TAR24: פרק 5 - מעלים הילוך

TAR24: פרק 5 - מעלים הילוך


ושוב, ככל שהולכים ומתקדמים במירוץ, הוא הולך ונעשה הרבה יותר צמוד ומותח, והטיסות בו שוב מפילים קורבנות.

פרק 5 שנערך כבר בסרי לנקה, הוא פרק של התרוממות רוח והעלאת הילוך של כמעט כל הצוותים, כשטיסה גורלית בדרך לשם שוב מפילה קורבנות.

כל 8 הצוותים הנותרים במירוץ, בעקבות זה שבלג הקודם היתה נקודה ראשונה במירוץ ללא הדחה, הוזנקו מהמקדש לפי סדר הגעתם לפיטסטופ האחרון, אל שדה"ת הבינלאומי של קואלה לומפור, לתפוס טיסה לקולומבו, עיר הבירה של סרי לנקה, האי שנחשב לפנינת האוקיינוס ההודי. ושם על הצוותים להגיע למקדש גנגאראמיה הבודיהיסטי, ולקבל את ברכת הנזירים במקדש, לפני שיקבלו מהם את הרמז הבא.

כמעט כל הצוותים תפסו מקומות על הטיסה הישירה לקולומבו בסוכנויות הנסיעות בקואלה לומפור, חוץ מברנצ'ל, שנאלצו לקחת סיכון גדול בלנסות להשיג בזמן את הטיסה המהירה העוקפת דרך סינגפור לקולומבו, שתשיג להם יתרון על שאר הצוותים, שכן עדיין עומדת בפניהם משימת פסי ההאטה (הספיד באמפ). ומרג'י ולוק, שלמרות שהוזנקו לפניהם, השיגו כרטיסים לטיסה שיוצאת רק למחרת בבוקר, ולא השיגו מקום לטיסה הישירה לקולומבו, או חשבו בכלל על האפשרות של הטיסה העוקפת, אך המהירה יותר, לסינגפור, שברנדון ורייצ'ל שלרשותם עמדה חצי שעה בלבד, הצליחו לתפסה במירוץ כנגד הזמן, ממש ברגע האחרון, ונותרו מאחור בסטנד ביי, כשהם מקווים לנס שאולי יתפנה מקום עבורם על אחת מהטיסות הליליות, דבר שלא קרה. כשבינתיים כל שאר הצוותים כבר היו בדרכם לקולומבו שבסרי לנקה.

ואכן ברנצ'ל הגיעו ראשונים לפני כולם למקדש בלילה, אלא ששם חיכה להם שלט שהמקדש נפתח רק לפנות בוקר. מה שהרס להם את כל היתרון שהשיגו באמצעות הטיסה העקיפה, ובינתיים כל שאר הצוותים, מלבד מרג'י ולוק, שנחתו בשדה"ת הבינלאומי של קולומבו, הגיעו אף הם למקדש והמתינו ביחד איתם ששערי המקדש ייפתחו, כשכולם מופתעים לראות שברנצ'ל לא הודחו מהמירוץ ,למרות שהגיעו אחרונים בלג האחרון, ותוהים לאן נעלמו מרג'י ולוק....

כשלבסוף לפנות בוקר נפתחו שערי המקדש, נכנסו אליו הצוותים, לבשו גלימות מסוריות מעל לבגדיהם וקיבלו בזה אחר זה את ברכת הנזירים במקדש, ואיתה גם את הרמז הבא, ששלח אותם אל תחנת הרכבת גאלה בקולומבו, לתפוס את הרכבת המהירה לעיירה אהנגאמה שבאיזור הדרומי של האי סרי לנקה. הנסיעה ברכבת המהירה, כשמצד אחד נשקף האוקיינוס ההודי ומצד שני הג'ונגל, והרוח הקרירה הנושבת בפניהם, הלהיבה מאוד את הצוותים והפיחה בהם שמחת חיים והתרוממות רוח.

בדרך מתחנת הרכבת אל העיירה אהנגאמה, הצוותים כבר העלו הילוך ותפסו מוניות תלת-אופן מקומיות כשהם מאיצים בנהגיהם להאיץ ומתחרים ביניהם מי יגיע ראשון אל העיירה. שם ציפתה לצוותים משימת צומת בין: משימת פישינג פול למשימת ספין קונטרול. במשימת הפישינג פול על הצוותים היה להגיע אל מעגן הדייג של העיירה ולדוג שני דגים בזמן ששניהם ישובים על גבי קבי דיג מסורתיים, בתוך האוקיינוס. כשיצליחו לדוג שני דגים בעזרת חוט דיג עם פתיון, ולהכניסם לשקיותיהם מבלי שהדגים שדגו ייפלו חזרה למיים, יעניק להם הדייג המקומי את הרמז הבא. ואילו במשימת הספין קונטרול על הצוותים היה להגיע אל כפר קוגאלה ושם ללבוש בגדים מסורתיים של בני השבט וללמוד ולבצע את ריקוד הקנדיאן השבטי המסורתי והמורכב במיוחד, שכלל סיבובים בצעדי ריקוד כבדים, תוך כדי איזון של סיבובי תופי יד עגולים ושטוחים על גבי המקלות שבידיהם. כשיצליחו לבצע את הריקוד המורכב בצורה מושלמת ומבלי להפיל אף אחד מתופי היד העגולים והשטוחים המסתובבים, יעניק להם הרקדן הראשי של השבט את הרמז הבא.

בינתיים בשדה"ת הבינלאומי של קואלה לומפור במלזיה, מרג'י ולוק עלו סוף סוף על הטיסה שלהם שיצאה בבוקר ישירות לקולומבו, בירת סרי לנקה, ומיד עם נחיתתם שמו את פעמיהם למקדש הבודיהיסטי, שם אף הם קיבלו מהנזירים את הברכה והרמז הבא, ועלו על הרכבת לעיירה אהנגאמה. למרות מצב רוחם הדי ירוד, עקב הבנתם שהם נמצאים הרחק מאחורי כל שאר הצוותים, הנסיעה ברכבת המהירה והנופים החולפים, הצליחו לרומם מעט את רוחם הירודה ולעודדם להמשיך במירוץ ולא לוותר, למרות שהם אחרונים הרחק מאחורי כולם.

במשימת הצומת דייב וקונור, ג'ט וקורד וג'ון וג'סיקה בחרו לבצע את משימת הפישינג פול, ואילו ליאו וג'מאל, קרוליין וג'ניפר, פליי טיים וביג איזי, וברנדון ורייצ'ל בחרו לבצע את משימת הספין קונטרול. דייב וקונור סיימו ראשונים בהצלחה את משימת הדייג, וקיבלו מהדייג המקומי את הרמז הבא. אחריהם סיימו פליי טיים וביג איזי בהצלחה את משימת הריקוד, וקיבלו מהרקדן הראשי של השבט את הרמז הבא. מיד אחריהם סיימו בהצלחה את משימת הריקוד גם ליאו וג'מאל, שקיבלו אף הם מהרקדן הראשי של השבט את הרמז הבא. הבאים בתור לסיים את משימת הדייג בהצלחה היו ג'ט וקורד, שאף הם קיבלו מהדייג המקומי את הרמז הבא. מיד אחריהם סיימו בהצלחה את משימת הריקוד גם קרוליין וג'ניפר, שקיבלו אף הן מהרקדן הראשי של השבט את הרמז הבא. כשג'ון וג'סיקה המתוסכלים ממשימת הדייג מחליטים לוותר עליה ולעבור בסופו של דבר למשימת הריקוד. כשבינתיים גם ברנדון ורייצ'ל, לאחר כמה ניסיונות כושלים, סיימו בהצלחה את משימת הריקוד, וקיבלו אף הם מהרקדן הראשי של השבט את הרמז הבא, ששלח את הצוותים למשימת מחסום שבמפעל הטקסטיל טרנדי לטישרטס צבעוניים.

כשהגיעו הצוותים למפעל הטקסטל, נשאלו מי מחברי הצוות מוכן להאיץ על הדוושה? ומי שבחר מביניהם לבצע את משימת המחסום התבקש לתפור במכונת תפירה מהירה, באמצעות לחיצות על דוושת רגל, חולצת טישרט כחולה עם צווארון לבן. כשיסיימו לתפור את החולצה בצורה מושלמת וללא פגמים, מנהל העבודה במפעל שיאשר האם הצליחו במשימה, יעניק להם את הרמז הבא. ג'ניפר, קונור, ג'ט, ליאו וביג איזי, החליטו לבצע את משימת המחסום.

לאחר כמה ניסיונות כושלים, בגלל שג'ון לא רקדן טוב, לדברי בת זוגתו, גם ג'ון וג'סיקה הצליחו לבסוף לסיים בהצלחה את משימת הריקוד, וקיבלו אף הם מהרקדן הראשי של השבט את הרמז הבא, ששלח אף אותם למשימת המחסום שבמפעל הטקסטיל, וג'סיקה בחרה לבצע את המשימה.

במהלך המשימה, ג'ניפר וקונור החליטו לאחד כוחות, מה שגרם להם לסיים לפני כולם את המשימה, כשרק שניות מפרידות בין ג'ניפר, שכמעט סיימה ראשונה את המשימה, לקונור, שסיים את המשימה ראשון, והוא ואביו דייב, לאחר שהטביעו על החולצה שתפרו, את לוגו המפעל, קיבלו ממנהל העבודה במפעל את הרמז הבא ששלח אותם ישירות אל הפיטסטופ החמישי של המירוץ, שנמצא במועדון החתירה של קולומבו. שם המתין להם פיל שבישר להם שהם שוב הגיעו ראשונים ושבעקבות זאת כל אחד מהם זוכה ב$5000. מיד אחריהם סיימו את המשימה וקיבלו ממנהל העבודה במפעל את הרמז הבא ששלח אף אותן ישירות אל הפיטסטופ החמישי של המירוץ, השועלות קרוליין וג'ניפר, שהצליחו לטפס מהמקום הרביעי בלג האחרון למקום השני והמכובד. שזהו למעשה המקום הכי גבוה שלהן במירוץ עד כה. ולהוכיח לכולם שלמרות שהן בנות, הן צמד חזק.


בינתיים כל שאר הצוותים, להוציא את מרג'י ולוק שהגיעו בינתיים רק אל משימת הצומת שבעיירה אהנגאמה, המשיכו במלאכת התפירה, ובכדי להעביר את זמנם, פליי טיים שיעשע את הצוותים וגם את הפועלים במפעל הטקסטיל בתרגילים עם כדור צבעוני, וליאו הצליח להצחיקם כשהוא מציע 1000 רופיז למי שיבצע במקומו את משימת התפירה. אך כמובן שאף אחד מהפועלים והפועלות במפעל לא נענה להצעתו הנדיבה של ליאו, ולא קשה לנחש למה....


שם במפעל הטקסטיל גם חיכתה לברנצ'ל משימת פסי ההאטה שלהם, שבמסגרתה הם היו צריכים להדפיס באמצעות הדפס רשת בצבע על גבי 15 חולצות טישרט צבעוניות את הדגל של סרי לנקה. ורק לאחר שהשלימו את משימת פסי ההאטה הם יכלו להצטרף אל שאר הצוותים במפעל ולבצע איתם את משימת המחסום. ברנצ'ל סיימו די מהר את משימת פסי האטה שלהם, אך ברנדון שבחר בעידודה של רייצ'ל לבצע את משימת המחסום, התקשה מעט במשימת התפירה, מה שלקח לו לא מעט זמן לסיימה.

בינתיים מנהל העבודה אישר אף לג'ט וקורד וליאו וג'מאל שמשימת תפירת החולצות שלהם הושלמה, והעניק להם את הרמז הבא, ששלח אף אותם אל הפיטסטופ החמישי במירוץ, כשג'ף וקורד תופסים את המקום השלישי, ואילו ליאו וג'מאל נאלצים להסתפק רק במקום הרביעי. אחריהם באופן מפתיע, לאחר שהתקשו במשימת הדייג במשימת הצומת ונאלצו לוותר עליה ולעבור למשימת הריקוד המסורתי, הצליחו אף ג'ון וג'סיקה לסיים בהצלחה את משימת המחסום, ולקבל ממנהל העבודה במפעל הטקסטיל את הרמז הבא, ששלח אף אתם ישירות אל הפיטסטופ החמישי ואל המקום החמישי.

מיד אחריהם סיימו גם ברנדון ורייצ'ל את משימת המחסום בהצלחה וקיבלו ממנהל העבודה את הרמז הבא, ששלח אף אותם אל הפיטסטופ החמישי, אולם פליי טיים וביג איזי שסיימו אחריהם את המשימה, וביג איזי נתקע עם החולצה שתפר כשניסה ללבשה, שילמו לנהג האוטובוס שלהם לא מעט כסף בכדי שהוא לא יעצור באף תחנה בדרך למועדון החתירה של קולומבו, שם נמצא הפיטסטופ החמישי של המירוץ, וכך הם הצליחו להקדים את ברנצ'ל ולתפוס במקומם את המקום השישי. אך ברנדון ורייצ'ל כשהגיעו לפיטסטופ מיד אחריהם, ופיל בישר להם ש
 
המשך החפירות בע"מ


מיד אחריהם סיימו גם ברנדון ורייצ'ל את משימת המחסום בהצלחה וקיבלו ממנהל העבודה את הרמז הבא, ששלח אף אותם אל הפיטסטופ החמישי, אולם פליי טיים וביג איזי שסיימו אחריהם את המשימה, וביג איזי נתקע עם החולצה שתפר כשניסה ללבשה, שילמו לנהג האוטובוס שלהם לא מעט כסף בכדי שהוא לא יעצור באף תחנה בדרך למועדון החתירה של קולומבו, שם נמצא הפיטסטופ החמישי של המירוץ, וכך הם הצליחו להקדים את ברנצ'ל ולתפוס במקומם את המקום השישי. אך ברנדון ורייצ'ל כשהגיעו לפיטסטופ מיד אחריהם, ופיל בישר להם שהם רק במקום השביעי, נשמו לרווחה ושמחו על כך שלמרות משימת פסי ההאטה והיתרון שאיבדו במקדש, הם עדיין במירוץ.

רק כשכבר ממש החל להחשיך בחוץ, הגיעו לבסוף לפיטסטופ שבמועדון החתירה של קולומבו גם מרג'י ולוק, שידע מה פיל עומד לבשר להם ואף אמר לו את זה בשפת הסימנים. ואכן פיל בישר להם שהם הצוות שהגיע אחרון, ושלצערו הוא נאלץ להדיחם סופית מהמירוץ. אך מרג'י ולוק אמרו לו שהם שמחים על ההזדמנות השלישית שניתנה להם להשתתף בTAR, ולמרות שבכל שלושת ההזדמנויות הם לא זכו, הם לא מצטערים השתתפותם ועל החוויות שעברו ביחד.

עקב כך, זהו סדר ההגעה המלא של הצוותים אל הפיטסטופ החמישי בלג החמישי של המירוץ:

1. דייב וקונור
2. קרוליין וג'ניפר
3. ג'ט וקורד
4. ליאו וג'אמל
5. ג'סיקה וג'ון
6. פליי טיים וביג איזי
7. ברנדון ורייצ'ל
8. מרג'י ולוק

השועל מצפה כבר בקוצר רוח ללג השישי שבפרק הבא, שיתקיים אף הוא עדיין באי סרי לנקה, ושעל פי הפרומו שלו הולך להיות מעניין, בעיקר בגזרת ברנדון ורייצ'ל.
 

B R A Y E R

New member
מנהל
איזה פרק!


סוף סוף לג ראוי לאולסטארס

משימות קשות והרבה זיעה..
ושוב חזרנו למצב שכולם מאוד צמודים אחד לשני (חוץ ממרג'י ולוק)
ברייצ'ל יצאו גאונים שהחליטו ללכת על הקונקשיין, והתבאסתי שזה אומנם השתלם להם אבל הם לא יצאו יותר מדי מורווחים מזה.. שונא שונא שונא את השלט הזה של "נפתח רק בבוקר"

ההחלטה של מרג'י ולוק לעומת זאת הייתה לא משהו, וטעות גדולה להסתמך על המזל מאשר פשוט על ההגיון+ריצה מטורפת. וגם אם הם היו נופלים לפחות היו נופלים יחד עם ברייצ'ל ועוד היה להם קרב על המקום האחרון. חבל מאוד! התבאסתי בשבילהם..
ג'ניפר וקרולינה ממשיכות לתת פייט ולהוכיח שהן רציניות

ליאו וג'אמל כרגיל הורגים מצחוק, ופליי טיים וביג איזי היו ממש חמודים בלג הזה
 
למעלה