SLR CANON ייעוץ דחוף

spin11

New member
SLR CANON ייעוץ דחוף

שלום יש לי CANON EOS 5 פילם, עם עדשה 28-105 , אני רוצה לרכוש מצלמת SLR דיגיטלית לפחות באותה רמה מבחינת צילום, עדשה וכו'. לא לרדת באיכות!!!! חשבתי על כמה אופציות בינהם EOS 30D ולהשאיר את העדשה הישנה. האם אני מגיע לאותה רמה של צילום? עם ה EOS 30D, אם לא אז בבקשה תיעצו לי קשה לי לרדת ברמת הצילום, למרות שאני לא צלם מקצועי. כמעט קניתי את ה 3S ולמזלי ירדתי מהעניין. תודה מראש, ושנה טובה.

iatin

New member
30D מצלמה מצויינת

לקחת בחשבון את הקרופ פקטור של החיישן- מה שיעשה את העדשה שלך שקולה ל-45-168מ"מ, אתה תפסיד את הצד הרחב. אז אולי לקנות גם את הקיט או להשקיע בעדשה יותר איכותית בטווח הרחב. לדעתי אם אתה לא דורש מצלמה "כבדה" אתה יכול ללכת על 400D החדשה או על קודמתה 350D. בכלל, בגלל עדשה אחת לא בטוח שכדאי להשאר בקנון. עדשה בטווח הזה בלאו הכי לרוב הצלמים לא תספיק. אם יש לך עוד ציוד או שאתה רגיל ולקנון ולא מוכן לזוז, אחלה, תשאר בבית. רק רוצה לפתוח בפנייך את כל האפשרויות =)

slarti

New member
אז ככה...

המקבילה של ה-EOS5 מבחינת גודל/משקל/תחושה וכו - היא ה-5D, אבל מדובר על מצלמה מאוד יקרה (סדר גודל של 2500$ לגוף בלבד). ה-5D היא ללא ספק מצלמה מדהימה בעלת חיישן בגודל מלא, אבל כאמור מאוד יקרה. לדעתי ה-30D יכולה לתת לך פיתרון מצוין, למרות שהיא מקבילה ל-EOS50 ולא ל-EOS5, מכמה סיבות - העיקרית ביניהן שקנון באופן עקבי מעבירה פיצ'רים כלפי מטה, ככה שהדברים שהיו ב-EOS5 שלך לפני 10 שנים, יהיו ברובם היום גם בדגם אחד למטה (וחלקם הגדול גם בשני דגמים למטה
)) לי יש את ה-30D ואני מרוצה ממנה עד הגג (מצד שני אני עברתי מה-50). נקודה אחת חשובה לקחת בחשבון - ל-30D (ומטה) יש חיישן קטן יותר מפילם. משמעות הדבר שזוית הראיה (field of view) קטנה יותר מהזוית במצלמה רגילה עבור אותו אורך מוקד, ולכן אתה תגלה שהעדשה 28-105 מקבילה בעצם (מבחינת שדה ראיה) ל45-168. אופטית היא תהיה באותה איכות (אפילו טובה יותר כי אתה משתמש רק במרכז), אבל מבחינת הטווח בצד הקצר אתה עלול למצוא חסר. הפתרון לזה הוא רכישה של עדשה נוספת שמכסה את הטווח הנמוך או באופן כללי את כל הטווח. עוד אופציות, אם אתה זונח את העדשה שלך היא לקנות ניקון D200 (ברמה בין ה-30D ל-5D, גם עם חיישן קטן יותר, אבל יותר גדולה ומסיבית מה-30D) או לקנות D80 שהיא מצלמה מצוינת אבל כבר תשקול הרבה פחות ביד. לגבי ה-350/400D - למרות שרבים ימליצו לך, אם אתה רגיל ל-EOS5, לדעתי יהיה לך מאוד קשה להתרגל אליה. אני אפילו אחרי ה-EOS50 שהיא קטנה וקלה משמעותית מה-EOS5, היה לי מאוד קשה להחזיק ביד את ה-350D ומאוד לא התחברתי להיעדר החוגה הנוספת ושאר התוספות שמאפיינות מצלמות גדולות יותר ממשפחת קנון.

spin11

New member
כבר התבלבלתי

אם אני זונח את העדשה, שזה במילה מה שאני יעשה בהמשך. מה כדי? במקביל בדיוק למצלמה שלי באיכות לא מוכן לסטות מילימטר. canon eos 30 d או eos 5d, או בכלל ללכת על nikon d 80 או d200. טווח המחירים עד 7000. (קצת מוגזם להשקיע יותר לצלם לא מקצועי שסתם רוצה איכות בכייף). תודה. גיל

slarti

New member
כשאתה אומר איכות למה אתה מתכוון

איכות תמונה - גם בפילם לא היתה משמעות בין 5 ל-50 ל-500, ולדעתי מבחינת איכות אתה תמצא שה-400D היא מצוינת לא פחות מה-20/30D, ובשביל הצרכים שלך זה גם לא ישנה אל מול ה-5D. איכות גוף - כלומר - חוזק, מבנה, משקל, פיצ'רים וכו - רק ה-5D מקבילה באמת ל-EOS5 שיש לך היום, אבל לדעתי זה מוגזם (וגם יעלה לך מעל 10,000 ש"ח לגוף בלבד - אם כי בזכות זה תוכל לשמור את העדשה שלך. מצד שני - ה-28-105 היא לא בדיוק אחת מהעדשות המבריקות ביותר של קנון). בעד 7000 ש"ח - תוכל לקנות את ה-30D, אבל לא כולל עדשה (אתה אגב לא חייב לזנוח את העדשה, אתה פשוט יכול לצרך אליה עוד אחת) - ובעד קצת יותר מזה תוכל לקנות 30D עם 18-55 (שהיא גם רחוקה מלהיות עדשה מבריקה, אבל לדעתי היא בערך באיכות של ה-28-105 שלך) וביחד לקבל טווח טוב. אופציות אחרות - ללכת על 350/400D (מצלמה קטנה הרבה יותר - איכות אופטית מצוינת, אבל מבנה נחות) עם עדשה כמו ה-17-85 עם מייצב תמונה (שידרוג מבחינת איכות אופטית לעומת מה שיש לך היום) או בכלל ללכת לניקון לכיוון של D80. (ה-200 כבר חזק מחוץ לתקציב שלך).

spin11

New member
תודה רבה אבל

אני אשקול להשאר עם העדשה שלי בינתיים ולרכוש את ה D30 או 400d העיקר להשתוות למצלמה שלי באיכות התמונות בלבד. חוזק וכו' לא כל כך חשוב אני לא מקצוען , אבל במיקוד ובחדות, אני לא מוותר. עדשה ופלאש חיצוני אני אוסיף לאחר שאני אלמד קצת צילום מקצועי. תודה

צלמניה

New member
הקנון 30D או 400D או 350D

כולם טובות ומוצלחות ה30D ה"מקצועית" יותר וכנראה תהיה טובה בשבילך לגבי עדשה, תצטרך לרכוש את העדשה 17-85 כדי לקבל אותו טווח של העדשה שיש לך אבל אולי שווה לך לחשוב, החלפת מצלמה ועדשה אומר שלא צריך להשאר קבוע אחד לאחד למה שיש לך אולי שווה לרכוש טווח אחר של עדשות, יותר איכותיות (המחירים בהתאם), טווח שונה לדוגמא: טמרון 17-50 f2.8 + קנון 70-200 f4 או סיגמא 17-70 או קנון 24-105 או ..... לדעתי שווה לחושב קדימה, יש לך הרבה אפשרויות בתחום

spin11

New member
תודה רבה

אני אקנה את ה 30D ובסוף השנה אניאחלים עדשה. ובעתיד (4 שנים) אקנה את ה 5D עם מעבד יותר אפקטיבי ומחיר סביר. כרגע אני צריך למכור את ה EOS5 (גוף) שלי יש לכם מושג היכן כדי?. תודה רבה

slarti

New member
כן - זה מדהים איך כשעוברים ל-DSLR

פתאום אתה מוצא את כל הדפקטים של העדשה שפעם נראתה לך בסדר גמור ... בפילם בעיקר הדפסתי 10 על 15, ורק לפעמים הגדלתי קצת. עכשיו בדיגיטלי אני יושב עם התמונה על המחשב ועושה זום על כל פרט ופתאום כל דפקט בעדשה יוצא... אבל עדיין ה-28-105 היא לדעתי עדשה סבירה ביותר לעבוד איתה (אני לא חושב שהיא נופלת באיכות מה-18-55 שמגיע עם הקיט).

Nat King Cole

New member
אם היא היתה נופלת ממנה

אז כבר לא היו קוראים לה עדשה אלא גליל מתכת שחור.

spin11

New member
תשובה?

עדיין לא קיבלתי תשובה מה עומד מול המצלמה שלי EOS 5 , חזרתי מהצפון ורמת התמונות שעשיתי שם... קשה להחליט ואני לא בטוח שה EOS5D מגיעה לאיכויות תמונה כאלה, ואי אפשר למכור אותה. אז... מה כדי לקנות את ה 30D ולרדת ברמת איכות התמונה?, או לחכות שנה שנתיים ולקנות מצלמה 13-16 mp, כמו ה מארק 2 ב 7000 ש"ח שתעמוד מול המצלמה שלי באיכות התמונה? זו הדילמה להשקיע כל כך הרבה כסף 14.000 ש"ח וליפול באיכות, זה פשוט מחריד!!! יום טוב לכולם, ואשמח לתשובה מקצועית. תודה

Nat King Cole

New member
לא קראת כנראה את מה שכתבתי

מצלמת 13-16 מגה לא תעזור לך אם לא תשפר את העדשות שיש לך. מצלמת 30D עם עדשה איכותית תתן לך איכות דומה ולפעמים טובה יותר ממצלמת סרט.

צלמניה

New member
מצטרף להערה ו...

ההבדלים של 6,8,10 או יותר מגה לא כל כך גדולים כפי שזה נשמע יותר חשוב איכות העדשות ה 30D הינה מצלמה מדהימה (מנסיון, אני מצלם ב 30D כמעט מאז שהגיע לארץ) ויתכן גם שיותר טובה מהמצלמה שלך (מבקש סליחה מראש - לא מכיר את דגםהמצלמה שלך, אבל מצלמה חדשה זו בדרך כלל שיפורים וטכנולוגיה חדשה) אבל איכות העדשות חשובה ביותר במיוחד ב DSLR יש הרבה תמונות ברשת תהאינטרנט וגם בפורום צילום זה שצולמו ב 30D וניתן לראות תמונות מדהימות, חדות ואיכותיות בטרוף אז בנושא זה אין לך מה לחשוש אבל הדבר החשוב ביותר זה הצלם (אותו קנון וניקון לא מיצרים
) אז תפסיק לחשוש, קנה את המצלמה ותתחיל לצלם

amni

New member
לא תיפול באיכות

האיכות של דיגיטלית היא בכמות הנסיונות שאתה יכול לעשות, ביכולת שלך לעשות תיקונים במחשב שנימנעים ממך בפילמים. היכולת להגדיל-להקטין את התמונות לפי רצונך, לחתוך אותן כרצונך. כנראה תקבל תמונות טובות יותר ממה שיש לך היום. החדות והמיקוד (ועוד דברים אופטיים) הן בעיקר פונקציה של העדשות , לא של הגוף.

slarti

New member
איך הגעת למסקנה שה-5D היא ירידה

באיכות?!?! ה-5D צפויה לתת לך שיפור משמעותי באיכות. ה-30D צפויה לתת לך איכות דומה במרבית המצבים, למעט אולי הגדלות מאוד גדולות (40 על 60) שצולמו בפילם ב-ISO50 ועם חצובה (ואיכשהו לא נראה לי שזה רוב התמונות שלך). (ואגב - כדאי שוב להסביר למען הסר ספק - במצלמת פילם - איכות התמונה נקבעת אך ורק על ידי איכות העדשה ועל ידי איכות הפילם עצמו. המצלמה עצמה (500/50/5/1) לא משפיעה כהוא זה על איכות התמונה, אלא רק על חויית הצילום). שוב אנחנו אומרים - הבעיה שלך היא העדשה - ויש לי תחושה שמה שאתה מגדיר כאיכות תמונה מדהימה הוא לא מה שאנחנו מגדירים בתור שכזאת, כי העדשה שלך היא עדשה בינונית מינוס ביחס למצלמות פילם SLR (בעוד שהגוף שלך הוא גוף מקצועי לחלוטין) ולכן היא מסוגלת להוציא תמונות טובות, ואפילו טובות מאוד במצבים מצויינים, אבל היא רחוקה מלספק את האיכות המדהימה שניתן להוציא מעדשות טובות יותר. למעשה, אתה גם היום עושה עוול ענק למצלמה שלך - אני לא חושב שתמצא הרבה אנשים בעולם הצילום שמחזיקים גוף כל כך יקר כמו EOS5 ומחברים לו עדשה כל כך בינונית כמו ה-28-105. אם אתה רוצה להשקיע נכון כסף - תקנה לך מצלמה כמו EOS30D או אפילו 400D (באמת, אתה תופתע מהאיכות), אבל שים עליה זכוכית טובה. לי יש עדשה 17-85 (מקבילה ל-28-135 של פעם) שנותנת תוצאות טובות יותר מה-28-135. אם אתה רוצה לעלות עוד באיכות, אתה יכול לקנות את ה-17-40L - עדשה פשוט נהדרת (אבל מקבילה רק לטווח קצר יחסית של 28-64, ותצטרך להוסיף לה עוד עדשה - ושוב אם אתה רוצה איכות מדהימה - לך על 70-200L - אחת העדשות הטובות בהיסטוריה של קנון). עזוב אותך מלקנות 5D, אני לא חושב שאתה צריך את זה, ועזוב אותך מלחשוב שאתה יורד באיכות. אתה לא.

למעלה