לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65516,551 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
21/11/2018 | 16:59
1
4
מי רשאי לערוך הסכם ממון?

לצפיה ב-'עריכת הסכם ממון'
עריכת הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 17:06
שלום רב

אני מבין שהשאלה היא מי רשאי לאשר הסכם ממון.

לזוג לא נשוי- אין צורך באישור. ניתן לחתום על הסכם ממון שנערך בצורה מקצועית.

זוג העומד להתחתן- יכול לאשר ההסכם בפני נוטריון או בפני ביהמ"ש.
זוג נשוי- רק בפני ביהמ"ש.

בהצלחה.
לצפיה ב-' כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת '
כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת
21/11/2018 | 15:22

שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן, שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת. התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת...

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום טיפול בשפה ודיבור

המשך גלישה מהנה 
לצפיה ב-'סרוב להתגרש'
סרוב להתגרש
19/11/2018 | 07:28
2
35
אנחנו נשואים 13 שנים עם 2 ילדים. אחרי שנולד הילד השני התחילו בעיות בנישואים. היום אנחנו ישנים בחדרים נפרדים. לא עושים דבר ביחד גם לא מדברים. הצעתי לה להתגרש. בעבר היא איימה מספר פעמים בגרושין. היום היא לא מוכנה לשמוע. היא חוזרת ואומרת "אין מצב שאתגרש" . אינני מעונין ללכת ליעוץ זוגי. היא אחת שמלכלכת עלי בכל מקום ובכל הזדמנות וככה יהיה גם ביעוץ. זה מאמלל אותי (ובטוח גם אותה) מה אני יכול לעשות? 
לצפיה ב-'גירושין'
גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2018 | 11:20
27
שלום רב

על מנת לתת לך ייעוץ מקצועי יש צרוך בקבלת פרטים מלאים.
מטבע הדברים קשה במסגרת זו לתת ייעוץ מקצועי.
ניתן לפעול בכמה דרכים כדי לקדם את הנושא אבל יש לקבל פרטים מלאים.

בהצלחה
לצפיה ב-'בשביל להתחתן צריך 2, להתגרש מספיק 1'
בשביל להתחתן צריך 2, להתגרש מספיק 1
21/11/2018 | 11:41
5
נכון שזה הרבה יותר ארוך ומסובך לעשות את התהליך הזה ללא שיתוף פעולה מצידה, אבל אם אתה נחוש, אז זה יקרה.
חברה שלי שרצתה להיתגרש ובעלה סרב, פתחה לעצמה חשבון בנק אישי והעבירה אליו את המשכורת שלה, שכרה לעצמה מבעוד מועד דירה ואחרי שכל זה היה מוכן, הלכה לעו"ד והוא כתב לו מכתב ובו התנאים שהיא מבקשת (משמורת משותפת, הפסקת תשלום משכנתא על הדירה המשותפת כיוון שאיננה מתגוררת בה עוד, השתתפות במחצית הוצאות הילדים...) והזמנה שלו עם העו"ד שלו לדיון בפרטים הקטנים עוד באותו היום (באיזה ימים הילדים אצלו ובאיזה אצלה, עד מתי היא ממשיכה להשתתף במשכנתא, איך מתחלקים בהוצאות הילדים...).
באותו הערב הבחור כבר התייצב עם העו"ד שלו לפגישה משותפת בה נקבעו התנאים הזמניים עד למשפט (היא קיבלה כל מה שרצתה... אפילו הפסקת תשלום משכנתא בו ברגע כיוון שהוא לא רצה שהיא תיכנס יותר הביתה...).
בכל אופן היא עשתה כל מהלך באישור העו"ד כדי שלא יצא מצב שהיא עושה משהו לא בסדר...
לצפיה ב-'אני המום מאתמול. '
אני המום מאתמול.
20/11/2018 | 09:58
3
33
ראיתי בטלוויזיה על ההחלטה של בית המשפט העליון על כך שאישה שבגדה נושלה מכל הרכוש המשותף במסגרת גירושין. מעניין מה יקרה אם הבעל יבגוד.
למען הסר ספק, אני גבר ועדיין חושב שזו שערוריה. 
לצפיה ב-'לא כל הרכוש המשותף, רק רכוש (דירה) שהיה של בעלה טרם הנישואין'
לא כל הרכוש המשותף, רק רכוש (דירה) שהיה של בעלה טרם הנישואין
20/11/2018 | 10:24
1
21
גרו 30 שנה בדירה זאת ובעבר זאת הייתה נחשבת כוונת שיתוף ברורה, ובהיעדר הסכם אחר היא הייתה מתחלקת. גם לי זה צרם אבל זה לא בדיוק שנישלו אותה מכל הרכוש.
לצפיה ב-'קצת יותר מסובך, היה מגרש, עסקת קומבינציה, סכום נוסף ששולם'
קצת יותר מסובך, היה מגרש, עסקת קומבינציה, סכום נוסף ששולם
20/11/2018 | 10:52
20
מקרה לא פשוט.

גם הדיון ברבני התנהל בצורה מאד בעייתית וייתכן שהדיינים היו כבר עצבניים על האשה.

עניין נוסף, מאחר והיה שיתוף לאורך תקופה כה ארוכה, אפשר להניח שכספי בני הזוג שאחרת היו מיועדים לדיור, שימשו למטרות משותפות אחרות.

אבל כמו כל דיון בעליון, זה ישליך על העתיד מעבר לתיק הזה ואני חושש שעשוי להחזיר אותנו עשרות שנים לאחור.

נחכה לדיון הנוסף בעליון.

לצפיה ב-'בגידה ושלילת שיתוף'
בגידה ושלילת שיתוף
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2018 | 13:21
18
שלום רב
הכותרת מטעה והתקשורת עשתה קצת רעש מיותר.

האין המדובר בדירה משותפת אלא בתביעה לשיתוף ספציפי בנכס לא משותף כאשר אחת הסיבות לאי השיתוף היא טענת בגידה.

יש לי פס"ד בו הדבר נעשה גם כלפי בעל בוגד בו ייצגתי את האשה.

בברכה
לצפיה ב-'שינוי משמורת.'
שינוי משמורת.
19/11/2018 | 15:05
1
24
שלום חברים,
אשמח לברר איתכם באופן עקרוני האם קיימת אפשרות לביטול משמורת משותפת.

כרגע הילידם נמצאים אצלי ואצל האם שווה בשווה, ואני מעוניין להוריד את מספר הימים שהם נמצאים אצלי במתכונת של לינה.

מה היא עמדת בימ"ש לגבי הנושא?
האם הדבר אפשרי האופן עקרוני? 

לצפיה ב-'ביטול משמורת משותפת'
ביטול משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2018 | 15:20
25
שלום רב!

בהחלט ניתן לבטל משמורת משותפת והפחתת ימי לינה. אם הדבר לא נעשה בהסכמה ניתן לפנות לביהמ"ש בתביעה מתאימה.

מטבע הדברים, להפחתה שכזו תהיה השפעה על דמי המזונות.

בהצלחה!

לצפיה ב-'האם ניתן לדרוש מהגוש דין וחשבון על הכנסותיו? '
האם ניתן לדרוש מהגוש דין וחשבון על הכנסותיו?
15/11/2018 | 18:57
7
55
שלום רב,

אנחנו גרושים 3.5 שנים. הגרוש חי ברמת חיים גבוהה באופן חשוד יחסית להכנסות שהיו אמורות להיות לו. הכל מתועד. גר בבית שהשכירות עליו יקרה, נוסע בג'יפ חדש ונוצץ, הפייסבוק שלו מלא בתמונות מחופשות סקי, מסעדות בלונדון וניו יורק. הילדים מספרים על מקרר יינות מלא ביינות זרים, טלויזיות חדישות בכל חדר, הילדים אוכלים אצלו רק משלוחים ממסעדות לא זולות, ועוד. הוא ממשיך לעבוד באותה חברה בה עבד כשהתגרשנו וגם אם קיבל קידום מאז, עדיין קשה להבין איך הוא מרשה לעצמו רמת חיים כזאת. החשש שלי שהוא הסתיר/הבריח נכסים כמו אופציות או מניות בחברה. או שזכה בלוטו... התגרשנו בגישור וכל ההתחשבנות נעשתה על סמך דיווח עצמי מרצון, זה לא הגיע לבימ"ש ולא הייתה חקירה רצינית.

אודה להמלצות.
לצפיה ב-'חקירה'
חקירה
17/11/2018 | 05:43
1
42
יש חוקרים שמתמחים בגילוי דברים כאלה אבל הם יקרים מאד, עשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים לחקירה. ולא מובטח שימצאו משהו. אולי הוא חי על חסכונות או שוקע בחובות. יש גברים (וגם נשים) שאחרי הגירושין מרגישים צורך להתהולל ו/או לפצות את עצמם על שנים של נישואים כושלים. וזאת אחת הדרכים.
לצפיה ב-'תודה, השאלה אם יש דרך משפטית לדרוש ממנו לחשוף את מקור הכסף'
תודה, השאלה אם יש דרך משפטית לדרוש ממנו לחשוף את מקור הכסף
18/11/2018 | 18:32
20
בלי חקירה.
לצפיה ב-'תופעה ידועה...'
תופעה ידועה...
17/11/2018 | 06:47
1
43
אבל המתוחכמים דואגים שכספים/ירושות/זכויות וכו' יהיו רשומים ע"ש מישהו אחר...
לצפיה ב-'ירושה זאת לא כי הוריו עודם בחיים וממילא הם לא מאד עשירים'
ירושה זאת לא כי הוריו עודם בחיים וממילא הם לא מאד עשירים
18/11/2018 | 18:40
19
וגם ירושות לא מתחלקות. לגבי הדברים האחרים, הכסף כנראה בסופו של דבר מגיע אליו. הצצה בדפי חשבון הבנק שלו תחשוף הכל.
לצפיה ב-'דו"ח הכנסות'
דו"ח הכנסות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2018 | 10:18
1
29
שלום רב!

משאלתך אני מבין שכוונתך היא לא לעניין גובה המזונות שהוסכם אלא בענייני רכוש.

ככל שאת רוצה לפתוח מחדש את ענייני הרכוש, את צריכה להגיש תביעה לביטול הסכם ובאמצעות תביעה זו לנסות ולברר את העובדות.

המדובר התביעה לא קלה ולא פשוטה, שכן יכול להיטען נגדך בין השאר שיכולת לעשות את הבדיקה הנדרשת טרם החתימה על ההסכם.

כמבון, שכל תיק לנסיבותיו.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה, אשקול זאת'
תודה, אשקול זאת
18/11/2018 | 18:43
19
כרגע כל הראיות הן נסיבתיות כפי שאתם, המשפטנים, אומרים.
לצפיה ב-'נשמע מוכר. זו לא את מלפני שנה?'
נשמע מוכר. זו לא את מלפני שנה?
18/11/2018 | 13:01
38

יכול להיות שזה צירוף מקרים, אבל אני פחות מאמין בצירופי מקרים
לצפיה ב-'מעמד חד הורי'
מעמד חד הורי
18/11/2018 | 10:48
23
האם הורה גרוש החולק משמורת משותפת על ילדיו הקטינים עם גרושתו יכול לקבל הכרה כ"חד הורי" לצורכי
סיוע בשכר דירה או לסיוע ברכישת דירה בדיור ציבורי?
לצפיה ב-'מזונות ילדים מעל גיל 6 '
מזונות ילדים מעל גיל 6
15/11/2018 | 12:01
2
41
2 ילדים 10/13
יחס הכנסות 13.5-9.5 נטו לטובתי.(60%:40%)
משמורת משותפת מלאה בהסכמה.
עלויות ילדים לחודש שאינן תלויות שהות 3,000 ש"ח בהגזמה.

(ברקע- דירה שתימכר כל אחד יוצא ביד 1.2 מליון להתחיל)

לא רוצה שתרעב ללחם אבל גם לא רוצה לנדב לה כסף ולממן אותה. רוצה להימנע מבתי משפט.

על פי ההלכה החדשה בבתי המשפט, חוץ מנדיבות לב, יש סיבה להסכים לשלם לה יותר מ500-700  ש"ח מזונות על 2 הילדים ?
לצפיה ב-'מזונות ילדים מעל לגיל 6'
מזונות ילדים מעל לגיל 6
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2018 | 12:06
39
שלום רב

בשאלתך חסרים מספר נתונים מהותיםם שקשה לענות עליה בצורה כזו.

האם יש רכוש נוסף למי מכם?
האם מי מכם עומד לגור בדירה בשכ"ד או ללא שכ"ד?
האם בהוצאות חינוך ורפואה תחלקו בחלקים שווים? 
כל מקרה תשלום מזונות גם בסיטוציה כזו אינו משהו מוחלט ונתון לשק"ד של ביהמ"ש.
בהצלחה

לצפיה ב-'מזונות מעל 6'
מזונות מעל 6
15/11/2018 | 14:39
34
תודה יוסי.
אין רכוש נוסף מעבר לדירה שבבעלותנו.

הכוונה להוציא אחרי כשנה את הדירה למכירה כאשר עד המכירה אחד הצדדים ייצא ממנה ונתחלק בעלויות שתי הדירות(משכנתא קטנה בנוכחית+ שכירות) חצי חצי + פיצוי מוסכם ליוצא. כלכלית ונפשית זה משתלם לכולם.

ראוי לציין ומכיר את המספרים היטב שהיא תישאר אחרי מכירת הדירה וקניית דירה אחרת כמוני בסוף חודש אחרי מדור והוצאות ילדים עם כ500 שח ביד ואני עם כ- 2500.

חינוך ורפואה כחלק מהוצאות שאינן תלויות שהות ישולמו 60:40 לחובתי.

אני מבין שאין לדעת מה יקרה בבית משפט ולכן לא רוצה להיגרר לשם פשוט מנסה לשרטט קו גבול בין תשלום ופשרה סבירה לבין תשלום מוגזם בהתאם להלכה החדשה. הצעתי האחרונה לה היתה 700 לשני ילדים. היא מסרבת רוצה 1800 מינימום.

לצפיה ב-'העלאת תמונה לרשת של קטין להורים גרושים'
העלאת תמונה לרשת של קטין להורים גרושים
12/11/2018 | 23:58
4
34
שלום רב, אני גרוש ויש לי ילד שעודנו קטין ונמצא בחזקת האם. אימי, הסבתא של הבן שלי לא ראתה אותו די הרבה זמן ומאוד מתגעגעת אליו, לכן כדי לשמח אותה העברתי לה תמונה של הנכד, והיא כאקט של גאווה עדכנה את תמונת פרופיל הוואטסאפ שלה בתמונה של הנכד. חשוב רק לציין שאין דבר פוגעני או משפיל בתמונה, הילד בלבוש מלא והתמונה סטנדרטית לחלוטין של ילד חמוד שמחייך למצלמה. גרושתי שמה לב לזה והתקשרה אליי נסערת ודרשה שאימי תסיר לאלתר את תמונת נכדה ושהיא לא מסכימה לכך בתואנה של פרטיות.
האם חוקית יש לה זכות לדרוש את זה? ואם כן, האם לי כאביו של הילד אין זכות להעלות תמונות שלו לרשת?
לצפיה ב-'מצאתי משהו בשבילך'
מצאתי משהו בשבילך
13/11/2018 | 06:44
1
33
לצפיה ב-'תודה רבה !! העניין והדגש בשאלתי הוא שמדובר בסבתא'
תודה רבה !! העניין והדגש בשאלתי הוא שמדובר בסבתא
13/11/2018 | 08:09
27
חלק חשוב משאלתי נענה ותודה רבה על הקישור 
לצערי החלק העיקרי נותר עדיין פתוח: האם כשמדובר בסבתא שקיבלה את התמונה מהורה אחד (שגם מסכים לשיתוף), נדרש לקבל את הסכמת ההורה השני?
לצפיה ב-'השימוש שציינת, מותר ברמה העקרונית'
השימוש שציינת, מותר ברמה העקרונית
13/11/2018 | 08:17
1
33
אלא אם סיכמתם אחרת בהסכם הגירושין או שלאמא יש סיבה טובה להתנגד, למשל מתוך דאגה לבטחונו של הקטין.
לצפיה ב-'הבנתי. תודה רבה!!'
הבנתי. תודה רבה!!
13/11/2018 | 08:56
8
לצפיה ב-'תקשורת טלפונית עם הילד ב"זמן אבא"- מה דעתכם?'
תקשורת טלפונית עם הילד ב"זמן אבא"- מה דעתכם?
08/11/2018 | 10:04
3
134
שלום לכולם,
אשמח לשמוע דעתכם מנסיונכם בעיקר.
פרודים כשנה, יחסים קורקטיים אך תקינים,
מתקשרים כנדרש בענייני הילדים.
האבא גר ברחוב ליד,
משמורת משותפת (אצלו יומיים כולל לינה+ כל סופש שני).
ילדים בני 8, 11, בן ובת.
ביומיים בשבוע שהילדים אצלו מאחרי ביהס ועד בוקר המחרת,
אמנם זה אחרי שהתחילו את הבוקר איתי אבל מרגיש לי לא טבעי שלא אתקשר בערב לשאול מה שלומם, איך עבר עליהם היום או לכל הפחות לומר לילה טוב ושאני מאד אוהבת.
מצד אחד האינסטינקט האמהי הוא לתקשר עם הילד גם בימי אבא.
מצד שני אני חוששת שאולי זה מפריע לילד להסתגל ליום אבא במובן המלא של המילה (שאבא אחראי על הכל ואמא לא מתערבת),
ואפילו לצערו כי נזכר שאין את אמא הערב.
לציין שאבא של הילדים יותר קורקטי וטכני ואני יותר מעורבת, מכילה, משוחחת ומקשיבה וברור לי שילד זקוק לזה יומיום.
השאלה באיזו מחיר.
בקיצור, השאלה אם התקשורת הטלפונית הקצרה מאד (יכול להיות דקה) בימי אבא, תורמת לילד שמרגיש שאמא אוהבת ויכול לשתפה,
או שגורמת לו להתקשות להסתגל למצב ויותר מכך חלילה לצער כי מזכירה לו שוב ושוב את העובדה שהבית התפרק ואמא ואבא לא יחד.
יש לזה פנים לכאן ולכאן, אשמח לשמוע מה הרגשתכם כאבא, כאמא.
לכאורה אפשר לשאול את הילדים ישירות מה מעדיפים אבל נדמה לי שיותר נכון להגיע למסקנה הזו בדרכים אחרות.
תודה רבה.

לצפיה ב-'התקשרות טלפונית'
התקשרות טלפונית
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 16:32
45
שלום רב

מנסיון, אין כל בעייה בקשר טלפוני בעת שהילד אצל הצד השני.

הסדר שכזה מאוד מקובל כיום גם בהסכמים.

כמובן שהכל במידה ובתבונה.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'אני אישית הייתי מתנגד לזה'
אני אישית הייתי מתנגד לזה
12/11/2018 | 16:46
26
אלא אם יש סיבה אמיתית להתקשר. אחרת, להתקשר סתם, נשמע ניסיון לערער את הקשר של הילדים עם האבא, כאילו שהוא לא הורה מספיק טוב ואת חייבת להידחף "לתקן".
לצפיה ב-'אם זה הדדי, והשיחות תמימות, אני לא רואה בעייה עם זה'
אם זה הדדי, והשיחות תמימות, אני לא רואה בעייה עם זה
13/11/2018 | 08:29
18
כמובן שאם השיחות הללו יכולות במתכוון או שלא במתכוון להפר את ההתנהלות התקינה של יחסי ההורה - ילד אצל הגרוש, אזי להורה הנפגע זכות ואולי אף חובה להתנגד. הכי טוב להסדיר זאת בהסכם הגירושין.

אתן דוגמא אישית. הגרוש שלי, עו"ד עסוק מאד, היה נוהג להתקשר לילד מרכבו, כשהיה בדרך הביתה. בימים כשהוא לא היה עם הילד, הוא היה עובד עד מאוחר ויצא שהשיחות הפריעו להכנות לשינה. השיחות היו תמימות לחלוטין ואנחנו לא מנסים לטרפד את היחסים אחד לשניה, אבל השעה הייתה בעייתית. קיימנו שיחה בנושא והסדרנו את העניין. הוא פתר את הבעייה בכך שסגר לעצמו רבע שעה ביומן, כולם במשרד יודעים שאסור להפריע לו בזמן הזה, וגם הילד ידע שבשעה זו אבא מתקשר. כך שכולם יצאו מרווחים. אם יש רצון, זה אפשרי.
לצפיה ב-'האם הפורום הזה מיועד לדיונים פורים או לשאלות ותשובות בקצרה?'
האם הפורום הזה מיועד לדיונים פורים או לשאלות ותשובות בקצרה?
08/11/2018 | 14:31
2
49
אם אני מפתח את הנושא במקום הלא נכון אודה להפניה 
מקריאה נרחבת כאן אני מבין שבעצם הסכם ממון יכול לא להיות שווה את הנייר עליו הוא כתוב. ה"ביטחון" שהוא נותן הוא פסיכולוגי בלבד ואין לדעת כיצד דברים יתגלגלו במציאות. 
שרשור רלוונטי במיוחד ממרץ:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2462/1830048...

אני עדיין מנסה להבין: האם הסתרת נכסים במדינה זרה יכולה להיות פיתרון?? פשוט מאוד: נניח אקנה לי בית בקנדה ואתן לקרוב משפחה שם לנהל אותו. לא אספר עליו לעולם. לאף אחד. לא לבת זוג, לא לחברים, לא לעו"ד ולא לשופט בבית המשפט. את השכירות ממנו אמשוך במזומן כך שלא יהיה תיעוד ל"כוונת השיתוף" ואשתמש בכסף למשק הבית לאט לאט בקניות/דלק/הוצאות. האם זה חוקי ותקין?
אודה לכל התייחסות, משפטית או לא, מכל בעל דעה בעניין

לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 16:23
40
שלום רב

הסכם ממון אשר מאושר כדין ע"י ביהמ"ש /נוטריון או עו"ד במקרה של זוג לא נשוי הינו הסכם מחייב לכל דבר ועניין.

הצעתי היא בכל מקרה לאשרו בביהמ"ש כך שיהיה לו גם תוקף של פס"ד.

אם ההסכם מנוסח ע"י איש מקצוע אין סיבה לחששותיך.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'חפש מישהי טחונה וחסוך לך כאב ראש'
חפש מישהי טחונה וחסוך לך כאב ראש
11/11/2018 | 15:22
13
לצפיה ב-'שם משפחה לילד מאישה ללא נשואין'
שם משפחה לילד מאישה ללא נשואין
04/11/2018 | 17:50
5
77
ערב טוב
אני גרוש +2 ובלי שום קשר יש לי מישהי שהיינו בקשר
מזה כ-3 שנים ולפני כ -4 שנים נולד ילד שהיא טוענת שהוא שלי.
היום היא הגישה לי בקשה לישוב סכסוך בבית המשפט,
דיברתי איתה והיא טוענת כי היא לא תובעת מזונות אלא מעוניינת שיהיה לילד שם משפחה שלי .ולמרות שעד היום רשמה שאינה יודעת מי אב הילד.
האם זה נכון?
ומה ההשלכות של רישום שם משפחה לעתיד?
והאם יש מסמך שהאם יכולה לחתום ולהתחייב מול בית משפט משפחה שברגע שנתתי לה שם משפחה (במידה והילד שלי) אז היא נמנעת מתביעת מזונות?
אודה לתשובה דחופה

לצפיה ב-'אין קשר בין שם המשפחה למזונות'
אין קשר בין שם המשפחה למזונות
05/11/2018 | 15:04
1
39
בין אם לילד יש את שם המשפחה שלך או לא, אם אתה אביו אתה מחוייב לו למזונות.
אם הוא לא שלך, אז אינך מחוייב לו למזונות בלי קשר לשמות המשפחה שלכם.
אם אמא שלו תחליט לתבוע ממך מזונות ואתה תסרב, שניכם (אתה והילד) תצטרכו לעבור בדיקת אבהות ועל סמך זה יקבע אם אתה אביו.
בכל מקרה, אם אתה מאמין שאינך האב, אל תסכים לחתום על משהו שממנו משתמע כאילו אתה כן...
לצפיה ב-'אגב, ניתן לתבוע מזונות רטרואקטיבית'
אגב, ניתן לתבוע מזונות רטרואקטיבית
05/11/2018 | 15:09
16
לצפיה ב-'ולא, אין בעולם מסמך שיפתור אותך ממזונות לילד אם הוא שלך'
ולא, אין בעולם מסמך שיפתור אותך ממזונות לילד אם הוא שלך
05/11/2018 | 15:06
19
לצפיה ב-'יפתור=יפטור'
יפתור=יפטור
05/11/2018 | 15:06
12
לצפיה ב-'שם משפחה ומזונות'
שם משפחה ומזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2018 | 11:58
37
שלום רב!
אין כל קשר בין שם המשפחה למזונות.

היא יכולה להגיש תביעה למזונות לאחר שיתברר כי אתה אבי הילד ובמקרה שהילד נולד לזוג לא נשוי היא יכולה אף לתבוע למפרע.

לגבי התחייבות לאי תביעת מזונות- אם היא תחתום אז זה יכול למנוע תביעה לגבי העבר, שכן זו תביעה עצמאית של האם להחזר הוצאות, אבל זה לא ימנע תביעה עצמאית של הילד למזונות לעתיד.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'מפחד להתחתן'
מפחד להתחתן
04/11/2018 | 14:37
2
95

אני רווק בן 30+, מעוניין להתחתן ולהקים משפחה אך מודאג מהחוק שיכול במחי יד לרסק כלכלית אדם ולהורידו מכל מה שצבר במשך חייו. מצבי הפיננסי טוב ומבוסס מאוד יחסית לבני גילי, שילוב של המון עבודה קשה ומעט מזל לאורך השנים. אציין בקצרה שכבר נפרדתי מבת זוג שראתה בהסכם ממון "חוסר אמון וחוסר ביטחון בזוגיות שלנו" והודיעה שלא תחתום על שום דבר.
במקביל לכך שאני יוצא עם מישהי חדשה אני לפני קניית דירה די יקרה במרכז הארץ (מעל 2 מ' ש"ח) ואני חושש לגורלה בעתיד, אלא אם לא אגור בה, אשכיר אותה וכל ההתנהלות איתה תעשה מחשבון בנק נפרד וייעודי שלא מעורב בשום פעילות כספית אחרת ע"מ למנוע "כוונת שיתוף", ואז מה הטעם מלכתחילה? אין אפשרות לגור עם בת זוג/אישה בדירה שלי ולהחתימה על מסמך שמונע בוודאות את זכויותיה בנכס בכל תרחיש עתידי?

מבחינה תעסוקתית אני על פרשת דרכים עם אופציה להגדיל את ההכנסות אפילו עוד יותר אבל מפחד שזה ייזקף לי בנישואים בעתיד כ"פוטנציאל הכנסה" - אז אם במשך 5 שנים העסק שלי עבד יפה ובעתיד הפעילות תרד - יבוא בית המשפט ויקבע ש"פעם הרווחת 30 אלף ש"ח בחודש אז נשמור על רמת החיים אליה הרגלת את משפחתך" ומעכשיו אני מחוייב בתשלומים בהתאם כאילו שבכוונה אני לא רוצה להרוויח כסף. אז אם עכשיו אני (העסק) מרוויח רק 15 אלף לחודש נניח הפער ילך ויצטבר כחוב שירבוץ נגדי? עד לאן בית המשפט יכול להיכנס לכיסו של הפרט? שאלה נוספת - האם בהסכם ממון חובה לציין *הכל*? האם הסתרת נכסים מאישה חוקית או מבית המשפט היא עבירה פלילית? חשבתי להשקיע בכמה נכסים בחו"ל ולא לספר עליהם לאיש, האם תהיה דרך לגלות עליהם? לא רוצה להסתבך...
בבקשה אל תגידו לי שאני מקדים תרופה למכה מוקדם מדי - אלה שאכלו אותה אמרו לי מפורשות שהיו צריכים לחשוב על זה לפני שבכלל יצאו לדייט השני עם האישה שהרסה אותם, ויש לא מעט כאלה. במיוחד לאור התגובות הנדהמות בחברה על גבר שמבקש מבחירת ליבו לחתום על הסכם ממון.

לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2018 | 14:41
1
51
שלום רב!

אתה מעלה שאלות שונות וחשובות.

את כל חששותיך ניתן לפתור בעזרת הסכם ממון מפורט מקצועי אשר יוגש לביהמ"ש ויקבל תוקף של פס"ד. ניתן גם לאשרו אצל נוטריון טרם הנישואין אבל אני ממליץ להגישו לביהמ"ש. 

כמובן שהסכם כזה צריך להיות בהסכמת הצדדים. אין לי ספק כי בהסבר נכון של המצב, זוגתך תיאות לחתום על הסכם הוגן.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר, אנסה לחדד את השאלות:'
תודה על המענה המהיר, אנסה לחדד את השאלות:
04/11/2018 | 20:20
42
שאלה מס' 1: האם יש ניסוח המעגן בבטון תרתי משמע את הבעלות בנכס? או שלעולם אין לדעת מה ילד יום? 
בפסקי דין שמצאתי ברשת קראתי שמגורים משותפים עם בת זוג בדירה שבבעלותי המוחלטת מלמדת על כוונת שיתוף. די בכך שהשתתפה בתחזוקה השוטפת (חשבונות, נקיונות, תיקונים/שיפוצים) ע"מ להקנות לה 50 אחוז בעלות על הנכס למרות הסכם ממון הקובע אחרת, וככל שעוברות השנים ובמיוחד אם יש ילדים כוחו של הסכם הממון הולך ומתפוגג.
מגורים בדירה שלי בביטחון של 100 אחוז או השכרה ושכירה?

2: האם בהסכם ממון שכזה חובה לפרט את כל הרכוש? 
למשל במקום לקנות דירה אחת יקרה בארץ אוכל לקנות שני נכסים זולים יותר בחו"ל ולא לספר עליהם לעולם. האם השמטת מידע שכזה תקינה ונחשבת "בעיה שלי" בלבד או שיש גם השלכות חוקיות? ובהליך גירושין שופט יכול לדרוש תצהיר מלא של רכושי? כלומר אם אסתיר מבית המשפט בארץ בעלות על נכסים בחו"ל אהיה צפוי לעונש?

אשמח להתייחסות יותר ספציפית לפרטים
לצפיה ב-'שלום רב, שאלת מרחקים'
שלום רב, שאלת מרחקים
29/10/2018 | 05:21
4
83
אנחנו זוג שיחסינו עלו על שרטון. אחרי שניסינו הכל, לא נותר אלא להיפרד. אנחנו מנסים לסכם את הדברים הגדולים קודם כל בינינו. הבעייה שאני מאד לא רוצה להמשיך להתגורר בישוב שבו גרנו עד היום ושאותו מעולם לא אהבתי. מדובר בישוב קטן במרכז והאשה מתעקשת ששנינו נשאר כאן מסיבות פרקטיות, כדי שהילדים יוכלו ללכת ברגל בינינו. היא רוצה שנסכים כי שנינו נשאר לגור בישוב זה עד שכל הילדים יגיעו לגיל 18 (עוד כ-10 שנים).

השאלה אם החוק מתייחס למקרים כאלה. זמני השהות שאנחנו מכוונים אליהם שהילדים ישנו אצלי יום אחד באמצע השבוע, כל סופ"ש שני כולל מוצ"ש (2 לילות) ויותר בחופשות, כל חנוכה, ושבועיים בחופש הגדול.

אנחנו לפני עורכי דין ו/או מגשר ומנסים להגיע הכי רחוק שאפשר בעצמנו לפני שנערב עורכי דין. אודה להנחייה כללית מה מקובל מבחינת התרחקות גיאוגרפית בין בני זוג שהתגרשו.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'שאלת מרחקים'
שאלת מרחקים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2018 | 12:55
54
שלום רב !

אין חוק בעניין אלא שכל ישר ופסיקה.

ככל שתגורו במרחק סביר המאפשר הסדרי ראיה כמו שאתם רוצים גם אם זה לא במרחק הליכה,  אין כל מניעה להגיע לכזה הסדר.

המרחק בין הבתים שלכם לא חייב להיות מרחק הליכה.

בהצלחה! 

לצפיה ב-'אני דווקא נגד מרחק הליכה'
אני דווקא נגד מרחק הליכה
30/10/2018 | 06:26
1
53
זה משהו שעלול לטשטש גבולות ולאפשר לילדים להתחיל לעשות החלטות עצמאיות בטרם עת בסגנון של "אמא עיצבנה אותי - אני נוחת אצל אבא"...
מצד שני, נסיעה ארוכה מידי זה ניג'וס...
רק תיקח בחשבון שאם אתה בוחר להתרחק תצטרך לקחת על עצמך איסוף והחזרה וכמובן ניג'וסים כמו חוגים, אסיפות הורים, להקפיץ לחבר וכו'
לצפיה ב-'זה די בלתי נמנע בגילאים מסויימים'
זה די בלתי נמנע בגילאים מסויימים
31/10/2018 | 11:40
43
ואז עדיף באמת שיוכלו להתנייד בין הבתים בצורה בטוחה. אצלנו עברתי מרעננה לכפר סבא והבן היה מופיע אצלי על אופניים, חוצה את כביש 4....
לצפיה ב-'אני דווקא חושב שהמרחק לבתי ספר קריטי'
אני דווקא חושב שהמרחק לבתי ספר קריטי
31/10/2018 | 11:37
40
אם אתה בונה על משמורת משותפת בכל אופן. כך שלצערי אני די מצדד בדיעה של אשתך.
לצפיה ב-'משמורת משותפת ודירה'
משמורת משותפת ודירה
24/10/2018 | 06:36
1
106
שלום רב,

אודה לעזרה בסדר פעולות וההתכוננות לפרידה. הבנתי שכדי לקבל משמורת משותפת, על האבא להוכיח שיש לו דירה ברמה של הדירה שהילדים רגילים אליה. השאלה האם הוא צריך לשכור דירה זאת מראש, שתהיה לו כבר חזקה בה, או שמספיק שיוכיח כוונה ויכולת לשכור דירה כזאת?

אני מקווה מאד שניפרד בהסכמה, אצל מגשר. אבל אי אפשר לדעת איך יגיב הצד השני.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'הכנות לפרידה'
הכנות לפרידה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2018 | 10:21
82
שלום רב!

שאלתך נוגעת בהרבה מאוד נושאים שמטבע הדברים בפורום שכזה קשה לענות עליהם.

על מנת להתכונן לפרידה בצורה מקצועית מומלץ לקבוע פגשיה ייעוץ מסודרת.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'ילדים לא רוצים להיות בקשר'
ילדים לא רוצים להיות בקשר
23/10/2018 | 14:18
6
80
שלום,אני עומד להתגרש וילדיי אומרים שלא יהיו איתי בקשר , מה עושים במצב כזה?  ,מנשלים אותם מכל רכושי?  נותנים לזמן לעשות את שלו ואולי הם יירגעו?

תודה לעונים
לצפיה ב-'סרבנות קשר'
סרבנות קשר
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 15:01
5
78
שלום רב!
לא פירטת באילו גילאים הילדים. 
מכל מקום, ככל שפנייה ישירה שלך לילדים לא עוזרת יש להגיש תביעה מתאימה לביהמ"ש לחידוש הקשר ובמסגרתה ביהמ"ש ימנה פקידת סעד אשר תנסה לעזור ואף תגיש המלצות טיפוליות.
במקרים מתאימים ביהמ"ש גם ממנה מומחה רלוונטי מטעמו.
לנשל מהרכוש, זה לא פתרון אלא העמקת הבעייה.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'סרבנות קשר'
סרבנות קשר
23/10/2018 | 15:41
4
67
הילדים בגיל 13,17.5,22  אי אפשר לכפות עליהם קשר בגיל כזה אני חושב , מה אפשר לעשות אם הם לא רוצים קשר עם אביהם?
לצפיה ב-'למה הם לא מעוניינים להיות איתך בקשר? הם הסבירו לך?'
למה הם לא מעוניינים להיות איתך בקשר? הם הסבירו לך?
23/10/2018 | 18:12
2
32
לצפיה ב-'אין סיבה ספציפית הם סתם כועסים בגלל שאנחנו מתגרשים'
אין סיבה ספציפית הם סתם כועסים בגלל שאנחנו מתגרשים
23/10/2018 | 21:30
1
36
לצפיה ב-'אני ממליצה שתנסו ללכת כולכם ביחד לכמה פגישות של ייעוץ/טיפול'
אני ממליצה שתנסו ללכת כולכם ביחד לכמה פגישות של ייעוץ/טיפול
26/10/2018 | 15:28
34
משפחתי.
אם כבר אין תקשורת בינך לבין אמא שלהם, אז תנסה לקבוע פגישה עם יועץ לפחות לך ולילדים או אפילו לילדים בלעדיך (תלוי מה יציע היועץ).
בגדול - הסיפור שלך לוקה בחסר. אני מניחה שלאמא שלהם הם לא הציבו את אותו אולטימטום... כלומר אותה לא ינדו. כנראה שהם תופסים אותך בתור החזק והפוגע בסיטואציה ואותה בתור החלשה והנפגעת שזקוקה לתמיכה שלהם.
א. אולי זה נכון אובייקטיבית... (כן, יש גברים זבל... וגם נשים כאלו לא חסר...)
ב. אם זה לא נכון ואתה מרגיש שהיית הוגן איתה ואיתם כל השנים, אז יש מקום לתקן, כמו שאמרתי, בעזרת ייעוץ.
כמו שכבר הבנת בעצמך, יהיה מאוד קשה להכריח אותם להיות איתך בקשר, אבל אם תילחם לא לשלם מזונות לקטנים ודמי כיס לגדולים, אז כנראה זה יסתום את הגולל על כל קשר עתידי איתם...
לצפיה ב-'זאת לא שאלה משפטית'
זאת לא שאלה משפטית
23/10/2018 | 21:11
62
זאת שאלה פסיכולוגית. יש פסיכולוגים שמתמחים בבעיות כאלה. אינני יודעת את שיעור ההצלחה שלהם.
לצפיה ב-'כוונת שיתוף'
כוונת שיתוף
19/10/2018 | 10:31
5
132
שלום רב,

קיבלתי בירושה לפני עשור את הדירה של סבתי (באותה עת היינו נשואים מזה 10 שנים וגרים בבית משלנו). דירת הירושה נרשמה רק על שמי. הדירה הושכרה ובשכירות השתמשנו כהכנסה נוספת, כלומר התמזג עם הכנסות משק הבית. פה ושם גם עשינו תיקונים ושיפוצים הכרחיים.

כעת כשהנישואים בבעייה וייתכן שניפרד, בניתי על כך שאוכל לעבוד לדירה של סבתי. כשהתחלתי ללמוד את החומר, גיליתי שאשתי יכולה לטעון שהייתה כוונת שיתוף ועל כן היא זכאית לחלק (מחצית?) מהדירה ההיא.

האם מדובר באפשרות ממשית או שהסיכון לכך קלוש?

תודה.
לצפיה ב-'עוד שני פרטים שאינני יודע אם הם רלוונטיים או לא'
עוד שני פרטים שאינני יודע אם הם רלוונטיים או לא
19/10/2018 | 10:50
78
בצוואה שסבתי ערכה זמן קצר לפני מותה, היא הורישה את הדירה במפורש לי, ולא לשנינו.

שנית, סכום השיפוצים שהשקעו בדירה נמוך בהרבה משכר הדירה שנתקבל ממנה (כ 20% בלבד). כך שבסיכום הכללי היא לא השקיעה בדירה אלא רק נהנתה ממנה.
לצפיה ב-'אפשרות ממשית ביותר'
אפשרות ממשית ביותר
20/10/2018 | 04:17
73
אם כי מתחשבים גם באמצעים של אשתך, לא רק במה עשיתם עם הדירה שקיבלת בירושה. האם היא היא עובדת, כמה היא מרוויחה וכמובן אם יש גם לה נכסים משלה. הכוונה לעזור לצד החלש וככל שאשתך חלשה יותר, כך יגדל הסיכוי שתזכה בחלק בדירה.

השיעור אגב לא חייב להיות 50%, למען האמת עד כמה שידוע לי הוא כמעט אף פעם לא 50%, אלא פחות, ואם וכאשר יכירו לה בזאת, זה יתקזז מתוך חלקך בדירת המגורים המשותפת.

הנ"ל בערבון מוגבל כי אינני משפטן ונכתב רק מתוך ידע כללי בנושא.
לצפיה ב-'כן, זה ייתכן'
כן, זה ייתכן
20/10/2018 | 20:46
47
קשה מאד לצפות מראש תוצאות מהלכים משפטיים, בטח על סמך מידע חלקי, אבל תצטרך להיכנס למהלך מתוך ידיעה שזאת אחת התוצאות האפשריות.

כמובן שאסור לקבל שום החלטה מבלי שקיבלת תחילה ייעוץ משפטי פרטני מידי עורך דין העוסק בדיני משפחה אשר יעבור איתך על החומר.

בהצלחה.
לצפיה ב-'כוונת שיתוף'
כוונת שיתוף
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 13:10
1
67
שלום רב

הסיכון קיים ככל שהדיון יהיה בבית המשפט לענייני משפחה וכמעט שאינו קיים ככל שהדיון יהיה בביה"ד הרבני.

גם בביהמ"ש הסיכון לא גבוה ותלוי כמה הושקע בשיפוצים ובאיזה סדר גודל של שיפוצים.

העובדה ששיתפת בפירות אינה מקנה זכות אוטומאטית בקרן.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המקצועית והממצה'
תודה רבה על התשובה המקצועית והממצה
23/10/2018 | 06:24
17
לצפיה ב-'כמה עולה להתגרש?'
כמה עולה להתגרש?
16/10/2018 | 23:08
1
105
מדובר על ילדים מעל גיל 18 שנה.

יש עניין של חלוקת נכסים.
מכירת בית - האם מהמכירה מתחלקים חצי חצי?
יש גם כספים בבורסה (מחלקים מניות)?
אם יש הפסדים נגררים או זיכוי מס כלשהו - בשנים הקודמות הייתי חייב לצרף תלוש משכורת של האישה. מה קורה אחרי הגירושין? איך מקבלים הפסדים נגררים בבורסה? צריך גם לצרף תלוש של הגרושה  (לפחות בתקופה של השנה של זמן נישואין. כל פעם כשמדווחים למס הכנסה ורוצים החזרים, הם גם רוצים את כל התלושים. כנראה למס יסף ...)

בלי עו"ד או מגשר? 
ועם עו"ד? האם זה יקר מידי? לוקח אחוזים? או ששווה להגיע לפשרה?

מה קורה אחר כך?

תודה.

לצפיה ב-'עלות גירושין'
עלות גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2018 | 11:38
103
שלום רב!
את שואלת שאלות רבות וטובות שמטבע הדברים קשה לענות עליהם בפורום זה.

לאור שאלותייך אני מציע כי תקבע פגישת ייעוץ מסודרת על מנת לקבל תשובה מסודרת לכל השאלות.
עלות ייצוג בכל תיק משתנה בהתאם לסוגיות העומדות על הפרק.
מטבע הדברים עלות גישור נמוכה ביותר ככל שהתיק מתאים להליך גישור.

בהצלחה.

לצפיה ב-'הקפאת הליכים'
הקפאת הליכים
14/10/2018 | 20:13
1
87
בגלל חוב לבנק למשכנתאות פתחו נגדנו הליך בהוצלפ למכירת הדירה על ידם. שאלתי היא, האם יש לי אפשרות להקפיא את הליך המכירה כשפתחתי תיק לפירוק שותפות לצורך גירושין בבית משפט לענייני משפחה. (בית משפט הפנה אותנו קודם למספר פגישות ביחידת הסיוע)? ומה אני צריכה לעשות לשם כך.

לצפיה ב-'הקפאת הליכי משכנתא'
הקפאת הליכי משכנתא
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 14:06
50
שלום רב.

לא הבנתי משאלתך האם בעלך משתף פעולה עם פירוק השיתוף.
אם כן- 
את יכולה לגשת לבנק יחד עם בעלך ולבקש הקפאה של המשכנתא למספר חודשים לצורך מכר הדירה ולהראות להם שאתם בהליכים לקראת פירוק.
אם לא-
את יכולה להגשת לבנק ולהסביר שאת עומדת להגיש תביעה לפירוק שיתוף ולבקש הקפאה למספר חודשים.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מהיכן מתחילים?'
מהיכן מתחילים?
14/10/2018 | 10:31
1
93
היי, לי ולאשתי 2 ילדים

אני מעוניין להתגרש והודעתי לה על כך.

לטובת 2 הצדדים והילדים אני מעוניין (ולדעתי גם היא מעוניינת) שהדבר יעשה בצורה המיטבית.

אבקש לדעת מהיכן מתחילים? 

תודה..
לצפיה ב-'גירושין בהסכמה'
גירושין בהסכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 10:56
122
שלום רב.

ככל שגם אשתך מסכימה לנהל את ההליך בהסכמות וללא צורך במאבקים משפטיים ההמלצה היא ללכת למגשר מהתחום.
בכל מקרה אני ממליץ טרם כניסה להליך גישור, לקבל ייעוץ מקצועי אצל עו"ד מהתחום על מנת לכלכל את צעדיך בהתא ם ועל מנת לקבל ליווי גם בהליך הגישור.

ככל שיש שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות אלי טלפונית.

בהצלחה! 

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד יוסי הרשקוביץ הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני המשפחה והירושה, מהמשרדים הבולטים והמובילים בתחום בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יוסי הרשקוביץ בשנת 1
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יוסי הרשקוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו