SDK 4 - יכולות ושיפורים שלא הכרנו ...(?)

guyiphone

New member
SDK 4 - יכולות ושיפורים שלא הכרנו ...(?)

אני חוזר לפעילות בפורום אחרי זמן מה שלא הייתי כאן/בארץ ... ובכן, לאלו מכם שמפתחים לאיפון וודאי יצא לכם לראות את ההודעה הרשמית של אפל להורדת הביטה של ה SDK החדש. אמנם יצא לי להתקין את העדכון, אני חייב לציין שישנן המון פונקציות API שהצטרפו להן ... ובינהן גם יכולות חדשות בתחום ה-Multi Task (או ריבוי משימות בעברית) - נראה לי שאני לא צריך להסביר את עצמי בעניין הזה :) נראה שאפל עשתה לא מעט כדי לעניין אותנו המפתחים (או שלא) ולכניס אותנו יותר לראש שיווקי בכך שנתנה לנו פלטפורמה נוספת שנקראת ה- iAds - הפלטפורמה למעשה נועדה לתת לנו המפתחים עוד מכשיר להפקת רווחים מהאפליקציות. הדבר יעשה באמצעות מכירת פרסומות למשווקים כאשר מובטח למפתח שיפרסם 60% מהרווחים - נאה לא? ולאלו מכם שמפתחים משחקים יוכלו להשתמש בשירותים מובנים כמו: שיתוף שחקנים - זימונים, תחרויות, שמירת הישגים, שחקנים מובילים ... מצויין לכל אלו שבעבר פתרו את הבעיות הללו בעזרת שרת יעודי ... כמובן שלא נשכח את יכולות המייל של המכשיר שגם אותו שיפרו בגרסה החדשה, החידוש הפעם הוא שניתן לראות את המיילים בתיבה אחת... דבר שמאוד מקל על הצפייה בתכנים, האמת שעדיין אין לי מושג כמה זמן באמת לוקח לקבל את כל הנתונים מכל תיבות המייל (במידה ויש יותר מ-2) אם היום לוקח לי 5 שניות מגי'מייל... אני מאמין שהזמן יהיה פשוט כפולות ... האם ההודעה שהאיפון הולך לריבוי משימות היה מספיק או שהיה מחוייב במציאות להכניס לנו את השיפורים (?!) הנוספים הללו לאיפון... מה אתם אומרים?

BravoMan

Active member
אכן מעניין

אני כאמור לא מפתח אייפון, אבל אי אפשר להתחמק מהחדשות האלה. לדעתי, Apple פשוט סוגרת את הפער מול מתחרים שלה. פלטפורמה בה מנסים למנף קישוריות לאינטרנט אינה יכולה שלא לתת לתוכנות צד ג' יכולת לרוץ ברקע. אגב כדאי להבהיר למי שלא מכיר (אם יש מפתחים כאלה): המערכת מעז ומעולם תמכה ב-MT, שפוט יכולת לרוץ ברקע הייתה חסומה (בצורה מלאכותית לחלוטין) לתוכנות צד ג'. הדבר מהווה בעיה עבור מי שרוצה לכתוב תוכנת מסרים למשל, שכן ברגע שהמשתמש ירצה לעבור לתוכנה אחרת הוא חייב להתנתק ולא יוכל לקבל שיחות נכנסות מהשרות. כאמור יש עוד סוגי תוכנות שהדבר מגביל - למשל, כותבים מסמך ורוצים לבדוק משהו באינטרנט רגע? זהו בעיה, אולי פחות ב-iPhone אבל בהחלט ב-iPad שבעצם מריץ את אותה המערכת. מעניין, שהם גם שינו סעיף שאוסר על שימוש ב-framework ביניים למיניהם. אין יותר Mono touch ולא קומפיילר מ-Flash ל-Native ש-Adobe תכננה. אומנם אני מסכים שלמכשירים כאלה אין באמת כוח עיבוד מיותר ולא מומלץ לפתח עליהם בשפות managed כגון #C, אבל עדיין לחסום כל framework, גם כזה שבסופו של דבר עובד native נראה מוזר, שכן בסה"כ דברים אלה חוסכים זמן פיתוח ע"י מתן רכיבים מוכנים מראש... גם רעיון ה-iAds הוא רק צמצום פער עם מה שקיים. Google כבר מזמן מעמידה API כזה לרשות מפתחים (על Android). בתור משתמש, הפרסומות האלה עשויות להראות מעצבנות והן גם עולות לך כסף אם אתה בגלישה סלולרית, מצד שני הן מגדילות את מבחר התוכנות הניתנות חינם, כך שייתכן שהתוצאה הסופית היא בכל זאת חיובית...

guyiphone

New member
וזה עוד לא הכל ... (?)

עשיתי קצת שיעורי בית ונראה שישנן מאות פונקציות API שטרם נחשפו ... לכן מדי פעם אני אחשוף יכולות שונות ועזרה ב API, כמובן שיהיה לי יותר קל אם תגענה בקשות ספציפיות :) להלן מקצת השיפורים שהוכנסו ל- SDK האחרון ולא יצא לי להזכיר אותן: 1. בקרת זום נחמדה עבור צילום הוידאו - טאפ על המסך לפוקוס אוטו' 2. סינכרון מלא עם חשבון ה-gmail - כולל אנשים ויומנים .. מעולה !! 3. יציבות טובה יותר של מערכת ההפעלה - לא משהו חדש פשוט יותר יציב ... 4. בקרת תהליכים טובה יותר בהפעלת מספר משימות במקביל - מוזר, טרם ראיתי דרך טובה (חכמה) ליישם הודעות Alert שתקפוצנה מתוך אפליקציה "מוחבאת". אני אפרסם עוד אם אמצא משהו ששווה לדבר עליו ... תודה לך ברבו על השיתוף בהגיגיך.

למעלה