ירושה שמקבל אחד מבני זוג

1. האם היא שייכת לו בלבד? או חייב להתחלק עם בן הזוג השני?
2. ואם מדובר בבן זוג לשעבר (כלומר, הירושה התקבלה אחרי שבני הזוג התגרשו)?
3. ואם יש צוואה?
4. האם זה גם תלוי בגילי הילדים המשותפים?

דיברגנט חדש

Well-known member
1. האם היא שייכת לו בלבד? או חייב להתחלק עם בן הזוג השני?
2. ואם מדובר בבן זוג לשעבר (כלומר, הירושה התקבלה אחרי שבני הזוג התגרשו)?
3. ואם יש צוואה?
4. האם זה גם תלוי בגילי הילדים המשותפים?
  1. שייך אך ורק לו.
  2. לאחר גירושים זה ברור כפליים.
  3. הצוואה קובעת מי היורשים ללא קשר לכלום, זה יכול להיות גם החתול של השכן.
  4. אם יש צוואה, זה תלוי בצוואה ואם לא, זה עפ"י חוק שבת הזוג מקבלת חצי והילדים את השאר ואם גרושים, אז הילדים מקבלים את הכול שווה בשווה.

1. שייך אך ורק לו.
  2. לאחר גירושים זה ברור כפליים.
  3. הצוואה קובעת מי היורשים ללא קשר לכלום, זה יכול להיות גם החתול של השכן.
  4. אם יש צוואה, זה תלוי בצוואה ואם לא, זה עפ"י חוק שבת הזוג מקבלת חצי והילדים את השאר ואם גרושים, אז הילדים מקבלים את הכול שווה בשווה.
תודה רבה!
נדמה לי שלא ניסחתי בבירור את סעיף 4.
יש שני בני זוג A ו-B, יש להם ילדים משותפים.
נניח ש-A קיבל ירושה.
נניח שאין צוואה.
נניח שהילדים נשארו בחזקת B.
איך מתחלקת הירושה, לפי חוק? (בשני המקרים: אם ברגע קבלת הירושה הם לא התגרשו, או כבר גרושים)
תודה רבה!

דיברגנט חדש

Well-known member
תודה רבה!
נדמה לי שלא ניסחתי בבירור את סעיף 4.
יש שני בני זוג A ו-B, יש להם ילדים משותפים.
נניח ש-A קיבל ירושה.
נניח שאין צוואה.
נניח שהילדים נשארו בחזקת B.
איך מתחלקת הירושה, לפי חוק? (בשני המקרים: אם ברגע קבלת הירושה הם לא התגרשו, או כבר גרושים)
תודה רבה!
  • אם הם עדיין לא גרושים, למרות שהתכוונו להתגרש, אך אין מסמך שיכול להוכיח זאת, האישה מקבלת חצי והילדים מתחלקים שווה בשווה בחצי השני.
  • אם אין צוואה, זה כלל לא משנה אצל מי הילדים היו.

• אם הם עדיין לא גרושים, למרות שהתכוונו להתגרש, אך אין מסמך שיכול להוכיח זאת, האישה מקבלת חצי והילדים מתחלקים שווה בשווה בחצי השני.
  • אם אין צוואה, זה כלל לא משנה אצל מי הילדים היו.
תודה, אבל נראה לי ששוב הסברתי לא טוב. כי מצד אחד כתבת שהירושה שלו, ומצד שני כתבת שהאישה מקבלת חצי והילדים מתחלקים בחצי השני, כלומר, בכלל לא נשאר לו שום דבר מהירושה שלו!

אנסה להסביר שוב.
מישהו נפטר. הוא לא השאיר צוואה. הוא היה אלמן. היה לו בן יחיד.

אפשרות א. הבן גרוש. האם זה נכון, שהוא מקבל את כל הירושה, ולא חייב שום דבר לאף אחד?
אפשרות ב. ברגע פטירת אביו הוא היה נשוי + 2. האם הירושה נרשמת בכל זאת על שמו בלבד? ואם כעבור זמן מסוים הוא מתגרש, האם הוא חייב להתחלק בירושה שהוא קיבל כאשר עדיין היה נשוי?

דיברגנט חדש

Well-known member
תודה, אבל נראה לי ששוב הסברתי לא טוב. כי מצד אחד כתבת שהירושה שלו, ומצד שני כתבת שהאישה מקבלת חצי והילדים מתחלקים בחצי השני, כלומר, בכלל לא נשאר לו שום דבר מהירושה שלו!

אנסה להסביר שוב.
מישהו נפטר. הוא לא השאיר צוואה. הוא היה אלמן. היה לו בן יחיד.

אפשרות א. הבן גרוש. האם זה נכון, שהוא מקבל את כל הירושה, ולא חייב שום דבר לאף אחד?
אפשרות ב. ברגע פטירת אביו הוא היה נשוי + 2. האם הירושה נרשמת בכל זאת על שמו בלבד? ואם כעבור זמן מסוים הוא מתגרש, האם הוא חייב להתחלק בירושה שהוא קיבל כאשר עדיין היה נשוי?
א. נכון.
ב. הכול נרשם על שמו בתנאי שיש לו ח-ן אישי, אך אם הח-ן משותף, הכסף בסופו של דבר יתמזג עם הייתר.
בנוגע לנכסים, ברור שיהיו על שמו בלבד.

למעלה