Xml?

Wonder_Boy

New member
Xml?

אני בטוח שכבר שאלו את זה אבל שמעתי על זה כמה פעמים אבל לא הבנתי מה זה אשמח אם תסבירו את זה ניסיתי לחפש הסברים בפורום אבל לא מצאתי אם יש הסבר טוב בעברית קצר לא נראה לי שאני הולך להתעמק בזה בכל מקרה תביאו לי קצת מידע בעברית על זה תודה ואולי כדאי לפתוח איזה FAQ קטן למתחילים בנושא כי בטח נמאס לכם לענות על מה זה XML?

XML - סקירה

במובן הצר מדובר בתקן, אשר משמש לתיאור תכנים מכל סוג שהוא, על כל ההיבטים הנגזרים מכך. תיאור התכנים נעשה באמצעות תגיות. התקן מאוד גמיש בכך שניתן לעשות שימוש בכל תגית העולה על רוחך. מנגד הוא מאוד קשיח בכך שהוא מגדיר הירארכיה ברורה וחוקיות פשוטה אך נוקשה. הגמישות הזו מעניקה לך אפשרות לתאר למעשה כל תוכן אפשרי. אם תעיין במסמך XML, תגלה שמדובר במסמך בעל אופי טקסטואלי ופשוט להבנה. מכאן הפשטות בשימוש ב-XML להעברת מסרים. הבנייה והפענוח הנם פשוטים להפליא, ויתרה מכך, בשל החוקיות - סטנדרטי. פועל יוצא נוסף שמדובר למעשה במסמכים טקסטואלים הוא גמישות טכנולוגית. ניתן לעשות שימוש במסמכי XML בכל תשתית טכנולוגית - שפת פיתוח, מערכת הפעלה, תווך תקשורת ועוד. במובן הרחב, XML היא כינוי לשלל טכנולוגיות המטפלות באספקטים שונים של התכנים. נזכיר את XSL, המשמשת לבניית תצוגות, XPATH ו-XQUERY המשמשות לאחזור, DTD ו-SCHEMA DEFINITION המשמשות לתיאור מודל הנתונים ועוד ועוד. אני מניח שסקירה כללית זו מעלה שאלות רבות אחרות, אז קדימה. שאל.

למעלה