דירה בבעלות אחד מבני הזוג לאחר פרידה

123Johnny

New member
שלום,
אני ובת זוג שלי נפרדים (לא התחתנו), אנחנו גרים כשנה וחצי בדירה שרכשתי לפני שהכרנו.
במהלך התקופה בת הזוג שלי השתתפה בהוצאות הבית כולל תשלום משכנתא של כ 8000 ש״ח בכל חודש.

השאלה שלי כעת היא - עכשיו משאנחנו נפרדים, האם לפי החוק או המקובל, בהנחה שהדירה כמובן נשארת בבעלותי, האם עלי להחזיר לה את מלוא הסכום שהיא השקיעה בתשלומי המשכנתא?
מצד אחד האינטואיציה אומרת שכן, מצד שני אם היינו גרים בדירה שכורה אז היינו משלמים כנראה סכום דומה עבור השכ״ד ואז לא הייתי צריך להחזיר לה כלום.
האם יש חוק או כלל אצבע לגבי מה שמקובל?

תודה רבה

nothing but the truth

Well-known member
שלום,
אני ובת זוג שלי נפרדים (לא התחתנו), אנחנו גרים כשנה וחצי בדירה שרכשתי לפני שהכרנו.
במהלך התקופה בת הזוג שלי השתתפה בהוצאות הבית כולל תשלום משכנתא של כ 8000 ש״ח בכל חודש.

השאלה שלי כעת היא - עכשיו משאנחנו נפרדים, האם לפי החוק או המקובל, בהנחה שהדירה כמובן נשארת בבעלותי, האם עלי להחזיר לה את מלוא הסכום שהיא השקיעה בתשלומי המשכנתא?
מצד אחד האינטואיציה אומרת שכן, מצד שני אם היינו גרים בדירה שכורה אז היינו משלמים כנראה סכום דומה עבור השכ״ד ואז לא הייתי צריך להחזיר לה כלום.
האם יש חוק או כלל אצבע לגבי מה שמקובל?

תודה רבה

זו שאלה לעו"ד ולא לפורום.

גם אם לא הייתם נשואים מעוד ייתכן שעמדתם בתנאים של ידועים בציבור. במקרה כזה ייתכן והיא יכולה לדרוש זכויות על הנכס בטענה שהראית כוונת שיתוף (כמובן שעליה להוכיח זאת, אבל זה נשמע שיש לה מה לטעון - היא השתתפה בהוצאות המשכנתא וייתכן שאף הוצאות נוספות), או בטענה שמדובר ברכוש נצבר.

בקיצור - תפנה לעו"ד.

למעלה