אווירונאוטיקה

Ivory Flower

New member
אווירונאוטיקה

מישהו יכול להמליץ על ספר מדע פופולרי בתחום האווירונאוטיקה? קראתי ספר על המשפט האחרון של פרמה, ועכשיו אני קוראת את קיצור תולדות הזמן, וזה גם מעניין וגם מחכים בפשטות.

deathcaster

New member
תגובה

לא על אווירונאוטיקה... אבל אם אהבת את 2 הספרים שקראת אז אני ממליץ על עוד 3 . 1. סודות ההצפנה - שאותו כתב אותו סופר שכתב את הספר על המשפט האחרון של פרמה. 2. אפס - ספר לא ארוך אבל מאוד מעניין על מושג ה"אפס" וההיסטוריה של המתמטיקה . לצערי אינני זוכר את שם המחבר. 3. הרפתקה בחלל - זהלא בדיוק אווירונאוטיקה אבל בערך.... דומה ל"קיצור תולדות הזמן" אבל בקטע של החלל....

Ivory Flower

New member
תודה!

על סודות ההצפנה כבר שמתי עין, על השאר אני מקווה לשים יד בקרוב.

SpyKid

New member
אם כבר ספרי מדע פופולרי

שלא בנושא אווירונאוטיקה, יש גם את "תורת הסימטריה" שהוא נחמד.

Ivory Flower

New member
תודה

ומה בדבר ספרים כן בנושא?

נו טוף.

ככה. בעברית יש מעט מאוד. יש ספר של פרופ' דוד אביר בשם "אוירודינמיקה". ספר ארכאי למדי, ונוסף על כך מתמקד רק באוירודינמיקה - שזה רק חלק קטן מהתמונה הכוללת. אם את מצליחה לשים עליו את היד ספרי לי איך... הייתי שמח להשיג אותו ולו בגלל הערך ההיסטורי. יש עוד ספרון של פרופ' שמואל מרחב ז"ל מסדרת אוניברסיטה משודרת. באנגלית יש שפע עצום של ספרות. אני לא אתחיל לסקור את כל מה שיש כי ...מאוחר ואין לי כוח. אני מהמר על "Introduction to Flight" של J. D. Anderson. לא יצא לי להתעסק איתו ספציפית אבל אני מכיר היטב את הספרים האחרים, היותר מקצועיים, של פרופ' אנדרסון ואני מניח שגם זה נהדר כמותם. נסי להזמין משומש אצל www.alibris.com . להערכתי יעלה לך סביב $50.

למעלה