WAP?

• פותח הנושא BoR|S
  • פורסם בתאריך

BoR|S

New member
WAP?

לא יודע אם זה קשור לפורום הזה, אבל בעקיפין נראה לי שכן... בקיצור, אני אשמח לקבל קישורים למאמרים בנוגע לשפת WAP ולשפת WML. בריא על כולכם! (הבוריס עם הקו)

זהר פלד

New member
עוד על wap...

בגדול, זה אמפלימנטציה לא מסובכת של XML... אפשר ללמוד כל מה שיש לדעת על wap בערך בשבוע (פחות, אם יודעים לפחות HTML קודם). לא חסרים אתרים באנגלית, כמו wap101.com... בעברית, לעומת זאת, עוד לא מצאתי אתר שמדריך על wap ברמה סבירה. הדרך הפשוטה - להכנס ל google, ולהקליד wap tutorials בהצלחה.

אני מניח שאתה מדבר על WML

ולא על WAP. WAP הוא עולם ומלואו, ועל מנת להיות מומחה ל-WAP דרוש יותר משבוע. הרבה הרבה יותר. גם על מנת להתמחות ב-WML, לא מספיק שבוע. יש גם שלל טכנולוגיות סביב, שיש להכיר ובחלקן להתמחות (כמו WMLScript, סביבות פיתוח ועוד).

זהר פלד

New member
צודק, ואני מתקן את עצמי...

לי באופן אישי לקח בסביבות שבוע ללמוד WML ו WMLScript... בגלל, מן הסתם שהיה לי כבר ידע ונסיון עם HTML ועם JS... לגבי סביבות פיתוח אני לא בטוח שהבנתי את הכוונה. אם אתה מדבר על כלי בדיקה, אז אותם צריך לבחור לפי קהל היעד, כי כמו שאתה בטח יודע כל מכשיר תומך בחלק שלו וכל gateway תומך בחלק שלו...

בהחלט.

אני מסכים עם דבריך. מי שמכיר XML ו-HTML, ישתלט בקלות על התחביר של WML (ואותה הדבר לגבי WMLScript שהיא למעשה subset של Java Script). חלק משלב הפיתוח הינו שלב הבדיקות וכאן הסיפור סבוך מעט יותר (ומשפיע על עקומת הלימוד וההתמחות).

למעלה