכדיר הוא חלק אינטגרלי ובלה בלה , אז לא זה לא בסדר שכדיר מקבל דקות כמו נער פוסטר כי הוא לא נער פוסטר , צריכים לשחרר אותו ולו רק כדי שהכשרון הישראלי הזה ימשיך לשחק ולהתקדם ואולי בשנה הבאה יחזור בהתאם לחוזה ,למיטב זכרוני זה לא חוזה לשנה בלבד. כל עוד כדיר מקבל הזדמנות להוכיח זה בסדר , אבל דוגרי , הוא לא , דקה פה ו-2שם זה לא זמן להוכיח משהו , תן לו לפתוח 2-3 משחקים לא מאד חשובים בליגה , אפשר לחשוב שהוא צריך להוכיח שהוא בסדר , בשנה שעברה הוא היה הישראלי המוביל בליגה בעמדה של זרים. ויותר מהכל , לא לטובתה של מכבי להחזיק אותו כי היא צריכה להביא במקומו SG כמו גם עוד סנטר במקומו של ביג פוט.
 

waviram

New member
לא אמרתי ש- 100% שלו זה מספיק טוב

גם לא אמרתי ש- 100% של כדיר זה מספיק טוב. אני גם ממש לא בטוח שה- 100% של כדיר זה יותר טוב מה- 100% של גרין, אבל נכון לעכשיו גרין (שנמצא במצב לא טוב ברוטציה) נותן 100%, וכדיר שנמצא במצב די דומה נותן בקושי 40% מהיכולת שלו. במשחק האחרון כדיר שיחק בסביבות ה- 15 דקות. זה המון בהתחשב ברוטציה הארוכה שבלאט מפעיל. גם במשחקים שהיו בפולין וברוסיה כדיר שיחק לא מעט. במצב הנוכחי (הדקות שבלאט משקיע בו), אם כדיר לא יצליח להשתלב, זה לא בגלל אליהו, לא בגלל בלאט ולא בגלל ההנהלה. זה בגלל כדיר... ואם כדיר ירצה להשתחרר מהקבוצה, אני לא מאמין שמישהו יחזיק אותו בכוח.
 
לגבי פניני

לא רוצה לעורר ויכוח רק אציין עובדה שאין עליה עוררין שלבחור היה סעיף שחרור לארופה בלבד, כך שהפועל לא ארגנה לו שום גלות אלא הוא ארגן לעצמו אותה(הרי הצד של פניני ומכבי בסיפור היה שהוא סך הכל מימש את סעיף היציאה לאירופה שיש לו בחוזה), בכל הויכוח שהתנהל סביב פניני הדבר הזה לעולם לא הוטל בספק, לגופו של עניין אין מה להשוות את אליהו ובורשטיין לכדיר, אליהו נהנה משני דברים בולטים דבר ראשון במה שהוא יודע לעשות(ניידות, זריקה בלתי עצירה מהחזה אל הסל, זריזות) הוא הטוב באירופה בעמדה שלו לדבר השני קוראים נואל פיליקס, לגבי בורשטיין מגיל 20 הבחור שחקן חמישיה במכבי כך שהוא לא באמת סבל אי פעם מספסול רציני, לגבי פניני לבחור באמת יש מפעל קרטיבים בגוף והוא הוכיח את זה בכל הקבוצות בהם עבר. לגבי גרין, בקורלציה בין רמת הציפיות והחוזה של גרין לבין המציאות במכבי גרין סופר נכשל, הבחור הובא עם חוזה בעלות של בסביבות מליון דולר לעונה ובפועל לא בונים עליו אפילו כמחליף לסנטר ובשנים האחרונות יכולותיו ככדורסלן מסתכמות ביכולת לספק עוד 5 עבירות מול קבוצות מסיביות.
 
אליהו הטוב באירופה בעמדה שלו?

לא נסחפנו? כל אירופי ממוצע יח את טלטוביץ , רייס , קלייזה , וזה רק בשלוף , הרבה לפני שיקח את אליהו , וזה מבלי לדבר על PF זרים כמו הנדריקס שבמקרה משחק עם אליהו ועדיף עליו בהמון. אולי התכוונת שאליהו הטוב באירופה הזריקת הברווז שלו? אני גם אסכים שהוא מתחרה רציני על תואר הפורוורד המהיר והאתלטי , אבל בשקלול? לצערי הוא לא קרוב , אבל בהחלט יש לו הפוטנציאל.
 

waviram

New member
על סמך מה אתה כותב שהנדריקס עדיף על אליהו?

בינתיים לא ראינו ממנו כמעט כלום...
 
על סמך עונה אחת בספרד

אגב , כבר נכתבה על זה כתבה שבגלל המיקוד בשחורצי כשהוא על המגרש , הנדריקס הופך מפוטנציאל יתרון של מכבי על כל אחד לסתם עוד שחקן בחמישיה.
 

נמשל

New member
ולמה שזה לא יהיה הפוך?

לנצל שכל העיניים על שחורצי כדי לעשות תרגיל עבור הנדריקס?
 
אני לא הבן אדם לשאול אותו את זה

אני חושב בדיוק כמוך. אבל מכבי נראית לי מרוכזת יותר מדי בחדירות של הגארדים , הנעת כדור בחוץ , וטחינה לשחורצי בפנים , בצבע לא סופרים אף אחד חוץ ממנו וזה מעקר שחקן שלפחות בעונה שעברה נראה כבעל פוטנציאל באמת גדול , ואני מאמין שהוא באמת שחקן מצוין.
 

waviram

New member
אני לא יודע

אני מקווה שהוא יהיה טוב כמו שמצפים ממנו להיות. זה ידוע שלשחקנים גבוהים לוקח יותר זמן להתאקלם. עושה רושם שיש חיבור טוב בינו לבין סופו מחוץ למגרש (ראיתי את סופו מעודד את הנדריקס כשהיו על הספסל במשחק נגד ראשון). אם הם ילמדו לשחק ביחד, זה יכול להיות מעולה. הדאגה הגדולה שלי היא היכולת של הנדריקס לשחק סנטר ביורוליג. בינתיים במשחקים נגד ראשון ונגד קבוצות לא גדולות באיטליה זה לא נראה מספיק טוב. מה שעוד יהיה מעניין זה המבחן נגד מצ'באן. אם ויטוריה תצליח להחתים את מצ'באן, נראה את תוצאות ההחלטה של בלאט בשלב מאוד מוקדם...
 
לא יודע למי ידוע

שלשחקנים גבוהים לוקח זמן , בעיניזהענין של אופי ויש שחקנים ששווים שיחכו להם. אני ממש לא דואג אם הנדריקס יכול לשחק סנטר , זה לא מענין אותי , הוא PF ואחד מצוין , הגיע הזמן שמכבי יטפלו במהשצריך ויפסיקו לתפור את השמיכה עקום , שחקן צריך לבצע את הצפקיד שלו , לא צריך להמציא לו את הגלגל מחדש , לאמפה סנטר, הנדריקס סנטר , אם צריך סנטר שיביאו סנטר, הנדריקס הוא הPF הכי טוב (BY FAR) שאפשר למצוא מתחת למיליון , ואם יתנו לו ללכת יבכו על זה שעות , לא להאמין שאליהו מרויח כפול ממנו. לא הוא השחקן שצריך להפיל עליו את בעית עמדה 5 של מכבי , אלא פוט. ודוגרי? למכבי מגיע לקבל בראש , ההנהלה מקבלת החלטות ממש רעות ,ולא רק מבחינת שמות של שחקנים אלא גם מבחינת שיקולים ועיתוי, מבחיתנ התערבות למאמן בהחתמות. ואם למכבי תהיה עונה סבירה , ההתנהגות הזו של ההנהלה תימשך , לטעמי מכבי זקוקה לטראומה רצינית כדי לצאת לדרך חדשה , בפירוש לצערי.
 

waviram

New member
ידוע... ידוע... ויש לזה סיבה מאוד פשוטה

שחקני פנים תלויים בגארדים שיתנו להם את הכדור איפה שהם רוצים לקבל אותו (לעומת גארד שמוביל את הכדור להתקפה ועושה איתו מה שהוא רוצה). כדי להיות יעילים בהתקפה הם צריכים תיאום עם שחקני החוץ - תיאום שלוקח זמן לבנות. ברגע שהגארדים יכירו את הנדריקס וידעו איפה הוא אוהב לקבל את הכדור ואיך הוא אוהב לסיים, הוא ייראה הרבה יותר טוב (זה כבר התחיל לקרות הערב מול ירושלים). אליהו לא מרוויח כפול מהנדריקס. אמנם משלמים לו כפול, אבל הוא מרוויח רק 54% ממה שמשלמים לו לעומת ה- 75% של הנדריקס. מה שדופק עכשיו את הנדריקס זה העובדה שהוא שיחק סנטר בגרנאדה בשנה שעברה. אם הוא היה משחק 4, הוא היה יכול "לבוא בטענות" שמסיתים אותו מהעמדה הטבעית שלו, אבל בגלל שהוא שיחק כבר 5 ונבחר לתגלית העונה בספרד בעמדה הזאת, תוקעים אותו בה... גם החוק הרוסי לא עוזר לו בעניין הזה... טראומה רצינית לא תעזור לאף אחד. זה רק יגרום להנהלה לאבד את העשתונות ולעשות טעויות יותר גדולות (עוד פעם יעיפו מאמן, עוד פעם יעיפו חצי סגל, והגיבנת רק תיגדל).
 
"הטוב באירופה במה שהוא יודע לעשות"

הדגשתי במפורש במה שהוא יודע לעשות ובסוגריים כתבתי בניידות בזריקה המוזרה אך הבלתי עצירה שלו ובזריזות הוא הטוב בארופה נראה לך שמישהו מסוגל לחשוב שגבוה בלי ריבאונד, בלי הגנה, בלי פיזיות, ובלי יכולת חסימה הוא הפאוור הטוב בארופה? ודרך אגב לא בדוק אבל נראה לי שהוא אחד הטובים בארופה לעמדה שלו בנקודה לדקה
 

waviram

New member
חבל שאין נתון כזה...

מה שכן, צריך לשים לב שאת רוב הנקודות ליאור סופג מגארדים שהוא מקבל אחרי חילוף ולא מהמאצ'-אפ המקורי שלו בעמדה 4. למרות שהוא שיחק גארד עד לכיתה ח' לפחות, ליאור מתקשה מאוד לשמור על גארדים. הוא תמיד לוקח צעד אחורה כי הוא מפחד שהם יעברו אותו ואז הוא לא מספיק קרוב כדי להשפיע על הזריקה שלהם. כשהם לבסוף זורקים אחרי איזה חצי פייק עם הכדרור, במקום לשלוח יד גבוה כדי להסתיר להם את הסל הוא שולח יד לסנטר שלהם (או לאף?) ונותן להם "כוונת" שגורמת להם לקלוע באחוזים מטורפים. השנה יש לנו גארדים שלא נעצרים בקלות בחסימות. אם הם ימנעו את הסוויץ' בהגנה, נוכל (בניגוד לעונת ארויו את מרקוס בראון) להסתיר את ליאור ולצאת עם הרבה פחות נזק.
 
למעלה