אכפת לכם לענות לי לסקר קצר?

20ליאת

New member
אכפת לכם לענות לי לסקר קצר?

רק רציתי לדעת ממקור ראשון מה ההרגשה של הסטודנטים מול סטודנטים של אוניברסיטאות רגילות. כלומר: אתם מרגישים שהאוניברסיטה משקיעה בכם? שמזניחים אתכם? איך העניין החברתי? ואם לא אכפת לכם לצרף נימוק קטן, זה יעזור לי מאוד תודה

SilentWave

New member
קצת קשה להגיד

כי אני לא הייתי סטודנט באוניברסיטה אחרת. אבל בנוגע לאו"פ - הכלי הכי שימושי בקשר שלי עם האו"פ (מלבד חומר הקורס והמפגשים) הוא האינטרנט --> אני עושה הכל שם - נרשם לקורסים, בודק ציונים, מתייעץ בנוגע לממנים וכו'. אני חושב שהעבודה שעשו על האתר שלהם היא מעולה. העניין החברתי? מבחינתי לא ממש קיים, אבל אני לא דוגמא...

אלונה44

New member
קשה לענות אבל אנסה... מניסיוני...

אם לא למדנו במקום אחר - איך נוכל להשוות??? במקום זאת, את יכולה לערוך את ההשוואה בעצמך. לשאול אותנו, ולשאול בנפרד סטודנטים במקומות אחרים - ולעשות השוואה. סקר - זה רק החלק של - לשאול, מי שמרכז את כל הממצאים ויכול להתרשם מהרבה תשובות - יכול לעשות השוואה. בכל אופן, אני אישית מאוד מרגישה שהאוניברסיטה משקיעה בנו. שנותנת את כל האמצעים שנוכל להסתדר עם הלימודים. וגם בפניות אישיות - מנהליות ואקדמיות - ההרגשה שאיכפת מאוד. העניין החברתי כמובן שלא קיים, ובטח לא כמו במקומות אחרים. אבל, המעט קשר שכן יש - מבטא איכפתיות של סטודנטים לעזור אחד לשני... ואפשר לראות את זה גם כאן בפורום. מה שהפתיע אותי לחלוטין - שאני לא מרגישה תחרותיות בין סטודנטים. שזה דבר שמאוד חשבתי שאתקל בו. מאוד הפתיע לגלות שזה לא כך. להפך, יש פרגון והמון עזרה הדדית...... (בגבולות האפשר כמובן). וכנראה שזה רק בפתוחה, כי בהתקלויות עם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות - לא הרגשתי את זה מולי. זה באמת הניסיון האישי שלי, כשעמדתי מולם - לא עזרה, לא פירגון. ואם יש - אז מעט מאוד. אפילו מצד אנשים שאני מכירה. לעומת זאת, באו"פ - אנשים זרים לי - איכפת להם יותר. אני זוכרת איך בקורס הראשון היה לי ממוצע ממנים מאוד גבוה... כל כך התרגשתי ובאתי וסיפרתי במשרד... ואיזה הבדל היה בין תגובות של אנשים שגם לומדים באו"פ לתגובות של אנשים שבאו ממקום אחר... זו הכללה כמובן, הדברים לא עומדים על שני קצות רצף - אבל התמונה הכללית הייתה ברורה.

אלונה44

New member
קשה לענות אבל אנסה... מניסיוני...

אם לא למדנו במקום אחר - איך נוכל להשוות??? במקום זאת, את יכולה לערוך את ההשוואה בעצמך. לשאול אותנו, ולשאול בנפרד סטודנטים במקומות אחרים - ולעשות השוואה. סקר - זה רק החלק של - לשאול, מי שמרכז את כל הממצאים ויכול להתרשם מהרבה תשובות - יכול לעשות השוואה. בכל אופן, אני אישית מאוד מרגישה שהאוניברסיטה משקיעה בנו. שנותנת את כל האמצעים שנוכל להסתדר עם הלימודים. וגם בפניות אישיות - מנהליות ואקדמיות - ההרגשה שאיכפת מאוד. העניין החברתי כמובן שלא קיים, ובטח לא כמו במקומות אחרים. אבל, המעט קשר שכן יש - מבטא איכפתיות של סטודנטים לעזור אחד לשני... ואפשר לראות את זה גם כאן בפורום. מה שהפתיע אותי לחלוטין - שאני לא מרגישה תחרותיות בין סטודנטים. שזה דבר שמאוד חשבתי שאתקל בו. מאוד הפתיע לגלות שזה לא כך. להפך, יש פרגון והמון עזרה הדדית...... (בגבולות האפשר כמובן). וכנראה שזה רק בפתוחה, כי בהתקלויות עם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות - לא הרגשתי את זה מולי. זה באמת הניסיון האישי שלי, כשעמדתי מולם - לא עזרה, לא פירגון. ואם יש - אז מעט מאוד. אפילו מצד אנשים שאני מכירה. לעומת זאת, באו"פ - אנשים זרים לי - איכפת להם יותר. אני זוכרת איך בקורס הראשון היה לי ממוצע ממנים מאוד גבוה... כל כך התרגשתי ובאתי וסיפרתי במשרד... ואיזה הבדל היה בין תגובות של אנשים שגם לומדים באו"פ לתגובות של אנשים שבאו ממקום אחר... זו הכללה כמובן, הדברים לא עומדים על שני קצות רצף - אבל התמונה הכללית הייתה ברורה.

lola in pijama

New member
שאלה מעניינת

אני אדגים את דעתי דרך סיפור קטן: חברה שלי לומדת במכינה בבר אילן, מתוך כוונה להתחיל לימודים אקדמאים בשנה הבאה. מקובל ששומרים מקומות לתלמידי מכינה (והם אפילו מקבלים עדיפות על פני תלמידים אחרים) רק ששנה שעברה הייתה פאשלה ולא שמרו מספיק מקומות לתלמידי המכינה. השנה עשו לכולם כנס, ואמרו להם שכל מי שמתכנן להירשם ללימודים בשנה הבאה שירשם אצלך פרופ' X תוך 4 ימים. החברה שלי (בחורה אחראית ומסודרת) בקשה מאחד התלמידים שבפקולטה שיראה לה איפה המשרד של פרופ' X, והיא ניגשה מייד בתום ההרצאה למשרדו על מנת להירשם. המזכירה של אותו פרופ' נכבד הודיעה לה שהוא לא נמצא ושתבוא למחרת על הבוקר. על הבוקר החברה שלי מתייצבת במשרד, ואין פרופ' (אגב, היא חיכתה לו במשרד בזמן שהיה לה שיעור שאותו כמובן היא פיספסה). היא פנתה למזכירת הפקולטה(/מגמה/בקיצור - בחורה שאמורה לעזור) וביקשה שתברר מתי היא יכולה לגבי לפרופ' הנכבד, כי כבר יומיים היא לא מצליחה לאתר אותו, ונשארו לה רק יומיים להירשם! היא לא ביקשה חס וחלילה את מספר הפלאפון האישי של הפרופסור (חס וחלילה - שסטודנטית תטריד מרצה!) אלא רק ביקשה שהמזכירה תתקשר אליו ותשאל אותו מתי הוא יהיה במשרד. המזכירה לא הסכימה לעזור, לא להתקשר בשום דרך שהיא. החברה חזרה הבייתה מדוכאת ועצבנית, גם להפסיד שיעורים, גם לא למצוא את הפרופ' ובעיקר מהאטימות של המזכירה שלא ניסתה (ולא עניין אותה בכלל) לעזור לתלמידים. עכשיו אני חושבת לעצמי איך הייתה נראת הסיטואציה בפתוחה? א - בחוברת הקורס יש מספר טלפון ושעות מומלצות להתקשר למרכז מגמה. ב - באתר תל"ם אפשר בדרך כלל גם למצוא את כתובת הדוא"ל המבוקשת ג - לאו"פ חוקים ברורים (ונגישים!) לכל סטודנט חדש עבור כל נושא שבעולם ד - במקרי הצורך - יש מרכז פניות שאפשר להתקשר אליו ושם עונים על כל קושיה ושאלה (כולל שאלות מפגרות - בדוק) אז נכון, לא הייתי אף פעם סטודנטית באונ' "רגילה" אבל ממה שאני שומעת ורואה מהחברים הסטודנטים שלי, זה לא קל. נ.ב. - אחותי הגדולה גם עברה ללמוד באו"פ, וכל פעם מחדש הייתה מופתעת מכמה הם רוצים לעזור. בפן החברתי - זה כבר תלוי לדעתי בבן אדם. גם בשעות ההנחיה המצומצמות תמיד מצאתי אנשים שאני יכולה ללמוד איתם, וגם דרך האתר שמחים לעזור לי עם שאלות, להשוות תשובות וכו'. אני מקווה שזה ענה על השאלה...

poe1

New member
זה הסיפור שלי

אני לצערי למדתי בעבר בבר אילן וכעת אני בסמסטר השני בפתוחה,את החוויה שלי בבר אילן אפשר לסכם מילה אחת איכס! המרצים לא נחמדים,הכיתות מלאות ואם רוצים לדבר כדאי להביא קל גרון אחרי השיעור כי צריך לצעוק על מנת להשמע,היחס בהרשמה היה מגעיל אבל הדובדבן שבקצפת היה ללא ספק שיעורי היהדות,שעדיף לעבור טיפול שורש מאשר לסבול קורסים בנושא הזה(שהם חובה גם את מוכנה להשבע בישו שהפכת לנוצריה אדוקה חובבת מל גיבסון) בכל מקרה ללכת לאופ היה הצעד הכי נבון שעשיתי(תודה קרן) ולגבי היחס של אנשיים כלפי האופ רוב התגובות היו חיוביות מלבד ה"אינטלגנטים" שלומדים במכללה שעיקמו אף כלפי האופ אבל הם לא ממש מזיזים לי :) יום טוב

20ליאת

New member
תודה רבה!

על התשובה וגם על הסיפור, שאותי באופן אישי, ממש שימח...

קובי2003

New member
תשמעו קטעים מאונ' ת"א .....

אחת המנחות באו"פ ספרה לנו שהיא מלמדת גם שם והיא לימדה קורס למורות בקיץ , למתי קבעו למורות את המבחן ...... 1/9 !!! לא פחות ולא יותר . חברה שלי מסיימת שם שנה אחרונה ( שנת השלמה ) חצי מהמבחנים שלה נופלים בדיוק על שעורים שהנוכחות בהם היא חובה 100% .

סט נצחי

New member
אני מאד מאוכזב מהפתוחה

באתי כדי למצוא כלה מצאתי כל כך הרבה נחמדות וראויות ובכל הגילאים ובתחלופה אדירה שהתבלבלתי ואני מבולבל עכשיו ולא יכול להחליט ובגלל זה אני סט נצחי רק בגלל זה כי עד שאני לא מתחתן אני לא מפסיק ללמוד ומי כבר תרצה להתחתן עם אחד מבולבל כמוני ומי שתרצה כבר להתחתן עם אחד מבולבל כמוני תעיד על טעם אישי כל כך רע שמה פתאום שאני אסכים אני ממש מאוכזב הם הרי יכלו בקלות במקום להשקיע באתרים ומפגשים וספרים ומנחים ובחינות להעסיק שדכן וזהו קמצנים שכאלה אכזבה רק אכזבה יש לי אז עכשיו אני הולך לפתור איזה ממח כדי לשכוח בסוף הרי עוד אתחתן עם גברת ממן מאוכזב קשות

lola in pijama

New member
אני מופתעת

ידוע שבשביל למצוא חתן הולכים (הולכות) לאונ' ת"א... נ.ב. תיזהר שלא תמצא את עצמך נשוי בסוף לאיזה מנחה...

lola in pijama

New member
(בלי להעליב אף מנחה כמובן)

שמעתי שמועות שחלק מהם מסתובבים פה בפורום

Poe1 היי...שאלה אליך

מה למדת בבר-אילן ואחרי כמה זמן עזבת? האם הכירו לך בלימודים הקודמים?

אלונה44

New member
היי... תראה איך שלא המצאת את הגלגל

ותראו איך שחרשתי על מבוא לסוציולוגיה... בכל חברה יש גם "פונקציות סמויות", ולמשל... הפונקציה של האוניברסיטה זה להקנות ידע וכו' וכו', והפונקציה הסמויה - למצוא חתן/כלה... נו, שויין, רק מעניין למה הדוגמה הזו נמצאת דווקא בספרים של הפתוחה. ולגבי - מי שכבר תרצה להתחתן עם אחד כמוך ותעיד בכך על טעם אישי רע... אז היה איזה נשיא בארה"ב (אני חושבת שמדובר בנשיא, אבל אם לא - אז מישהו רם מעלה אחר) שאמר... "לא הייתי רוצה להתקבל למועדון שמוכן לקבל אותי כחבר בו..." אבל באמת, סט, ללכת על מנחות...? איך הגעת עד לשם? בקצב של מנחה לסמסטר - גם אם יהיו לך רק מנחות ולא מנחים - באמת תמשיך ללמוד כל החיים... לא יותר פשוט ללכת על מבחר הבנות שלומדות איתך?

סט נצחי

New member
זהו החלטתי , אני מפסיק עם המנחות

ואפילו עם המנחים החמודים נצמד רק אלייך ואללה הוא אכבר

yifatgavish

New member
אגודת סטודנטים זה מה שחסר מעט.

אני ממש מסכימה עם כל התשובות שכבר ניתנו כאן (חוץ מהמטרה למצוא כלה כמובן. סט, שום דבר אישי, זו פשוט לא מטרתי...) רק דבר אחד שאולי כן חסר לי באו"פ וזה איזו שהיא התאגדות כגון אגודת הסטודנטים ושירותים אחרים שכן ניתנים באוניברסיטאות אחרות (חדר כושר למשל) אני יכולה להבין מאיפה זה נובע, הרי, רבים מהסטודנטים באו"פ עובדים/בצבא/תיכון ולכן ואין הרבה מידי זמן לא להיות פעילים באחת מהאגודות האלה ולא ללכת לפעילויות שהן מציעות. אבל בכל זאת הייתי שמחה אם היתה האופציה הזו (לפחות של חדר כושר ואם זה לא יהיה משהו מטעם האו"פ אז שיעשו הסדרים של הנחות עם אוניברסיטאות אחרות או משהו כזה) זהו.

למעלה