SGU 2X17

18zoot

New member
SGU 2X17../images/Emo58.gif

פרק יפה, הכי טוב שהיה מכל הפרקים של יקום אלטרנטיבי/מסע בזמן. השימוש ב"העתקים" של הצוות שנוצרו בזמן שהם ניסו לחזור לכדור הארץ היה גם רעיון יפה. הדבר היחיד שהפריע לי הוא שהאנשים הללו היו אמורים להיות מאוד מתקדמים (מנקודת ההתחלה של הטכנולוגיה של כדור הארץ ביקום סטארגייט + 2000 שנים של פיתוח) והם לא יודעים מה זה ספינת חלל? ממש לא אמין. מעניין מה הם יעשו עם כל האנשים הנוספים שמכבידים על המשאבים של הדסטיני.

Freemee

New member
באמת פרק יפה! ../images/Emo58.gif

אהבתי מאוד את הרעיון שעשו ששונה מרעיונות אחרים של מציאות מקבילה או מסע בזמן. ד"א לגבי מה שאמרת זה לא כזה מופרך. אל תשכח שהיו בערך 100 אנשים. להעביר ידע כל כך עצום דרך 100 אנשים זה לא כזה פשוט. אל תשכח שאמנם העולם שלנו התפתח ב2000 שנה המון אך היו לפחות מיליון אנשים נבונים אז בעולם לפני אפילו 4000 שנה. ככה שנכון שהיה הרבה ידע אבל לא כל הידע היה כתוב דבר ראשון וגם קשה להעביר את הידע ככה במכה אז חלק מהידע נאבד. בלי קשר היה פרק ממש יפה ואהבתי בכלל איך שעשו את הכל מהקטע ששילבו את הרובוטים שבאו להתקיף גם את הכוכב וגם שחזרו בסוף להציל אותם בעזרת ה MORSE CODE. היה די צפוי שהכוכב המקורי נכחד איכשהוא אבל חשבתי שאולי ישארו ניצולים. אמנם לא היה כתוב TO BE CONTINUED בסוף הפרק אבל אני מקווה מאוד שיהיה המשך סביר לעלילה הזאת. יש הרבה פוטנציאל לסדרה הזאת, הרבה ממנו לא מומש וחבל.

18zoot

New member
ד"א הרעיון לא ממש מקורי

אני זוכר שחלל עמוק 9 עשה פרק דומה ב-1997 (לא שזה צריך להיחשב כנקודה לרעת הפרק הנוכחי).

matanbil

New member
פרק ממש טוב ../images/Emo58.gif

השאלה היא עכשיו מה הם יעשו עם כל האנשים האלה

macmacmac

New member
../images/Emo58.gif פרק מצויין. רק הפריע לי קצת ש

הסטארגייט נהרס לא למדנו בSG1 שהוא עשויי מנאקוודה ושאפילו פיצוץ גרעיני לא בטוח שיכול להשמידו אותו? אבל לא נורא, אני זוכר שגם באטלנטיס עשו את הטעות הזאת ממש חבל, איזו טעות שמבטלים את הסידרה סוף סוף כשהיא נהיית טובה...

Gunslinger

New member
אני חושב שהשערים האלה הם מהדור היותר ישן

מאלו שבSG1 ואטלנטיס בגלל זה הם עשוים מחומר פחות חזק הפרק ממש מצויין בהתחלה דיברו על דרך לחייג לכדור הארץ ואמרו שבכוכב הזה יש הר געש על. לדעתי הם ינסו להתקשר לכדור הארץ בעזרת האנרגיה שלו ולא יצליחו ואז יחייגו לאיזה עולם יותר קרוב כדי להעביר לשם את האנשים שאספו

../images/Emo58.gif פרק מעולה

גם הסיפור, גם זה ששוב יש תסבוכת ושוב היו כמה קרבות חלל, למרות שלא הרבה. בכל זאת, לגבי העיר על נוביס - זה לא סביר בעיני שאוכלוסיה של מיליונים נעלמת מעולם מודרני כל כך (במידה רבה מתקדם יותר מכדור הארץ) ושלא נפגעה פיזית - בגלל "חורף" שנגרם מאירוע געשי. יש להניח שאם הם היו כאלה מתקדמים אז או שהם בנו לעצמם מקלטים במקום מתאים מרוחק מהסופר-וולקנו, או שהם הצליחו לבנות ספינות חלל ולברוח מהפלנטה, לפחות חלק מהם. בכלל -תמיד כשמגיעים לכוכב ומסתכלים בערף חמישים או מאה ק"מ מסביב לשער וחושבים שככה זה בכל הכוכב - זה מצחיק ומרגיז אותי, וזה נכון גם לכל הסדרות. הרי אם מישהו היה נכנס לסטארגייט של הארץ לראשונה באנטארקטיקה, או אפילו במצריים, הוא היה חושב שכל כדור הארץ זה חול, או רק קרח, ואין אנשים כמעט או שכולם בדואים/מצרים...?? לא סביר. אבל - היה פרק מעולה בכל זאת
זה המשך של ה"מסורת" - פרק אחד טוב, פרק אחד רע, פרק אחד טוב, פרק אחד רע.... חבל שנשארו רק עוד פרקים בודדים

Freemee

New member
מסכים ../images/Emo58.gif

זה סוג של תבנית בסדרות מדע בדיוני וגם בסטארגייט שגם אני תמיד חושב, איך לפי כמה מאות קילומטרים מסיקים על כל הכוכב מה קרה... בפועל כן היו אמורים לשרוד לפחות כמה אנשים אבל זה גמיש ותמיד יש את הסיכוי שלא מסיבות כאלו ואחרות וכאן לקחו את זה. אל תשכחי, שמדובר על תקופה של 30 שנה, אז גם אם הם התחבאו במקלטים, אפשר לשרוד במקלטים 30 שנה? מתישהו צריך אוכל ובגלל שאין אור שמש אין דרך ליצירת צמחים וכדומה. אכן נראית פה מסורת של פרק טוב פרק רע.. אני מקווה שלפחות יהיו פרקים טובים בסוף שאמנם אולי לא יסגרו את העלילה אבל ישאירו לנו טעם טוב כי בינינו יש סיכוי טוב מאוד שלא נראה עוד מסאגת הסטארגייט.

../images/Emo58.gif לאו דוקא, ועוד כמה דברים

אם אפשר לגדל צמחים על חללית אז למה לא במקלטים מיוחדים שתוכננו לזה? בכל אופן לפי הפרומו לפרק הבא הם ממשיכים את קו העלילה הזה ועוד נראה מה הם מגלים שם... ועוד דבר - מסתבר שאם הם חזרו 2000 שנה אחורה בזמן דרך השער כשחייגו בתוך השמש - זה אומר שמי ששתל את השערים על הכוכבים עשה את זה יותר מ 2000 שנה לפני כן, לא? זה אומר שספינות ה SEED יצאו לדרך אלפי שנים לפני הדסטיני. זה נשמע סביר? ובכלל - על פני 2000 שנה היו צריכים לחול שינויים עצומים בסיפורים שלהם, פיתוחים טכנולוגיים עצומים, וגם שינויים דמרטיים בשפה, עד כדי כך שהם ככל הנראה לא היו אמורים לשוחח בחופשיות עם צוות הדסטיני. נראה לי שבכך ששלחו את הצוות 2000 שנה אחורה בזמן, ולא הרבה פחות (גם 500 שנה היו מספיקות בהחלט) - הם קצת קפצו מעל הפופיק והסתבכו בדברים שאין להם דרך לתת להם פתרון.

למעלה