אלוהים היקר

dalfin

New member
אלוהים היקר

נראה לי שקצת שכחת אותי, (או שמא אני שכחתי את עצמי), אני כל כך בודדה (האם אני לא עושה את זה לעצמי?), כל כך כועסת על כל דבר (האם זה לא בשליטתי?), הפכתי להיות אדם לא נחמד במיוחד, ולא טוב לי עם זה, זה מפריע לי ומפריע למשפחתי. אז אולי תעזור לי?

danors

New member
היי דלפין.

צר לי להישמע כל כך גס אך ... לצערי אלוהים לא יענה לך.. גם אני קראתי את הספרים לפני כמה שנים ..אך...גם לי אלוהים לא ענה. אני נשמע פסימי והורס מסיבות, אהה ? לא כך הדבר. פשוט, אם נבחן את הדברים לעומקם, תוכלי להבחין כי האלוהים שאליו את פונה ..בעצם נמצא בהסתרה מוחלטת ממך. את בעצם לא יודעת למי את פונה. יש לך מחשבה או אמונה לגבי הדבר הזה, המושג הזה שנקרא אלוהים. נכון שלפעמים זה נותן מרגוע נפשי ( אפילו פסיכולוגי). אך בתכלס - מי זה אלוהים ומה זה ??? את קוראת על דברים שאלוהים אומר אך דרך יצור שהוא בשר ודם ממש כמוך. והוא טוען שהוא ישירות דיבר עם אלוהים. אז ממנו אלוהים לא היה בהסתרה מוחלטת ??? איך הוא התגלה אליו ?? למה לא תעשי בדיוק, אבל בדיוק אותו הדבר ??? ואז אלוהים יתגלה אליך באותה הצורה בדיוק ??? והשאלה הגדולה מכולם - אם קיים דבר כזה שנקרא אלוהים - למה הוא נמצא בהסתרה מוחלטת מאיתנו ??? מה שאני מנסה לומר, זה לא שאין אלוהים או שיש אלוהים. אלה לפני שאני פונה לאחד כזה - קודם , למה לא לברר מה זה ומי זה אלוהים ? האם למישהו בכלל יש כלים לברר דבר כזה ? לא שהוא יגיד : דיברתי איתו וזהו. אלה -ילמד אותך לדבר איתו ממש כשם שהוא דיבר אותו. ועוד יותר, אם יש אלוהים אז ברור שהוא בהסתרה מוחלטת מאיתנו. אבל אם יש - איך אפשר לעשות כך שהוא לא יהיה בהסתרה.. שלא נדבר אל עצמנו בשעה שבראש שלנו אנו חושבים שאנחנו מדברים איתו ?? יש דרך כזו ?? האם אי פעם אלוהים יתגלה אלינו דרך חושים שאנו בעצמנו נוכל לקלוט אותו ? מהם אותם חושים ? המחשבה ? ההרגשה ? אם אני כעת מרגיש טוב אז הוא ענה לי ? אולי הוא בעצם יענה לי רק כשארגיש טוב אבל בניצחיות ??? איך מגיעים להרגשה טובה בניצחיות ??? כל הזמן בלי ששום דבר יהרוס את זה ואז אני שוב אפנה בראשי לאותו אלוהים מתוך תקווה שהוא ישמע אותי ואז יקרה משהו טוב בחיים ואז אנ ייגיד- הנה -אתה רואים שיש אלוהים אך שנייה אחר כך יקרה משהו רע שוב... ? את חושבת שאני יכול לעזור לך בזה ?? אני מוכן לנסות

bios

New member
לפי הספרים יש דרכים אחרות

בהן אלוהים מדבר אלינו, ואם אנחנו רוצים לקבל ממנו מסרים, אנחנו צריכים לשים לב לפרטים הקטנים בחיי היומיום שלנו, כמו שירים שאנחנו שומעים ברדיו, אנשים שאנחנו פוגשים "במקרה" ועוד דברים שנראים כמו צירופי מקרים. קשה לי לתת תשובה למה לא כל אחד מאיתנו יכול לדבר עם אלוהים כמו ניל, אבל יכול מאוד להיות שזה עניין של אמונה ורגישות - אם אתה לא מאמין שמחשבות שיש לך בראש יכולות לבוא מאלוהים, אז לא תאמין שדיברת עם אלוהים. לעומת זאת, אם תהיה רגיש לאינטואיציה שלך ולמחשבות שעולות באופן בלתי נשלט ותאמין שהן יכולות לבוא מאלוהים - אז תוכל להאמין שדיברת עם אלוהים. והדרך הכי טוב לדבר עם אלוהים לפי הספר היא פשוט לשאול את עצמך בכל דבר שאתה עושה "האם זה מי שאני באמת? האם זה מי שאני רוצה להיות?", וזה יכווין אותך לתשובה האלוהית.

danors

New member
כל הדרכים כשרות...

להשגת המטרה. לשם מה אדם רוצה קשר עם אלוהים ? בשביל מה הוא עושה את זה ? תראה , לפעמים דבריי קצת קשים לאנשים אחרות וזהו מטעם שבאופי שלי אני חוקר. חוקר את טבע האדם, את טבע הבריאה, את טבעו של אלוהים ,את טבע החיים, מהי המציאות שנמצאת סביבי ? בשביל מה אני קיים , מה הטעם בחיי ? אני לא שולל אף אחד. יתכן ותוכל לענות על כל השאלות שלי. אף בשבילי השאלה היא עד איזה רמה ? הרמה המוחלטת ? או הרמה בה אני נדרש להמשיך להאמין ונאחז רק באמונה ? לא שאני אומר שזה רע להאמין אך בשבילי אמונה ללא בסיס מחקרי עמוק מכל עמוק אומר פשוט שזה = מאבק תמידי. לא היית רוצה , מדמיין ולו לשנייה אחת שכל המאבק יפסק ??? אם לרגע קט, אלוהים היה מתגלה אליך בחושים שאתה יכול למדוד בעצמך... לא דרך דברים שדורשים ממך להאמין שעל ידי זה שהם קרו אז אלוהים התגלה אליך...שיר ששמעת , אדם שדיברת ...מי מוכיח לך שזה אלוהים ??? נכון שאתה בוחר להאמין שזה אלוהים אך מפני שאתה רוצה להאמין בכך , אתה צריך להאמין בכך ,אתה נזקק לזה. אך בתכלס - זה רק שיר , זה עוד אדם שדיברת...אחריו איזה מנייק ארס ישראלי יחתוך אותך בכביש וכמעט יתנגש בך ואתה תשנא אותו עד מוות...מה אז ? איפה אלוהים אז ? יכול להיות שתגיד שגם אז הוא נגלה, גם דרך הרע, הרי החיים זה שילוב של רע וטוב. אני מסכים. אך במשוואה זו חסר לי ההוכחה (או לפחות ההוכחה ההגיונית) שזה היה אלוהים ולא סתם אותו ארס שבא לו לעשות מה שבא לו. לאדם יש 5 חושים איתם הוא מודד את החיים וקולט אותם. האמונה תספיק אולי לאחדים אך יש כאלה שהיא לא תספיק להם כי זה בבחינת מאבק והם דורשים משהו מוצק, מוכח. איפה אז תראה להם את אלוהים ? או שתסתפק לדבר עם " בי מינך"-אלה שעמוך חיים מתוך האמונה. אם אני אבקש ממך : תראה לי את אלוהים , תוכיח לי את אלוהים אך לא באמצעות תופעות גשמיות של העולם , איך תראה לי אותו אז ???

bios

New member
לדעתי זה לא חשוב

גם אני נוטה לחפש הוכחות רציונליות לכל דבר, אבל לדברים שנאמרים בשיחות עם אלוהים אני פשוט לא מרגיש צורך. למה דווקא לתשובות לשאלות הכי גדולות של החיים אני לא מרגיש צורך לחפש הוכחות? כי אני לא רואה דרך טובה יותר לחיות לפיה וראייה יותר שלמה של המתרחש ביקום להאמין בה. כשקראתי גם הרגשתי איזו שמחה ורטט פנימי כמו שכתוב בספר שצריך להרגיש כשמגלים אמת קוסמית, אם כי ברור שזה לא נחשב הוכחה "אובייקטיבית". אם אתה בכל זאת זקוק ליותר מזה, אז אני ממליץ לך לקרוא את הספרים של בריאן וייס ומייקל ניוטון. הם אנשי אקדמיה שחקרו נושאים כמו חיים לאחר המוות וגלגולי נשמות תוך התייחסות למחקרים מדעיים שתואמים את הממצאים שלהם. הגילויים שלהם חופפים את המסרים בשיחות עם אלוהים. אני ממליץ לך גם לראות את התוכנית "העולם שמעבר" שמשודרת מדיי פעם בערוץ 10 עם המתקשר ג'ון אדוארד. יכולות התקשור שלו נבדקו במחקר מדעי, שאפשר למצוא באינטרנט.

danors

New member
תודה על המלצת הספרים

בכל אופן, אני לא מחפש הוכחה מדעית כלשהיא,, מהסיבה הפשוטה - שהפנימיות של האדם היא לא פיסית ולא ניתן להוכיח אותה בשום צורה מדעית. ידוע שאת המדע ניתן למדוד רק דרך הכלים הפיסיים שיש לאדם והם 5 החושים שלו. כלומר, את אותם חוקים שהמדע בוחן, האדם יכול לתפוס רק בעזרת 5 החושים. אך הפנימיות של האדם שייכת למימד אחד -רוחני. מה זה אומר רוחני , מה ההגדרה המדוייקת לזה -עוד לא נתקלתי באדם שיודע להגיד למעט קבוצה מסויימת שענתה לי על זה בדיוק. ומהו אותו דיוק ? איך מודדים משהו "רוחני" ? רק בהגיון. אך לא סתם הגיון - אלה הגיון שמלובש ברגש. אם הייתי אומר לך שכל החיים זה כאוס. יכול להיות שזה הגיוני ,ראציונלי, נתקלתי בהמון אנשים שההגיון שלהם מנחה אותם לחשוב שהכל כאוס. אך זה תואם לרגש שלך ? אתה באמת יכול לומר שהכל כאן זה כאוס ? או שמשהו בתוכך יגיד שחייב להיות סדר כלשהוא... אני בטוח בתשובה.. מתוך כך בעצם בודקים את החוקים הרוחניים -מתוך ההגיון שמתלבש ברגש. אלו ההוכחות שאני מחפש - הוכחות לחוקים רוחניים שיתלבשו לי ברגש. דוגמא - יש בורא והוא מייצג את כל מה שטוב. זהו סוג של חוק רוחני שמתלבש לי ברגש. זהו סוג של חוק רוחני כיוון שאם יש בורא שהוא הטוב, חייב להיות המשך... למשל :מה הוא ברא ? למה הוא ברא ? וכו'... אני מרגיש שזה נכון , שהבורא הוא מייצג הטוב (למרות שלעיטים רע לי מאוד)... - כי למרות שרע לי - אני לא יכול לומר שיש בבורא רוע. אני לא יכול להגיד שהבורא רע, זה מנוגד לרגש שלי. אז מתוך זה שהבורא מייצג את כל מה שטוב - אני מגיע לעוד מסקנות רוחניות שמתלבשות לי ברגש ושבסוף יוצרות לי תבנית של חוקים רוחניים ברורים. מתוך חוקים אלו אני מתחיל לפעול ואז חוקר , ממש עושה מחקר מה נכון ומה לא נכון, מה עובד מהחוקים הללו ומה לא עובד. ואני מוכרח לציין - עברו 3 שנים מאז התחלתי ועד עכשיו, נוכחתי שכל החוקים נכונים וזה אחרי בדיקה מאוד מעמיקה. אשמח שנמשיך ידיד

bios

New member
איזה חוקים למשל?

מה שאתה מספר די דומה למה שאמרתי לגבי התחושה שלי כשאני קורא בספרי שיחות עם אלוהים - זה פשוט מרגיש נכון, יפה וסימטרי, כאילו הנשמה שלי שמחה לפגוש במהות האמיתית שלה. הטענה ב"שיחות עם אלוהים" היא שברמת הנשמה אנחנו יודעים כבר את הכל ורק נזכרים, כך שאתה יכול להשוות את זה להרגשה שיש כשנזכרים פתאום במשהו שניסית להיזכר בו הרבה זמן. ולגבי הנושאים האחרים שהזכרת: לדעתי רוחני זה כל מה שקשור לרוח שלנו, לנשמה שלנו - עצם האמונה שיש לנו נשמה, שאנחנו יותר מהגוף הגשמי שלנו, ושיש לנשמה הזאת מטרות בעולם הפיזי. לגבי המדע והרוחניות - לדעתי עם הזמן יהיה יותר ויותר איחוד בין השניים. כבר עכשיו למשל יש מחקרים מדעיים שמאשרים שתפילה של אנשים מרחוק למען בריאות של מישהו עוזרת לו, גם אם הוא לא יודע. גם בפיזיקת קוואנטים יש עיסוק במציאויות וממדים מקבילים, ויש עוד דברים שמקשרים בין השניים...

danors

New member
מעניין מה שאתה כותב.

נכון שברמה כלשהיא אנחנו "נזכרים" בדברים ויש לזה סיבה (זה חלק ממה שמוסבר על ידי אותם חוקים שאני מדבר עלהים) אך לי חסרים פירושים מדוייקים לחלק מהדברים שרשמת. למשל - מה זה הרוח שלנו, מה זה נשמה וכו' איך אתה יכול להגדיר לי נשמה ברמה כזו שיהיה לי (וגם לכל בן אנוש) יכולת למדוד את זה כלפי משהו וגם להסיק מזה מסקנות פרקטיות בחיים. אני שואל את זה כי בסופו של דבר כולנו מחפשים לעשות שינוי בעצמנו. אני אסביר : אם הטלויזיה שלי מתקלקלת ואתה אומר לי : היי, שים את החוט הזה ליד החוט האחר. טוב, אני הקשבתי לך וזה עבד. יופי. עכשיו אני רואה טלויזיה והכל חזר להיות "כשורה" בעולמי. ת'כלס- אין לי שום מושג מה עשיתי או איך מה שעשיתי גרם לטלויזיה להתחיל לעבוד. ולכן אין מנוס מהמסקנה הבאה : יומיים לאחר מכן יקרה משהו אחר ולי לא יהיה שום מושג מה לעשות בנידון. מה אעשה ? ? כמבן -אתקשר אליך. אופס....אתה לא נמצא...מה עושים ?? נשארים בלי כמובן..(לא מכיר אף אחד אחר שיכול לתקן..(לצורך דוגמא)). אך, אם טרחתי ללמוד את סודות הטלויזיה בעצמי - אני יהיה זה שאתקן. וגם - אוכל לתקן כל בעיה. מה אני רוצה לומר במשל זה - שברוחניות אני זקוק לידיעה אמיתית שאני יוכל למדוד אותה כלפי המשמעויות וההגדרות של כל דבר רוחני שלמעשה יש לו השפעה מאוד פרקטית על השינוי שאני רוצה לבצע בי. אם אדע בדיוק מה זה נשמה, אדע מה המטרות שלה, מה התיקון שלה ולמה היא בכלל צריכה תיקון, ולמה הכל נוצר בצורה כזו שיש מקום בכלל לתיקונים כי אולי היה אפשר ליצור משהו שלא יצטרך לעשות תיקונים ועוד... אני לא יעסוק בניחושים, או באינטואציות, או בתפיסות של אחרים או באבחון מה רוחני על בסיס של אמונה (שהיום יש לי ומחר תאבד ממני ואני מכיר לא מעט אנשים שהיתה להם אמונה מאוד חזקה לגבי רוחניות שאחרי תקופה קרה להם אסון והכל התפוגג מהם) אני יעסוק אז בדבר שניתן לכנות אותו : מדע רוחני. חקר חקר העצמי וחקר החיים -חקר הטבע של כל הבריאה. בחקר זה - כבר אין צורך באמונה או רצון שיהיה רוחניות בחיים. הכל נהיה ברור. לגבי מהם אותם חוקים ??!!!! - החוק הראשון הוא שצריך שיהיה לאדם חסרון ורצון אמיתי לדעת את אותם חוקים... לך יש ? אם כן - אני פה ידיד

bios

New member
יש המון תשובות בספרים בסדרה

"שיחות עם אלוהים" לשאלות ששאלת. והן מנוסחות על כך יפה
אולי אתה צריך לקרוא אותם שום, והפעם להתמקד פחות ברצון שלך לדבר עם אלוהים, ויותר בתשובות שמופיעות שם לשאלות ששאלת?

danors

New member
צודק - תשובות יש. אך ....

השאלה באיזו רמה. חס וחלילה אני לא רוצה שתראה בשיחות שלנו כהתנצחות -אלה להיפך - אני מאמין שכל החיים זה חיפוש אחר האמת ואנו לומדים אתה בעיקר אחד מהשני. תראה , קראתי את הספרים הללו כמה פעמים ובזמן שקראתי אותם - אכן קיבלתי דאז תשובות. אך זה היה מתאים לאז. ואני אסביר : תקופה אחרי שקראתי את הדברים , קרו לי כל מיני דברים רעי בחיים. כל מה שקראתי שניסיתי להפנים (מאוד ניסיתי להפנים) - פשוט נמוג ממני ונשכח. לא בכוונה. נשכח. מה אפשר לעשות ?!.. כיום אני יכול להבין מה קרה לי. לא רק אני שכחתי. תאר לעצמך אדם כמוני או כמוך שפתאום, יום אחד, זורקים אותו לכלא הויאטנמי - כל היום סבל , מכבים עליך סיגריות בוערות וכו' (תן לדמיון להתפרע..) האם אני מסוגל לזכור את אותם דברים בסיטואציה כזו ???????? לא צריך כאן תשובה אלה להיפך -לעשות חשבון נפש לגבי השאלה. אל תדאג ,לא זרקו אותי לכלא... אך עברו עליי כמה דברים שבשבילי היו לא פחות נוראיים. אז התחלתי לתור אחרי חיפוש 2 שאלות : למה כל זה קורה לי , ו-מה הטעם בחיי. בוא נתמקד בשאלה - מה הטעם בחיי. אני מדבר על טעם. (ככה חשתי) כלומר - למה אני חי ? למה אני סובל ? למה כולם סובלים וכו'. פה נדרשו לי תשובות ברמה אחרת ממה שניתקלתי בספרים שכן חזרתי לספרים אך משהו בי לא היה מסוגל להתחבר אליהם. כך החיפוש נמשך עד שנפלתי על "קבוצה" שהציגה לי מטריצה של חקר התשובות לשאלות אלו והתשובות התלבשו לי בפנימיות ממש בצורה של מדע רוחני. את זה אני אוצה כיום לשתף אחרים שחשים או חשו כמוני בעבר. ידיד

bios

New member
שמח שמצאת את הדרך שמתאימה לך

אבל עדיין נראה לי שיש לך יותר שאלות מתשובות, לא?

danors

New member
השאלות הם לכל האנשים כאן

תשובות - אים בהן משמעות אם הן לא מיושמות אך תחילת הדרך היא לשאול את השאלות, או בכלל להגיע למצב שבו יש לאדם נחיצות בשאלות. הכוונה שלי פה היא לחלוק עם כולם ואם זה יעזור למישהו אני מאוד אשמח אני חושב שברמה כזו או אחרת לכולם יש שאלות אף על פי שהם פועלים על פי האינטואיציה והתחושות. שאלות תמיד ישארו - כי ת'כלס - אף אחד לא יודע היכן הוא נמצא. היכן כדור הארץ ? בגלקסיה ? והיכן הגלקסיה ? ביקום ? והיכן היקום ? ... אני לא מאלה שיגידו : זה כל הסוד והקסם בחיים , שאתה לא יודע איפה אתה נמצא אז פשוט תחיה את חייך ותזרום וכו'.. אני מאלה שחייבים לדעת איכן הם נמצאים. ואם יש כאלה כמוני - אולי דבר אחד שאגיד להם ישנה להם את התפיסה לנצח ? זה שווה את זה ? לדעתי כן. ידיד

LoveBeing

New member
אלוהים לא שכח אותך אלא את אותו...

אלוהים נמצא בכל דבר קטן וגדול... מספיק שלרגע אחד תלכי ברחוב ותתבונני בצמח קטן. או תביטי בחתולון קטנטון...
יש המון דברים חמודים ויפים בעולם הזה.. מספיק להבחין בהם ולחפש אותם- ואז הנס קורה. אלוהים רוצה ומדבר איתנו כל הזמן דרך כל מה שהוא ברא בעצם. יש לך הזדמנות בכל רגע להתחבר אליו. אם משהו מציק לך- תתרחקי ממנו לכמה זמן. ואם זאת מי שאת חושבת שאת, תמצאי את עצמך האמיתית. לכי למקום יפה ורגוע ופשוט שבי לך.. תתבונני באנשים ובכל הדברים.. פתאום תמצאי שלוה מיוחדת כזאת. ואלוהים יהיה איתך לפתע. מה שיפה זה שאלוהים והמלאכים שלך מדברים איתך רק ככה. זאת אומרת שרק במצב של שלווה ורוגע את יכולה לשמוע אותם, ואת העצה שלהם ושהכל יהיה והכל כבר בסדר. קודם תמצאי בתוכך שלווה- ואז תמצאי את האמונה. ואת כל השאר.. מקווה שיהיה לך טוב! וגם לי! חיבוק ענקי!
למעלה