אבני פינה

PIonit

New member
אבני פינה

למי שקרא/שמע ולמי שלא- מדובר בתוכנית חדשה (החל משנה הבאה) שאמורה לחייב סטודנטים מכל הפקולטאות (להבנתי) ללמוד קורס או שניים מחוץ לפקולטה שלהם, מתוך רשימה מוצעת. מה דעתכם? צעד חיובי? מבאס? יש איזה קורס שנשמע לכם שווה במיוחד? במשפטים תמיד היתה חובה לבחור עד 4 נ"ז מחוץ לפקולטה ותמיד כשהיתי מדברת עם חברים שלומדים בפקולטות אחרות ומספרת להם על זה הם התבאסו שלא היה להם משהו דומה. אבל האמת שהתוכנית עכשיו רק מגבילה את האפשרות לבחור קורסים כשפעם היה אפשר לבחור כל קורס אפשרי.

ממש לא..

אם כבר, התוכנית פותחת בפנייך צוהר לקורסים מתחומי מדעי הטבע, רפואה וכו'. בתור סטודנטית של רוח אין דבר יותר מתסכל מקורס מחוץ לחוג אבל שהוא עדיין הומאני.. ככה תהיה לנו חשיפה גם לתחומים שונים לחלוטין (או בשתי מילים, צעד מבורך)

PIonit

New member
במובן הזה את צודקת

מודה שאישית פחות הסתכלתי על הדברים הריאליים (כי הם פחות משכו אותי
) אבל כשהסתכלתי על ההיצע ברוח או חברה- קצת התאכזבתי שאין יותר מדי אופציות לעומת מה שיש במציאות/היה עד כה מותר לבחור..

Black Star

New member
נראית לי תכנית מדהימה

והקורסים ממש גורמים לי לדילמה מה לבחור - הלוואי וכל התואר שלי היה יכול להיות מורכב מהקורסים האלה ולהיות באמת רב-תחומי
מה גם שאם תשימו לב (מי שמכיר קצת מרצים בתחומים השונים), לקחו את המרצים הטובים ביותר בכל נושא ונושא להעביר עליו קורס, אנשים שהם גם בעלי שם וגם יודעים ללמד... לדעתי, זה יותר ממבורך. מי שמסיים תואר באוניברסיטה באמת צריך להיות קצת יותר רחב אופקים ומשכיל גם בתחומים שאינם נוגעים ישירות לתחום שהוא למד.

LemonLimeLilach

New member
מצד אחד זה מעולה

מצד שני מחוץ לפקולטה שלי לא משאיר לי הרבה אפשרויות לקורסים שיש סיכוי שאני אצליח בהם... אני חושבת שהחובה לקורסי שער שיש ברוח היא מבורכת, אני לקחתי השנה קורס בנושא שתמיד מאוד עניין אותי. אם הייתה לי אפשרות בחברה לקחת למשל קורס מפסיכולוגיה או תקשורת הייתי קופצת על זה.

Black Star

New member
אל תשכחי שאלו קורסים שבנויים מראש

כך שהם יהיו עבור סטודנטים שאינם מהתחום. ובכל מקרה מדובר בקורסים ברמה של קורס מבוא בכל נושא ונושא, ולכן לדעתי החשש של 'לא להצליח' לא מבוסס. ברור שמישהו שאין לו שום זיקה למתמטיקה לא יסתדר עם קורס מתמטי, גם בסיסי ביותר, אבל לקחת איזשהו קורס בסיס במשפטים, לדוגמא, נראה לי לגמרי סבבה למי שלומד בחברה או רוח. אגב, לפחות אצלנו יש אפשרות ל-8 נ"זים מחוץ לחוגים שמרכיבים את התכנית שלנו, כאשר 4 צריכים להיות מאושרים (שזה אומר, קשורים איכשהו לפחות לאחת הדיסציפלינות), ועוד 4 הם מה שנקרא "לנפש" ואפשר לקחת אותם מכל חוג שהוא. אני לא יודעת איך זה במחלקות אחרות אבל אני מאמינה שיש איזשהו סידור כזה...

LemonLimeLilach

New member
יש איזה רשימה של הקורסים?

וזה צריך להיות ממש מחוץ לפקולטה או שאפשר לקחת תחום מאוד רחוק ממני בתוך הפקולטה?

Black Star

New member
לגבי השאלה הראשונה - שלחו במייל

לגבי השאלה השניה, אין לי מושג...

אני די בטוחה שזה לא מדוייק

אני חושבת שחובה לקחת קורס אחד בכל אחת מהחטיבות שלא שייכות אליך (לדוג', אם אתה לומד מדעי החברה, אתה צריך לקחת קורס אחד ברוח ואחד במדעי הטבע/ רפואה/ חקלאות), אבל אתה לא יכול לקחת כ"אבני פינה" קורס מתחום הלימודים שלך (שוב, לדוג', אם אתה לומד בחברה, אתה לא יכול לקחת קורס בחינוך או במשפטים). ככה הבנתי מההסברים בכתב ובעל פה של המזכירות אצלנו, אבל עדיין, יכול להיות שאני טועה.

חינוך ומשפטים לא שייכים למדעי החברה

חינוך שייך למדעי הרוח ומשפטים היא פקולטה בפני עצמה.

אני יודעת

אבל אאל"ט יש חלוקה ל-3 של קורסי אבני הפינה, כשאתה צריך לקחת שני קורסים, אחד מכל אחד משני החלקים האחרים. אז אם אתה במשפטים, אתה בחלק שנקרא משהו כמו "חברה ואדם", וזה כולל גם את ביה"ס לחינוך ועו"ס, מדעי החברה וכיו"ב. אם אתה ברפואה, אתה נמצא בחלק שנקרא משהו כמו "חיים ומספרים", שכולל בתוכו גם את מדעי הטבע, חקלאות וכיו"ב. כנ"ל לגבי רוח. אין חלוקות יותר דקות מזה, כך שיש כמה פקולטות שנכללות תחת הגדרה אחת בהקשר של אבני פינה

Black Star

New member
ומה עם מי שלומד דו-חוגי?

אני נגיד, לומדת גם חברה וגם רוח. יש לי לא מעט חברים עם שילובים של רוח או חברה עם מדעי הטבע. בקיצור לא ברור כל העניין. אבל אחלה קורסים

אין לי מושג

אגב, זה גם עוד לא ברור לגמרי למזכירות. שאלתי. גם אני לומדת גם "אדם" וגם "רוח". אבל זה לא נוגע אלינו אלא למי שמתחיל בשנה הבאה, אז מה אכפת לי?

barmoakh

New member
לדו חוגי זה לא חובה, אבל זה עדין כדאי

כי הקורסים מעניינים והמרצים מצויינים.

nitzan111

New member
לא קיבלתי את המייל...

אבל בגדול זה נשמע נחמד מאד, אבל אם כי קצת בעייתי למי שלומד בשתי פקולטות שונות. (אני למשל, אלמד ברוח וחברה... ואני ממש מקווה שהם לא מצפים ממני לקחת גם איזה קורס במתמטיקה בדידה להשלמת ההשכלה
)

למעלה