איך העולם, שבאופן מצער לא מבין עברית ולא זוכה לשמוע את שגרירת ישראל באנגליה ציפי חוטובלי נואמת על מעמד הר סיני, מבין את מה שקורה כאן?

סמיר, שכונת שייח ג'ראח : רוצים לגרש אותי מהבית שנולדתי בו, ושאימא שלי פתינה גידלה אותי בו, ושאבא שלה אחמד גידל אותה בו, ושסבתו נוואל גידלה אותו בו.

אביאל, בקרוב "שכונת שמעון הצדיק" : יש לי קולות בראש של אברהם אבינו שמוריש לי הכל.

בוא...

marabo

Well-known member
סמיר, שכונת שייח ג'ראח : רוצים לגרש אותי מהבית שנולדתי בו, ושאימא שלי פתינה גידלה אותי בו, ושאבא שלה אחמד גידל אותה בו, ושסבתו נוואל גידלה אותו בו.

אביאל, בקרוב "שכונת שמעון הצדיק" : יש לי קולות בראש של אברהם אבינו שמוריש לי הכל.

בוא...
אתה רק לא מציין שהבית שהוא נולד ושאמא שלו גידלה אותו לא היה שלהם.

Katomishh

Well-known member

בוא...
רגיש אתה שובו, בטח נשבר לך הלב בהתנתקות.

תגיד מראבו - ואצלנו אין מלא מקרים של בתים שהופקעו מבעליהם הערבים ומי שגר שם הוא לא ממש בעל הבית? רמז קטן: בירושלים עצמה אני מכיר בתים שכאלו - בשכונות המערביות של העיר, שהיו בבעלות ערבית ואחרי שבעליהם הערבים עזבו אותם ב 1948 הם הופקעו מבעליהם.
אז אני לא אומר שזה בסדר - אבל היתה מלחמה ובשני הצדדים היו כאלה שנאלצו לעזוב את בתיהם (-ובצד הערבי הרבה יותר!) אז כמובן שאתה יכול לחזור לטיעון שהארץ הזו שלנו מהתנ"ך וכו' ולכן מה שמותר לנו אסור להם... אבל בוא נהיה קצת מעשיים יותר :sneaky: ! ועוד משהו: אם מי שהיה מבקש בחזרה את הבית היה בעל הבית המקורי, או צאצאים שלו (צאצאי אלה שרכשו את האדמות!) - אז עוד הייתי איכשהוא מסוגל להבין את הטענות... הבעיה היא שמי שתמיד קופץ עם הטענות הללו שזה היה שלנו, הם כל מיני אנשי ימין משיחיסטים שלהם ולמתיישבים המקוריים/רוכשי הקרקע - אין דבר וחצי דבר:rolleyes: והנה דוגמא לכך: בזמנו יצא לי להכיר צאצאים לאנשי היישוב הישן בחברון. הם כמובן אנשי ימין, אבל רחוקים מהקיצוניות של אנשי הישוב היהודי הנוכחי בחברון. הם עצמם אמרו לי שלמתיישבים הנוכחים אין שום קשר לישוב הישן ורובם בקיצונים שמחפשים כל הזמן פרובוקציות וסכסוכים!

marabo

Well-known member
נתחיל בזה שאינך מתמצא בפרטים ולכן נעשה לך סדר, הבתים שייכים להקדש דתי יהודי של אגודות דתיות בירושלים שרכשו את הקרקע לפני 100 שנה בערך. כשהבתים נפלו בידי הירדנים ב 48 האפוטרופוס הירדני החליט שהוא הבעלים שלהם והשכיר למשפחות הערביות.
אותם "קיצונים יהודים" כלשונך, רכשו את הנכסים הללו מידי אותם הקדשים ואגודות יהודיות ולכן הם הבעלים החוקיים של הרכוש לכל דבר.
בית המשפט היה מאוד נדיב עם המשפחות הערביות שם, הציע להם להמשיך לשלם שכירות מוגנת לעמותות היהודיות שזה גרושים ולהמשיך לגור שם כל החיים, במקום מה ששלמו לאפוטרופוס הירדני.
הם הערבים הוסתו, וסירבו להכיר בבעלות היהודית ולשלם את השכירות ובזה מהבחינה המשפטית אבדו את זכותם לגור שם ובגץ פסק שעליהם להתפנות.

ולעניין הסימטריה, אין ולא אמורה להיות כאן סימטריה כי הם היו הצד התוקף. נקודה.

אכן איני בקיא בכל הפרטים ועל כך אני מתנצל :-/
ולעניין רכישת הנכסים: אני מכיר את כל העמותות הללו שרוכשות נכסים לא להם מידי כל מיני בעלים ואח"כ טוענים לבעלות. זה בסדר ברוב המקרים - אבל במקרה שלפנינו היה עניין של נכסי נפקדים - בדיוק כפי שהיה במקומות אחרים בירושלים (ובכל רחבי ישראל) ב-1948.

למעלה