sessions

Mr Boggy Man

New member
sessions

כבר הרבה זמן שאני מסרב להכיר באפשרות הזאת אך החלטתי שאני חייב. התחלתי לבדוק בכל מני מקורות כמו ספרים והאתר של php, אבל אני פשוט לא מבין מה כל כך מיוחד בזה. למה זה טוב, מה ההבדל בין קוקיס לזה ולבין session, איפה משתמשים בזה, ולמה. אם תוכלו להסביר לי ככה שאני אבין זה יהיה Super מצדכם

shanor

New member
מממ...

מיוחד... לא יודע אם יש בזה משהו מיוחד. היתרון הגדול בשיטה הזו הוא שאתה יכול לשמור על משתנים שונים בצד של השרת כך שלמשתמש לא תהיה גישה אליהם. בניגוד לקוקי, כאשר אתה שומר נתונים הם בצד של המשתמש... עכשיו היתרון הגדול הוא בדיוק בעיניין הזה של צד שרת מול צד לקוח, או במילים אחרות האם יש לך שליטה על המשתמנים או לא (או יותר נכון שליטה מוגבלת מאוד). השימוש ב- SESSION, אפשרי למשל בכל מקום שבו אתה רוצה להעביר נתונים בין מספר דפים. נכון שאתה יכול לעשות את על ידי שימוש בקוקי, אבל למשל האם תרצה לשמור את שם המשמתש או את ההרשאה של המשתמש המסויים שלך בתוך קוקי, שהיא בסך הכל קובץ שניתן לשנות ולערוך אותו במחשב של המתשמש שלך? עדיף וכדאי הרבה יותר למשל להשתמש ב- SESSION כדי לשמור את ההרשאה/שם המשתמש וכו' בקובץ על השרת אשר הסקריפט שלך יכול לגשת אליו כל פעם לעדכן את הנתונים בו, לכתוב ולמחוק, ואז להוציא את דף ה- HTML המתאים לאותו משתמש... ההסבר כאן הוא קצר ולא ממש ממצה, אבל זו התחלה. מקווה שהייתי ברור מספיק. בברכה שנאור.

Mr Boggy Man

New member
קצר כן, לא ממצה? ההפך הוא הנכון

עכשיו אני מבין בדיוק למה התכוון מישהו שניסה להסביר לי עליהם! תודה

למעלה