איך אפשר להתגרש בלי יותר מדי הוצאות?

RoaroFreedom

New member
שלום,
אני ואשתי, 3 שנים נשואים עומדים להתגרש תכף.
אנחנו ללא ילדים, ללא טענות אחת כלפי השני וללא רכוש משותף.
התחתנו בחו"ל אגב, אם זה משנה משהו.
קיבלנו הצעות מאוד יקרות ממשרדי עורכי דין בנוגע לניסוח הסכם גירושין בעוד אנו צריכים משהו פשוט ורוצים לחסוך.
האם יש אלטרנטיבות?
תודה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום,
קיבלנו הצעות מאוד יקרות ממשרדי עורכי דין בנוגע לניסוח הסכם גירושין בעוד אנו צריכים משהו פשוט ורוצים לחסוך.
האם יש אלטרנטיבות?
תודה.
א. איני עו"ד ולכן ההצעות שלי תהיינה בעירבון מוגבל.
ב. אני אישית הייתי בסבך של גירושין במצב מורכב משלך. נישאנו בארץ. היא חייתה בחו"ל ואני כאן. היה ילד משותף. היה וויכוח על רכוש (היא דרשה). ובכ"ז, ניהלנו מערכת גירושין בארץ, כשהדיונים נערכו בביה"ד הרבני המחוזי. היא מינתה עו"ד יקרה ואני באתי בגפי. לקח לי 3 שנים לסיים את המסכת אבל לא הפסדתי יותר משהפסדתי כשהמסכת נפתחה, כלומר, פיזית לא הפסדתי.
ג. נכון להיום, זוג שעומד בפני גירושין, אמור לפתוח את התהליך אצל מגשר. במקרים שבהם אין מחלוקות רבות בין הצדדים (ומהתיאור שלך, רק סביר שאין), תוכלו לסיים את כריתת ההסכם אצל המגשר במחיר סביר, ואז תוכלו להגיע לביה"ד הרבני כדי להסדיר את נושא הגט עצמו. אשמח לעדכון (בפרטי)...
שיהיה בהצלחה

nothing but the truth

Well-known member
שלום,
האם יש אלטרנטיבות?
תודה.

ראשית, צריך לוודא האם בכלל יש לכם צורך להתגרש. האם נרשמתם בישראל כנשואים?
כי אם אינכם רשומים כנשואים , ואין ילדים ולא רכוש משותף - ייתכן שמצבכם אינו שונה בהרבה מזוג שיצאו 3 שנים ומחליטים להפרד (לפחות לגבי ישראל).
שנית, במקרה הזה ייתכן מאוד שפניה למגשר היא האפשרות העדיפה (אולי שווה לפנות בפורום גישור).

שלישית , הדרך הכי יעילה להתגרש מבחינה כלכלית היא להתאלמן - אך אין בכך משום המלצה לאלטרנטיבה זו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראשית, צריך לוודא האם בכלל יש לכם צורך להתגרש. האם נרשמתם בישראל כנשואים?
כי אם אינכם רשומים כנשואים , ואין ילדים ולא רכוש משותף - ייתכן שמצבכם אינו שונה בהרבה מזוג שיצאו 3 שנים ומחליטים להפרד (לפחות לגבי ישראל).
שנית, במקרה הזה ייתכן מאוד שפניה למגשר היא האפשרות העדיפה (אולי שווה לפנות בפורום גישור).

שלישית , הדרך הכי יעילה להתגרש מבחינה כלכלית היא להתאלמן - אך אין בכך משום המלצה לאלטרנטיבה זו.
אני רק אזכיר לך, שזוג שחי חיים משותפים גם ללא נישואין כדמו"י... ראוי שיתגרש "לחומרא" בביה"ד הרבני. אחרת עלולות לצוץ צרות.

nothing but the truth

Well-known member
אני רק אזכיר לך, שזוג שחי חיים משותפים גם ללא נישואין כדמו"י... ראוי שיתגרש "לחומרא" בביה"ד הרבני. אחרת עלולות לצוץ צרות.

אתה מדבר על זוג שרשום כנשוי, ולכן שאלתי האם הם נרשמו כנשואים בישראל. זוג שסתם חי יחד לא צריך. יש הרבה זוגות צעירים שגרים יחד בשכירות 3 שנים (או יותר) ולאחר מכן נפרדים , מבלי שהם נזקקים לגט לחומרא.

shila777

Member
כן.קוראים לזה גישור.עושים הכל ומגישים סכם לאישור ולגט.במידה ושניכם יהודים.

mיטלמן

Well-known member
סליחה?
"הדרך הכי יעילה להתגרש מבחינה כלכלית היא להתאלמן - אך אין בכך משום המלצה לאלטרנטיבה זו"
אין לי מושג באיזו שפה אתה מדבר או חושב, מה שייך?
מילא, היית כותב שיותר זול או כדאי,
גם אם אתה לא ממליץ, לא נכון מבחינת שפה, ונורא אפילו אם התבדחת.
אלא אם כן אתה מוכר אמל"ח.

nothing but the truth

Well-known member
התנצלותך מתקבלת.

"הדרך הכי יעילה להתגרש מבחינה כלכלית היא להתאלמן - אך אין בכך משום המלצה לאלטרנטיבה זו"
אין לי מושג באיזו שפה אתה מדבר או חושב, מה שייך?
מילא, היית כותב שיותר זול או כדאי,
גם אם אתה לא ממליץ, לא נכון מבחינת שפה, ונורא אפילו אם התבדחת.
אלא אם כן אתה מוכר אמל"ח.

יעיל מבחינה כלכלית = זול או כדאי.
הכותב בקש לדעת על אלטרנטיבות קיימות מבחינת חיסכון בהוצאות, ולכן הוצגה לו אלטרנטיבה האופטימלית מבחינה זו (כאמור ללא המלצה לבחור בה) בנוסף לעצות ספציפיות למקרה שלו.
למען הסר ספק, אינני עוסק במכירת אמל"ח.

למעלה