אישור מפסיכיאטר כתנאי לטיפול שיניים

81נמסטה

New member
אישור מפסיכיאטר כתנאי לטיפול שיניים

להלן הסיפור שלי, אשמח לתגובות מלומדות. פניתי לבי"ס לרפואת שיניים בת"א בקשר להשתלת שן, והתבקשתי למלא שאלון די מפורט. אחת השאלות היתה האם אני סובלת או סבלתי בעבר מהפרעות נפשיות. אמרתי לרופאה שדיברה איתי שבעבר לקחתי תרופות נגד דיכאון (בחרתי לציין את זה כי בעבר טופלתי בחלק אחר של אותו מוסד, זה היה בתקופה שבה לקחתי את התרופות וציינתי זאת בשאלון, לכן חשבתי שיש סיכוי שיעלו על זה). הרופאה שאלה כמה שאלות (ביניהן האם אני במעקב פסיכיאטרי- התשובה היא לא) ואז הודיעה שלא תוכל לקבוע לי תור לטיפול, עד שתקבל אישור מפסיכיאטר שאני במצב נפשי יציב. אני כרגע לא נמצאת בטיפול (למעשה אף פעם לא הייתי מטופלת אצל פסיכיאטר- מלבד פגישה חד פעמית) ואין לי אפשרות ליצור קשר עם הפסיכולוגית שטיפלה בי בעבר. אין לי חשק לשלם מאות שקלים לפסיכיאטר פרטי או לחכות כמה חודשים עד שיקבעו לי תור בשירותים לבריאות הנפש- העניין הדנטלי די דחוף לי. וגם, כמובן, העיקרון מפריע לי- האם יתכן שידרשו ממני אישור מפסיכיאטר בשביל פאקינג טיפול שיניים? למותר לציין שלא הייתי מאושפזת או משהו דומה, ולמיטב ידיעתי היום די מחלקים תרופות נגד דיכאון כמו סוכריות- גם למי שבעבר לא היה נחשב לבעל הפרעה נפשית. הייתי עוזבת ופונה למקום אחר- אבל כבר שילמתי 250 ש"ח על פגישת ייעוץ. שאלתי- האם יש איזה גוף שאני יכולה לפנות אליו? חוק שעומד לצידי? תודה מראש

התוויות נגד לשתלים

שלום, לגבי ביצוע שתלים דנטליים קיימת רשימה של התוויות נגד. רשימה זו היתה ארוכה בעבר ועם השנים הצטמצמה מאוד.יחד עם זאת, מחלות פסיכיאטריות והפרעות נפשיות עדיין מופיעות ב"רשימה"זו. רופא שיניים אינו אמור לחוות דעה בנושאים פסיכיאטריים,אלא אם התרשם שעלולה להיות בעיה כזו או אם דווח על הפרעה קיימת. בהתאם לסיפורך נראה כי אין את קשורה לנ"ל אך ייתכן כי הבדיקה והשיחה הביאו לאי הבנה. אין חוק כלשהוא שיכול לעמוד לצידך במקרה הנ"ל. את יכולה לפנות לפרופסור, אחראי היחידה לשתלים ןלהציג בפניו את תלונתך, או לנסות במקום אחר. בהצלחה,

למעלה