Toshiba Satellite P30

Druyanizem

New member
Toshiba Satellite P30

איזה מזל.... אני משוטט לי בפורום תלת מימד ואני רואה הודעה של פורומים חדשים.. בדרך כלל אני נוטה להתעלם אבל הפעם בצורה מוזרה החלטתי לפתוח וראיתי את הפורום הזה. אני בדיוק קונה מחשב נייד לעבודה גרפית (Vדגם רשום בכותרת) ורציתי לדעת מה דעתכם עליו. על כל פיסת מידע אודה. תודה

../images/Emo26.gif

יש מספר דגמים של P30, ולאף אחד מהם אין מעבד סנטרינו שמומלץ למחשבים ניידים. אם במקרה גם התכוונת לדגם הפשוט אז בכלל מדובר במעבד סלרון
.

Druyanizem

New member
לא לא...

מעבד mobile intel pentium 4 3.0 Ghz רציתי בכוונה מעבד פנטיום 4 ולא סנטרינו כי אני צריך כוח חישוב (מתעסק בתלת מימד בעיקר) לרינדורים.

לדותן יש כח חישוב חזק מאוד

מעבד דותן במהירות 2 ג'יגה הרץ להערכתי וגם להערכת אחרים חזק יותר מאשר פנטיום 4 3 ג'יגה הרץ. כמו כן הפנטיום 4 צורך יותר חשמל ומפיק יותר חום ולכן הוא פחות מומלץ.

xroeeh

New member
~~~>

איזה Banchmarks אתה ראית? כי עד כמה שאני ראיתי... אינטל מעבירה את כל ליין המעבדים שלה להיות מבוסס על הדותן וממשיכו. המעבדים האלו חזקים לא פחות מפנטיום 4. רועי

מהבחינה הזאת

אז הביצועים של המחשב צריכים להיות יותר טובים סנטרינו, אך קח בחשבון שמחשב כזה יותר כבד ויותר מרעיש, ובנוסף חיי הסוללה קצרים ולעיתים מגיעים עד שעה בלבד. אם זה לא מפריע לך אז אולי זה פתרון טוב עבורך.

Druyanizem

New member
אחלה...

ולא זה לא מפריע... רוב הזמן הוא גם ככה יהיה מחובר לחשמל ועל שולחן...

adi515

New member
כוח חישוב לתלת מימד?

הידעת? כוח חישוב חזק (עם דגש על החזק) אינו מבוסס על המעבד, אלא על כרטיס המסך. ועם כל הכבוד ל- TOSHIBA , ועם כל הכבוד לפנטיום 4 שלוש ג'יגה הרץ שלו: הבנצמארקים של כרטיס המסך שלו ,Radeon 9700 , גרועים יחסית לאחרים. ושלא נדע , על הדיסק הקשיח המאוד איטי שלו.... 5400RPM... בקיצור ידידי (וגם אני עושה RENDER כל היום על הנייד שלי): המלצתי לך, בתור אנימטור לעתיד!!! 1. כרטיס מסך חזק חובה!!! (החלק שעושה את ה- RENDER במחשב) 2. דיסק מהיר (כל תמונה בזמן RENDER נרשמת לדיסק) 3. סנטרינו, ומהסיבה הכי פשוט, מחשב קל משקל, מהיר בטירוף, לא מתחמם כמו פנטיום 4, ולא זולל סוללות. עכשיו לשאלה/תשובה הגדולה: אם אתה חובבן (סטודנט/אוהב 3DMAX/סתם בשביל הקטע) , לך על ה- TOSHIBA כי הוא זול יחסית, ונותן תמורה מלאה למה שאתה צריך אבל, אם אתה מקצוען, וצריך לעבוד כמו שצריך, עם דגש עם הכמו שצריך, ומכיוון שה- RENDER זה רק התהליך הסופי,כי אתה אומר לערוך את הסרט לפני, ותאמין לי שעם כרטיס גרפי נחות ודיסק איטי זאת משימה ממש לא כייפית ולפעמים מטרידה כשאתה מתחיל לעבוד עם קבצים בגודל של כמה ג'גות טובים. אז במקרה הזה אני הייתי הולך על החבר'ה הגדולים (והיקרים
) , כאלה שהם באמת תחנות עבודה עם כל המכלול כולל הכל, ואל תיתן למספר המעבד הגבוהה להטעות אותך. זהו, אני מדבר מניסיון, ורק בשביל הפרוטוקול יש לי T41P של IBM תותח אמיתי, שהרבה DESKTOPIM מקרטעים אחריו..... עדי

Druyanizem

New member
אני סטודנט...

וזה לא מקס זה מאיה (למרות שב-6 שנים האחרונות זה היה מקס, אבל החלטתי לעבור למאיה). עכשיו בשביל הכבדים באמת, אני חסר כסף. בכל אופן, תקן אותי אם אני טועה, אבל לתהליך הרינדור עצמו אין שום קשר לכרטיס מסך. הכרטיס מסך מטפל בכל עניין ה viewports ומראה את המודל בזמן אמת. כמובן שיש כרטיסי רינדור מיוחדים שהרינדור עובר דרכו... אבל מכל השנים שלי של התעסקות בתלת אני יודע שרינדורים צריכים מעבד מהיר והרבה זיכרון. בכל אופן - תודה על התגובה, אבל הטושיבה כבר נקנה והוא בדרך מקנדה... נקווה שהוא לא יאכזב אותי.

adi515

New member
וברור שהיום יש יותר טובים

רק שבזמן שקניתי את הנייד (לפני שנתיים בערך) זה היה ה- TOP שאפשר בניידים.

למעלה