אברהם גרנט - מה עשית בשביל מדינה ?

MoTi_NiMnY

New member
אברהם גרנט - מה עשית בשביל מדינה ?

האם באמת התקדמנו ? האם באמת גרנט הביא איתו שינוי ? הוא התחיל עם צעד חכם של להיפטר מהברקורביבוצ'ים - היה ברור שכל עוד עליהם בנויה הנבחרת לא נתקדם בדברים הקטנים, ונמשיך להישבר מכל משב רוח, עם כל הגאונות שיש לשניים האלה - הם לא מסוגלים להרים למעלה נבחרת נחותה. מבחינת שיטת המשחק לא הביא איתו אברם חידושים - אותם 3 בלמים, אפיזודה שמנציחה את הנחיתות שלנו מול היריב בכל משחק (בית או חוץ, יריב חזק או יריב חלש) האבסורד הוא שהרכב של 3 בלמים הוא הרכב התקפי בתיאוריה - מכיוון שיש 3 בלמים, המגנים בשני האגפים פנויים יותר לפריצות בעומק האויב. אבל בישראל כמו בישראל הבלמים לא מחפים והמגנים לא תוקפים גלים גלים, מה שאנחנו מקבלים ברוב המשחק זה 5 שחקני הגנה וכמעט 0 שחקני התקפה. במשחקים מול שווייץ וקפריסין הלך לגרנט הקלף עם יוסי בניון - הוא הצליח למחוק את זכר הכוכבים, וגם לחיות עם הרכב סופר הגנתי ושני "פנטזיסטים". אפשר להתווכח עם האימפוטנציה של חוסר נצחונות בית אל מול הגבורה של סחיטת תיקו בחוץ, בסופו של דבר מה שמשנה הוא המיקום שאתה מגיע אליו, גם המבקרים וגם הגרנטולוגים היו תמימי דעים - ניצחון בשווייץ ועשינו סנסציה. מבחינת שיטת המשחק לא הוכח שיש לנו כזאת כמו אצל שרף וכמו אצל נילסן, כל פעולה התקפית ניתן לייחס להתעלות רגעית או טכנית של שחקן מסויים ברגע מסויים, דבר לגיטימי בכדורגל, אבל כשיש 0 תרגילי התקפה ו-0 מהלכים מתוכננים שהובילו לשערים, זאת לא נבחרת מאומנת. היתרון של גרנט על קודמיו הוא היחס החם שלו לשחקניו, שמוביל בסופו של דבר כמאמר הקלישאה לכך שהם נותנים מאה אחוז מעצמם. את זה היה ניתן לראות בכל אחד מהמשחקים - מעולם הנבחרת לא שיחקה בצורה כל כך מחוייבת ונטולת ענייני "מנטליות", אצל גרנט לא תראו את אלון מזרחי בועט מהחצי כי אין לו כוח להמשיך לרוץ. המשחק המכריע בשווייץ - ההזדמנות האחרונה של ישראל לשלוט על גורלה ולהשפיע במגרש על העפלה אפשרית למונדיאל\משחקי הכרעה : ההתלבטות של גרנט לפני המשחק היתה לשחק על נצחון או על תיקו, נצחון ואנחנו עם רגל וחצי במונדיאל אבל משחק הרפתקני יכול להוביל לקריסה ואיבוד הסיכוי התיאורטי אפילו למקום שני. לעומת זאת תיקו זה משחק בטוח - לשווייץ יש עוד משחקים מול אירלנד וצרפת והיא לא תשתגע לנצח בכל מחיר, תיקו רק דוחה את הקץ, לישראל לעומת זאת תיקו ישאיר את החלום המעורפל של העפלה אם יעשו בשבילנו את העבודה מהמקום השני. פה לדעתי נפל גרנט בפעם הראשונה, הוא בחר לשחק הגנתי מדי ללא כלים אפילו להוביל במשחק, למחצית ירדנו בתיקו 1-1, עם גול כמו יחיאל בנגיחה מה-16 יותר מקרי מזה אין, שווייץ שיחקה כדורגל אנחנו בעיקר הגבנו למהלכים שלה. הנפילה השנייה באה עם העלייה למחצית השנייה, שוב גרנט שומר את התיקו צמוד לחזה מאמץ אותו והולך איתו, שווייץ מתחילה בלחץ מסיבי שכנראה היה מסתיים בשער. אלילת המזל שלחה כמה מפגינים תמהוניים לעצור את שטף המשחק - שווייץ לא חזרה ללחוץ כך אחרי זה, וישראל בשלה ממשיכה לשחק על תיקו כאשר במחצית השנייה פשוט לא עברנו את החצי גם כשהכדור כבר היה אצלנו, כאן אני כבר לא בטוח אם צריך היה לשנות את ההגדרה לבונקר. חילופים מאוחרים הוציאו את נמני ובניון לנוח אחרי שכל תפקידם היה בעיקר סטטיסטי, וישראל אכן זכתה בתיקו המיוחל וההירואי. נשאלת השאלה, בשביל מה הבאנו מאמן נבחרת ? כדי להגיד "לא הפסדנו" ? בשביל להתפאר בזה שלא שידרו את המשחק הראשון ? בשביל לסחוט תיקו ב70 אחוז מהמשחקים ולהרגיש גיבורים ? גם אם עד שווייץ היה לנו קמפיין מושלם (לדעתי לא) למה במשחק הזה שהוא בטח האחרון, למה אפילו במחצית לא נעשה שינוי ? למה לא ניסינו להכריע את המשחק, לפני שאתם אומרים "זאת שווייץ" אף שם לא מונע מהשחקנים שלך להתמסר ולרוץ, ישראל אפילו לא ניסתה לעשות זאת במחצית השניה. אם טסנו לשווייץ על מנת לחתום על תיקו האם זה הישג ? אולי אבל למה להתפאר במאזן נקי מהפסדים במקום ללכת לפחות במשחק האחרון על כל הקופה ואולי אולי לצאת מזה עם מונדיאל היסטורי ביד ? אפילו אני כבר התחלתי להאמין לגרנט שיש לו דרך (מסויימת) ושהחלום שלו הוא להגיע לטורניר הזה, אבל מאמן שמשחק על תיקו במצב הזה, גם בפתיחת המשחק וגם בפתיחת המחצית השניה, ולמעשה גם בדקה ה-90, אומר רק דבר אחד - על הזין שלי המונדיאל, על הזין שלי הנבחרת, אני רוצה חוזה, אני רוצה שיגידו איך לקחתי נבחרת של כלום והרמתי אותה לגבהים, למה לי לקחת סיכון? מה שבטוח ציפור אחת ביד משתיים על העץ. את המשחק הזה ואם לא יקרה משהו מפתיע בין אירלנד שווייץ וצרפת אז כנראה גם את הקמפיין כולו אני מסיים במילה אחת - אכזבה. לא כישלון לא ניצחון, לא הישג ולא בושה, סתם עוד אכזבה כשכבר היינו במרחק של משחק אחד. חלום המונדיאל יידחה (כנראה) לעוד 4 שנים.

שחר .ו

New member
אתה לא חושב שמונדיאל ייסדר

לגרנט חוזה? אני מאמין שגרנט דוקא הלך על תיקו מחושב ואסטרטגי כמו שכתב מישהו היום במעריב. הוא מאמין (וגם אני) שמישהו ימעד מול קפריסין ובכלל בסודוק המסובך של משחקיי ארבעת הגדולות, ברוב התסריטים בסה"כ אנחנו יכולים לסיים במקום השני. ישראל מאז שהחלה לשחק באירופה לא ניצחה אף משחק משמעותי בחוץ (וגם כשזה קרה זה בגארבג' טיים כמו מול צרפת) וזה מרכיב שצריך לקחת בחשבון. שיטת ה3 בלמים אולי התקפית יותר כשאתה מצוות בתפקיד הבלמים בצדדים מגנים ושהמגנים הם בעצם חצי קשרים, אתמול זה ממש לא היה דומה לזה, זה היה 5-4- 1 כשהחלוץ הוא גם כך לא ממש חלוץ שפיץ, אם גרנט היה עולה עם מגנים כמו אפק ונניח עידן טל או משהו בסגנון, זה היה כאילו "מערך התקפי" ,אתמול וגם באירלנד זה היה בונקר מוצהר, אין שום מילה אחרת להגדיר את זה. מבחן התוצאה? בינתיים הוא לזכותו של גרנט, איך שלא תסתכל על זה..אם הוא יגיע להצלבה מבית כ"כ קשה זה הישג אדיר ואת אף אחד באמת לא יעניין הדרך.

bvb6

New member
דוקא מגניב לשחק 1-4-5

לפעמים ביתר משחקים ככה

ואגב, תיאוריית קונספירציה שמתפתחת

גרנט ידע מיד לאחר המשחק החלש אתמול שהוא עומד בפני גל של ביקורות מהשונאים ,אבל גם ביקורות קלות מהאוהבים. אז מה גרנט עשה ? שיחרר את אוואט, וביחד הם רצו ליצור רעש שבעקבותיו כולם ידברו על דודו ופחות על המשחק. והאמת, אם זה נכון ,כשרואים את התגובות שהיו כאן אתמול בפורום - אפשר לומר שהם די הצליחו

אם אנחנו לוקחים פה מקום שני

זה כאילו עלינו למונדיאל ותקפצו לי כל הגאונים שחושבים שאברם צריך לנצח באירלנד ובצרפת ולעלות למונדיאל ולנצח בגמר את ברזיל

אם. ומה אם מתברר

שההבדל בין מקום שני לשלישי היה ניצחון בשוייץ? אז יוצא שבמשחק שהוא בעצם המכריע שלך, אפילו לא ניסית לנצח. יכול להיות שישראל בכל זאת תתפוס את המקום השני, יכול להיות שלא. מה שברור זה שהיא ממש בחרה את המצב שבו היא תשב בבית ותקווה שהתוצאות יילכו לטובתה. להכריע את הסיפור בעצמה היה מפחיד מדי.

בסדר לא ניסיתי גם שווייץ רצו לנצח

וגם הם לא הצליחו לנסות יותר מדי . והמשחק היה בשווייץ כוס אמק

שוייץ ניסתה, ישראל אפילו זה לא

והקטע הוא ששוייץ עדיין תלויה רק בעצמה למרות התיקו. ישראל לא.

אתה יודע, זה טיעון די חלש.

ומה אם מתברר שדווקא כן סיימנו במקום השני? אתה לא יכול להשתמש ב"מה אם?" כהנחת יסוד.

אולי לא

אבל אני יכול להביע ביקורת כלפי מי שוויתר על ההזדמנות להכריע את גורלו בעצמו ומעדיף להשאיר את זה למשחקים האחרים.

אם היינו מנסים

"להכריע את גורלנו בעצמנו" ככל הנראה שלא היינו במצב שהינו יכולים להשאיר את זה למשחקים האחרים,לכל מטבע יש 2 צדדים.

מזה מסוג הדברים שאי אפשר לדעת

אלא רק בעוד חודש אחרי ששאר המשחקים יסתיימו. ישראל תהנה מעוד מזל בנוסף לכל מה שהיה לה, גרנט ייצא גדול. לישראל ייגמר המזל, גרנט ייצא טיפש. כך או כך, זו פחדנות נטו.

גרנט הוא גאון בכל מקרה

יש לנו נבחרת חלשה,בתכל'ס לא היינו אמורים להישאר בתמונת הסיכויים עד שלב כזה,וזה נכון,עזוב את זה שלא הפסדנו לגדולות,מבחינת סיכויים לסיים מקום שני אנחנו מפתיעים את עצמנו,זה הרבה יותר ממה שהיינו אמורים להשיג. הורגים אותי הפרשנים/בררנים למיניהם,שמקטרים על זה שהוא לא הכניס עוד חלוץ ותקף במחצית השנייה,כאילו שיצא חוק חדש שאפשר לשחק עם 12 שחקנים,אם הוא היה מכניס עוד חלוץ ותוקף הוא היה מוציא שחקן דפנסיבי והיינו נחשפים,זה מינוס שחקן באמצע,ובהתחשב בה שלא היה אצלנו שחקן שמסוגל לתת גול כנראה שגם היינו מפסידים ומאבדים כל סיכוי,ומה אז היו אומרים??כל הכבוד לגרנט שהוא הימר על ניצחון??

א. יש לו בעיקר תחת

עם כל הכבוד, היה בטורניר הזה סט נסיבות בסיכוי של 1 ל-1000 לדעתי. גם בתוצאות של ישראל, גם בזה שאף נבחרת לא הצליחה לברוח בגלל שכל המשחקים הסתיימו בתיקו. ב. אני לא חושב שהוא היה צריך להכניס עוד שחקן התקפה בשוייץ. אבל גם מערך של שלושה בלמים לא קובע שאסור לך למסור את הכדור במרכז השדה, לנסות להתקדם לרחבת היריב וכו'. אתה יודע, שלושה בלמים ושני קשרים אחוריים עדיין משאיר לך כמה שחקנים שמסוגלים לתקוף.

קלמי סבן עולה לתקוף....../images/Emo186.gif

זה המגן שהכי הרבה פעמים עולה ושוכח לחזור,אם גרנט היה אומר לו לתקוף האגף שלו היה כל הזמן פרוץ,טוב שהוא לא תקף איתו,עידן טל שמר על פוגל,רצית שהוא יעזוב אותו ויעלה קצת לתקוף??נתנו ליוסי לפעמים את הכדור,שלחו את קטן בכדורים ארוכים(לא שהיה סיכוי שייצא ממנו משהו)זה מה שהם יכלו לעשות בהתחשב בזה שהם חושבים רק הגנה. אמרתי כבר שלא אהבתי את זה שבמחצית הוא פשוט אמר להם לחזור אחורה ולא להמשיך את התנופה של הראשונה,אפשר היה גם להכניס את סואן ולהסיט את נימני לעמדה קידמית יותר,אבל יש לגרנט את השיקולים שלו שגרמו לו פשוט לוותר על כל אופציה התקפית,אנחנו לא יכולים להכנס לראש שלו,הוא עקב אחרחי שוויץ והוא ידע עליהם יותר מכולם פה בארץ,בהתחשב שמחצית התרחשו אצל שוויץ דברים ושינויים מסוימים,אולי יש דברים שהוא יודע ואנחנו לא,אולי הסיכוי שלנו להפסיד אם היינו תוקפים קצת היה גדול יותר ממה שאנחנו חושבים,אולי הוא גם חושב שתיקו זו תוצאה טובה בגלל שהוא מחזיק מקפריסין המחודשת?? ולגבי התחת של גרנט,הוא לא יכול להביא אותו להישגים במשך טורניר שלם,פעם אחת התחת שלו הציל אותו,בגול של סואן נגד אירלנד,זהו.

למעלה