TCP/IP ב- Z/OS

BlueDino

New member
TCP/IP ב- Z/OS

מישהו יכול להמליץ (מתוך ניסיון אישי) על מוצר עבור איתור תקלות ב- TCP שיודע גם לנטר תעבורת TCP (בסביבת Z/OS ) ? תודה מראש.

gadiba

New member
TDSLINK

יש מוצר בשם TDSLINK שיש לו גרסא חינמית. בגירסא החינמית אפשר לראות את כל תעבורת ה-IP במחשב.

BlueDino

New member
תודה על התגובה המהירה

היי תודה רבה על התגובה המהירה. אתה עובד עם המוצר ? האם לחברה שמאחוריו יש נציגות בארץ ?

gadiba

New member
TDSLINK

אני עובד עם המוצר מדי פעם. הוא עזר לי לפתור מספר בעיות וגם ולוודא שתיקונים שבצעתי אכן תיקנו את הבעיה. לפי מיטב ידיעתי, מי שמייצג את המוצר בארץ הוא מיקי רייכנברג. מיקי גם מייצג מוצרים יותר מתוחכמים לניטור TCPIP. הכתובת שלו היא [email protected].

BlueDino

New member
OK . המוצר בחינם. אז משלמים על התמיכה ?

שוב תודה לך על המידע המעניין. ידוע לך אם המוצר תומך בכל גרסאות Z/OS הקיימות ? האם הוא מוסיף Overhead למערכת ? הקטע החינמי קצת נשמע מרתיע. איפה ה-Catch ? אם יש בעייה עם המוצר אני מניח שאם רוצים לקבל תמיכה אז פונים למיקי והתמיכה היא בתשלום. ככה זה עובד ? אחרת אני לא רואה איך זה משתלם לו .. יש לך מושג איזה מוצרים אחרים לניטור TCPIP מיקי מייצג ? של אותה חברה מאחרי TDSLINK ?

gadiba

New member
TDSLINK

למוצר יש שתי גרסאות: חינמית - מוגבלת ועקרונית ללא תמיכה. בתשלום - עם יותר פונקציות ועם תמיכה. כאשר התקנתי בזמנו את z/OS 1.7 היו לי בעיות עם המוצר. פניתי לחברה והם 'עזרו לי לעזור להם' להתאים את המוצר לגרסא החדשה. (זה היה התקופה שהם עדיין היו עצמאיים). מניסיון, המוצר עובד על z/OS 1.7 ו-z/OS 1.9. הוא גם עבר על OS/390 v2.10. אני מניח שהוא יעבוד של כל מה שבאמצע. לגבי מוצרים אחרי, אני מציע שתשאל את מיקי. יש הרבה מוצרים בשוק, והבדיקה מאוד מבלבלת. צריך להגדיר מראש את הדרישות כדי למצא את המוצר המתאים.

בנוסף

ב-NETVIEW (אם יש לכם) ישנו רכיב שנקרא AON TCP (במקביל לרכיב AON SNA) אשר מאפשר סט של ניטורים והתרעות לרכיבי IP.

TMON for TCPIP from Allan Systems Group

מוצר שמשתמש בפקודות מפעיל של TCPIP ומציג לך את הפלט בפורמט נוח, צבעוני ועם אופציה לדפדוף. יש לו גם פונקציה של ניטור תעבורה - בעצם הפעלה באונליין של ה-TRACE שמגיע בילט אין עם Z/OS. היתרון של השימוש בפקודות מפעיל סטנדרטיות הוא שהמוצר יציב ונטול באגים. ראיתי פרסומים של מתחרים, שכתוב בהם שאם המוצר לא נכנס ישר ל Control blocks של המערכת, המספרים שהוא מציג לא אמינים. לדעתי, זה מחיר שכדאי לשלם תמורת יציבות ואמינות של מוצר. אם יש לך מוצרי TMON אחרים בארגון, אז ה-GUI הוא אותו GUI, וגם זה יתרון (לימוד מהיר, הטמעה מהירה). המוצר מיוצג בארץ ע"י "שיתב". ניסיתי להפעיל את פונקציית ניהול TCPIP של NETVIEW ונשברתי. היישום נורא מסובך, התועלת לא ברורה.

אה, עוד משהו.

גם ל-CA יש משהו בכיוון - רכיב של NetMaster עבור TCPIP (עכשיו הם קוראים לו UniCenter Netmaster או משהו כזה, אבל זה אותו NetMaster).

יש ל- Inside Products

שלום, לחברת "נס" יש פתרונות שעליהם אתה שואל. אנו מייצגים את חברת Inside Products . החברה מתמחה ב- Mainframe TCP/IP Networks והיא יכולה לספק לכם מוצרים המקצרים משמעותית את זמן איתור תקלות ב- TCP/IP יותר משעושה זאת כל מוצר אחר. היא מציעה לצורך כך Intelligent Reports ו- Proactive Monitoring שבאמצעותם ניתן להגיע לביצועים מיטביים של המערכות ושל הרשתות. לחברה קשרים הדוקים עם IBM . ביחד עם אנשי ה- IBM Network Traffic Analysis Services group הם מעבירים בכל העולם סמינרים מקצועיים ושירותי ייעוץ בתחום דנן, זאת בנוסף למוצרים המתקדמים שלהם שלחלקם אין כיום מתחרים בעולם. בנוסף, החברה בצעה פרויקטים ביחד עם IBM ועבור IBM . יותר מכך - שירותי הייעוץ שלהם יכולים להישכר ע"י פנייה ל- IBM Network Traffic Analysis Services group . לחברה מגוון פתרונות מתקדמים וייחודיים בתחום זה , כמו: Inside the Stack - מצביע על המקום המדויק ב- TCP/IP שזקוק לכוונון. בנוסף, ניתן להשתמש ב- Early Warning System או ב-TCP Problem Finder על מנת למצוא במדויק את המקור לבעיה (כמו: תפוקה נמוכה, זמני תגובה קשים, תקורה ברשת, צריכת CPU מוגזמת וכד'). Early Warning System - מערכת Real Time Monitoring מקיפה המספקת התראות על בעיות אפשריות עוד לפני שהן נוצרות. TCP Problem Finder - מערכת ניתוח וחקירת בעיות TCP/IP עפ"י Diagnostic Traces . TCP Response Time Monitor - מערכת המאפשרת לנטר תעבורת TCP ולגלות בעיות בקונפיגורציה או בביצועים של ה- TCP Stack . Availability Checker - מערכת המספקת יכולת זיהוי הזמינות של Routes ו- devices מהמיינפריים, יכולת מעקב אחר זמני תגובה של הרשת והפקת דוחות של זמינות משאבים. EE Problem Finder - מערכת בה משתמשים ב- IBM אנשי ה- Network Traffic Analysis Team (ושפותחה בשיתוף עם צוות זה) העוזרת בכוונון ופתרון תקלות ברשתות Enterprise Extender . תקלה נעלמת עלולה לגבות מארגון מחיר עסקי יקר עד שהיא תזוהה ותטופל באופן הנכון ביותר ובצורה המהירה ביותר . לכן אנו ממליצים לארגונים להצטייד בכלים המתאימים ביותר למנוע או לאתר אותה ולהמליץ על הטיפול הטוב ביותר והפתרון המלא שלה. מקווה שהמידע הראשוני שצירפתי מספק אותך. ניתן למצוא באתר החברה מידע נוסף: http://www.insidethestack.com/. או לפנות אלי. בברכה, אייל רוטפלד מנהל פתרונות ניהול מערכות מרכזיות קבוצת NessPRO ישראל נס טכנולוגיות [email protected] טל: 03-5483748 נייד: 052-4640085

NetworkandCICS

New member
כלי ניתוך TCPIP

המוצר הוא טוב אם יש לך תמיכה. ללא תמיכה הוא לא שווה

2young4MF

New member
ידע אישי

לפי מה שאני יודע, יש מספר מוצרים בשוק וגם שדי לא פשוט ליישם את רובם .. צריך, לדעתי, קודם כל להגדיר (כמו בכל דבר אחר) בדיוק מה צריכים ומה הכי כואב ורק אח"כ לגשת לבדוק את הפתרונות הקיימים. אני מכיר מישהו שעבר השתלמות בחו"ל שהעבירה אותה המנכ"לית של Inside Products יחד עם IBM. להתרשמותו, המוצרים של החברה הם הכי מתקדמים כיום. שווה בדיקה. אני כנראה אבדוק בעתיד ואולי אז אוכל לשתף אותך מנסיוני.

למעלה