איזה כיף לנו

אפינקה

New member
איזה כיף לנו../images/Emo24.gif

ברכות על הבית החדש!!! תגידו, איך מתמודדים עם קרצייה שמעונין בי וכל הזמן מבקש טרמפ הביתה?

כיףףףףף לנו אפינקה ../images/Emo24.gif

תגידי לו בחיוך שאת אוספת את החבר שלך בדרך ולא מתאים לך
אפוששששש אהובה

למה ככה ? ../images/Emo4.gif

למה בשליליות ישר על הפתיחה ? אפינקה יקרה, תנסי לתת לו טרמפ לפעמים הקרציה הופכת למתנה. הכל באופטימיות ובחשיבה חיובית. ברכות דליה ובר על הפורום החדש. עלו והצליחו.

אפי

חשבתי עוד, ..האם היית רוצה וקשה לך להיות אסרטיבית כשצריך? (בלי קשר ועם)

אפינקה

New member
אין ספק שאסרטיביות זה לא אני...

במיוחד בקשרים בינאישיים עם אנשים חזקים ממני.

אפינקה

אני לא רוצה להתימר ולדבר על אסרטיביות הרבה, מפני שאני עדיין בתהליך ולומדת להיות כזאת (עוף יותר מדי עדין הייתי תמיד), אבל זה קורה והלמידה לאט לאט עובדת ומטפטפת בקצב שלי ..וכשאני חושבת על זה בקול איתך, אני חושבת שזה תלוי גם בהרגשת הבטחון בערך העצמי (מה את חושבת?). ויודעת? זה לא שלא קיים ערך עצמי אלא שלא מחוברים אליו אולי לשאוב את הכוח. אנשים חזקים ממך - מהם? אנשים עם חוזק שנובע (לא מעמדה דוקא) אלא מכוח האישיות שלהם והם מקרינים ומפעילים את העוצמה מתוך זה ומההרגשה וההכרה באלו. ואת..אדם עם איכויות! טובה כמוהם ואולי אף יותר. תחושי בזהה 2. ואספר לך גם איך היתה תחילת דרכי להיות מוכנה להיות אסרטיבית כשזה די מתבקש. את יודעת שאסרטיביות הכונה היא להיות תקיפה (לא תוקפנית! שכך תרגמתי לרוב לעצמי בעבר). ותקיפה זו נחישות שיכולה להיעשות בנועם, בחן. בתכלס לשדר את הרצון שלך. מעל הכל אפי, חושבת שכמה שחדורה בך התחושה חזק שרצונך הוא ללא עוררין ברגע X Y כך את גם תנהגי! או קי? וזה אפשרי לעשות בעוצמה שלא מלווה בהתנהגות
שלחתי בליל של מחשבות

אפינקה

New member
דליוש

אין ספק שאסרטיביות נובעת מביטחון עצמי ומהרגשת ביטחון בעצמנו. לי אין את זה תמיד, אין לי את ההרגשת ביטחון הזאת. הביטחון שלי מאוד מעורער וכמעט כל אחד יכול במילה אחת או שתיים לערער אותו יותר. חבל... אבל ככה אני. אני מנסה כמובן לעבוד על זה. אנשים חזקים ממני אלא אנשים שפותחים את הפה כשצריך ולא צריך.. אנשים שאני לא מסוגלת לבטא את עמצי לידם. הם אומרים את דעתם, בטוחים בה... כמובן שיכול להיות שהכול הצגה ובעצם הם חסרי ביטחון בעצמם אבל בגלל החולשה שלי הם מרשים לעצמם... מעניין שאני תמיד חושבת שהם יותר טובים ממני, יודעים יותר ממני, מצליחים ומאושרים...יותר. זה מה שאני מרגישה אבל יודעת רציונאלית שזה לא באמת ככה. את יודעת, כשאני מנסה להיות אסרטיבית, אני מרגישה בהצגה, מרגישה צביעות מסויימת, אני גם לפעמים ניהית תוקפנית ולא תקיפה.
אפי

אפוש

צחקתי נורא בגללי כי הזכרת לי משהו מהעבודה. רק שנזהרת לא לרדת לפרטים כי אני מופיעה בשמי פה. בכללי? היה איזה אירוע שנתקלתי במישהי שהיא תוקפנית בד"כ והרבה סובלים ממנה. עד אז פשוט הסתדרתי איתה. אבל היתה התפרצות מצידה שמה שהיא הוציאה ממני זו תגובה קשה בכוח שקורית אצלי רק כשלוחצים עלי מאד (מאז היא שינתה את היחס אליי, אבל ברור לי שזה משחק כלפי חוץ) אמרתי אפוש. אני עדינה מדי עדיין. ישנם כל מיני טיפוסים, אבל היום בזכות למשל העבודה שלי וצורך להפעיל אנשים וכד' הבטחון שלי גדל ומסוגלת להיות יותר אסרטיבית כשאני צריכה (ובתפקיד שלי לפעמים ממש חייבת). אבל באמת עדיין לומדת ומתחזקת אממ..את צודקת מאד במה שאמרת שאנשים מוחצנים בהפגנת כוח שלהם זה לרוב כסות ל..חוסר בטחון. אדם 'חזק' בפנימיותו משדר את זה (ומשהווו) ללאא שום צורך בצלצולים ופעמונים (עושה טוב להיות בחברת אדם כזה אגב) יודעת מה? עשית לי חשק לפתוח שרשור איך אדם חזק נתפס בעיני כל אחד/ת. עשוי להיות מאלף (אולייי הערב, כי במשך השבוע יודעת שלא יהיה לי הרבה זמן) חיבוק אפוש,

FAKE IT TILL YOU MAKE IT

פעם הלכתי לחפש עבודה בחברת כ"א. הגעתי, מאד לא אסרטיבית, מאד לא בטוחה בעצמי - וגם התגובה שקיבלתי הייתה בהתאם: אוקיי...אה...נחפש, תהיי בקשר. כעבור זמן מה, שוב נעזרתי בחברת כ"א ובאותה פעם יצא לי לראות מישהי שכמוני, באה להציג את כישוריה. היא הייתה מדהימה
כ"כ אסרטיבית - דיברה בקול חזק ובוטח, עם מרץ ועם חיוך. החלטתי לנסות להציג, לשחק אותה בכאילו. כאילו שאני זו היא. התגובה שקיבלתי הדהימה אותי לגמרי. על המקום הציעו לי 3 עבודות והמשיכו להתקשר ולהציע. אז לגבי הקרציה שלא בא לך שיכנס לאוטו שלך - שחקי אותה (בקאהם) ותגידי לא
בקול נעים, אבל בטוח בעצמו. בפנים הלב שלך ירעד, אבל אחרי כמה פעמים, כבר תחשבי שאת המצאת את ה"לא" הזה.

אפינקה

New member
כבר נתתי 4 פעמים טרמפ

ובהתחלה היה נחמד וגם עשה הרגשה טובה שאני עוזרת לו. עכשיו, זה גורם לי להיות עצבנית וסתם מאריך לי את הדרך... למדתי שאף אחד לא שוה שתוציאי אנרגיה שלילית ככה סתם...

היי אפי יקרה

אסרטיביות היא מילה יפה ופופולארית,אני מאמינה שישנם מצבים שאת יותר אסרטיבית ויש שזה ממש קשה,אני חושבת אפי שהפחד לפגוע באחר ובעיקר שאחר כך הוא יעשה פרצוף ואת תרגישי לא בסדר הם אחד המניעים לכך שאנחנו מעדיפים לשתוק ...ולסבול. תעשי מאזן מה חשוב לך יותר כרגע? בחרי את הדרך וזכרי ההתמודדות קלה יותר עם האמת ברורה לנו (האמת שמסתתרת מאחורי הבחירה). שבת שלום

אפינקה

New member
יונוש../images/Emo24.gif

אני באמת תמיד מעדיפה לשתוק ולסבול כדי שהאחר לא יפגע או יהיה מרוצה. וזה חבל כל כך שאני ככה. שאני מוכנה להיות הקורבן...מוכנה להקריב את עצמי, בשביל הסיפוק של האחר. אני מדברת על הדברים הקטנים ביותר וכלה במשמעותיים יותר כמו קשרים משפחתיים, זוגיים.

boolee

New member
../images/Emo124.gif א י ל ו נ ה

ואני רק רציתי להגיד שאני מעריצה סמויה וממש ממש חסרות לי ההודעות שלך. ועכשיו אני חוזרת להיות סמויה
נצ'יקות

האמת? - לא פשוט..

אבל לפני מה עושים, את יודעת את הלמה??? למה הוא מעיק עליך כל כך? למה זה מלחיץ? משהו ספציפי בו או עצם זה שאת לא לבד באוטו? אולי זה שמשהו נהיה ברור מאליו לצד אחד ולך לא? ואולי זה מדגיש אצלך את חוסר היכולת לסרב ולהיות אסרטיבית? אולי בעצם זה שזה מתחיל להפוך להרגל, את מרגישה שאת מאבדת את יכולת |השליטה שלך?? חשוב למצוא מה מפריע לך כי רק ככה תוכלי להתגבר. אן על ההרגשה או על מה שתאמרי לו. להיות אסרטיבית זו כותרת יפה אבל כדי להיות אסרטיבי אתה צריך להיות החלטי ובטוח בדעתך ולא רק "לעשות את עצמך"... אז תבחני מה מפריע בדיוק ואז תוכלי לדעת מה את חושבת ורוצה לעשות ואז, ורק אז, תהייה החלטית ולומר לו יהיה פשוט כל כך וטיבעי...

למעלה