אוקיי, שמישהו יסביר לי אחת ולתמיד

אוקיי, שמישהו יסביר לי אחת ולתמיד

איך זה שגיבסון שנת 57 עולה פי חמש מפנדר שנת 57?

Supra Man

New member
הממ...נראה לי שזה בדיוק כמו ש...

רולס רויס שנת 57 עולה פי הרבה יותר מפורד שנת 57 נכון?

אסף ברק

New member
מה הקשר בין מחט לתחת?

שאלה קשה יותר - איך זה שגיבסון לס פול שנת 58' עם flametop עולה פי 3 מגיבסון לס פול שחורה שנת 57'? הכל עניין של כמה נדירים הכלים, כמה ביקוש יש להם ועוד כל מיני גורמים שמשמפיעים על שוק האספנות העולמי. יש גם הרבה עניין של "ניפוח" מחירים בשוק האספנות שנעשה ע"י סוחרים וגורם עם השנים לעליה חדה במחירים של הכלים האלה. אין אחידות בדברים האלה, כי בשנות ה-60 הדברים מתהפכים, למשל, ויש סטראטוקסטרים וטלקסטרים מתחילת שנות ה-60 שעולות הרבה יותר מגיבסונים מאותה תקופה (בעצם גם בסוף שנות ה-60, למשל סטראט 68' במצב טוב תעלה יותר, בדרך כלל, מלס פול 68' במצב דומה).

mr dish

New member
למשל סטראט 68' במצב טוב תעלה יותר,

בדרך כלל, מלס פול 68' במצב דומה.........סטראט 68??? למה, כמה היא עולה? וכמה עולה לס-פול 68???? כמה לס פול 68 יש בכלל למכירה בשוק??? הבודדות שנתקלתי בהן הוצעו תמורת 6000 - 7000 ירוקים...(הקאסטום רה-אישיו 57 ייוצרו רק 443 יחידות אותה השנה...) וסטראט 68 מעידן ה-cbs מבוקשות פחות מהללו של עד 65...

אסף ברק

New member
זאת שלך לא עלתה 2200 דולר?

וכשאתה מדבר על שוק אז אתה מתכוון לשוק העולמי או המקומי?

mr dish

New member
שלי עלתה 650 דולר...ב-77....אחותה

נמכרה שבוע שעבר תמורת הסכום שציינת, במצב...חשוד במקצת, לא כל החלקים מקוריים, עם תיקון (איכותי) של צוואר שבור ו....עדיין - המחיר זולללללללללללללללללללללללללללללללללללללל!!!!!! שוב - גיטרה כזו, משנת 68 נדירה ביותר במצאי, שלא לדבר על אחת בתהליך מכירה, והמחירים שציינתי משקפים 2-3 כאלה שהוצעו למכירה ב-gbase ולא ב-ebay. כמובן שבשוק הארצי שלנו אין כמעט סיכוי לקבל תמורה מלאה לכלי-וינטאג אמיתיים, שלא לדבר על כלים לאספנות...אבל זה לא מה שישפיע על שיקולי המכירה - בעידן האינטרנט אין כל בעיה למכור לכל לקוח על פני הגלוב...

אסף ברק

New member
אוקיי, טעות שלי

למרות שבדיקה ב-G-BASE זה באמת שטחי אבל אין לי כח כרגע לבדוק לעומק, זה לא עקרוני. זו היתה דוגמה אולי לא הכי טובה להסבר שלי.

slowhand1

New member
אממ..אם אני זוכר נכון

ויש על זה גם מאמר בYnet אז גיבסון הפסיקו את הייצור של הלס פול (לא זוכר בדיוק באיזו שנה) והם החזירו אותו לאחר כמה שנים (די בזכות אריק קלפטון) וכל הגיבסונים שיוצרו לפני שנה זו (בכללם גם שנת 57 ) הם גיבסונים יקרים תחת...

נדמה לי

שעוד משהו שמשפיע על זה זה שהלס פול עלתה אז הרבה יותר מסטראט והיצור שלה היה מסובך מאוד בגלל המייפל טופ

למעלה