איך מזהים את הסוף? (
כתיבה מהקצה)

איך מזהים את הסוף? (
כתיבה מהקצה)

אמי סובלת כבר שנתיים כמעט, ובלי תרופה או מזור- בעיקר חומרים לשיכוך כאבים וכל מיני דברים שבלמו לרגע והפכו לפוגעניים בעצמם...
היא דורשת מאיתנו אמונה בלי סוף, ואני מתכוונת לעשות כל שביכולתי להגיש לה בדיוק את זה- אמונה אמיתית בנס שיגיע, באלוהים שיפער את העננים ויתן לה מזור בכל מיני דרכים חצי הגיוניות וחצי לא.

המצב כל הזמן מתדרדר,
כל פעם אני חושבת שזה הסוף- ומגלה שיש עוד מדרגה, ולכאב ולסבל אין קצה...
אל תענו לי על זה- כי אני לא רוצה לדעת,
רוצה להאמין שאוכל לסחוב לעד, ושלאמא לא יהיה סוף בכלל,
אבל איך יודעים שזה עומד להיגמר?
אין לי שום ניסיון, ולפעמים אני מסתכלת ובטוחה שזה סימן של קצה- אבל זה לא, עוד סיבוב, ועוד רעיון, והדברים נמשכים בכאב....
תוהה האם יגיע רגע נורא שבו היא תבקש את מותה, והאם זה יהיה רגע נורא- או רגע מזכך- שבו לתרופות ההרגעה לא תהיה יותר משמעות של "רעל" כמו שכל חייה היא חשבה על תרופות, אלא משמעות של "מזור לסבל", ורגע שבו היא תסכין עם המציאות העצובה, המפחידה כל כך, ותתחיל לדמיין את הפגישה עם בוראה האהוב, שיערסל ויחבק אותה בעולם הבא- שבו היא בלי ספק מאמינה, ושם סבל לא יהיה?

השבת היתה קשה מנשוא.
כל פעם אני חוזרת לביתי ושואפת נשימה גדולה של אויר, ואומרת לעצמי: "אלוהים ישמור, עוד יש עוד...תתכונני"
וצוללת שוב לתוך ערימות בלתי סבירות של כאב, של צער בהגיעי לבית הוריי.

ועוד שאלה:
האם אי פעם שוכחים את הכאב הזה?
תמיד אני אומרת, שהכאבים הגופניים הם כאבים שנשכח בהמשך, גם התענוגות הגופניים- לגוף שלנו זיכרון מוגבל לתחושות, ואנחנו יכולים לשכוח את התחושה שהיתה לנו, שאולי תיזכר בתודעה כ"משהו קשה" אבל בלי סימנים רגשיים עמוקים.... לרוב.
הכאב של אדם אהוב הוא כזה, הוא כאב שנחרט בנשמה, שמעתה ישאר כמו סדק עמוק, כמו קרע, כמו תזכורת אינסופית ותמידית לאיך וכמה גרוע יכול להיות, וכמה העולם הזה חסר רחמים...
האם אי פעם אשכח את זה? האם אי פעם העולם שוב יהיה נטול הצל העבה הזה של הכאב? של הידיעה כמה עמוק הסבל?
האם אי פעם אוכל להפסיק לפחד על קרוביי, על אהוביי, לפחד ממצב נוראי כזה שוב? האם אי פעם אוכל באמת לחייך בלי צללים?
על זה אתם יכולים לענות.

LayLadyLay

New member
אני עונה..

אני לא חושבת שאי פעם שוכחים את הכאב שחוו הקרובים לנו. אני יכולה להעיד על עצמי, שסבלו של אבי מופיע אצלי בהבזקים מדי פעם (בתדירות די גבוהה).
אמנם לא עבר הרבה זמן מאז שנפטר, אבל אני בטוחה שהזכרונות ישובו ויציפו גם בחלוף הזמן.
החוויה שאנו עוברים כמלווים מהצד, חצי מעורבים וחצי לא, היא מצלקת. היא משתלטת על הרבה רבדים בחיים- לפעמים גורמת לנו להזהר יתר על המידה, לדאוג יותר מדי, לדמיין מצבים נוראיים.
אני חושבת, מהחוויה שלי, שזה הגיוני, בעיקר בסמיכות להתרחשות האירועים. צריך לתת לרגשות האלו, לדאגות, לפחדים, מקום בחיינו, אבל מקום שילך ויקטן.. ילך ויקטן עד שתשאר ממנו תזכורת מינימלית. (ולא חלילה לקיצוניות השניה- להתנהגות חסרת מעצורים).

pratit

New member
אשמח לשתף ואפשרות לבדיקה

בס"ד

תחושותיך מוכרות לי מאימי אך אצלנו לאחר התערבות וטיפול של יורם גני המטפל בביואורגנומי מצבה של אמא כעת טוב יותר לעין שיעור וזה לא שהיינו במצבים לפני ולא מזמן

שהנה אנו חס וחלילה בטל ומבוטל מאבדים אותה ,ועם הטיפול של יורם שה חנן אותו ביכולת מיוחדת והנס קרה וקורה אמא עוד כאן והמצב הרבה יותר טוב טפוטפו ממה שהיה ואופטימיות זהירה ותקוה

ניכנסה לחייינו ,ממליצה לבדוק עם יורם אם יכול לעזור? ניתן למצוא אתרו בגוגל :"יורם גני " בהצלחה

kmiki

New member
אני מתחילה לחשוד קצת בתכיבה שלך

אני מאד רוצה להאמין שאת אמיתית, אבל כבר קשה לי.
מכירה המון סיפורים, על הרבה מקרים, אבל מהכתיבה שלך, גם פה וגם בפורום סרטן - לא לבד, זה הדבר היחיד עליו את מדברת, מהיום הראשון שנכנסת, יורם יורם יורם, עוד כתבת עליו לפני ש"כביכול" הלכתם אליו.
אני מבקשת ממך להיות בטוחה בכתיבה שלך, כי בפעם הבאה אני אבקש מהנהלת הפורומים לעשות בדיקה על אמיתות המידע שאת מפרסמת.
זה כבר גובל בפרסום סמוי, ואם את לא יודעת, אז זה בניגוד לנהלי ההשתתפות בתפוז.
גם בהתכתבות הפרטית בינינו לא ענית על שאלות, מה שעוד יותר החשיד בעיניי את אמיתות דבריך.

pratit

New member
תשובותיי

בס"ד

לא קיבלתי שום תכתובת בנושא אך משאירה לך במסר אישי למייל את הפלא שלי את יכולה להתקשר ,מבחינתי שיתפתי ובשמחה על מה שעזר עבורנו דווקא בגלל שניסינו

ולא היו תוצאות מיוחלות והאור אצלנו רק הפציע לאחר כחודש שהתחלנו עם טיפול הביואורגמי ולפני זה היינו במקומות מאד מסוכניי חיים עבור אמא ומאד קשים של מספר חודשים לא מבוטל וכן זה לא נכון

שלא הלכתי ליורם בתחילה כן ואח"כ הטיפול נעשה מרחוק כי כך היה לנו יותר נוח ,לא מאלצת אף אחד בכוח לפנות ליורם ,שוב חוזרת דווקא בגלל שהיתה אצלנו מלחמה עיקשת

ולא ראינו את האור ועכשיו כן היה לי חשוב לשתף בעוד אפשרות שלנו היא מאד עזרה מקוה שעניתי על שאלותיך .

למעלה