אחרי החלפת כונן הגיע הודעה "safe mode" ואי אפשר להמשיך להשתמש במחשב

roko9

New member
היי,
ההודעה קפצה אחרי שהחלפתי כונן בשביל לבדוק מה יש עליו, ואחר כך החזרתי לכונן שהיה לפני.
ניסיתי את כל האופציות שעל המסך וזה תמיד חוזר להודעה הזאת "safe mode"
פרטים על המחשב:
נייח.
win 98 לא מקורי.
אשמח לעזרה, מה צריך לעשות. תודה מראש.

קבצים מצורפים

• 0__061472115a5a5f.jpg
    0__061472115a5a5f.jpg
    KB 110.5 · צפיות: 7

HelpSupport

Active member
איזה מחשב דגם ויצרן ?

האם הדיסק בחיבור SATA ?
אם כן בדוק בביוס שהגדרת ה- SATA היא IDE.

roko9

New member
מצטער על חוסר באינפורמציה!!
הדיסק מחובר בחיבור SATA.
אין לי אפשרות לבדוק בביוס שהגדרות ה-SATA היא IDE, בגלל שהמסך שתמיד עולה (בתמונה) לא נותן לי עוד אופציות. ניסיתי f12,f2,del בשביל לאפס וגם זה לא עובד. ניסיתי גם “safe mode” ואת 3 האופציות שאחריו וזה לא עובד. יש עוד אינפורמציה שצריך שאשלח לך כאן? 566AF519-0F94-4079-89DA-596DC3D429B7.jpeg פרטים על המחשב:

Dell נייח

Intel core2 vpro

Win 98

Dell Optiplex 960

שנת 2014 בערך

תודה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הדיסק מחובר בחיבור SATA.
אין לי אפשרות לבדוק בביוס שהגדרות ה-SATA היא IDE, בגלל שהמסך שתמיד עולה (בתמונה) לא נותן לי עוד אופציות. ניסיתי f12,f2,del בשביל לאפס וגם זה לא עובד. ניסיתי גם “safe mode” ואת 3 האופציות שאחריו וזה לא עובד. יש עוד אינפורמציה שצריך שאשלח לך כאן? צפה בקובץ המצורף 33758 פרטים על המחשב:

Dell נייח

Intel core2 vpro

Win 98

Dell Optiplex 960

שנת 2014 בערך

תודה.
נסה F9

HelpSupport

Active member
הדיסק מחובר בחיבור SATA.
אין לי אפשרות לבדוק בביוס שהגדרות ה-SATA היא IDE, בגלל שהמסך שתמיד עולה (בתמונה) לא נותן לי עוד אופציות. ניסיתי f12,f2,del בשביל לאפס וגם זה לא עובד. ניסיתי גם “safe mode” ואת 3 האופציות שאחריו וזה לא עובד. יש עוד אינפורמציה שצריך שאשלח לך כאן? צפה בקובץ המצורף 33758 פרטים על המחשב:

Dell נייח

Intel core2 vpro

Win 98

Dell Optiplex 960

שנת 2014 בערך

תודה.
F2 לכניסה לביוס, אבל יש לי הרגשה שרק עם מקלדת בחיבור PS2 אמיתי (ללא מתאם PS2 ל- USB) בלבד.

dudi4321

Member
תעבור עם החיצים נסה Last good
אם במצב Safe mode המחשב עולה תמתין עם הרבה סבלנות כי זה באמת איטי בגלל שאין דרייברים. שיסיים תפעיל פקודה SFC /SCANNOW
זה לא חלונות 98 זה XP 99% בטוח.

frankthe2

Active member
לחץ על מקש del לסירוגין בעת הפעלת המחשב כאשר המסך עדיין שחור, גם מקשים f2 ו f9 הן אופציות מעניינות במצבך. האם אתה בטוח שיש לך win98? אולי win xp?
יש את הפקודה rstrui.exe שהיא הפקודה היחידה שמשחזרת את הרגיסטרי ב win98. ניתן להשתמש בה במצב בטוח command prompt

arseny92

Well-known member
מנהל
אני חושב שזה win98.
איך אני מגיע לבמצב בטוח command prompt? תודה!
אתה משתמש במקשי החיצים כדי לבחור את מצב האתחול הרלוונטי במסך מההודעה הראשונה והשלישית שלך, אך אתחול לא יעבוד אם במערכת אין מנהל התקן רלוונטי עבור SATA אם זה מה שנבחר ב-BIOS. בזמנו היו או משמשים בכונני IDE או SATA במצב IDE או מתקינים דרייבר SATA/RAID תוך כדי התקנת מערכות Windows 3.x, NT3, 9x/ME, NT4, 2000, XP כאשר באתחול אשף ההתקנה היתה מופיעה בקשה לכך, היו לוחצים F6 ומתקינים את הדרייבר מתקליטון 💾 או תקליטור 💿 (אם MSCDEX פעיל)

1632184806747.png
1632184951514.png
1632184838505.png

או היו מאתחלים במערכת IDE, מתקינים דריבר SATA/AHCI/SCSI/RAID, ורק אחרי היו משנים את סוג האתחול
ואם היה מדובר על התקנה נקיה על מחשב חדש מדי, אז כיום זה דורש יותר פעולות בסגנון זה

בנוסף אם זה אכן מערכת סוג Windows 3.x, NT3, 9x/ME, NT4, 2000, XP, אז ניתן לאתחל מתקליטון אתחול אל DOS (כונן תקליטונים פנימי בלבד, אין תמיכה ב-USB באתחול זה, גם אם במערכת 98 הותקן דרייבר ל-USB), ולשמש פקודות שחזור מתוך DOS ואם היה צורך בכונן התקליטורים 💿 ב-DOS, כדי לאתחל מדיסק ההתקנה, היו מפעילים את היישום דרייבר כונן התקליטורים MSCDEX.

1632186068480.png
או ייצור אחד מההתקנה [אם היתה תמיכת ביוס באתחול מתקליטורים]
1632186138340.png
1632186269152.png

היו היה... זמנים עליזים.

נערך לאחרונה ב:

roko9

New member
אני מודה לך על התגובה המאוד מפורטת - שאפו!! כנראה שאפנה לטכנאי מחשבים, לא מבין גדול במושגים שכתבת.. שוב תודה לך וחג שמח!!

roko9

New member
היי שוב,
השגתי מקלדת חוטית כמו שהציעו לי פה בפורום וזה עובד, F12 מביא אותי למסך בצילום (תמונה מצורפת) איך ממשיכים מכאן בשביל ש - windows יעלה?
תודה מראש!😄

קבצים מצורפים

• 4600255E-F11F-4F4F-A569-E887261AAB2E.jpeg
    4600255E-F11F-4F4F-A569-E887261AAB2E.jpeg
    5.5 MB · צפיות: 22

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
היי שוב,
השגתי מקלדת חוטית כמו שהציעו לי פה בפורום וזה עובד, F12 מביא אותי למסך בצילום (תמונה מצורפת) איך ממשיכים מכאן בשביל ש - windows יעלה?
תודה מראש!😄

boot sequence​

משם תקבע מה עולה ראשון תעלה כמובן את ההתקן ממנו אתה רוצה להתקין...

roko9

New member

boot sequence​

משם תקבע מה עולה ראשון תעלה כמובן את ההתקן ממנו אתה רוצה להתקין...
קצת מבולבל, אתה מתכוון שווינדאוס נמחק אצלי במחשב ואני צריך להתקין אותו מחדש? ניסיתי להגדיר רק את האופציה הראשונה וזה לא עובד, בהעלאת המחשב זה נותן לי שגיאה, אז החזרתי את כל האופציות כמו שהיה..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
קצת מבולבל, אתה מתכוון שווינדאוס נמחק אצלי במחשב ואני צריך להתקין אותו מחדש? ניסיתי להגדיר רק את האופציה הראשונה וזה לא עובד, בהעלאת המחשב זה נותן לי שגיאה, אז החזרתי את כל האופציות כמו שהיה..
כן איבדתי הקשר בטעות ...הייתי מנסה לדעתי F5 זה אמ
ור לאפס את הביוס לברירות מחדל ולנסות אם
ווינדוס עולה

נערך לאחרונה ב:
למעלה